Şimdi Ara

Cell Shock 1150 Mhz nasıldır yerine neler olabilir?(Alındı Yeniden sistem oluşturuldu;)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yüksek fsb lere ram yüzünden çıkamıyorum.Yakın zamanda yakın bir akrabama da pc toplayacağım.Ram leri onun pc sine takabilirim çünkü benzeri bir sistem toplayacağız onada.Ama fazla oc yapılmayacak.Bu vesileyle şimdiki ram lerimi de daha yüksek Mhz li olanlarla değiştirmek istiyorum.Kullandığım ram ler Crucial Led 2x1gb 1066 Mhz....Oc ile 1120 yaptım daha da gitmedim.

Bunun yerine alabileceğim ram olarak Cell shock 1150Mhz ve hyperx 1200lük ram buldum.Ama hangisi daha iyi olur daha iyi seçenek olarak ne var bilemiyorum

Yalnız birşey dikkatimi çekti hyperx 1200lük alanlar çok çabuk satıyor

Ram miktarı olarakta 2x1gb yeterli oluyor bana zaten ama çok performanslı birşey olur ama sadece 2x2 vardır o zaman 4gb alırım.Çünkü xp pro kullanıyorum 3.25 üstü görmüyor

Yüksek fsb birazcık önemliMillet 700fsb yaparken benim neyim eksikEn azından bir 620 görmek istiyorum.Sistemim imzada.Ek olarak extreme denemelerde 168 cfm lik 4fan kullanıyorum
    İşlemci olarakta 8600 ya da Q9550 alacağım ekimde ya da kasımda:).Ayrıca thermalright ın çipset soğutucularından kullanacağım

Edit: Son güncellemelerle oluşan sistem
    Anakartım: Msi p45 Platinum
    Almayı düşündüğüm Anakart: Dfi p45 T2RS Plus(+) (sipariş verildi)

Ram lerim:Crucial Ballisticx Tracer Led 2x1 1066Mhz
    Almayı düşündüğüm Ram ler: Cell Shock 2x1 1150 Mhz(Sipariş verildi)

Ram soğutucu: Ocz xtc Ram Cooler(Alındı)

Anakart için güney soğutucu: Thermalright HR-05 Chipset Cooler +Recom 70mm Slim fan
    Anakart için kuzey soğutucu: Thermalright HR-05 SLI Chipset Cooler +Recom 70mm Slim fan
    Mosfet soğutucu:Thermalright HR-09S Heatsink (Mosfet Heatpipe Cooler)

Psu m: Fsp 1010w
    Alacağım psu:Silverstone 1000w(psu yu dayıma vereceğim o bana silverstone u verecek...)(değişildi)

Hdd: Sistemdeki 500gb 32mb Seagate den bir tane daha alınıp Raid0 yapılacak

İşlemci için Kurban bayramına kadar e5200 kullanılacak kurbandan sonra Q9650 veya e8600 alınacak.Elde işlemci yok şu anda geçici e5200 alacağım(ona da para kalmadı e1200 4ever)

Bu arada sadece anakartımı satacağım diğer parçalar kardeşimin ya da dayımın sistemine takılacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak9006 -- 23 Eylül 2008; 1:13:00 >

• 700 FSB i standart soğutmalarla yapamazsın. Hatta 550 bile zor yaparsın.
    Ln2, Vapochill, Kurubuz gibi çok extreme yöntemlerle ancak ulaşabilirsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: musasm

700 FSB i standart soğutmalarla yapamazsın. Hatta 550 bile zor yaparsın.

550yi geçtim zaten.700 de imkansız benim için ama 620çok değil.

Ayrıca test için kullanabileceğim gayet iyi bir sıvı soğutma sistemi de var.(dayıma ait Q6700de kullanılıyor)Hava soğutma olarakta ultra120xtreme+180cfm 2 adet endüstriyel fan ve titan amanda var(fanları değişmiş)

Ayrıca yakında kurubuz potu projem var

• quote:

Ben P35 DQ6 ile 570 Fsb Açtım 560 Fsbde Bench Aldım Biostar İp45 İn Tanminimce 600 Fsbyi Geçeceği kanatimdeyim.Ram Konusuna Gelince Özellikle Boardlar Rami Cok Seciyor Aynı Ramler P35 gigabytede 1100 mhz calısırken asus boardda 1200 Mhz calıstı timingleride catır catır ayarlayabiliyorsun.

