Şimdi Ara

📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷 (1392. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ellez78 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 2 Misafir - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32.920
Cevap
559
Favori
1.737.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13901391139213931394
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Selamlar hocam bu yöntemi yapan bir mobil uygulama var mı varsa rica edebilir miyim,
    Tşkler,

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Teşekkürler. Gcam'e öyle bir özellik gelmedi, gelmez de muhtemelen. HedgeCam isimli uygulamanın bu özelliği ile ard arda 5 tane fotoğraf çekip Photoshop'da birleştiriyorum. 1 tane normal pozlanmış, ikişer tane de az ve fazla pozlanmış fotoğraf çekiliyor yani. Kaç durak fazla veya az pozlanabileceğini ayarlayabiliyorsunuz. 4 durak az pozlama ve 4 durak fazla pozlama imkanı var en fazla.

Yani telefonun kamerasının dinamik aralığı 10 durak ise bunu 18 durağa kadar çıkarmış oluyoruz. En pahalı DSLR veya orta format kameraların dinamik aralığı 15 bile değil mesela.

Fazladan 4 duraklık pozlama, fotoğrafta istediğim kısmın pozlamasını değiştirmeme imkan veriyor. Fotoğrafta hiç bir karanlık veya aşırı parlamış kısım kalmayana kadar oynama yapabiliyorum.

Telefonların HDR modu veya Gcam de bunu yapmaya çalışıyor ama çok daha sınırlı bir ölçüde ve size ne verirlerse onunla yetinmek zorundasınız. Sonradan değişiklik yaparsanız kalite bozulur çünkü tek bir jpeg dosyanız var. Burada ise 5 jpeg dosyasından gelen ve daha geniş dinamik aralıklı fotoğraflar var.

Bunun için bir mobil uygulama bilmiyorum. Adobe'un uygulamalarında vardır belki. Bilgisayar üzerinde çok kolay. Her fotoğrafta yapılması gerekmeyen bir işlem zaten ama gerektiğinde de 2dk falan sürüyor. Ben PS üzerinde uğraşmayı sevdiğim için genelde uyguluyorum bu yöntemi.

1/13 olan en fazla pozlama yapılan fotoğrafın exif bilgisi. Fotoğrafları Photoshop'a aktarırken aktarılan sıraya göre değişiyordur o.

2 tane daha ekleyeyim.

[sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷
    Sunset. by Vyc_Majoris, on Flickr

Sunset by Vyc_Majoris, on Flickr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 19 Haziran 2019; 11:15:0 >

• VYC Majoris kullanıcısına yanıt
    Süper valla çok aydınlatıcı mesaj olmuş teşekkür ederim bilhilendirme için,
    Bu paylaşımların devamını bekliyoruz.

• Arşivden
    İp 7+ tele kamera ile.

• S10+
    [sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷 [sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷

• GknKyc kullanıcısına yanıt
    Çok güzel açıklamış arkadaş. Bunu düşük ışıklı ortamda kullanmakta çok faydalı oluyor. Örneğin mağara, gece fotoğrafcılığı vb. Farklı aralıklar ile fotoğraf çekip birleştiriyorsunuz. Sonuç olarak grane az ve aydınlanmış bir fotoğraf elde ediyorsunuz. Bunu raw formatında yaparsanız daha kaliteli bir fotoğraf elde ediyorsunuz. Örnek youtube videoları var müsait olunca paylaşayım.
  • S10+ [sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷

• VYC Majoris kullanıcısına yanıt
    Hocam bilgilendirme için teşekkürler. O uygulama ile dediğiniz gibi 3 fotoğraf çekebiliyorum onu 5 e ayarlayamadım. Ayrıca Ligthroom mobil uygulamasında böyle bir birleştirme özelliği göremedim, bu işi yapabilecek uygulama öneren olursa sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Midgardian kullanıcısına yanıt
    Hocam bun htc u 11 le mi çektin?
  • ZDA kullanıcısına yanıt
    Evet
  • [sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷

Xs max
    Normal cekim
    İşlenmemiş

• GknKyc kullanıcısına yanıt
    Bu tarz paylaşımlar prim yapmaz burada. Zamanında çok paylaştık da gidin başka yerde konuşun denildi. Fotoğraf görmeye giriyoruz sizin muhabbetinizle doldu sayfalar demişlerdi.

Görmeye geldiği fotoğraflar da mandalina-portakal dilimlenip konulan bir tabak veya yamuk çekilmiş, içinde çöp kutusundan tut da lenste parmak izine kadar bir sürü falsosu bulunan bir fotoğraf. Bir şeyler öğrenmek yerine o fotoğrafları görmeyi tercih ediyor.

Konuya girenlerin çoğu da fotoğrafa, çekim tekniklerine meraklı kişiler değil zaten. Telefonla çekiyoruz zaten, teknik kullanacak olsam makine alırdım kafasındalar genelde.
  • [sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷 [sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷 [sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷 [sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷 [sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷

S10 ile amatör çekimler, hatalar ile ilgili yorumları duymak isterim. Gerçi hangisi hangi pozlama ile çekildi yazmadım ama :) dedim ya amatör işte.

• emektar m8,lensi kirlenmiş biraz.

• LG V30
    Geçen hafta işlenmemiş halini paylaşmıştım, bu da raw dosyanın LR da işlenmiş hali
    Skyscrapers by Oktay A, on Flickr

Ultrawide by Oktay A, on Flickr

• ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    baya güzelmiş hocam,manzara fotoğrafçılığı için oldukça iyi.
  • derdaket D kullanıcısına yanıt
    Çok başarılı hocam. Bravo

İstanbul bahçeşehirden selamlar
    Sony Xperia xa1 ultra

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mariachi@ -- 26 Haziran 2019; 13:2:5 >

• 
Sayfa: önceki 13901391139213931394
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.