Şimdi Ara

Cemaat - Siyaset (525. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.327
Cevap
52
Favori
242.522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 523524525526527
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • eveeet yeni hareket hayırlı olsun abd den ithal
     Cemaat - Siyaset Cemaat - Siyaset

• quote:

Orijinalden alıntı: anadolulu1

quote:

Orijinalden alıntı: Bundeskanzler

quote:

Orijinalden alıntı: pelerinli

quote:

Cemaat - Siyaset

Tayyip Erdoğan’ın gemicikleriyle anılan oğlu Burak Erdoğan, filosunu genişletti. MB Denizcilik’in sahibi Erdoğan, ‘Penyez’ adında ve 15 milyon dolar değerinde bir gemi daha satın aldı
    Başbakan Erdoğan’ın armatör oğlu Burak Erdoğan, “gemicik” filosuna 15 milyon dolar değerinde “Penyez” adında bir gemi daha ekledi.
    MB Denizcilik’te ortağı Mert Mecit Çetinkaya’nın elindeki hisseleri alarak şirketin yüzde 99’una sahip olan Burak Erdoğan, gemilerin işletmeciliğini ortağı Çetinkaya’ya yaptırmaya devam etti. Çetinkaya, aynı zamanda Üsküdar Spor Kulübü Başkanı Mecit Çetinkaya’nın oğlu. Oğul Çetinkaya’ya ait Manta Denizcilik Şirketi tarafından işletilen gemilerle ilgili bir değişiklik şirketin internet sitesine bakılınca anlaşıldı.
    Manta Denizcilik, resmi sitesinde, “Filomuz” adı altında şimdiye kadar, Safran-1, Sakarya, Cihan, Bosna, G.İnebolu adlarında 5 gemi tanıtılırken, söz konusu filoya “Penyez” adında 6. gemi eklendi.
    15 milyon dolar değerinde
    Eski adı “Pasific Chikusa” olan Güney Kore yapımı gemi, satın alınmadan önce Güney Kıbrıs Rum Kesimi bayrağı taşıyordu. Adı “Penyez” olarak değiştirilen geminin şu anda Marshall Adaları bayrağı taşıdığı belirlendi.141 metre uzunluğunda 9994 groston ağırlığındaki kuru yük gemisinin değerinin 15 milyon dolar olduğu belirtiliyor.
    İMO numarası 9200574 olan Penyez gemisinin 4 ambarı ve 3 vinci bulunuyor. Gemi en son olarak Hindistan’ın Sanghi Limanı’ndan mal aldıktan sonra Birleşik Arap Emirliği’ne bağlı Mina Saqr Limanı’na doğru Hint Okyanusu’nda yol alıyor..

http://www.aydinlikgazete.com/mansetler/37932-burak-erdoganin-15-milyon-lik-gemicigi.html

"iyiymiş, biz de yapalım başbakanım"

Cemaat - Siyaset

Hayirdir sen gemi almak istedin de satmadılar mı sana
    Zenginin malı zuğürtün parmaklarını yorarmış

Babasinin okutmaya parasi yokken bir anda filosu olan adami sorgulamak yok, cunku o basbakanin oglu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pelerinli -- 16 Nisan 2014; 20:00:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• uyyy daaa
     Cemaat - Siyaset Cemaat - Siyaset

• pelerinli kullanıcısına yanıt
    Gemi almak çok önemli bir şey değil. Gemiye İş verebilmek önemli. Tabii babası başbakan olunca bütün kapılar açılıyor. Bu durumda suçlu mudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonkurt

Gemi almak çok önemli bir şey değil. Gemiye İş verebilmek önemli. Tabii babası başbakan olunca bütün kapılar açılıyor. Bu durumda suçlu mudur?

evet suçludur. (babası ve kendi için) Görevi kötüye kullanmak ve yolsuzluktur bu. Ayrıca babası ses etmiyorsa bu duruma ayrıca suçludur ki asıl nokta şu, gemiyi işletmek için önce gemi almak lazım, eh bu değirmenin suyu nereden?
  • anadolulu1 kullanıcısına yanıt
    40 yıllık cemaatçi hanefi avcı'yı komünizmden hapse attılar. aynı senaryo işleme konuldu.
  • Bizim böyle insanları görebilmemiz için herhalde 200 sene filan geçmesi gerekecek ,tabii 200 sene sonra Türkiye yine bugünkü gibi ayakta mı olur orası meçhul.

