Şimdi Ara

Cep telefonlarına %50 ÖTV yetkisi! (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
0
Favori
13.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
135 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sen her yıl telefon değiştirme kendine gel die yapılıyordur belki 🤙

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeyazMabel

Bu mesaj silindi.
    Nick yazi uyumsuzlugu

Once konusmayi ogren blok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkans

Peki sana soru

İhtiyaci olan nasil alacak ?

Boyle duz mantik mi var. Cilgin tuketiciler alamasin. Eeeee ihtiyac sahipleri ?

Onlarda almasin bosver di mi. Ankesore donelim hatta tuketim cilginligi yapilmasin diye.
    Mesajimda yaziyor cevabi ne diye tekrar soruyorsun?

• quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

2000 uzerine uygulasinlar

Ithal ürün almaktan ulke çökecek hala 3 ayda bir telefon degistiren var

Aman nasilsa zarar etmiyorum diyip 3 ayda bir 0 arac alan var

İhtiyaç seviyesinin üstüne boyle ekstrem vergiler koyulmali bunun icin asgari ucret baz alinabilir ornegin 50 asgari ucret ustu arabaya ek vergi yada 1 asgari ucret ustu telefona ek vergi gibi

Ulkeyi bu kadar zarara sokuyorsan verginle bunun bedelini en azından odemelisin

Kim olduğumu herkes bilir forumda tüketim manyagi insanlara cok gıcık oluyorum siyaset kismi umrumda degil
    Zarara sokan kim ? Senin devletin soğanı bile ithal eder olmuş artık zarara sokan vatandaş oluyor ama
    Adamın parası vardır telefon manyağıdır takip etmek ister falan..Alır geçer.Sana ne ? Karışamazsın buna.Veya ihtiyacı olmuştur hediye alacaktır falan filan.
    Tüketim çılgınlığı ,elde olmayan parayı telefona verme falan evet bunlar var.Ama bunlara müsade eden de devlet oldu yıllarca ! Niye bunu yazmıyorsun ? Boşa boşa kredi açmalar borçlandırmalar..Başında aşağısına tüketim çılgınlığı var.Bunun engellemek kimin görevi ? Vatandaşın cahilse "ki evet" bunu anlatman lazım.
    Vergileri başka başka yerlerden alıyorsun zaten.Verginin vergisini ödüyoruz be ! yeter ya yeter ...

Dışarı çıkan öğrenci erasmusla gidiyor 2 ay içinde bilgisayar telefon tablet kamera zart zurt sürü ile teknoojik alet alıyor takip edebiliyor burada kaç kişi 2 aylık çalışma ile bunları alabiliyor ? az mantıklı yazın ya.
  • hamza5806 kullanıcısına yanıt
    Ama kafamız nasıl güzel, öyle güzel

• quote:

Orijinalden alıntı: Gravaze

---
    Sogani ulkende üretme imkanin var ona laf eden yok tamamen hukumetin sucu tarim ve hayvancılığı bitirdiler

Ama araba ve telefonun yurt disindaki mallara tam ikamesi mümkün degil kisa donemde bu yuzden bu sekilde kotalanmali

Yoksa her yıl boyle yuzde 40 40 enflasyon dayamaya devam edecekler baska care yok cari acikta dunya şampiyonlarındaniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Morgoth Draqe

Ama kafamız nasıl güzel, öyle güzel
    Smoke weed everyday

• Ben hep 50 tl lik aldığım için etkilemiyor beni.
    ---

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gravaze -- 16 Şubat 2019; 15:58:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Zarara sokan kim ? Senin devletin soğanı bile ithal eder olmuş artık zarara sokan vatandaş oluyor ama
    Adamın parası vardır telefon manyağıdır takip etmek ister falan..Alır geçer.Sana ne ? Karışamazsın buna.Veya ihtiyacı olmuştur hediye alacaktır falan filan.
    Tüketim çılgınlığı ,elde olmayan parayı telefona verme falan evet bunlar var.Ama bunlara müsade eden de devlet oldu yıllarca ! Niye bunu yazmıyorsun ? Boşa boşa kredi açmalar borçlandırmalar..Başında aşağısına tüketim çılgınlığı var.Bunun engellemek kimin görevi ? Vatandaşın cahilse "ki evet" bunu anlatman lazım.
    Vergileri başka başka yerlerden alıyorsun zaten.Verginin vergisini ödüyoruz be ! yeter ya yeter ...

Dışarı çıkan öğrenci erasmusla gidiyor 2 ay içinde bilgisayar telefon tablet kamera zart zurt sürü ile teknoojik alet alıyor takip edebiliyor burada kaç kişi 2 aylık çalışma ile bunları alabiliyor ? az mantıklı yazın ya.

