Şimdi Ara

Cenk'in Sinema Odası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
164
Cevap
11
Favori
9.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha önce mevcut odamın resimlerini forumda paylaşmıştım. Hem yeni teknolojik sistemlere(4K, Dolby Atmos vs) uyum sağlamak hem de dekorasyonu değiştirerek elimdeki figure'leri de sergilemek amacı ile odayı tekrardan dekore etmeye karar verdim. Bu süreçte akustik anlamda profesyonel destek almayı düşünmüyorum ama bazı uzman arkadaşlardan çizimler üzerinde yönlendirme aldım.
    Sistem ürünleri;
    Pioneer LX85-ileri zamanda değişecek
    Emotiva XPR5 (Satılık)
    Panasonic AE6000 Projeksiyon (Satıldı)
    Epson 9100W projeksiyon (Bahçe için)
    JVC DLA-RS49 4K e-shit Projeksiyon
    Oppo BDP-103 D.Edition
    Dune HD Max
    Klipsch THX Ultra II Hoparlör Seti
    135" Elite Screens Cinewhite
    Sony BDP 790 Bluray Player
    Control4 Otomasyon Sistemi
    Asustor AS7008 NAS
    Estap Universalline+ Kabinet
    Dolby atmos için Def. Tech UIW-RSS II

Mevcut sistemin ve olmasını istediğim(nihai değil, bazı değişiklikler olacak) halinin çizimlerini koyuyorum. Ahşap paneller enlemesine değil, diklemesine olacaklar.
    Odanın yeni halinde duvarlar akustik ahşap panel ve antrasit renk alcantara kumaş kaplı paneller ile kaplanacak. Ayrıca rgb led aydınlatma olacak. Projeksiyon ve tüm ürünlerin olduğu kabinet duvara bölüm açılarak içine gömülecek. Ahşap akustik panel kapak ile kapatılacak. Tavana ise ya gece gökyüzü görselli gergi tavan ya da fiber optik aydınlatma tavan yapılacak. Arka hoparlörler de duvara gömülecekler.
    Perdenin yanına ve altına gelecek hoparlörler dolap içine konularak önlerine hoparlör önlerine konulan tül kapaklardan yapılarak görünmeleri engellenecek.
    Elimdeki figure'leri sergilemek için alttan aydınlatmalı raflar yapılacak ve çeşitli yerlere takılacaklar.
    Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Süreç ile ilgili gelişme oldukça sizlerle paylaşmayı düşünüyorum. Bu arada önerilere de açığım. :)
    Cenk
     Cenk'in Sinema Odası Cenk'in Sinema Odası Cenk'in Sinema Odası Cenk'in Sinema Odası Cenk'in Sinema Odası Cenk'in Sinema Odası Cenk'in Sinema Odası Cenk'in Sinema Odası Cenk'in Sinema Odası Cenk'in Sinema Odası Cenk'in Sinema Odası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.delen -- 9 Ekim 2015; 11:15:48 >

• c.delen C kullanıcısına yanıt
    Sizin zaten böyle bir başlığınız vardı.
  • Forumdaki bir sorundan dolayı silinmişti ben de tekrar yazmak zorunda kaldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: c.delen

Forumdaki bir sorundan dolayı silinmişti ben de tekrar yazmak zorunda kaldım

Evet Forumda son zamanlarda bir gariplikler oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydinsakaryali -- 22 Eylül 2015; 12:03:34 >
  • Abi oppo 105 yakisir sony biraz zayif kalmis orda:)
  • nuribaras kullanıcısına yanıt
    Sony çok zayıf kaldı hem

Şu kur olayının öncesinde düşünüyordum ama geç kaldım. Eldeki Oppo 103D'yi salonda kullanıyorum. Onu indireceğim aşağıya ama işin içinde otomasyon olunca hemen olmuyor. Senaryoların güncellenmesi gibi ardışık etkileri oluyor. Oda bitince DMX aydınlatma ve bir kaç adınlatma entegrasyonu için gelecekler control4'dan, geldiklerinde aşağıya alacağım.

105 için de biraz zamana ihtiyacım var :)

Bu taraflara gelirsen beklerim. Ürünlerin bir kısmına yabancı değilsin zaten
  • Yakında dts x destekli hdmi 2.0'lı hdpc 2.2 destekli oppo'lar gelir. 105 almak şu an mantıklı değil bende bekliyorum yenisini ama ne zaman geliceği belirsiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Apache Air Fighter

Yakında dts x destekli hdmi 2.0'lı hdpc 2.2 destekli oppo'lar gelir. 105 almak şu an mantıklı değil bende bekliyorum yenisini ama ne zaman geliceği belirsiz.
    Evet imrendim şimdi sesizce konudan çıkıyorum.. hoşçakalın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: BaLroK

Evet imrendim şimdi sesizce konudan çıkıyorum.. hoşçakalın...

Alıntıları Göster
    Güzel salon. şahsen benim olsa kusursuz derim. :)))) espri tabi ki. ama cidden. Allah ağzınızın tadını bozmasın.
    hoparlörler eğer duvara bölüm açılıp gömülecekse gömülmesin. hoşlanmadım bu fikirden. ben şahsen gömdürmem. alanım varsa perdenin arkasına alırım.

• the_cantan kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.

Hoparlörleri duvara bölüm açıp gömmeyeceğim. Perdenin yanına raflar(kapaksız dolap'ta diyebiliriz) yapılacak. Önüne de yine hoparlörlerin önüne konan tül benzeri(hali hazırda Klipsch'lerin önünde olan malzeme ile aynı) kumaş kasnak ile kapatılacak.
    Arkaya koymayı çok istiyordum ama perdeyi yaklaştırmam gerekecek ve odanın uzunluğu buna müsait değil.
  • quote:

Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.

