Şimdi Ara

Cep telefonunda taksit kalktı! SADECE NAKİT! (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
371
Cevap
2
Favori
19.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: thejollyjoker

Bir bankacı olarak cep telefonu almak için bankadan ihtiyaç kredisi alacak adamın aklına şaşarım.

http://www.odeabank.com.tr/tr-TR/bireysel/krediler/Sayfalar/Nakit-Bedava.aspx
    Odebank & Vatan bilgisayar anlaşması ile bir çok kişi kullandı

2500 TL'ye kadar %0 faiz

• Evkur gibi elden taksit yapan firmalarin ekmegine yag surer bu durum . tekniloji marketlerinin 1000 liraya sattigi telefonu taksitle bunlar 1300 e satiyordu artik 1500-1700 e fulan satarlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ulan yav 12 taksit te fazlaydı ama en azında 6 aylık taksit bali olsaydı bu ne ila gidicez bir bireysel kredimi alacağız ilk önce 56 kalemden fazla olan harçlar

kasa kiralama ücretlerini kaldırsınlar tüketicileri koyun gibi yolmayı iyi biliyorlar
  • Bu olay internet siteleri ile vatan teknosa gibi mağazaları vurur, insanımız çarşıda ki telefoncu esnafına açık hesap açtırır yine gider taksitle telefon alır. Bizde çare tükenmez :)
  • Ölelim biz o zaman.
  • Asgari ücret 800 tl. Adam bir discovery almak istese 700 tl verir 100 tlyede 1 ay geçin.
    Artık tüm akıllı telefonlar zengin işi olacak. elinizdekinin kıymetini bilin.
    Bu arada turkcell akıllı cihaz kampanyasına yansıyacakmı ?
  • Arkadaşlar bu işe türlü türlü çözümler üretilir.Zaten bu duruma en fazla 6 ay biciyorum.
    6 ay sonra geri çekerler.

• qx5 kullanıcısına yanıt
    Aynen katılıyorum...Telefon sattı diye göstermezde çiçeğe böceğe taksit yaptırır.Veyahut kendi kartından tarnsfer eder nakit çeker taksit tutarını sattığı adama ödetir
  • operatörlerden.

• 6 ay bile sürmez hocam... Mart gelmeden tedavulden kalkar.Devlet böyle işliyor ölümü gösterip sıtmaya razı ediyor..Ama bi yandan çok iyi oldu.Ümüğümüze yapışıyorlardı misal Yurtdışında 500 $ eden ELMALI PHONE bu ülkede 2500 TL den satılıyordu.Satışlar durgunlaşınca öncelikle fiyatta kırılma sonrasında vergi kalemlerinde indirime giderler.
  • İlk planlandığı gibi 3 ay ya da 6 ay gibi sınırlamalar getirilip, harcama kotası olarakta maaşının biraz fazlasını belirlenirse sanırım sorun ortadan kalkar.
  • Yüzde 50 iyi olmuş diyor diğer yüzde 50 ye laf düşmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SchwarzMoto

taksit kalkarsa çok esnaf patlar. büyük küçük çok işletme iflas çeker.burdan binlerce işşiz insan ortaya çıkar. Parası çok olan daha çok kazanır az olan silinip gider.

Banka her türlü kazanır ihtiyaç kredisi kullandırtır düşük faizli alacak adam her türlü alır.

bu işsizliği piyasa durgunluğunu kaldıramaz kimse

Şunu açarmısın.Ben anlamadım.
  • şu anda aktif ticaretin büyük bir kısmı bu sektörlerde ve kredi kartı ile dönüyor. çek ve senet birer kağıt parçası olmaktan öteye gitmiyor artık. tek geçerli ödeme aracı kredi kartı. 1500 lira maaşla çalışan birisi 1000 tl den başlayan fiyatla bilgisayar alamaz taksit olmadan.

