Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Center hoparlör seçimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
85
Cevap
6
Favori
8.276
Tıklama
Giriş
    156 Mesaj

Merhaba Sevgili Butun Arkadaslara Ve Size Gunaydin

Mirage Frx sene 2001 ,Klipsch tarafindan patenti alindi ayni bugun Klipsch-Jamo gibi ama sonra devam etmedi.o zamanda Cok sesli ve yuksek seslerde sesin bozulmaya ugramadigini kullanicilardan bahsedilmisti ve bir kullanici demisti ki; Satıs gorevlisi beni daha pahali olan bazı B&W'lere dogru yonlendirmeye calistigini farkettim. Her iki hoparloru de dinledikten sonra
    Mirages'in B&Ws'i havaya ucurdugunu dusundum.

Ama eger Kuleler Klipsch'in hangi serisi ise, ayni seriden merkez hoparlorunun alinmasi gerekir bir konu haric(eger o hoparlor gurubunun buyuk boy olani yoksa buna en yakin ozellik olarak diger guruptan secilebilinir).
    Siz hangi hoparloru On Sag ve sol olarak kullaniyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burakay2015 -- 8 Aralık 2017; 4:38:14 >
    |
    |
    darkerdi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Eski cihaz olunca vazgectim hocam, tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Burakay2015 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Cevabınız ve ilginiz için teşekkürler. Sanırım hoparlörlere tam olarak uyumlu yeni nesil bir avr almam en yerinde karar olacaktır.

Yeni bir soru; Hepimizin malumu olduğu üzere, müzik ve sinema alanında kaynak olarak internet tercih ediliyor (sağladığı birçok kolaylık yüzünden)

Peki, gerek filmler (5+1 ses) gerekse stereo müzik yayını açısından, internet kaynak olarak seçilebilirmi, yoksa dvd, blue-ray dahamı önde?

|
    |
    Burakay2015 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Mirage markası nasıl bir markadır? Mirage frx5 kule tipi hoparlörleri dinleme fırsatım olmuştu ve çok beğenmiştim. Müzik için düşünüyorum; gerek teknik özellikleri gerekse kişisel tecrübelerinizle değerlendirirseniz memnun olurum, teşekkürler.

|
    |

Ben tesekkur ederim Ozkan Bey
    Bu cok genis bir konu ama kisaca anlatayim

Simdi bunun icin TV, AVR yada Amp ve buna uyumlu Blu ray Oynatici ve bir Blu ray disk kombinasyonunun elinizde olmasi ama ayni ozellikleri desteklemesi gerekir

Ses ve internet yayini icin en iyi dinleme Internet Ag Oynaticisi dedigiminiz (Network Audio Player) kullanilmasi dinledigiz radyoya,spotify gibi uygulamalara cok zengin bir guzellik katar.
    Yani sebeke baglantisini yuksek ses kalitesine donusturerek kulaklarınıza aktarir.Stereo Muzik icin en iyi seceneklerden bir tanesi

Simdi ses ve sinema icin artik Dvd'lerin yerini Blu ray diskler aldi.Kesinlikle Ultra HD Blu-ray dedigimiz cihazlar kanitlanmis en iyi 5.1 ve uzeri yayin yapan cihazlardir ,ne internet olsun ,nede baska birsey ,bunun cozdugu ses kalitesini hicbirsey cozemez

4K Ultra HD TV resmindeki resmi ve en ust duzey ev sinema sisteminizdeki sesi en ust duzeye cikarmak istiyorsaniz UHD Blu Ray cihazi almaniz gerekir

Disk'lerin yaptiklari herzaman internet akisini oldurur cunku Yaptıklarının nedeni çok basit fakat önemli bir faktör: bit hizi.

Basitce, ne kadar fazla veri gonderebiliyorsaniz, resim ve ses kalitesi o kadar iyi olur ve Ultra HD Blu-ray; lar çok fazla veri saglayabilir.eger internet yayinlari bu cihazlarla ayni kalitede olsaydi zaten bu cihazlara kimse o paralari vermezdi.Burda sirket sahipleri birbirlerine para odeyerek bir cihaza ozellik koyma hakkina sahip oluyor ve konuda onlarin telif hakki var.

Vakit buldukca bu konuya daha cok zaman ayiririm

Selamlar
    |
    |
    ozkanavci kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: belinelli

Denon x3400 için Center ne önerirsiniz arkadaslar

Center amfiden ziyade frontlara gore secilmeli hocam

Orijinalden alıntı: hozes

quote:

Orijinalden alıntı: belinelli

Denon x3400 için Center ne önerirsiniz arkadaslar

Center amfiden ziyade frontlara gore secilmeli hocam

|
    |

Definitice bp9060

Klipsch 450c

|
    |
    600-750 fiyat skalasında önerebileceğiniz sırıf ya da 2. el başka bir model olur mu?
    |
    |

Kendi takımını niye almıyorsun?

