Şimdi Ara

Cemo'nun Ev Sinema Odası (Sony VW260ES SXRD) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
273
Cevap
20
Favori
30.774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dtcelik -- 11 Temmuz 2013; 11:59:15 >
  • Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim

@erdos113 evet hocam aslında en başta çekincem vardı duvar-tavan rengi konusunda ama çok şık durdu, bu tarz cihazlardan en üst düzeyde verim almak için ortamı karartmak önemli gerçekten

@xbr Cihazı almakla iyi yaparsınız, umarım şansınız iyi gider de garanti hususunda bir problem yaşamazsınız. Ürünün TR fiyatı ile Avrupa fiyatı hemen hemen birbirine paralel ama her şeyde oldugu gibi ABD'de daha ucuz ve bir adet yedek lamba veriyor. Perde ile projeksiyon arasındaki mesafe yaklaşık 4 metre. Lens shift özelliği ile de kurulum-yerleştirme daha kolay oluyor. 4 metre mesafeden daha büyük görüntü alabilirsiniz ama benim duvarım 106inche müsade etti. Eğer çerçeveli perde kullanmasaydım 125inch görüntü alabilirdim ama perde daha şık ve görüntü anlamında daha iyi bence. Motinflow u açtıgım zaman hemen kendini belli ediyor. Low-Medium-High olarak 3 seçeneği var. Ben bunu sadece maçlarda ve 3D animasyonlarda açıyorum. Bu özelliği kullanmak isteyenler için gerçekten motion hususunda çok başarılı. Normal 2D Bluray film izlerken kapatıyorum çünkü soap opera effecti sevmiyorum. Tercih meselesi yani. Aklınıza gelen diğer sorularda da yardımcı olurum.

@J.Maharaja hocam tavsiyeniz için teşekkür ederim, ses sistemini upgrade edeceğim zaman tavsiyenize uyacağım.

Selam ve sevgilerimle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemo62 -- 11 Temmuz 2013; 14:53:29 >

• Vay be süper olmuş projeksiyonun gerçekten kaliteliymiş görüntüye hayran kaldım müthiş bi şeymiş
  • Hocam

DRC yi OFF yapın!

DRC;Sony de CRT devrinden beri gelen bir uygulamadır!

"FILM" lerde Off yapıyorsun;ON yaparsan resim video olur ama off yaparsan FILM gibi olur zaten verdiğin rsimden de bu net anlaşılıyor!

Ortam PJ için aynen Sinema gibi zifiri karanlık olmalıdır!

Contrast 90 çok yüksek! 80/85 olmalıdır,diğer çoğu ayarları da off yapıyorsun

Ancak içerik FILM değilse;kafana göre bazı ayarları yapabilirsin

Hollywood Film leride "teknik" olarak aynı ama,"Cameraman" ve Director fonksiyonları da çok çok önemlidir;örneğin bir filmi açarsın her yer karanlık
    şarkısı söyler bir başka filmi açarsın gökyüzü bambaşka bir renktedir! bir başka film de flesh-tone lar bir başka renk/tonlardır gibi bir sürü çekimler
    var ve bunlara gmre gerektiği zaman yeniden ayar çekmek gerekiyor....

>"Motion-flow";off yaparsanız satır işleme min.seviyeye iner 300/350 gibi,on yaparsanız satır işleme full olur(1080 veya 800/900/650 v.s gibi)normalde 1080
    olması gerekiyor ama bu seferde sistem değişiyor ve yapaylık başlıyor;bunu üreticiler henüz çözemediler sadece PDP lerin bu konuda büyük avantajı vardır!
    ama her PDP nin değil,örneğin Pio bu işte bir numaradır

1080p/24fps den bahsediyorum>>PJ ler de bu iş panellere göre daha iyi veya çok daha iyidir!