Benim Sattığım micron Ramler Var onlar 1250 Mhz Civarı Calısıyor eğer böyle bir niyetin varsa Ramleri Benden Al dediğim Değerlerde Çalışmazsa İadede Alabilirim En Azından Denemiş olursun.
  • OCZ PC2 9600 1200MHz 2x1 GB seçeneklerden birisi olabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: _vitaly_cl

quote:

Ben P35 DQ6 ile 570 Fsb Açtım 560 Fsbde Bench Aldım Biostar İp45 İn Tanminimce 600 Fsbyi Geçeceği kanatimdeyim.Ram Konusuna Gelince Özellikle Boardlar Rami Cok Seciyor Aynı Ramler P35 gigabytede 1100 mhz calısırken asus boardda 1200 Mhz calıstı timingleride catır catır ayarlayabiliyorsun.

Benim Sattığım micron Ramler Var onlar 1250 Mhz Civarı Calısıyor eğer böyle bir niyetin varsa Ramleri Benden Al dediğim Değerlerde Çalışmazsa İadede Alabilirim En Azından Denemiş olursun.

Sizdeki ram leride biliyorum aklımın bir köşesindeler ama bendekilerde micron d9 çipli 1066lık crucial ledli seriden ondan kafam biraz karışık aslında çift sıra led alacaktım değerinin üzerinde fiyat istediler hep bende almadım.

Ayrıca kıbrısa kargo bayaa tutar bayramda Ankara'da olacağım ama kargo kapalı olacak
    Bakalım1150+ iyi bir ram bulamazsam sizdekileri alıp overclocklayacağım zaten Ocz xtc ram cooler da var fazla voltajdaki ısınma sorununu çözeriz.Ama ne kadar dayanır 2.7volta bilemiyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: Tulû

OCZ PC2 9600 1200MHz 2x1 GB seçeneklerden birisi olabilir.

Öneriniz için teşekkürler Ocz konusunda biraz çekinceliyim açıkçası.Şu andaki anakartımın neo-2fr(soğutucusu değişik) modelini kullanan arkadaşım Ocz titanium ram lerle uyumsuzluk yaşamıştı tekli ram le overclock olabilirken ikisi birden takılınca overclock olmuyordu işlemci ve mavi ekran hatası verip kapanıyordu

Biostar da olur mu bilmiyorum ama OCZ genelde uyum sorunu olan bir firmaymış

Ama eğer takip ettiğim başka forumlarda bu ikilide sorunsuz oc yapan varsa bu seçeneğide gözönüne alacağım

• quote:

Orjinalden alıntı: burak9006

quote:

quote:

Sizdeki ram leride biliyorum aklımın bir köşesindeler ama bendekilerde micron d9 çipli 1066lık crucial ledli seriden ondan kafam biraz karışık aslında çift sıra led alacaktım değerinin üzerinde fiyat istediler hep bende almadım.

Ayrıca kıbrısa kargo bayaa tutar bayramda Ankara'da olacağım ama kargo kapalı olacak
    Bakalım1150+ iyi bir ram bulamazsam sizdekileri alıp overclocklayacağım zaten Ocz xtc ram cooler da var fazla voltajdaki ısınma sorununu çözeriz.Ama ne kadar dayanır 2.7volta bilemiyorum

Keşke Çift Sıra Alsaydın 1200 mhz Kullanmak İçin.Tek Sıralar Malesef o.c Olmuyor.

+ Şuanda Piyasada 1200 Ramler 150 tl ve üstü cok para acıkcası Şimdi Baktım.Eğer Fırsatınız Varsa Mutlaka Değerlendirin Bendeki Ramleri.1150 Mhz 4-4-4-12 Kullanma Şansınız Bile Var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ViTalyCL -- 17 Eylül 2008; 18:32:12 >

• quote:

Keşke Çift Sıra Alsaydın 1200 mhz Kullanmak İçin.Tek Sıralar Malesef o.c Olmuyor.

+ Şuanda Piyasada 1200 Ramler 150 tl ve üstü cok para acıkcası Şimdi Baktım.Eğer Fırsatınız Varsa Mutlaka Değerlendirin Bendeki Ramleri.1150 Mhz 4-4-4-12 Kullanma Şansınız Bile Var.

Çift sıra garantisiz ikinci el 130 ytl istiyorlardı en az bende 110a garantili sıfır tek ledli aldım.Ayrıca sonradan farkettim tek sıraların fazla gitmediğini
  • Yinede garantili alarak iyi etmişsin,garanti önemldiri her zaman.
  • cellshock ram ler gerçekten üstün performans sergiliyor bant genişligi ve timingleri çok iyi bu alman yapımı ramlerin
  • quote:

Orjinalden alıntı: hayri8688

cellshock ram ler gerçekten üstün performans sergiliyor bant genişligi ve timingleri çok iyi bu alman yapımı ramlerin

Bende çok duydum ama daha iyisi ve tr de bulunabileni var mı? Benim için önemli olan o