Eğer kendi takımını almayacaksan Jbl 235c bak. Harika bir center.

|
    |
    belinelli kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Arkadaşlar merhaba,

500-700 arası bir bütçe içerisinde iyi ses veren kaliteli bir center hoparlör almak ihtiyacım var. Yerim çok geniş olmadığı için önce nispeten daha az hacimli seçeneklere bakarken Bose Vsc 10(500-600 ytl arasında fiyatı) center gördüm. Nette biraz araştırdıktan sonra 20 kişi kullandıysa 10 u mutsuz 10 u mutlu yorumlar yapmış(tanıdık bir tablo sanki). Bu sırada iki center kolondada aklım kaldı. Biri Focal Chorus cc 700, 375 euro civarında fiyatı var, birde B&W HTM62 $565 fiyatlı iki centerda ilgimi çekti. Hiçbirini malesef dinleme şansı bulamadım henüz. Sizlerin bu konuda tavsiyeleri ne olur veya bu ürünleri daha uygun fiyatlı bulabileceğim sizlerin bildiği yerler varmıdır ? Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Vay be 375 euronun 700 tl ettiği yıllar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cromartie -- 27 Mart 2018; 17:56:27 >
    4266 Mesaj
    Kule olarak Energy CF-70 kullanıyorum. Center olarakta Energy CC-10. Avr Denon 4300h. Center değişikliğine gitmek istiyorum. Definitive clr2000 düşünüyorum fakat karar veremedim. Öneriniz ne olur bana ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saheemr -- 22 Aralık 2018; 8:25:31 >
    quote:

Orijinalden alıntı: saheemr

Kule olarak Energy CF-70 kullanıyorum. Center olarakta Energy CC-10. Avr Denon 4300h. Center değişikliğine gitmek istiyorum. Definitive clr2000 düşünüyorum fakat karar veremedim. Öneriniz ne olur bana ..
    Sistemini bozarsın derim energy cc10 başarılı bir center hiç elleme bence

|
    |

Orijinalden alıntı: Cromartie

quote:

Arkadaşlar merhaba,

500-700 arası bir bütçe içerisinde iyi ses veren kaliteli bir center hoparlör almak ihtiyacım var. Yerim çok geniş olmadığı için önce nispeten daha az hacimli seçeneklere bakarken Bose Vsc 10(500-600 ytl arasında fiyatı) center gördüm. Nette biraz araştırdıktan sonra 20 kişi kullandıysa 10 u mutsuz 10 u mutlu yorumlar yapmış(tanıdık bir tablo sanki). Bu sırada iki center kolondada aklım kaldı. Biri Focal Chorus cc 700, 375 euro civarında fiyatı var, birde B&W HTM62 $565 fiyatlı iki centerda ilgimi çekti. Hiçbirini malesef dinleme şansı bulamadım henüz. Sizlerin bu konuda tavsiyeleri ne olur veya bu ürünleri daha uygun fiyatlı bulabileceğim sizlerin bildiği yerler varmıdır ? Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Vay be 375 euronun 700 tl ettiği yıllar
    şimdi de 2000-2500 TL ettiği yıllardayız
    |
    |
    Stereo: Lenco-3808 Turntable - Denon PMA 720 Amp - Denon DCD 720 Cd Player - Onkyo 6130 Network Player - Heco VictaPrime 702 Espresso
    Misc: Cowon D2 - Sony D-EJ1000 discman - Sony WH1000XM3S - Magnat LZR 588
  • Yarbay
    5273 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: saheemr

Definitive in centerını bir kullanan müptelası oluyor. Definitive bölümüne yazarsanız daha hızlı sonuç alırsıbız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cromartie -- 22 Aralık 2018; 9:58:13 >
    |
    |
    Bahsedilenler: babiş62 , aticus3
    4266 Mesaj
    quote:

Definitive in centerını bir kullanan müptelası oluyor. Definitive bölümüne yazarsanız daha hızlı sonuç alırsıbız.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler

|
    |
    Sonus Faber Venere de listeye girdi. Bunu sorsam

|
    |
    quote:

Alıntıları Göster
    center değiştirecekseniz frontlarıda değiştirin, aksi halde değişim bence yararsız
    |
    |
Reklamlar
Bey Azura
SEO
seo paketleri
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.