Ancak PJ işi dipsiz kuyu misalidir,ne versen aynen yutar ve yokmu daha der milyon dolarlara PJ sistemleri kuruluyor USA da bu işin hastaları ama paraya kıyanları!

• Albani hocam teşekkür ederim değerli yorumun için incelemedeki menu resimleri bana ait değil, ben cinema1 modunu kullanıyorum, DRC den kastını anlamadım eğer frame interpolation yani motion flowsa, o bende 2D filmlerde hep kapalı çünkü dediğin gibi Açık yapınca yapay bir görüntü veriyor, ama maçlarda bunu kesin açıyorum yağ gibi akıyor bu konuda piyasadaki birçok led tv ye göre üstün (özellikle sammy ve lg çakallarına göre) sen daha iyi bilirsin bu çakalları

Dün akşam Evil Dead filmini izledim, görüntü kalitesi gerçekten etkileyiciydi ve çok sinematik bir görüntü var gerçekten filmlerde.

Skyfall filmi de çok iyi transfer edilmiş.

Dediğin gibi USA'da bu iş epey yaygın. Orada Sony ile beraber JVC de epey gider + Epson da. Barco ve Sim2 isimli CRT ve DLP cihazlar da var 20bin dolar felan seviyesinde. Bunları kullanan da var elbet.

Bir de orada Anamorpich lens olayı da var. 2000-5000 dolar arasında değişiyor bu lensler. Bu lens ile filmleri siyah bar olmadan ve kaliteyi/geometriyi bozmadan izleyebiliyorsunuz. Biz de bi ara Phil 21:9 vardı, 12bin TL lik o hesap.

Film için dediğin gibi projeksiyon ve daha sonra pdp plasma, ve led, lcd-tft diye gidiyor.

Ulusal kanallara ise Samsung 46c750 + Kati 913 reciever ile devam ediyorum. C750yi bilirsin, Samsungun 2010 panellerinden ama günümüz sammy panellerine göre daha sıkı bir panel. Bu adamlar kaliteyi gitgide düşürüyor. Bu sene Sony de w805 ile düşürmüş diye duydum çıtayı.

• Bu FILM işinin sıralaması şöyledir;

1-Sinema
    2-PJ
    3-PDP
    4-LCD ve diğerleri

PJ işi sonsuz bir işlem! ama her zaman yine de FILM ciler için,Sinemadan sonra en iyisidir

Biz de adam kalkar ben harbi "Filmiciyim" der ama aslında çakma-Filmcidir

FILM izleme ile video veya SD&HDTV izlemeyi aynı sanıyorlar!

Ama zevkler-renkler tartışılmaz tabiki

++

PJ işi USA ciddi hastalıktır SIM lerde felaket pahalıdır ama bu işe soyunan adam,$ 300/500bin harcarsa orta halli bir şey yapar,$ 1/2milyon harcarsa iyi bir şey yapar
    bu işin UK/USA/Canada da prof.ekipleri vardır heriflerin işi bu sistemleri kurmaktır ve sadece işçilik için min.$ 100/200bin alıyorlar,anla gari işin nereye gittiğini

Yine de PJ ok dir,ya da kalkıp Sinemaya gideceksin

++
    Panel kaliteleri resmen yerlerde! adeta içler acısı ama fiyatlar da ters orantılı olarak tepelerde yaw
    sen bu hesabı çöz bakalım,çözebilecekmisin!

