Şimdi Ara

Cep Telefonı ve Bilgisayarda taksit kalkıyor.Otomobillere de sınırlama geliyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
1
Favori
1.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben teknoloji marketinde calışıyorum satış olmayınca ben napıcam onu düşünen yok :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankay2

Cep telefonu için b planı;
    1. Operatör tarife eklemeli taahhütlü satışlar.
    2. Anlaşmalı bankalar ile telefon tutarı kadar kredili satışlar.

Diğer ürünler içinde benzer yollar bulunur...

1. seçenek zaten uygulanıyor. Ama bundan sonraki telefon satışlarının %80'i bu yolla yapılır diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Komik bir uygulama. Belki telefon da bilgisayarda 12 taksit 24 taksit olmamali ama en azindan 6 taksite kadar olmalı. Örnegin 4 bin liralık bir bilgisayar almak istiyorum ama 4 bin liram var olmasına ragmen vermek istemiyorum. Para benim param ama taksitle alamıyorum. Var mı boyle birsey ?

• Hükümet dövizi ve faizi düşük tutarak,uzun vadeli kredilere "istemez yan cebime koy" mantığıyla göz yumarak halkın sanal bir refah hissine kapılmasını sağladı.döviz düşük olunca ihracatçılar lüks konut işine girdi,vatandaş kazık fiyatlarla topraktan kapıştı.tabii kendi parasıyla değil,yurtdışından bankalarımızca sağlanan kredilerle.sanayi,üretim,istihdam,ihracat kimsenin umurunda olmadı.şimdi faturayı ödeme zamanı.yazık ettiler ülkeye ve millete.5 sene önce ekonominin gerçeklerine uygun faiz ve döviz politikası izlenseydi şimdi rahat olacaktık.

• Türkiye 2013’te 100 milyar dolar ticaret açığı verdi

http://www.dunya.com/turkiye-2013te-100-milyar-dolar-ticaret-acigi-verdi-217524h.htm
  • Aslında faturalı abonelere sahip olan her tür şirket bu durumdan fazlasıyla istifade edebilir.

Mesela uydu yayıncıları,telekom firmaları,elektrik-gaz-su firmaları,kendilerine uygun olan taksit yapılamayan ürünleri vadeli olarak satabilir. İyi fikir.

• Arkadaşlar çoğunuzun hangi yaşta olduğunuzu bilmiyorum. Ama 40 sene öncede herkes her şeyi taksitle alıyordu, bugün de öyle. Değişen hiç bir şey yok. Çünkü memur, işçi, emekli dediğimiz orta tabaka ancak böyle alabilir. O zamanlar senetle yapılıyordu, şimdi ise kredi kartıyla. Aslında sorgulanması gereken durum, hükümetin yanlış politikası. Bunu bazıları görmek istemiyor. Basit bir örnek vereyim: Almaya altın üreten bir ülke değil ama oradan tonlarca altın ithal ettik... Bu ülkeye saman ithal edileceğini önceden söyleseler, deli gözüyle bakardım o adama... 10 yıldır ülkede üretime yönelik hiç bir yatırım yapılmadı. Üstüne üstlük üretim yapan fabrikalar kapandı. Bir çok gıdada % 18 vergi alınırken, pırlantadan vergi alınmayan başka bir ülke gösterin bana... Bu ülkede gerçekten üreten hiç bir yurttaş emeğinin gerçek karşılığını alamıyor. O zaman bu insanlar hiç bir şeye layık değiller mi? Oysa üretmeyen, çalan, çırpan, vurgun yapan, yolsuzluk yapan kısa zamanda köşeyi dönüyor ve utanmadan, büyük bir yüssüzlükle olayı örtbas etmeye kalkıyor. Ondan sonra da insanların en doğal ihtiyaçlarını alamaması için elinden geleni yapmaya çalışıyor. Eh ne diyelim, toplumlar layık oldukları şekilde yönetilirlermiş...

• Bilgisayar icin yapilan uygulamayi dogtu bulmuyorum.Beyaz esyaya 9 taksit bilgisayar pesin verilcek.Ikisi arasindaki farki uygulama bence sacma olmus.Sanirim bilgisayar ihtiyactan ziyade luks bisey olarak gosterilmis

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • adam gibi vergi toplama düzeni olmazsa vergi vermeyenin ve kaçıranın cezaları müebbet hapis olsa hatta çağ dışı diyebilirsiniz ama idama kadar gitse ve resmen özel tüketim olan ihtiyaç olmayan prılantadan kdv vs alınmazsa biz daha ne yasaklar görürüz.

