Şimdi Ara

📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷 (1421. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
32.832
Cevap
558
Favori
1.732.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14191420142114221423
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bir dahakine daha güzel şeyler paylaşırım hocam.
    Sadece ikinci fotoğrafa laf yok çünkü bir dizinin çekildiği yer orası ve o duvar dizinin en önemli yeri ve yazısı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 ve 2 için yorum yapmayacağım. 3.Fotoğraf güzel ve bence iç karartıcı değil. Yalnız Gökyüzünü için fazla pay bırakmışsınız. Biraz daha az pay bırakılsa çok daha güzel olurmuş.

Bu arada 1 ve 2 fotoğraflarda güzel yani onlara yorum yapmaya gerek duymadığım için yorum yapmadım.
  • Elinize sağlık güzel kareler çıkmış.

Nacizane görüşüm; 3. fotoğrafta arkadaşın da dediği gibi belki biraz daha kadrajı düşürebilirdiniz veya geniş açı da çekebilirdiniz. Bu haliyle kompoizsyon sadece gün batımı nedeniyle gökyüzü gibi olmuş ve sanki fotoğraf dar bir kareye sıkışmış gibi biraz.

Bu arada hangi telefon ile çektiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Phaldor -- 7 Şubat 2020; 12:0:0 >
  • Güzel kareler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Düzeltme yapayım, son fotoğrafı şimdi cep telefonundan açıp bakabildim, işyeri bilgisayarında buraya eklenen fotoğraflar açılmıyor maalesef. Ön izleme hali beni yanılttı, zaten geniş açı çekmişsiniz anladığım kadarıyla
  • Glorfindel1907 kullanıcısına yanıt
    Aslında bilerek yaptım hafif koyu tonun içinde yeşil parlasın istedim.

Tesekkur ederim

• Noctivagant kullanıcısına yanıt
    Phaldor kullanıcısına yanıt
    Whippoorwill kullanıcısına yanıt
    @Noctivagant teşekkürler hocam bu edit konusunda almam gereken çok yol var.

@Phaldor sağ olun hocam baktım ana kamera ile çekmişim. LG G7 ve gcam ile çekildi, snapseed ile düzenlendi. LG'nin kendi kamera uygulaması kötü, bu yüzden gcam kullanıyorum.

@Whippoorwill çok teşekkürler hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0CCF51958

@Noctivagant teşekkürler hocam bu edit konusunda almam gereken çok yol var.

@Phaldor sağ olun hocam baktım ana kamera ile çekmişim. LG G7 ve gcam ile çekildi, snapseed ile düzenlendi. LG'nin kendi kamera uygulaması kötü, bu yüzden gcam kullanıyorum.

@Whippoorwill çok teşekkürler hocam.
    Ben dslr makine de kullanıyorum ama kendi çabalarımla, internet videoları veya birkaç yazılı kaynak ile öğrendim şu an bildiğim şeyleri. Cep telefonum zaten ne öldürür ne güldürür kareler çekiyor o yüzden galiba şevkim de kırıldı biraz.

Eli yüzü düzgün bir kursa gitmek istiyorum ama o kadar vakit yoksunuyum ki bir türlü halledemedim. Instagram'da sırf bu fotoğraf hobim nedeniyle sayfa da açtım ama doğru dürüst bir zaman yaratamıyorum fotoğraf çekmeye. Belki de bahane yaratıyorum bilemedim
  • [sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷

• quote:

Orijinalden alıntı: Phaldor

Ben dslr makine de kullanıyorum ama kendi çabalarımla, internet videoları veya birkaç yazılı kaynak ile öğrendim şu an bildiğim şeyleri. Cep telefonum zaten ne öldürür ne güldürür kareler çekiyor o yüzden galiba şevkim de kırıldı biraz.

Eli yüzü düzgün bir kursa gitmek istiyorum ama o kadar vakit yoksunuyum ki bir türlü halledemedim. Instagram'da sırf bu fotoğraf hobim nedeniyle sayfa da açtım ama doğru dürüst bir zaman yaratamıyorum fotoğraf çekmeye. Belki de bahane yaratıyorum bilemedim

Alıntıları Göster
    Kursa umarım gidecek zaman bulursunuz. Halk Eğitim Merkezleri de veriyor kurs. Gündüz ve Akşam olacak şekilde. Ben bizim şehir de 3 sene gittim kursa. Gerçi her sene baştan başladı kurs. Aslında her biri devamı şeklinde olacak ve kurs bitiminde ustalık belgesi vereceklerdi ama diğer arkadaşlar başvurup devam etmedikleri için hep sıfırdan başlamak zorunda kaldım ben. Ama çok faydası oluyor kursların.