Ama review lar felaket uçurmuş panelleri ve dikkat edersen bu sene acaip uçurmuşlar özellikle en büyük arpayı veren Samy/Pany/LGE nin panellerini

• cemo62 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, çok özenilerek yapılmış bir sinema odanız olmuş, keyifli seyirler.
  • @ireyal & @balduz01 teşekkür ederim sevgili arkadaşlar

@albani Can hocam Noise Reduction, MPEG NR ve film mode (off,auto1,auto2) ayarları için ne önerirsin? (1080p içerik için)
  • Mpeg/DNR;OFF(ancak "DVD" izlersen ON veya ayarları aç!)
    Film mode;Auto-1/2 dene,içeriğe göre tepki verir/verebilir! normalde FILM lerde Auto yapmak gerekiyor 1/2
  • öncelikle hayırlı olsun çok güzel

bende bugün bu pj baktım 7700 fiyat aldım perde olarakta projektorpark marka 235 132 onerdiler aslında epson 6100 veya 9100 araştırıyordum sizin bu konuda fikirlerinizi öğrenmek isterim teşekkürler
  • skyfall

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gti206

öncelikle hayırlı olsun çok güzel

bende bugün bu pj baktım 7700 fiyat aldım perde olarakta projektorpark marka 235 132 onerdiler aslında epson 6100 veya 9100 araştırıyordum sizin bu konuda fikirlerinizi öğrenmek isterim teşekkürler

Merhaba teşekkür ederim hocam, öncelikle perde olayından bahsedeyim eğer ben sistemi kurarken elite screens piyasaya girmeseydi bahsettiğiniz perdeden alacaktım (projectorpark 234*132) Perde olarak benim elite ile projectorpark hangisi daha iyidir bilemeyeceğim ama ikisini de gönül rahatlıgıyla alabilirsiniz derim çünkü projectorparkı kullanmasam da güzel yorumlar duydum.Yurtışı menşeini de biliyorum.İkisi de piyasada satılan xblack, silvercrest vb fason perdelerden çok çok daha iyidir.

Projeksiyon olayı daha önemli. ben 9100 ve sony HW50ES i yan yana aynı ortamda incelemedim. Lakin 9100 ü Serdar abi'nin (astramastra) evinde test etmiştim. Yurtdışı forumlarından okuduklarım 2D'deki artıları sebebiyle(okuduklarıma binayen söylüyorum) beni Sony HW50es e yöneltti. Velhasıl 9100ü de Serdar abinin evinde incelediğimde beğenmiştim. Bu 2 cihazdan hangisini alırsanız alın sizi üzmez.

6100 daha farklı bir olay. Daha alt segmen bir ürün. Hemen hemen muadili olan 6000 i Proavda çok önceleri test etmiştim. Görüntü kalitesi hususuna önem veren biriyseniz ve Epson düşünüyorsanız bütçe de izin veriyorsa8100/9100 ü tavsiye ederim.

6100 de alınmaz değil tabiki. Burada mühim olan sizin beklentileriniz. Sormak istedikleriniz varsa yardımcı olurum

• cevap için teşekkürler bugün canlı olarak sony i izleme şansım oldu çok beğendim perde konusuda kafama yattı ancak evde 55" led tv kullanıyorum pj almak istememin sebebi büyük görüntü ve film ama perde ile birlikte 10000 tl şu an için bütçeme fazla astramasta arkadaşın incelemesinden sonra biraz faha 5910 a yöneldim gibi bilmem doğrumu yaparım

aslında biraz şartları zorlayıp (keyfekekeder) sony yada 9100 alabilrim ama korkum pişman olmak açıkçası

saygılar
  • quote:

cevap için teşekkürler bugün canlı olarak sony i izleme şansım oldu çok beğendim perde konusuda kafama yattı ancak evde 55" led tv kullanıyorum pj almak istememin sebebi büyük görüntü ve film ama perde ile birlikte 10000 tl şu an için bütçeme fazla astramasta arkadaşın incelemesinden sonra biraz faha 5910 a yöneldim gibi bilmem doğrumu yaparım

aslında biraz şartları zorlayıp (keyfekekeder) sony yada 9100 alabilrim ama korkum pişman olmak açıkçası

saygılar

Şartları zorlama imkanınız varsa bir daha da geriye dönüp bakmazsınız (sony/9100 için konuşuyorum). Geçen akşam Evil Dead isimli filmi izledim, görüntü tek kelimeyle muhteşemdi. Sony 8-10gb lık bluray rip filmlerde de çok iyi iş çıkarıyor. Les infidèles adlı filmi izledim geçenlerde. 10gblık bir rip. Bi ara full bluray izliyorum sandım sonradan aklıma geldi rip oldugu.