ek olarak elektronik eşya da 9 taksit var arkadaşlar. yani bilgisayar, tv, ps, xbox gibi şeyler 9 taksit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eoudoxias -- 1 Şubat 2014; 1:34:09 >
  • hükümetin zekasının yetmediği şey; senet.
  • evkur araba da satsa fena olmaz
  • herkes aksini söylemiş, çoğu kişinin haklı sebepleri de var. ama bu uygulamanın artılarının çok fazla olacağına inanıyorum ben. 12 yaşında ki çocuğun eline iphone, herkes kartla istediği şeyi ihtiyacı olmasa dahi gösteriş amacıyla alıyor. ama ülkede üretim yok ihracat yok paso ithalat. belki biz halk olarak ittirmeylede olsa elimizi taşın altına koyuyoruz, koymak zorundayız da ama hükümetinde aynı taşın altına girmesi gerekiyor. otomobil alımında misal çok uzun zaman olmadı. birisi konu açmış 2500 tl maaşım var araba almak için 80 bin tl kredi çekeceğim diye. mantık işi mi bu? uygulamanın eksileri ne olur dersek; gerçek ihtiyaç sahipleri sıkıntıya girecek biraz. beyaz eşya da taksit kısıtlaması yeni evlenecek çiftleri büyük sıkıntıya sokacaktır, bu konuda kesinlikle bir uygulama getirilmeli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eoudoxias

adam gibi vergi toplama düzeni olmazsa vergi vermeyenin ve kaçıranın cezaları müebbet hapis olsa hatta çağ dışı diyebilirsiniz ama idama kadar gitse ve resmen özel tüketim olan ihtiyaç olmayan prılantadan kdv vs alınmazsa biz daha ne yasaklar görürüz.

ek olarak elektronik eşya da 9 taksit var arkadaşlar. yani bilgisayar, tv, ps, xbox gibi şeyler 9 taksit

Dostum haberlerde bile taksit yok diyorlar bilgisayar telefon icin.

• quote:

Orijinalden alıntı: K.B.R.O

quote:

adam gibi vergi toplama düzeni olmazsa vergi vermeyenin ve kaçıranın cezaları müebbet hapis olsa hatta çağ dışı diyebilirsiniz ama idama kadar gitse ve resmen özel tüketim olan ihtiyaç olmayan prılantadan kdv vs alınmazsa biz daha ne yasaklar görürüz.

hocam zor değil bir online mağazaya girin bakın. bilgisayarlar da en fazla 9 taksit var. vatan, hepsiburada, gold, hızlı al vs.

valla ona bakarsan bddk çalışanı cep telefonuna taksit yok diyor ama ali babacan 9 taksit var diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: sekoya81

Türkiye 2013’te 100 milyar dolar ticaret açığı verdi

http://www.dunya.com/turkiye-2013te-100-milyar-dolar-ticaret-acigi-verdi-217524h.htm

Ama imf'ye olan borcumuzu ödedik.

• quote:

quote:

quote:

hocam zor değil bir online mağazaya girin bakın. bilgisayarlar da en fazla 9 taksit var. vatan, hepsiburada, gold, hızlı al vs.

valla ona bakarsan bddk çalışanı cep telefonuna taksit yok diyor ama ali babacan 9 taksit var diyor.

O gorup bakma isini 1 subat yani bugün den sonra anlayacagız bence. Bugün denemek lazım. Cunku o olay bugunden itibaren gecerli oldugu icin insanlar 9 taksit vs diye yazmış olabilirler. Deneyen yazsin buraya :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

O gorup bakma isini 1 subat yani bugün den sonra anlayacagız bence. Bugün denemek lazım. Cunku o olay bugunden itibaren gecerli oldugu icin insanlar 9 taksit vs diye yazmış olabilirler. Deneyen yazsin buraya :)

aynen sonuçta bura türkiye. ama tüm sitelerde 9 taksit seçeneği vardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: rutan

Hepinizin değerlendirmelerini okudum. Tüm yorumlara saygı duyuyorum ama gerçekten düşündürücü... Çünkü yetmişbeş milyonun yetmiş milyonu taksitle alış-veriş yapar bu ülkede. Öneğin ben bir öğretmenim ve telefonumda 500 liralık bir telefon ve 12 taksitle almıştım. Yani telefonum olmasa ve almaya kalksam taksitsiz asla alamam. Bir anda bu parayı veremem. O zaman diyeceksiniz ki "Sen de alma, kullanma..." Bu da bir çeşit yasaktır ve sizde yasağı onaylıyorsunuz. İyi düşünürseniz, bu tür olayların çözümleri asla bu şekilde olmaz. Bunlar en kolaycı ve en mantıksız çözümlerdir. Çok fazla detaya girmek istemiyorum ama bu tür yaptırımlar size neyi çağrıştırıyor acaba... Parası olan, ...yapsın, parası olmayan ... yapmasın... Bu olay bunu getirir.Bu mantıkla baktığımız zaman sonuç neler olur acaba? Örneğin, " Parası olan askerlik yapmasın, parası olmayan yapsın..." Sizce bu mantıklı ve doğru mu? Neyse fazla detaya girmek istemiyorum...

Size katılıyorum.

• yorumlara güldüm .. asgari ücret alan biri cocuğuna bilgisayar almak için kaç ay para biriktirecek ? taksit olayı devam etseydi alırdı 12 ay boyunca maaşından 100 er lira kesilirdi ama şimdi alması için en azın 7 8 ay para biriktirecekte eeeee ..
  • Bilgisayara taksit yasağı gelmedi diye biliyorum. Haberlerde yasağının elektroniği kapsamadığı ama 9 taksit sınırı geldiğini duymuştum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi McLaren64 -- 1 Şubat 2014; 2:58:51 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.