Şimdi Ara

Cemo'nun Ev Sinema Odası (Sony VW260ES SXRD)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
273
Cevap
20
Favori
30.774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

06 TEMMUZ GÜNCELLEME: CİHAZIN İNCELEMESİ EKLENDİ https://forum.donanimhaber.com/m_77392690/f_//tm.htm#msglink_77461358

Düğün, balayı vb yoğunluklardan dolayı bölüme çok yazamadım. Bundan sonra elimden geldiğince katkıda bulunmaya çalışacağım.

Uzun araştırmalar, incelemeler vb sonrası bu sene Avrupa ve Amerika'da kendinden çok söz ettiren Sony HW50ES Full HD 3D projeksiyon cihazında karar kıldım.

Evde uygun oda da denk gelince dedicated home theater tarzında bir oda hazırladım elimden geldiğince.

Oda 14 metre kare. Tavan ve duvarlar makine hakkını versin diye mat gri boyayla kaplı. Gündüz görenler odanın rengini çok beğeniyor, hafif maviye kaçtıgı için boğucu değil tavsiye ederim. (Jotun İkea 529)

Ses sistemi odaya yakışan bir sistem değil biliyorum, yakın zamanda fırsat buldukça ses sistemini AVR den başlayarak upgrade edeceğim. Şu an için Samsung HT-D555 Paket ses sistemi mevcut. ÖNERİLERİNİZE AÇIĞIM

Oynatıcılar: Dune 303D, Pioneer BDP 140 ve PS3

Perde : 106inch Elite Screen Ezframe CineWhite

Aksesuarlar: CESAJANS (Serhat Bey), Posterler ise (movieposterdb-posterbas.net)

Black-Out perde ile de gündüz bildiğin karanlık oluyor, tavsiye ederim.Kapıyı söktüm, kadife perde taktım. Hem ambians hem de kapı hoparlöre değecek gibiydi

Koltuk İKEA dan aldım, çok rahat ortada pufu da var merak eden olursa modelini de yazarım.

**Arkadaşlar fotoğraf makinem pek iyi çekmiyor, elime bir profesyonel makine geçince resimleri yenileyeceğim**

** Projeksiyon cihazının ayrıntılı incelemesini birkaç güne yapacağım. Şimdilik özet geçeyim. Bu arada dediğim gibi fotograf makinesinden ötürü görüntü kalitesi çok belli olmuyor, o yüzden yanıltıcı olmasın almayı düşünen arkadaşlar için**

-Sony HW50ES: Arkadaşlar en başta birçok arkadaşımız gibi ben de Epson 9100 vb bakıyordum. Lakin yurtdışı forumlarında takıla takıla bu model iyice ilgimi çekmeye başlamıştı. Birçok inceleme okudum, bunların çoğu tarafsız kullanıcıların yorumlarıydı. (Avsforum, zombie10k vb) Hemen hemen hepsinde HW50ES, Epson 9100 e çalım atıp JVC yle kafa kafaya gittiği için Sony'de karar kıldım.

Sony'nin REALITY CREATION diye bir özelliği var, resmi ciddi anlamda netleştiriyor. Bu sene en çok satmasının nedeni bu özelliği. Renkler çok doğal ve hoş.

Kısacası makine 2D ve 3D de gerçekten çok başarılı. Ayrıntılı incelemeyi ilerleyen zamanlarda yapınca birçok özelliğine değineceğim. Bu arada ben epson9100 ve sony yi yan yana incelemedim, o yüzden hangisi daha iyi diye bir yorumda bulunamayacağım. Sadece birçok kullanıcının ve inceleme sitesinin yorumlarına binayen karar kıldım.

Sormak istediğiniz konularda yardımcı olurum. Desteğini esirgemeyen hobi arkadaşım, abim Serdar'a (astramastra) ve sevgili ProAv Tuncay'a ve siz değerli hobi gönüllülerine çok teşekkür ederim.