Hoparlörleri duvara bölüm açıp gömmeyeceğim. Perdenin yanına raflar(kapaksız dolap'ta diyebiliriz) yapılacak. Önüne de yine hoparlörlerin önüne konan tül benzeri(hali hazırda Klipsch'lerin önünde olan malzeme ile aynı) kumaş kasnak ile kapatılacak.
    Arkaya koymayı çok istiyordum ama perdeyi yaklaştırmam gerekecek ve odanın uzunluğu buna müsait değil.

Hoparlorlerin acikta gorunmesi daha hos olmazmi.
  • Bu arada almış olduğum 135" Elite Screens Cinewhite perdeden çok memnun kalmadım ve eski perdem 120" Specta Screen Contrast Gray perdeyi kullanmaya başladım tekrar. Beyaz'ın baskın olduğu bölgelerde koyu renkli bölümlere ışık taşması(tam ifade edemiyorum) gibi bir durum oluyor ve buralarda görüntü sanki biraz puslu oluyordu. Arkası aydınlık bir gökyüzü olan siyah takım elbise giymiş bir adam düşünün, adamın ışığa yakın olan siyah alanları(siluet çizgisini kastetmiyorum) daha farklı tonda oluyordu. Çok net anlatamıyorum ama beni oldukça rahatsız etmişti.

Ayarları kurcaladım ama düzeltemeyince eski perdeyi önüne koydum ve Specta'da böyle bir sorun olmadığını gördüm. Muhtemelen daha önce gri perdeye alıştığım için de beyaz perdeyi yadırgadım.

Bir kaç gündür de kafayı Screen Innovations Black Diamond-7 serisi (0.8 Gain) perdeye taktım ama Türkiye de satılmıyor ve hacmi nedeni ile getirtmekte mümkün görünmüyor. Nihai kararı verene kadar 120" Specta Screen ile devam edeceğim şimdilik.

Onkyo PR-SC 5530 Pre Ampli siparişi verdim. Bir aksilik olmazsa iki haftaya ulaşır. Dolayısı ile Emotiva'yı satmaktan vazgeçtim. Şimdi 7 kanallı bir Power'a daha ihtiyacım oldu. Araştırmaya devam ediyorum.

Son çizimlerde haftaya elimde olur sanırım. Alcantara kumaş için de siyahı seçtik. Kumaşın arkasına 2 veya 3 milimlik sünger yapıştırılacak önce ondan sonra Ahşap zemine yapıştırılacak.

Çizimler gelince paylaşırım.

• headbanger6 H kullanıcısına yanıt
    Şu an zaten böyle kullanıyorum ancak yeni düzende görünmemesini tercih edeceğim.
  • quote:

Şu an zaten böyle kullanıyorum ancak yeni düzende görünmemesini tercih edeceğim.

Gercekten cok guzel olmus.iyi gunlerde saglicakla kullanin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: headbanger6

quote:

Gercekten cok guzel olmus.iyi gunlerde saglicakla kullanin.

Alıntıları Göster
    Mekan yakın zamanda gördüğüm en güzel ev sinema mekanı onu net olarak söyleyebilirim güzel günlerde kullanın ancak bütçe elveriyorsa böylesi güzel ve özel bir mekanı daha elegant hoparlörler ile taçlandırabilirsiniz diye düşünüyorum tabi tamamen imkan ve bütçe meselesi yada ben Klipsch ten nefret ediyorum bana öyle geliyor:)

• sakgoz79 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

Hoparlörleri şu aşamada değiştirmem zor. Var olan kaynakları şu an eksik olan ürünler için kullanıyorum. Değişim biraz zor görünüyor. :)
  • quote:

Teşekkür ederim.

Hoparlörleri şu aşamada değiştirmem zor. Var olan kaynakları şu an eksik olan ürünler için kullanıyorum. Değişim biraz zor görünüyor. :)
    Ebay'den JVC'nin 3D Emitter'ini(JVC PK-Em2) sipariş vermiştim, bu gün geldi. Elimde ki Epson 9100'ün 3D gözlükleri ile sorunsuz çalıştı. Aslında 3D izlemeyi pek sevmiyorum ama nadir de olsa belgeselleri arada sırada izliyorum.
  • Ya serkan abi su klipsch dusmanligin gecmedi gitti o thx ler baya iyi onlardan iyi upgrade icin baya para harcamak gerekir:)
  • nuribaras kullanıcısına yanıt
    Nuri vallahi vakti zamanında sevmeyi çok denedim ama hep tek taraflı bir sevgi oldu aramızda:) belki müzikal anlamda kötü olduğundan bir türlü sevemedim yoksa sinemada oldukça iyi olduklarını biliyorum:) ama tekrar söylüyorum mekana hayran kaldım 10/10
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakgoz79

Nuri vallahi vakti zamanında sevmeyi çok denedim ama hep tek taraflı bir sevgi oldu aramızda:) belki müzikal anlamda kötü olduğundan bir türlü sevemedim yoksa sinemada oldukça iyi olduklarını biliyorum:) ama tekrar söylüyorum mekana hayran kaldım 10/10
    sakgoz79, hocam ne yaptın klipsch bu. nasıl B&W, Accuphase varsa güzel bu da onlardan bir demet Reference. psikolojik nifrit... ((:
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.