Şimdi Ara

📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷 (242. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
32.920
Cevap
558
Favori
1.737.495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 240241242243244
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Frankz

@matsuda6

fotoğraf mükemmel.

Teşekkürler hocam.
  • iphone 4

HDR

[sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷

Normal

Buda camera+ uygulamasiyla biraz renk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Boushveg -- 19 Temmuz 2011; 21:42:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sharpie

sen kendin için aradığını söylememişsin.ben bi tanıdığın için sandım.sationun sar değeri çok çok yüksek bilgin olsun.n8 istemiyorsan arc ile devam et bi süre yeni çıkacak cihazları bekle.bence sony ericsson bu sene xenonlu bir model çıkarır cybershot serisinden.herşeyi çıkardı sıra ona geldi bence.

N9 nelere gebe acaba . MeeGO denemeye değermi beklesem mi neyapsam bilemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Assasinate

quote:

sen kendin için aradığını söylememişsin.ben bi tanıdığın için sandım.sationun sar değeri çok çok yüksek bilgin olsun.n8 istemiyorsan arc ile devam et bi süre yeni çıkacak cihazları bekle.bence sony ericsson bu sene xenonlu bir model çıkarır cybershot serisinden.herşeyi çıkardı sıra ona geldi bence.

N9

Çözünürlük 12 MP
    Dijital Zoom 14X
    Flaş Var

Otomatik netleme, Self timer Carl Zeiss mercek, Kırmızı göz düzeltme HD kalitesinde video kayıt Makro modu, Gece çekim modu, Sıralı çekim, Görüntü efektleri Yer Etiketleme: Yer bilgilerinin görüntülere otomatik olarak eklenmesi Yüz tanıma teknolojisi Gülücük yakalama ve göz kırpma modu Temas odaklı: Odaklama alanını ayarlamak için ekrana dokunun Panoramik çekim

• quote:

quote:

quote:

N9

Çözünürlük 12 MP
    Dijital Zoom 14X
    Flaş Var

Otomatik netleme, Self timer Carl Zeiss mercek, Kırmızı göz düzeltme HD kalitesinde video kayıt Makro modu, Gece çekim modu, Sıralı çekim, Görüntü efektleri Yer Etiketleme: Yer bilgilerinin görüntülere otomatik olarak eklenmesi Yüz tanıma teknolojisi Gülücük yakalama ve göz kırpma modu Temas odaklı: Odaklama alanını ayarlamak için ekrana dokunun Panoramik çekim

Yanlışın var 8 mp.

• quote:

quote:

quote:

N9

Çözünürlük 12 MP
    Dijital Zoom 14X
    Flaş Var

@Assasinate
    öyle özellikler yok ya N9 da en azında kamerası 12 mp değil
    Nokia N9

• çıkmamış bir cihazın kamerası hakkında konuşuyorsunuz.birşey yok diyorsunda diyafram açıklığı müthiş f2,2
    bakalım nasıl olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sharpie -- 19 Temmuz 2011; 23:12:52 >
  • quote:

çıkmamış bir cihazın kamerası hakkında konuşuyorsunuz.birşey yok diyorsunda diyafram açıklığı müthiş f2,2
    bakalım nasıl olacak.

Yok özellikleri bellidir enazından. 8 deyip 12 çıkarmazlar. Ben yazmadım o özellikleri alıntıdır.
  • [sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷

N8 ve CameraPro ile Macro modda HDR denemesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gdervisoglu -- 20 Temmuz 2011; 3:44:56 >

model/harika
  • quote:

quote:

çıkmamış bir cihazın kamerası hakkında konuşuyorsunuz.birşey yok diyorsunda diyafram açıklığı müthiş f2,2
    bakalım nasıl olacak.

Yok özellikleri bellidir enazından. 8 deyip 12 çıkarmazlar. Ben yazmadım o özellikleri alıntıdır.

tabiiki artık değişmez.bende zaten n9 kamerasını küçümser bi tavır görünce yazdım o mesajı.daha çıkmadan bilemeyiz.çok kötü olabilir çok iyide olabilir.en azından diyafram açıklığının 2,2 olması biraz ipucu veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gdervisoglu

Johan Pablo Montoya, Matsuda6 bitirdiniz beni valla.

:D
  • şu resımlerı kuçuk yukleyın yaaaaaaa ve bu HDR ne demek yav
  • buldum HDR ;

En az 3 farklı pozlama ile özellikle bulutlu ve kapalı mekanlarda hareketsiz karelerin tripod yardımıyla yakalanması ve bir resim işleme programıyla üst üste yerleştirilerek birleştirilmesi işlemine HDR (High Dynamic Range) deniyor. Çeşitli teknikler yardımıyla hareketli nesnelerin de eklenebildiği bu fotoğraflar görenlerde oldukça güçlü etki yapıyor.

Hdr uygulanacak fotoğraflar çekilirken ışığın dengeli dağılmadığı kareler seçilmelidir. Karanlık ve aydınlık alanların belirgin olduğu fotoğraflarda teknik kendini daha iyi belli ediyor.

Fotoğrafları en az üç ayrı pozlama (diyafram/enstantene) ile çekmek gerektiğini belirtmiştik. Bu değerleri -2, 0 ve 2 olarak belirleyebilirsiniz. Fotoğraf makineniz ile bu değerleri veremiyorsanız ISO değerini oynayarak koyu-orta koyu-parlak olmak üzere 3 kare alabilirsiniz. ISO bilindiği gibi sensörün ışığa olan hassasiyetidir ve digital fotoğraf makinelerinde HDR tekniği uygulanacak fotoğraların farklı ISO değerlerinde çekilmesi gerekmektedir. Yazının devamında HDR tekniğinin yazılım ile işleme safhasında kullanılan Photomatix isimli programın sitesinden aldığımız üç farklı poz değerinde fotoğraf örneğini ve bunlarla oluşturulan HDR fotoğraf örneğini paylaştık, sanırım örnek yeterince anlaşılır

• ben fena sardım bu HDR'ye
  • quote:

Orijinalden alıntı: gdervisoglu

N8 ve CameraPro ile Macro modda HDR denemesi.

Güzel kareler Arabanın sol farı civarında renk farklılığı var ve biraz bulanık çıkmış. Odaktan kaynaklanıyor herhalde. Renk farklılığı neden acaba? HDR'den olabilir mi?

• @LionTech16

Renk değişimi kesinlikle HDR'den. Hafif bir bulanıklık var evet, dediğin gibi odaklamadan kaynaklanan bir hata olmuş.
  • Photoshop CS5 Üstün HDR Görüntü Oluşturma

http://vimeo.com/10666155
  • quote:

Orijinalden alıntı: yhackup

ARKADAŞLAR RİCAYI GEÇTİK YALVARACAZ ARTIK YA ŞU RESİMLERİ [sim age] [/si mage] KODUYLA YUKLEYIN CAN CEKISIYOR CHROME SİTEYİ ACARKEN

iyide böyle diyorsun ama sayfanın başlarında @pohumandan alıntıladığın yedi tane resmi sen yaptınmı küçültme.[simage][/simage]
    hem alıntı hem büyük resimler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sharpie -- 20 Temmuz 2011; 13:52:23 >

Kamera: Nokia N8

• 
Sayfa: önceki 240241242243244
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.