Alıntıları Göster
    Banane tabi benim bir çıkarım yok... ekonominin duze cikmasi icin fikir veriyorum sadece kendim icin degil herkes icin

Guney korede savas sonrasi her turlu mal uretilirdi ama kimse kendi kullanmazdi renkli tvsi olana vatan haini gözüyle bakilirdi cunku kolektif cikar daha önemliydi

Ihtiyac kismi belirtildi yilda 100 bintlden pahali araba 2000tlden pahali telefon alabilen ek vergiyi de ödesin bir zahmet bunlari yapan zaten zengin oglu zengindir ekonomi de koymaz enflasyonda ona

parayi odedigi anda caaat diye bu ulkeden kazandigi para dusman ulkenin kasasina gidiyor bunlari dusunen yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Gravaze

---
    El kadar arkasina ab abdyi almis uydu devlet gurcistanla 80 milyonluk ulkeyi kiyasliyorsunuz ya pes

https://tr.tradingeconomics.com/georgia/current-account-to-gdp

Bu ekonomik verileri Türkiye ile oranla bu ulke 99 parcaya bölünür ne ordu kalır ne devlet ne millet 1 karış toprak kalmaz her yeri alirlar

• yakında orta seviye telefonlar bile 2000tl yi aşacağından kaynaklı neredeyse bütün telefon modelleri kapsayacak olan bir ötv zammı olacak bu. Sizin neyinize telefon gidin akp'ye oy vermeye devam edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 14 Şubat 2019; 14:25:20 >
  • "Sana ne" diye aslında hükümete yazdım.Sürekli bir engel bir karışma bir müdahale.Bu vergilerin böyle olması akla mantığa sığmayacaktır.Amaç başka zaten.Baştan aşağı bitmişiz biz ,malesef.
    Çok yazık.Seneye çok çok daha kötü olacak.
    Ekonomi böyle düzelmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 14 Şubat 2019; 14:48:2 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RustyCohle -- 12 Ocak 2021; 16:41:26 >
    Ben passata biniyorum, iphone kullanıyorum. Bizim ülkemiz alman arabaları gibi araba üretsin, iphone gibi bir telefon yapsın eğer almazsak o zaman sen haklısın tamam. Ama şuan kuru gürültüden başka hiçbirşey değil yaptığınız. Sen hem onlar gibi ürün, mal üretemiyorsun yapamıyorsun. Hem onların ürettiklerini, yaptıklarını sürekli zamlıyorsun. 3-4 senede sıfır araba fiyatlarını yüzde 30-40 arttırıyorsun. Cep telefonlarının fiyatlarını uçuruyorsun sonra bunu alan adam haindir. Böyle birşey dünyanın neresinde görülmüştür.

• quote:

Orijinalden alıntı: Blackrz

Ben passata biniyorum, iphone kullanıyorum. Bizim ülkemiz alman arabaları gibi araba üretsin, iphone gibi bir telefon yapsın eğer almazsak o zaman sen haklısın tamam. Ama şuan kuru gürültüden başka hiçbirşey değil yaptığınız. Sen hem onlar gibi ürün, mal üretemiyorsun yapamıyorsun. Hem onların ürettiklerini, yaptıklarını sürekli zamlıyorsun. 3-4 senede sıfır araba fiyatlarını yüzde 30-40 arttırıyorsun. Cep telefonlarının fiyatlarını uçuruyorsun sonra bunu alan adam haindir. Böyle birşey dünyanın neresinde görülmüştür.
    Hocam bizim ulkede bunu yapacak planlayacak beyin takimi yok yoksa calisan ulkeler gune kore gibi 0dan avrupa seviyesine çıkıyor

Ama yok oglu yok yok yani

Kesinlikle alanlara hain demiyorum ama bir adam yilda 2000tlden fazla telefona 100000tlden fazla arabaya verebiliyorsa ve bunu 4 5 telefon 4 5 araba alarak surekli ulkeyi zora sokuyorsa ve cari acigi artiriyorsa bunun bedelini ödemeli bundan bahsediyorum

Adam memur 4000 maas aliyor yaptigi sey masa basi devlet isi burdan kazanıyor parayi gidiyor s9 aliyor 4000e 900unu vergi diye geri devlete veriyor 3100tl hoop dusman devletin kasasina 3 ay sonra yine aynisi yine aynisi 2.el satip ustune 500 koyup aliyor surekli derken devletin elinden yilda onun yüzünden 12 13000tl para çıkıyor bunun bedelini odemeli

Hele araba daha beter benim yavsak eniştem nasilsa dolar yukseliyor ehehe diyip 3 ayda bir 0 araba alip sonra satiyor zarari 0 devlete 500000tl cari açık takıyor

Simdi bu hak mi reva mi

Once bu acligi ve ahlaksizligi birakmamiz lazım

Çok güzel yazmışsınız emeğinize sağlık fakat bir vatandaş olarak artık ülkeyi biz düşünmekten yılmadık mı ? Vatandaş ülkeyi, ülkenin vatandaşı düşündüğünden daha çok mu düşünmeli gerçekten. Alım gücü olan insanları durduramazlar. Adam 10 binken alıyorsa 13 binken de alacaksa zaten alır. Bu bir cayrıcılık değil. Hükümet bunun farkında olduğu için diyor ki, zaten bunlar alacağını alıyor 25 zam koysak yine alırlar yapıştıralım geçelim. Bunlar temelden yanlış şeyler fakat ne yazık ki hiçbirşeui değiştiremiyoruz. Sağlıcakla kalmak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blackrz -- 14 Şubat 2019; 14:40:10 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.