Şimdi Ara

Çentikli tasarıma direnen Samsung, ekrana gömülü ön kamerayı test ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Günümüz teknoloji dünyasında neredeyse tüm akıllı telefon üreticilerinin çentikli ekran tasarımını benimsediğini görüyoruz. Kullanıcıları da adeta ikiye ayıran bu tasarım anlayışı Güney Koreli üretici Samsung tarafından benimsenememiş ve bundan sonra da benimsenmeyecek gibi görünüyor.

En erken 2020 yılında gelebilir

Samsung bugüne kadar diğer akıllı telefonlara oranla cihazların çerçevelerini biraz daha kalın tutarak selfie kamerasını çentiksiz bir şekilde yerleştirmeyi tercih etti ancak Kore medyasına göre şirket ekrana gömülü ve tamamen gizli bir ön kamera teknolojisi üzerinde çalışıyor. Ekrana gömülü parmak izi tarayıcısı teknolojisinin bile şirketleri ne denli zorladığı düşünülürse, ön kameranın ekranın altına yerleştirilmesinin zorluğunu tahmin edebiliriz.

SamsungMobile.News adlı Twitter hesabının da paylaştığı bir gönderiye göre Samsung bu teknolojinin prototipini test ediyor ve en yakın 2020 yılındaki çıkacak olan cihazlara entegre edeceği yönünde. Eğer Samsung bunu başarırsa çentikli ekran tasarımlarının da bir iki yıl sonra tarihe karıştığına tanık olabiliriz.

• #dirensamsung #yanindayiz

• Samsung'un daha bir teknolojiyi ilk defa kullanan olduğu görülmemiştir. Başkaları yapar, samsung piyasayı kolaçan eder, tutarsa kendisi daha iyisini yapmaya çalışır.

• versamaxx V kullanıcısına yanıt
    Apple ile karıştırdın herhalde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsungun bu duruşunu destekliyor ve bir sonraki cihazımın Samsung marka olmasını istiyorum. Bazı detaylar benzeyebilir fakat büyük değişimleri taklit etmek Dünya devi bir markaya yakışmaz. (Bknz : Huawei,Xiaomi ve diğerleri)

Samsung SCH-3500 : dünyada sesle arama özelliğine sahip olan ilk telefon
    Samsung SCH-M220 :Düyanın ilk telefondan karasal TV yayını izlemenize olanak sağlayan telefon.

Samsung i8910HD : HD video kaydı yapabilen ilk telefon

...................

• fiyatıda apple dan kopyalamasa iyi marka olabilir ??

• Çentik işine girmeyen Samsung ve Sony var umarım kararlılıklarını devam ettirirler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hah! İşte beklenilen inovasyon. Öyle aptal saptal çentik koymaya gerek yok.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bu çok doğru olmayabilir.

ekrana gömülü kamera demek çentik yok demek.

çentik yok demek IR yüz tanıma yok demek.

ben huawei'in de devamını getirmesiyle IR yüz tanımanın yaygınlaşabileceğini düşünüyorum.

çünkü gelecekte reklam izlememiz dahil bu teknolojiyle sağlanacak (bakıyor muyuz bakmıyor muyuz vs).. gelecek IR'de.

Ekranı artık dokunarak uyandırabiliyoruz diyen apple gibi mi?

• keremak35 K kullanıcısına yanıt
    Onun samsung kelimesi ile senin apple kelimesini değiştirmeliyiz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • samsung candır

• Çentik denen tasarım özürlü ekran yapısına geçmeyen sadece Samsung mu var editör. Htc ve Sony yi adam yerine koymuyorsun sanırım.

• Şu an s9 serisi tasarim acisindan rakibi yok. En onemlisi ozgun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekrandan parmak izi okumayla ve bu teknoloji gelirse bence rekabete tekrar ortak olur kızaklı kamera mantığı bana stabil gelmiyor açıkçası.

• Parmak izi sensörünü ekranın altına yerleştirebiliyorlarsa kamera ve diğer tarayıcıları da yerleştirebilirler. Fakat maliyet çok artacaktır.
  • Parmak izi telefona gömülü yapılabiliyorsa kamera da yapılabilir çentiği gördükten sonra bu şekilde olmasını istiyordum bunun ilk çalışmasını yapan Samsung u tebrik etmek lazım ekranın tamamını yüzde yüz olarak kullanmak lazım telefon budur

• Gömülü olması, olması gereken zaten... Hadi bakalım.
  • Centigi sevmiyorum zaten

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.