Şimdi Ara

Cenk'in pozisyonu penaltıdır.Penaltı Değil diyen futbol cahilidir.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
1.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konuyu sinirle açmıştım laf sokmak için ama gelen cevapları görünce anladım ki gerçekten penaltı kurallarını bilmeyen insanlar var ve utanmadan geliyorlar burada futbol konuşuyorlar.

Bir penaltı vuruşu, top oyunda iken, bir oyuncunun, kendi ceza sahası içinde rakip oyuncuya faul ile cezalandırılabilecek 10 kural dışı bir hareketten birini veya birden fazlasını yapması durumunda yapan takımın aleyhine verilir (FIFA futbol oyun kuralları, Kural 14 Penaltı).
    10 İhlal:

-Rakibe tekme atarsa veya tekme atmaya teşebbüs ederse,
    -Rakibi çelmelerse veya çelmelemeye teşebbüs ederse,
    -Rakibin üstüne sıçrarsa,
    -Rakibe küfür ederse,
    -Rakibe vurursa veya vurmaya teşebbüs ederse,
    -Topu kazanmak için ayakla müdahale ederken (tackle) topa dokunmadan önce rakibe dokunursa,
    -Rakibini tutarsa,
    -Rakibe tükürürse,
    -Topu eliyle bilerek oynarsa (kendi ceza alanındaki kaleci hariç)

Lehinde karar verilen takım ceza sahası içinde bulunan beyaz noktadan, karşısında yalnızca kaleci olacak şekilde kaleye şut çekme hakkı kazanır.

Bak ne diyor dokunursa?Kuralda diyor mu darbenin şiddeti çok olmalı?Ya da kural diyor mu düşmek üzere olursa geçerli değildir diye.Kafanıza göre kural uydurmayın.Kural çok net Top benim önümdeyse ve ceza sahasında bana defans oyuncusu hamle yapıyorsa o topa do ku na cak.Dokunmaz ve bana dokunursa penaltıdır.Üstelik bu pozisyonda topa da dokunmuyor adam.Yani daha ne olacak anlamıyorum

Gelmişler burada bazıları buna penaltı diyen futboldan anlamıyor havalarında bazıları.Neyin kafasını yaşıyorlar onu anlamıyorum.Arkadaş Top Cenk'in kontrolünde Cenk kaleye gidiyor ceza sahası içinde.Antalyasporlu futbolcu topa doğru hamle yapıyor ama topa dokunamıyor.

Bu hamle sonucu Cenk ne yapmalıydı.Adamın ayağının içinden mi geçecekti?Fizik ve Anatomi gereği düşüyor.Eee kardeşim topa dokunamış yaptığı hamle sonucu Cenk ceza sahası içinde yere düşürülmüş.Neyin kafasını yaşıyorsunuz.Defans oyuncusu topa dokunsa ya da Cenkin düşmesi rol icabı olsa tamam dicem ha kayarak topu almaya çalışıp alamasa penaltı oluyor ama ayağını koyup dokunmayın düşürünce penaltı değil.Kafalar pırıl pırıl gerçekten

Size tavsiyem ya futbolu öğrenin ya da futbolu çok iyi biliyorum diyorsanız göz doktoruna gözükün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0985F6AB6 -- 14 Ağustos 2017; 10:22:23 >

• Dün bizim lehimize olan hatalar için konu açtın, şimdi penaltıyla UZAKTAN YAKINDAN alakası olmayan pozisyon için savunma konusu açıyorsun. Kabullenin be arkadaşım ayıp yeter ya.Bir de nasıl oturduysa içine ahkam kesiyor bak bak. Şu penaltıysa her maç 10a yakın penaltı çalınması lazım her takılıp düşmeye hop düdük oh ne ala. Omuz omuzaya kırmızı kart verilsin, sonuçta koşan adama dokunuyor dimi? Tertemiz bir blok.
  • Bana göre penaltı değil ama 3 puan kesinlikle beşiktaşın aksini düşünen de beyin aramam
  • Rîtchîe Blackmore R kullanıcısına yanıt
    Ya arkadaş benim söylediklerimin birini yalanla o zaman penaltı değil diyeyim

Adam topa dokunmak için Cenk'in hakimiyetindeki topa müdehale için ayağını önüne uzattı mı? Uzattı

Topa dokunabildi mi? Hayır

Peki Cenk o ayağa rağmen düşmeyebilir miydi?Hayır

Neyin kafası bu o zaman?
  • Ayak daha öne uzanmadan Cenk yere atlamaya başlıyor belki de dengesini kaybedip düşüyor.Penaltı olmadığı açık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strong mind strong body -- 14 Ağustos 2017; 1:5:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: largo21

Ya arkadaş benim söylediklerimin birini yalanla o zaman penaltı değil diyeyim

Adam topa dokunmak için Cenk'in hakimiyetindeki topa müdehale için ayağını önüne uzattı mı? Uzattı

Topa dokunabildi mi? Hayır

Peki Cenk o ayağa rağmen düşmeyebilir miydi?Hayır

Neyin kafası bu o zaman?