2 paket Bulgur, makarna'ya oyunu satanların torunlarının 3-5 milyon dolara ülkeyi satmaması için hiçbir neden yok.

Cemaat - Siyaset

bu insanlar bitecek gibi değil ve zihinleri o kadar kapalıdır ki neyi gösterseniz gösterin boştur bunlar için :

bu insanlar ve türevleri için yapacak bir şey yoktur, onlar yaşayan ölülerdir.

Cemaat - Siyaset

• Yardım paraları papaz okuluna
    yeni haberGiriş Saati: 09.01.2014 11:18
    Güncelleme : 09.01.2014 11:18
    Hayırseverlerin yaptığı bağışlar Amerika'da papaz okuluna aktarıldı.

Amerika'daki lobi faaliyetleri için bazı derneklere hayırsever vatandaşların verdikleri yardım parasını bağışlayan Fethullah Gülen Cemaati'nin yıllar önce de Hartford Seminary adı altında bir papaz okuluna milyonlarca dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı.

Fethullah Gülen Cemaati Amerika'daki lobi çalışmaları için kendi cemaat üyelerinden ve hayırsever vatandaşlardan topladıkları yardım paralarını ABD Demokrat Senatörler Kampanyasına, Güçlü devlet kampanyalarına, Obama'ya ve Clinton ailesine, Kiliselere, Yahudi lobisine bağışladığı iddia edildi.

YARDIM PARALARI LOBİ ÇALIŞMALARI İÇİN HARCANIYOR!

Gülen Hareketine bağışta bulunan bazı yardımseverlerin dile getirdiği iddialara göre, Cemaat'in önde gelen isimleri Kurban, Bağış, Abonelik, ve tabi ki öğretmenlere gider göstermek için verip sonra geri aldığı paralar Amerika'daki lobi çalışmaları kapsamında oradaki politik çevrelere ve kişilere aktarıyor .

• Fethullah Gülen'den kiliseye rekor bağış
    Dinler arası diyalog, çalışmaları ile tanınan Gülen Cemaati lideri Fethullah Gülen'in bir kiliseye yaptığı yüklü miktardaki yardım, Akşam gazetesi yazarı Nagehan Alçı köşesine taşıyınca ortaya çıktı.

ALMANYA'NIN EN ÖNEMLİ KİLİSELERİNDEN

Almanya'nın en önemli Protestan kiliselerinden biri olan Dresden'deki Frauenkirche, 2. Dünya Savaşı'nda bombalanıp yerle bir olmuş bir yapıt. Bu kilise Doğu Almanya döneminde onarılamadı. Malum komünist yönetim böyle bir öncelik ve bütçe öngörmüyordu ibadet yerleri için.Daha sonra iki Almanya birleşti ve Frauenkirche'nin onarılması gerektiği tartışmaları alevlendi. Nihayet devlet ve bireysel inisiyatifler sayesinde kilisenin onarımına 1992'de başlandı.

ONARIMI 182 MİLYON EURO TUTTU

Cemaat - Siyaset

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anadolulu1 -- 16 Nisan 2014; 21:34:03 >

• Fetullah Gülen, kendisini eleştiren Said Nursi Hazretlerinin talebelerinden 78 yaşındaki Abdulkadir Badıllı hakkında suç duyurusunda bulundu.

Gülen, Abdulkadir Badıllı’nın röportajında yer alan, “Gülen’in ABD ve İsrail ile işbirliğine şaşırıyorum, CIA onu kullanıyor, Gülen zamanla Risalelerden uzaklaştı” şeklindeki sözlerinden rahatsız oldu ve kendisine hakaret edildiğini, iftirada bulunulduğunu, halkın kin ve düşmanlığa tahrik edildiğini savunarak, Abdulkadir Badıllı’nın 8 yıl hapis cezalandırılmasını istedi ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yurtseverbiri

Bizim böyle insanları görebilmemiz için herhalde 200 sene filan geçmesi gerekecek ,tabii 200 sene sonra Türkiye yine bugünkü gibi ayakta mı olur orası meçhul.