RESİMLER BENDE NORMAL AÇILIYOR, EĞER SAYFAYI KASIYORSA BİLDİRİN KÜÇÜLTEYİM SAYGILAR..

ve birkaç screenshot:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemo62 -- 24 Ağustos 2019; 22:43:33 >

• iyi günlerde kullanın, harika olmuş gerçekten ayrıntılara takılabilmek ne kadar güzel...
  • Çok teşekkür ederim @gozluk3d , daha iyileri hepimizin başına..
  • Gercekten çok güzel olmuş. İyi günlerde kullan keyifli seyirler..dediğin gibi bir de ses sistemini iyilestirirsen tadından yenmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sinema odası olarak müstakil bir odaya sahip olmak çok güzel ortam çok güzel olmuş güle güle kullan @cemo62 ...
  • hocam Allah içinize sindirsin, çok güzel, keyfini bir güzel sürmeniz dileğiyle
  • Görüntüdeki kaliteye bak, projeksiyon değil led tv desen inanırdım. Hayırlı olsun hocam güle güle kullan.
  • süper
  • Sevgili arkadaşlar güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim
  • Çok güzel olmuş, projeksiyonun bağlandığı tavan ile işiniz bitmedi sanırım, ayrıca bağlantı kablolarının koruyan beyaz plastik duvar rengine boyansa daha güzel olur.
    giriş ve çıkış çok hoş olmuş tebrikler
  • Hoşbulduk cem ve pınarın sinema odasına :)
    Güzel günlerde,sağlıkla,mutlu,huzurlu,güle güle kullanmanız izlemeniz dileğiyle...
    özellikle projeksiyon ile hedefi tam 12den vurmuşsunuz...
    koltuk çok keyifli ve rahat olsa gerek,
    exıt çok çok hoş olmuş...
    tekrar iyi günlerde kullanın inşallah............
  • cemo62 kullanıcısına yanıt
    Cemcim öncelikle eline sağlık çok güzel olmuş eşinle bir ömür boyu mutluluklar dilerim,

aylardır bir araştırma içerisindesin ,bu araştırma süresi insanı bazen bıktırsa da emeğinin karşılığını aldığında
    herşeyi unutuyor insan ,önemli olan burada kendimizi tatmin edecek izlerken keyif almamızı sağlayacak
    cihazları seçmek tabii bu bütçe ile doğru orantılı olsa da sen bunu çok güzel başardın.Ses sistemini de
    eminim imkanlar izin verdiği sürece en kısa zamanda odanın hakkını verecek hale getireceksindir.
    O konuda da biliyorsun yardıma her zaman hazırız.

En kısa zamanda sinema odanı ziyarete geleceğim,popcorn ,alaska ve frigoları hazır et

Keyifli seyirler.
  • @astramastra Abi çok teşekkür ederim, en kısa zamanda bekliyorum, mısırı kendi elimle patlatacağım, bu virüsü biraz da sen bulaştırdın biliyorsun

@REM , Teşekkür ederim hocam evet projeksiyonu monte ederken tavanda görünen kısmın boyası söküldü, elimde boya var orayı boyayacağım

@dmrbrn yüreğinize sağlık, çok teşekkür ederim dostum
  • Çok güzel olmuş, güle güle kullanın.
  • güle güle kullanın, güzel tasarlamışsınız.kapıdaki yazı benim aklıma gelmemişti :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mfatih85 -- 5 Temmuz 2013; 16:45:18 >
  • Cem hem Allah mesut etsin uzun yıllar mutluluklar,
    hem de güle güle kullanın güzel zevkli seyirler olsun. :)
  • Çok iyi olmuş
  • Harika ya mutluluklar dilerim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok güzel olmuş. Ekranı nasıl yaptığınızıda kısaca özetlermisiniz. Çerçevesini vs...
  • Cem guzel olmus setup
    Guzel gunlerde kullan... oda kucuk oldugundan iyi bir avr ve kaliteli ancak kucuk bir sinema takimi kur bence. Marantz sr 5007 ve Dali Fazon oneririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.