Cenk pozisyonda dengesini kaybetti kesinlikle penaltı değil bu kadar ucuz penaltı olmaz

Beşiktaş hakkıyla 3 puanı almıştır

• Penaltı bence ayrıca bugün Antalyanın hakkı yenmedi dün göztepenin yendi
    fb o ofsaytlı golü atmasa Göztepe önde olucaktı burda ise vasat antalya gol bulamazdı bjk de gol bulamazdı skor 1-0 biterdi
  • Yan açı en uygun açı. Darbe net bir şekilde görülüyor.
    Pozisyon penaltı.

• Yıllarca onlara yapıldı sesleri cıkmıyordu simdi baskasına olunca dilleri cözüldü.

Penaltıysada penaltı , penaltı degilsede penaltı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Journey Mysterious

Penaltı bence ayrıca bugün Antalyanın hakkı yenmedi dün göztepenin yendi
    fb o ofsaytlı golü atmasa Göztepe önde olucaktı burda ise vasat antalya gol bulamazdı bjk de gol bulamazdı skor 1-0 biterdi

Alper'e yapılan penaltı verilmedi.

Alper'in direkt ayağına girilen pozisyona Göztepeliye kırmızı kart verilmedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: venomstr

quote:

Orijinalden alıntı: Journey Mysterious

Penaltı bence ayrıca bugün Antalyanın hakkı yenmedi dün göztepenin yendi

Alper'e yapılan penaltı verilmedi.

Alper'in direkt ayağına girilen pozisyona Göztepeliye kırmızı kart verilmedi.

• Darbe şiddetli değil ama topa değmiyor penaltı.
  • Pozisyonun tekrarini izledim bana gore ucuz bir penaltı. Verilmese hakeme neden penaltı vermedin diye soran olmaz. Ama maci penalti sayesinde almışız gibi yorum yapanlarda da art niyet ararım.

• Açık ve net penaltı değil.
  • Penaltı değil.Pozisyona bakarsanız Cenk zaten düşecekmiş.Ne olmuş Penaltıyı almış ama bu penaltı olduğunu göstermez.Suç varlık gösteremeyen bu meymenetsizi 90 dakika sahada tutanda.
  • Yanlış yazdın objektif değerlendirdiğine inanıyorsan doğrusu penaltıdır diyen futbol cahilidir başka lafa gerek. Benim gözümde böyle tartışmaya bile girmem
  • Penaltı değil ama üç puan bizimdi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pozisyon hakem verse niye verdi? vermese niye vermedi denilecek türden.

Tek sorun ise kararın Beşiktaşın lehine olması ve rakiplerin Beşiktaşın bu penaltıyla maçı kazandığı intibasını yaratmaya çalışması.
  • arkadan adama makas girse bile penaltı değil diyecekler öyle şartlanmışlar.Dün daha form tutmamış takımımızla haksız yere seyirsiciz oynadığımız maçta bile antalyayı sindirdik sildik sahadan.

Bana göre bariz penaltı antalyalı adamın net bir şekilde avantajlı pozisyonda olan cenk e müdahalesi var koşuyorlar zaten adama çelme girişiminde bulunuyor.

Bu ligde ayhan akmanın kafasına uçan tekmeyle girişip al aşağı edildiği zamanlarda verilmeyen penaltıları da gördük neyin ucuz penaltısı kardeşim ceza sahası dışında yapılsa faul olsa kimse itiraz etme ceza sahası içinde yapıldı bi de beşiktaş olunca penaltı değil. Geçsinler bu işleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Worm Holes -- 14 Ağustos 2017; 7:47:16 >
  • Şu pozisyonda Antalya sporlu oyuncu yere düşse ve penaltı verilse ve maç 1 - 1 bitse pozisyon penaltı değil aksini iddaa eden futbol cahilidir diye konu açacağından eminiz

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.