2 paket Bulgur, makarna'ya oyunu satanların torunlarının 3-5 milyon dolara ülkeyi satmaması için hiçbir neden yok.

Cemaat - Siyaset

bu insanlar bitecek gibi değil ve zihinleri o kadar kapalıdır ki neyi gösterseniz gösterin boştur bunlar için :

bu insanlar ve türevleri için yapacak bir şey yoktur, onlar yaşayan ölülerdir.

Cemaat - Siyaset

Biri çıkıpta şu sözü eleştirmiyor.Hele hele şu bakara makara olayını akp dışında bir parti üyesi söyleyecek orayı yakıp yıkarlardı.İki yüzlüler.
    Forumda Flood koruması yok mu.Yönetici arkadaş görmüyor mu konuyu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Wayne -- 16 Nisan 2014; 21:43:49 >

• Cemaatin herşeyden habersiz hayırseverlerinin yaptığı bağışlar, Amerika'daki papaz okuluna aktarılmış!
     Cemaat - Siyaset
  • Paralel yapı dediler dediler fos çıktı. Tüm Akp Fethullahçılari didik didik inceliyor ancak savlarina kanıt bulamıyorlar. Yanlış miyim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Flood yapana ceza var mı ?

@Kabuska
  • şu konuya yazdığım mesajlara acıyorum (klavyenin aşınan tuşlarına dahi acıyorum)

bazı mesajlar delilleri ile gerçeği gösterirken ,savunmaya çalışanların tek bildiği paralel ???

bunları başa kim getirdi diyorsun, cevap yok

bu çıkan paralar nedir ,nereden gelmiştir ,nereye gidecekti diye soruyoruz ,cevap yok

sanki buradakiler fg. ni savunuyormuş gibi aleyhte mesaj yazan herkese havuz medyasının fg. hakkındaki haberleri getirilip savunulmaya çalışılıyor ,yahu kardeşim Türkçe anlamıyor musunuz ,bize ne fg. den siz sorduğumuz sorulara cevap verin ,ama cevap verirken kraldan çok kralcı olacaksanız o cevap sizin olsun

bir gemi alımı bile sanki memurun toki den ev alması gibi normal karşılanılıyor ya ,işte buna sadece gülüyorum :)

gözleri vardır ,görmezler

kulakları vardır ,duymazlar

idrak edecek kalpleri vardır ,idrak edemezler

• quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

şu konuya yazdığım mesajlara acıyorum (klavyenin aşınan tuşlarına dahi acıyorum)

bazı mesajlar delilleri ile gerçeği gösterirken ,savunmaya çalışanların tek bildiği paralel ???

bu çıkan paralar nedir ,nereden gelmiştir ,nereye gidecekti diye soruyoruz ,cevap yok

sanki buradakiler fg. ni savunuyormuş gibi aleyhte mesaj yazan herkese havuz medyasının fg. hakkındaki haberleri getirilip savunulmaya çalışılıyor ,yahu kardeşim Türkçe anlamıyor musunuz ,bize ne fg. den siz sorduğumuz sorulara cevap verin ,ama cevap verirken kraldan çok kralcı olacaksanız o cevap sizin olsun

bir gemi alımı bile sanki memurun toki den ev alması gibi normal karşılanılıyor ya ,işte buna sadece gülüyorum :)

Buraya yazılan mesajlar cemaat ve siyaset üzerine ise neden cemaat hakkında yazıyorsunuz diyemezsiniz. Çünkü konu başlığı Cemaat ve siyaset. Yok burası sadece muhaliflerin yazdığı yer ise biz gidelim.
    Diğer sorularınıza zaman içinde sürekli olarak dilimin döndüğü sürece cevap verildi/verdim.

Gemi alımı konusunda çok kolay olduğunu yazdım. Çünkü bu işler paraya değil kredibiliteye bakıyor. TOKİ'den ev almak daha zor. Mühim olan parayı geri ödeyebilmekte. Bu forumda üyelerden birinin gemisi olanı biliyorum.

son yazdıklarınız çok doğru anlamayana, anlaması için yüksek müsaadelerinizle sizden kopyalıyorum.