piyasada kiraalar eleman giderleri sigortaları ıvır zıvırları derken bir potansiyel var. bu uygulama hayata geçerse 1 yılda yapılan tahmini satışı 3 yılda yapabilicekler. tüm giderleri düşen satışların kaldırma imkanı olmayacak sadece cihaz değil bunun servis kısmı var aksesuar kısmı var. masraf kısmak için herkes eleman çıkaracak distr. firmasından normal satıcısına servisine kadar.benim tahminim 3-4 milyona yakın iflas eden ve işten çıkarılan kişi olur. devlet babanın aldığı cihaz başına 120 lira ötv var mesela bunun dönüşüde yavaşlayacak ve devlette sıkıntıya girecek. uzun uzadıya daha birçok örnekle anlatılabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: SchwarzMoto

şu anda aktif ticaretin büyük bir kısmı bu sektörlerde ve kredi kartı ile dönüyor. çek ve senet birer kağıt parçası olmaktan öteye gitmiyor artık. tek geçerli ödeme aracı kredi kartı. 1500 lira maaşla çalışan birisi 1000 tl den başlayan fiyatla bilgisayar alamaz taksit olmadan.

piyasada kiraalar eleman giderleri sigortaları ıvır zıvırları derken bir potansiyel var. bu uygulama hayata geçerse 1 yılda yapılan tahmini satışı 3 yılda yapabilicekler. tüm giderleri düşen satışların kaldırma imkanı olmayacak sadece cihaz değil bunun servis kısmı var aksesuar kısmı var. masraf kısmak için herkes eleman çıkaracak distr. firmasından normal satıcısına servisine kadar.benim tahminim 3-4 milyona yakın iflas eden ve işten çıkarılan kişi olur. devlet babanın aldığı cihaz başına 120 lira ötv var mesela bunun dönüşüde yavaşlayacak ve devlette sıkıntıya girecek. uzun uzadıya daha birçok örnekle anlatılabilir.

Esnaflar açık senet ile çalışır.Bu toptan aldığı mağazalardanda öyledir ya esnaflardan aldığındada.Kredi kartı en son kullanılan tercihtir.Küçük esnaflar için büyük firmalarla rekabet konusunda bu konu çok olumludur.Çünkü 10 taksite vade farksız esnaflar mal veremiyor.Ben esnaf yanında çalışan biri olarak gözlemimi söyledim ancak sonucu yakın zamanda görürüz.

• sen hem en dandik telefonun vergisini 100 lira yapacaksın hem de taksiti kaldıracaksın. ulan 10 lira bile fiyatı olsa telefonun ötv si 100 lira, yazıklar olsun böyle sisteme. milletten alamadığın vergiyi, ayakkabı kutularında götürdüğün trilyonları insanlardan 100er 100er toplayarak mı çıkaraksın zatı muhterem?

mantığınıza tüküreyim sizin, kredi kartında limit diye bir şey var zaten. adam limiti dahilinde olduktan sonra ister 10 ayda öder ister 3 ayda sana ne?
    herkesi kendileri gibi hırsızlıktan zengin olmuş sanıyorlar herhalde...
  • senetle sattığınız telefonun bilgisayarın parasını alamazsınız. sizden alır gider başkasına yarı fiyatına bozdurur parayı almak için kıvranan siz olursunuz.

bir kaç yerde açıklamanın yanlış anlaşıldığı ve 9 kadar taksit yapılabileceği yazıyor. net bir açıklama gelene kadar bekleyeceğim.
  • Dunyanin hicbir gelismis ulkesinde olmayan su illete bir dur denildi sonunda. Millet alisveris yapmayi bilmiyor, insanlar kredi karti borclarindan adim atamiyor, Artik bilincsiz sacma sapan alisverisler biraz azalir umarim.
  • Sacmaligin dibine vurmuslar bence, bare 7-8 aya dusur taksiti bitirmek bedir ya nakit cikartip 2000 - 3000 mi vercez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanisenes -- 2 Ocak 2014; 10:03:44 >
  • Olsun ben hep 50 liralık telefon alıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.