Dediğim gibi tercih meselesi hocam. O zaman 5910 ü demo edin. Demo etmeden alırsanız ve tam beklentilerinizi karşılamazsa bu kez de rahatsızlık yaratacaktır. Ama beklentilerinizi karşılarsa paranız cebinizde kalacaktır. 5910da lens shift ve frame interpolation yok bu arada bilginiz olsun.

En güzeli demo etmek ve kendi odanızın şartlarına göre düşünmek. Neden ille de demo diyorum. Çünkü birinin görüntü kalitesi muazzam, harika dediği bir resim sizin içinize sinmeyebilir.

Perde için ne fiyat çektiler size bu arada, ikisi 10bin deyince siz merak ettim

• perde 900 dediler ben yuvarladım
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemo62

quote:

cevap için teşekkürler bugün canlı olarak sony i izleme şansım oldu çok beğendim perde konusuda kafama yattı ancak evde 55" led tv kullanıyorum pj almak istememin sebebi büyük görüntü ve film ama perde ile birlikte 10000 tl şu an için bütçeme fazla astramasta arkadaşın incelemesinden sonra biraz faha 5910 a yöneldim gibi bilmem doğrumu yaparım

saygılar

Şartları zorlama imkanınız varsa bir daha da geriye dönüp bakmazsınız (sony/9100 için konuşuyorum). Geçen akşam Evil Dead isimli filmi izledim, görüntü tek kelimeyle muhteşemdi. Sony 8-10gb lık bluray rip filmlerde de çok iyi iş çıkarıyor. Les infidèles adlı filmi izledim geçenlerde. 10gblık bir rip. Bi ara full bluray izliyorum sandım sonradan aklıma geldi rip oldugu.

Dediğim gibi tercih meselesi hocam. O zaman 5910 ü demo edin. Demo etmeden alırsanız ve tam beklentilerinizi karşılamazsa bu kez de rahatsızlık yaratacaktır. Ama beklentilerinizi karşılarsa paranız cebinizde kalacaktır. 5910da lens shift ve frame interpolation yok bu arada bilginiz olsun.

En güzeli demo etmek ve kendi odanızın şartlarına göre düşünmek. Neden ille de demo diyorum. Çünkü birinin görüntü kalitesi muazzam, harika dediği bir resim sizin içinize sinmeyebilir.

Perde için ne fiyat çektiler size bu arada, ikisi 10bin deyince siz merak ettim

5910da lens shift ve frame interpolation yok

bunun tam manası nedir acaba ?

• Lens Shift ile,projeksiyonu ekranla hizalamak için projektörünüzü fiziksel olarak taşımanız ya da Keystone efektini düzeltmeniz gerekmez. Bu amaçla, merceği sola ve sağa veya yukarıya ve aşağıya doğru rahatça ve doğrudan projektör muhafazası içinde kaydırabilir ve yerleştirme seçenekleri anlamında esneklik sağlayabilirsiniz.

FI görüntüdeki kare sayısını arttırarak akışkanlık kazandıran bir olay. Maçlarda çok işinize yarar, adamların ve topun etrafında gölgeler titremeler görmezsiniz.
  • Hım projektör gerçekten muhteşem güle güle kullanın. Projektörün fiyatı nedir acaba?
  • Bayilere sormanizda yarar var bircok yerde degiskenlik gosterebiliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muhteşem ve göz kamaştırıcı bir oda olmuş. Tebrik ederim. O kadar beğendim ki sayfayı sık kullanılanlarıma ekledim. İzinden yeni döndüm biraz inceleyim size yazarım. Görüşmek üzere...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.