• birileri gemi alıyorsa acaba paraleller de deniz altı alıyor mudur?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

şu konuya yazdığım mesajlara acıyorum (klavyenin aşınan tuşlarına dahi acıyorum)

Buraya yazılan mesajlar cemaat ve siyaset üzerine ise neden cemaat hakkında yazıyorsunuz diyemezsiniz. Çünkü konu başlığı Cemaat ve siyaset. Yok burası sadece muhaliflerin yazdığı yer ise biz gidelim.
    Diğer sorularınıza zaman içinde sürekli olarak dilimin döndüğü sürece cevap verildi/verdim.

Gemi alımı konusunda çok kolay olduğunu yazdım. Çünkü bu işler paraya değil kredibiliteye bakıyor. TOKİ'den ev almak daha zor. Mühim olan parayı geri ödeyebilmekte. Bu forumda üyelerden birinin gemisi olanı biliyorum.

son yazdıklarınız çok doğru anlamayana, anlaması için yüksek müsaadelerinizle sizden kopyalıyorum.

inanın size cevap yazarken zul geliyor

her şeyi ters yüz edip getiriyorsunuz

gemi almak o kadar kolaysa birkaç tane de biz alalım bari (yani artık ne desek boş)

ben geri ödeyebilirim diyen herkese gemi kredisi veriyorlarsa biz bu dünyada boşuna yaşamışız

kusura bakmayın ama siz açık seçik akp. lisiniz ve sonkurt ismini ise bilinçli kullanıyorsunuz

konu cemaat ve siyaset diye mutlaka cemaatten bahsetme mecburiyetimiz mi var ?

cemaatin ne olduğunu belki siz yeni öğreniyor olabilirsiniz ama şahsen ben çok öncelerden biliyordum ve akp. yi en çok eleştirdiğim konulardan bir tanesi cemaat (tarikat) lere verdiği aşırı destek idi

yani gemi almanın toki den ev almaktan daha kolay olduğunu da öğrendim ya artık ölsem de gam yemem ,mühim olan parayı geri ödeyebilmekte derken nasıl yani ?

peki başbakan olunca milyon dolar maaş mı alıyor da banka kredi veriyor ,eee o zaman bende aynı şartlardayım ,yani önce gemiyi verin ben onunla para kazanıp size öderim derim ve 300 mt.lik gemi sahibi olurum

diğer sorulara cevap verildi derken nasıl verildi ?

şöyle şöyle olmuştur demekle cevap verilmiş ise o zaman boşuna tartışıyoruz demektir (gerçi başbakan açıklama gereği bile duymadı ,bu konuda destekçileri daha fazla bilgi verdi ,hakkınızı yememek lazım)

kusura bakmayın ama ben mhp. li olup da böyle konuşan birisini ilk defa görüyorum ( 1900 küsürlü yıllardan beri)

yine kusura bakmayın ama bugüne kadar verilen cevaplar hep cemaati suçlar nitelikte ,tamam suçlu olabilir de ama en azından buna kim sebep oldu sorusuna Allah rızası için bir cevap verin

yani akp. cemaat ile güle oynaya ülke yönetirken iyi diyeceksiniz (savunacaksınız) ,akp.nin kirli çamaşırlarını ortaya dökünce yerin dibine sokacak (siz bu defa yine akp.yi savunacaksınız)

el insaf

benim gösterdiğim ayeti yine bana yöneltmek suretiyle çözüm olacak ise zaten sizinle boşuna tartışıyoruz ve taa başta belirttiğim gibi ben sabit fikirliler ile tartışmaya girmiyorum

çünkü adı üstünde "sabit fikir" ,önünüze binlerce delil de getirsek ,kendisi itiraf da etse ,gözünüzle şahit de olsanız fikriniz değişmez

ben bunu 12 eylül ihtilali öncesi solcularda da ,sağcılarda da gördüm ve işin acı tarafı şimdi onlar kanka oldu biz yine kötü

diğer bir konu ,bu akp. yi niye bu kadar çok savunmaya çalışıyorsunuz anlamak mümkün değil (bir menfaatinizin olmadığını daha önce söylediğiniz için merak ediyorum)

yani artık kusura bakmazsanız ben size cevap vermeyeceğim (cevap hakkı doğmadıkça) ve dolaylı dahi olsa size ait mesajlar hakkında cevap vermenizi doğuracak yorumlar yapmamaya özen göstereceğim