AÖF de 2 yıllık Kameramanlık ve Fotoğrafçılık Bölü kazandım kursun son senesi. 1 sınıfta çok çalışamadım ama kursun sayesinde 1 sınıfı rahatlıkla geçtim. 2 sınıfta çok çalıştım ve takdiri kıl payı kaçırdım. Fotoğrafçılıkla alakalı derslerin notları çok iyiydi. Diğer bölümlerle ortak sayılacak derslerin notları onlardan düşüktü ondan kaçtı takdir.

Ama dediğim gibi kursların faydası iyi tabi adam gibi kurs ise. Çünkü bazı kurslar çok kötü oluyor. Benim gittiğim kursta stüdyo ortamında çalışma şansım olmuştu. Hoca kendi dükkanını sınıf olarak kabul ettirmiş orada ders veriyordu. Geziler filan da yapıyorduk.

Her kursta bu şans maalesef olmuyor. Bazıları ayda 300-400 TL verip özel kurs alıyor ve ders ortamı çok kötü oluyormuş. Cafe gibi yerlerde kurs verenler varmış. Pratik yapma imkanı yok yani o tür ortamlarda yapılan kurslarda.

Özel kursa gidecekseniz iyi araştırıp gidin derim.

• Phaldor kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de daha çok video - kısa film için bir kamera alacağım ilerleyen zamanlarda. Şu an rts okuyorum ama film tasarımına geçip işin sanat kısmını orada öğrenmek istiyorum.

• Manavgat şelalesi 960 FPS
    POCOPHONE F1

http://https://youtu.be/rBMbL2jVrWE

• Hazır İstanbula kar yağmışken ve manzarayı yakalamışken bir kare çekeyim dedim

Galaxy Note 9

[sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷

• quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Kursa umarım gidecek zaman bulursunuz. Halk Eğitim Merkezleri de veriyor kurs. Gündüz ve Akşam olacak şekilde. Ben bizim şehir de 3 sene gittim kursa. Gerçi her sene baştan başladı kurs. Aslında her biri devamı şeklinde olacak ve kurs bitiminde ustalık belgesi vereceklerdi ama diğer arkadaşlar başvurup devam etmedikleri için hep sıfırdan başlamak zorunda kaldım ben. Ama çok faydası oluyor kursların.

AÖF de 2 yıllık Kameramanlık ve Fotoğrafçılık Bölü kazandım kursun son senesi. 1 sınıfta çok çalışamadım ama kursun sayesinde 1 sınıfı rahatlıkla geçtim. 2 sınıfta çok çalıştım ve takdiri kıl payı kaçırdım. Fotoğrafçılıkla alakalı derslerin notları çok iyiydi. Diğer bölümlerle ortak sayılacak derslerin notları onlardan düşüktü ondan kaçtı takdir.

Ama dediğim gibi kursların faydası iyi tabi adam gibi kurs ise. Çünkü bazı kurslar çok kötü oluyor. Benim gittiğim kursta stüdyo ortamında çalışma şansım olmuştu. Hoca kendi dükkanını sınıf olarak kabul ettirmiş orada ders veriyordu. Geziler filan da yapıyorduk.

Her kursta bu şans maalesef olmuyor. Bazıları ayda 300-400 TL verip özel kurs alıyor ve ders ortamı çok kötü oluyormuş. Cafe gibi yerlerde kurs verenler varmış. Pratik yapma imkanı yok yani o tür ortamlarda yapılan kurslarda.

Özel kursa gidecekseniz iyi araştırıp gidin derim.

Alıntıları Göster
    Araştırıyorum bende bir süredir ama ya saat uymadı ya da kursun yeri.

Bulduğum kurslarda sınırsız tekrar, uygulamalı eğitim (kursun sonunda öğrenilenleri uygulamak için tam gün gezi vs) kurs sonrası destek vs var ama dediğim gibi bulduklarım İstanbulun öbür ucunda o yüzden gitmem zor görünüyor şimdilik.

Ismek vs onlarda da kurs var ama içeriği bilemiyorum ve daha da önemlisi tüm sınıflar dolmuş bile..

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0CCF51958

Hocam ben de daha çok video - kısa film için bir kamera alacağım ilerleyen zamanlarda. Şu an rts okuyorum ama film tasarımına geçip işin sanat kısmını orada öğrenmek istiyorum.
    Bence kendini geliştirebilirsen karşılığı olan bir alan. Ama azmetmek ve biraz da şanslı olmak lazım..

• TheCrutiaL T kullanıcısına yanıt
    çok iyi
  • Mi note 10 , 1/1.33 luk devasa sensör var ama yazılım olarak hakkını veremiyor bence , kısa bir kullanımdan sonra satıp tekrar oneplus 7T ye döndüm.

• Oneplus 7T

• 
Sayfa: önceki 14191420142114221423
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.