Şimdi Ara

Cem Karaca hakkındaki fikirleriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bence üst düzey bir müzik dehası,sahne duruşu,giyimi kuşamı,saçı sakalıyla efsane ama üzülerek söylüyorum ki kaçırdığım için çok pişman olduğum sanatçı tanımına layık birisi Cem Karaca.Sizin görüşleriniz nelerdir abiler?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yeri dolmayacak bir üstat.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • güzel özetlemişsin , benzer sıfatları kullanabileceğin daha birçok gerçek sanatçı var

tabiki bir çoğu öldü yada elini çekti bu işlerden

bir kısmına yetişebildiğim için şanslıyım
  • kaçıranlar şansına küssün.
    Ben konserine gitmiştim. Halk konseri
  • Konuya gelince siyasi muhabbet olmuştur kesin dedim ama olmamış... gurur duydum yavaş yavaş bir şeyler düzeliyor sanırım
  • Paco de Lucia kullanıcısına yanıt
    Rica etsem konserde yaptığı selamlamadır şakadır falan varsa aktarır mısınız ?

• Tamirci Çırağı şarkısına bayılıyorum
  • mehmet1398 kullanıcısına yanıt
    Ben geçen ay falan 2.2.1973 Ankara'ya rastladım ve gerçekten aralarda geçen söyleşiler falan çok samimi.

• Kavga,Parka,Obur Dünya,Tamirci Çırağı,Mutlaka Yavrum,Namus Belası ve başka şarkıları hepsinin sözlerinin altı dolu.
  • Sezen Aksu gibi şiirlerden şarkı yapan sanatçımızdır. Üryan Geldim şarkısı favorimdir.
  • Cem Karaca, Selda Bağcan, Edip Akbayram, Zeki Müren, Erkin Koray(özellikle) zamanında ,şimdiki akpli tayfa dediğimiz tayfanın dedeleri olur kendileri, aynı söylemlerle önleri kesilmek istendi. Burdaki ermeni diyen arkadaş da saf arap olmalı.

Barış Manço'nun da Atatürk sevgisini bilseler ona da kin kusarlar şüphem yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1419oguzhan

Cem Karaca, Selda Bağcan, Edip Akbayram, Zeki Müren, Erkin Koray(özellikle) zamanında ,şimdiki akpli tayfa dediğimiz tayfanın dedeleri olur kendileri, aynı söylemlerle önleri kesilmek istendi. Burdaki ermeni diyen arkadaş da saf arap olmalı.

dostum bildiğim kadarıyla barış manço sağcı , cem karaca solcu bi kişiliğe sahipti lakin ikiside yeri doldurulamaz sanatçılardandır , düetleri de vardır :

Sonuç olarak 2 ayrı üstat , sağcısı solcusu ikisi de halktan insanlarmış yani insanlar şimdiki gibi ayrım yapmazmış o sanatçılara.
    Maalesef ki o nesilden değilim fakat dinlerken dahi tüylerim diken diken oluyor. Tam "Sanatçı" kelimesi bu insanlara uygundu sanırım , insanlara yol gösteren kişilikler imiş. Sırf bu 2 sanatçıdan dolayı 15 sene önce doğmak isterdim hocam

• BarissManc0 kullanıcısına yanıt
    Dikkatimi bir şey çekiyor benim,internette veya yüz yüze bir sohbette konusu açılınca insanlar böyle Barış Manço değil de Barış abi diyorlar,baya hoş yani

• quote:

Orijinalden alıntı: IV. Murad

Dikkatimi bir şey çekiyor benim,internette veya yüz yüze bir sohbette konusu açılınca insanlar böyle Barış Manço değil de Barış abi diyorlar,baya hoş yani

Doğrudur hocam , sanırım halktan sanatçılar oldukları içindir diye tahmin ediyorum Kemal Sunal , Cem Karaca , Barış Manço ve fazlası
  • quote:

Orijinalden alıntı: BarissManc0

quote:

Orijinalden alıntı: 1419oguzhan

Cem Karaca, Selda Bağcan, Edip Akbayram, Zeki Müren, Erkin Koray(özellikle) zamanında ,şimdiki akpli tayfa dediğimiz tayfanın dedeleri olur kendileri, aynı söylemlerle önleri kesilmek istendi. Burdaki ermeni diyen arkadaş da saf arap olmalı.

dostum bildiğim kadarıyla barış manço sağcı , cem karaca solcu bi kişiliğe sahipti lakin ikiside yeri doldurulamaz sanatçılardandır , düetleri de vardır :

Sonuç olarak 2 ayrı üstat , sağcısı solcusu ikisi de halktan insanlarmış yani insanlar şimdiki gibi ayrım yapmazmış o sanatçılara.
    Maalesef ki o nesilden değilim fakat dinlerken dahi tüylerim diken diken oluyor. Tam "Sanatçı" kelimesi bu insanlara uygundu sanırım , insanlara yol gösteren kişilikler imiş. Sırf bu 2 sanatçıdan dolayı 15 sene önce doğmak isterdim hocam

Günümüzdekilere inat 2 ayrı görüş 2 sıkı dostlardı.
    Bu düeti bize bıraktıkları için çok şanslıyız, ikisi de erken göçtü.

• dünya çapında bir ses
  • quote:

Orijinalden alıntı: IV. Murad

Rica etsem konserde yaptığı selamlamadır şakadır falan varsa aktarır mısınız ?

7-8 yaşında gitmiştim hocam gülhanedeydi aklıma gelmiyor pek fazla şey
  • Paco de Lucia kullanıcısına yanıt
    Bu konser yanlış hatırlamıyorsam eğer olay çıkan konseri mi acaba ? Bir şeyler görmüştüm de internette.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.