Şimdi Ara

Cep telefonlarına yeni zam: TRT bandrolü artıyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
353
Cevap
2
Favori
15.657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cep telefonlarına yeni zam: TRT bandrolü artıyor! 

Cep telefonlarından alınan vergilerde son dönemde üzerinde çokça oynana TRT bandrolü yeni bir güncelleme ile daha gündemde. Bakanlar Kurulu kararına göre cep telefonlarından alınan vergi oranı %10 olarak güncellendi. Üstelik kapsamdaki ifadeler de tüm cep telefonlarını kapsayacak şekilde değiştirildi.

Tüm Telefonlar Aynı Kapsama Alındı 

28 Haziran 2016 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren son karar ile internet üzerinden radyo ve televizyon yayınlarını alabilecek nitelikte olan tüm cihazlardan da vergi alınmasına karar verilmişti. Bu kapsamda da cep telefonları için vergi dahili radyosu varsa %7, yoksa %6 olmuştu. Daha önce sizlere burada yer alan yazımızda detaylarını paylaştığımız yazının ardından bir yol sonra TRT bandrolü için yeni bir düzenlemeye gidildi.

Buna göre daha önce dahili radyosu bulunan veya bulunmayan diye ayrılan cep telefonları, yeni karar ile tek bir başlık altında toplandı ve ithalat esnasındaki fiyat üzerinden TRT bandrolü oranı %10 olarak değiştirildi. Ayrıca internet üzerinden televizyon ve radyo yayınlarını alabilen bilgisayar ve tabletlerdeki oran da tek bir başlıkta birleştirilmiş ve %2 olarak değiştirilmiş.

Vergi Yükü Artıyor

TRT bandrolündeki artış küçük kalsa da zaten cep telefonlarında zaten %50’nin üzerinde olan vergi yükünü biraz daha yukarı tırmandıracak. Özellikle yeni iPhone’ların satışa çıkışından önce yürürlüğe giren bu artış, yeni dönemde zaten pahalı olması beklenen üst seviye telefonların ulaşılabilirliğini biraz daha zorlu bir hale getirecek. Daha önce burada yer alan yazımızda dünyada en pahalı iPhone 7’nin ülkemizde olduğunu paylaşmış ve diğer ülkelerle kıyaslamalı olarak bazı ürünleri listelemiştik. İlgili yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

• durmak yok yolmaya devam...

• Sigara alkol akaryakıt telefon otomobil

Devletin başlıca gelir kaynağı olmuş yok mu arttıran?!

??

• Cep telefonlarına yeni zam: TRT bandrolü artıyor!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yarasa1331

durmak yok yolmaya devam...

Durmak yok ZamA devam olacaktı o.. :D
  • Günaydın. Herkesin malumuydu iptal edilen verginin bir şekilde farklı bir kanalla telafi edilmeye çalışılacağı.
  • Hep 50 liralık telefon kullandığım için beni etki.,..,,,&@"!?

• Ona zam buna zam hani ....

• Artık yeter vergi vergi paranız mı bitti acaba?TRT de birkaç şey dışında adam akıllı yayın yok o vergiler jürilere, ona buna gitsin organik hoşaf yayınları yapsınlar.

• Ha güncelleme ise tamam. Ben artırıldı sandım.

• by__metallica B kullanıcısına yanıt
    ben hep 200 liralık olanlardan kullanıyorum,tavsiye ederim :)
  • Muhtesem ekonomilerde bunlar olagan durumlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yetmezz avrupa bizi kıskanıyorrrr
  • organik hoşaf mucitlerini finanse edecektir
  • Allah'ını seven üstüme oturma izni atsın.

• Daha 2 hafta kadar önce trt vergisi kalkıyor yazıyordu buda nerden çıktı şimdi...??

• Devleti nereye şikayet ediyoruz? Eylem için nerede toplanıyoruz. Ben böyle otup sosyal medyada yazmayı sevmem.

• Ekonomi iyi olduğu için zam yapıyorlar. Başkanlık gelince bahar gelmiyor muydu? Beter olun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnurFB1453 -- 8 Ağustos 2017; 10:19:20 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: enja

Daha 2 hafta kadar önce trt vergisi kalkıyor yazıyordu buda nerden çıktı şimdi...??

Getirmenin bir yolunu yine buldular hocam hep bulurlar bir yolunu yargı işlemiyor bunlara.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.