• quote:

Orijinalden alıntı: antonidas

birileri gemi alıyorsa acaba paraleller de deniz altı alıyor mudur?

güzel ve anlamlı bir soru :)

işin şakası bir yana cemaat denizaltı dahi alsa hiç şaşırmam ,çünkü alım güçlerinin olduğunu tahmin ediyorum (tüm dünyada toplanan ortak gelirlerle)

birde artık sizinde benimde dilimde söylemekten tüy bitti ama savunmak adına sanki cemaat başka -akp. başkaymış (muhalifmiş) gibi sözlere ağlasak mı ,gülsek mi bilemiyorum

sonra sanki bu ülkede sadece fg. cemaati varmışta onlarda paralelmiş gibi anlatılıyor ,akp.li olan herkes çok iyi bilir ki akp.nin tüm cemaatlerle dirsek teması vardır (cemaatler akp.yi destekler) ,şimdi diğerlerine gün doğdu ve fg. cemaatine verip veriştiriyorlar (tabi menfaatler o yönde olduğu için)

birde aklıma gelmişken AYM hakkında olan fikrimi yazayım;

AYM de paralel oldu ,niye derseniz hükümetin çıkarttığı bazı kanunları ve uygulamaları anayasaya aykırı bularak iptal ettiği için

yani kısaca ya akp.lisin yada paralel ,artık üçüncü bir taraf kalmadı

yani bizde otomatik olarak paralel oluyoruz galiba :)

ya ben 12 eylül dönemi bile böyle şeylere şahit olmadım (isim benzerliğinden hapiste yatırılan ve bazı işgüzar komutanların yaptığı despot uygulamalar dışında)

iyi ki demokrasi var

her türlü görüş serbest ama muhalif olmazsan ,yani aga ya laf yok

askerlikte meşhur bir görüş vardır :

1- komutan her zaman haklıdır

2- komutanın haksız olduğu durumlarda 1 nci madde geçerlidir

şu günlerde aynen bunu yaşıyoruz ,biz sizin neyinize karışıyoruz deyip ,yediğinden içtiğine - yapacağı çocuktan alacağı arabaya , yani en özel durumunuza bile karışıp sonra "biz sizin neyinize karışıyoruz ,neyinize engel oluyoruz demek Türk tipi siyaseti en güzel anlatan uygulamalar olsa gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal1414 -- 17 Nisan 2014; 3:52:19 >

• quote:

quote:

Gemi alımı konusunda çok kolay olduğunu yazdım. Çünkü bu işler paraya değil kredibiliteye bakıyor.TOKİ'den ev almak daha zor. Mühim olan parayı geri ödeyebilmekte. Bu forumda üyelerden birinin gemisi olanı biliyorum.

Tanesi 20 milyon $ olan gemilerin alımının tokiden ev almaktan daha kolay olduğunu iddaa ediyorsunuz.Tamam iktisat mezunu olmak zorunda değilsiniz ama bunu köydeki adama sorsam o bile kafa mı buluyorsun benle der.Savuncam diye yapmadığınız çarpıtma kalmadı.Bilal ve Burakın toplamda 15 gemisi var.Gemilerin değeri 180 milyon €uroya yakın.Yapmayın etmeyin.Bu işler bu kadar kolay mı.Yapılan yolsuzluklar zaten ortada.Rızanın çerez olarak verdiği rüşvetler 500 bin dolardan başlıyor.Gerçi artık kime ne anlatıyorsak.İşin garibide ne hikmetse başbakan ve kabinedeki bakanların çocuklarının hepsi ticarete atılmış ve trilyonlarca parayla oynuyorlar ve bunu seçmenleri normal karşılıyor.800 binlik saate laf demeyenler neden bunada laf desin ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Wayne -- 17 Nisan 2014; 4:04:21 >

• 
Sayfa: önceki 523524525526527
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.