Olmadı burada bulamazsam da biraz bekleyip abd den getirtebilirim kıbrısa
  • Anakartı dfi p45t2rs plus la değiştirdim onun ram lerle uyum problemi olmuyor bildiğim kadarıyla.Daha iyi önerisi olan var mı?26sında Ankara ya döneceğim o zamana kadar karar vermem lazım
  • ne kdr dogru olur bilemicem ama dikkat ettim de biostar tpower i45 testlerin çoğunda ram olarak corsair dominator 1066mhz 2x2gb ya da 2x1gb kullanılmıs. ve yüksek fsblere ulasılmıstır. onlarla 620 yaparmısınız , muamma bi durum ama testlerde biostarın yanında çoğu zmn dominator'leri gordum. yanı bunları onerebılırm.

buarada ben de tpower i45 kullanıorum. ve ufak da olsa şöle bi sıkıntı var.

kullandıgım OCZ 2GB DDR2 800MHZ PLATINUM XTC tek modul ram'ı daha önce EPoX 5P965+ GLI anakartıyla kullandım , 2.10V ile 1014mhz hızda ve 5-5-5-15 zamanlamalarda sorunsuzca kullandım.

ancak OCZ 2GB DDR2 800MHZ PLATINUM XTC tek modul ram'ı şimdi BIOSTAR TPOWER I45'de kullanıorum ve ram 950MHZ geçemior. ama yine 2.10V ile950mhz'de 5-5-5-15 timinglerle sorunsuz.

işlemcim E6300 475x7 sorunsuz açıorum, ram 1:1 yaptıgımdan 950mhz'te calıstırıorum. ama 480 yaptım mı takılmalar başlıo, yanı ram 960mhz oldugunda, sistem dengesizleşio. 490 yaptıgımda ise pc sistem acılmıor.

bende gunluk işlemciyi 472x7 = 3300mhz'de , ram'ler 944mhz'de 5-5-5-15 ile kullanıorm.

E6300'üm rahat 500x7 çalışması gerektıgını bılıorum, hatta 550-560 x6 da sorunsuz acması gerektıgını bılıorum. ama %99 ihtimalle ram yuzunden daha yukarıya cıkamıorum. ram yuzunden de demıyım, cunku daha once ram'ım 1014de calıstıgını gordum, sımdı ıse 950 gecemıor, bu yuzden board - ram uyusmazlıgı sorunu var dıebılırm.

tespitlerimde ve dusuncelerımde yanlıs bişi var ise lutfen duzeltın. ileri derecede oc ile ilgilenmediğim için bişileri yanlıs bılıo olabılırım.

bnde suanda crucıal 2x1gb tracer led 1006mhz ddr2 d9 mıcron chıplı

ya da

özellikle testlerde kullanılan corsair domınator 2x1gb 1066mhz ddr2

ramlerden almayı dusunuorm.

ek bılgı:
    buarada BIOSTAR TPOWER I45'de en çok begendıgım şey , tasarım başarı vs. bunların dışında , hız aşırtma sırasında otomatik olarak cpu'ya guney/kuzey koprulerıne, fsb'ye , ram'lere yeterınce volt vermesıdır. bu gercekten harıka bısı.
    bi de 10 çeşit bios profili kaydetme ozelliigi de cok işime yarıo. mesela ben 3 tane bıos profili kaydettım ve aklıma bişi denemek geldıkce cok kolayca bir bios profilinden dierine geciş yapabılıorum. ne dmk ıstedıgımı anladınız umarım.

galba cok uzun bi yazı oldu, şimdi sözüm bittiginde farkettım. kusuruma bakmayın, bi şekilde size de faydalı olabilcegimi dusunerekten yazdım.

iyi geceler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaskoo_87 -- 22 Eylül 2008; 4:19:49 >

• quote:

Orjinalden alıntı: burak9006

Anakartı dfi p45t2rs plus la değiştirdim onun ram lerle uyum problemi olmuyor bildiğim kadarıyla.Daha iyi önerisi olan var mı?26sında Ankara ya döneceğim o zamana kadar karar vermem lazım

buarada yazmayı unuttum bahsettıgınız CELLSHOCK ram'leri sanalmarketim ve hepsiburada'da gordum.

http://www.sanalmarketim.com/urun_liste/?liste&ref=%2Csxbiu%3A4%2Csxbia%3A7%2Csxmi%3A418&sxpg=1

bi de

http://www.hepsiburada.com/department.aspx?categoryID=47&sp=brand=cellshock

fiyatları fena sayılmaz. ama performansları konusunda bi bilgim yok.

• Anakart olarak , Gigabyte EP45 Extreme aldım bir arkadaşım için dün vatandan.

E8400 , sıvı soğutma ile 570 fsb yi gördü.
    Qx9650'de ise 400x12 çok rahat çalıştı.

Bunuda bir düşün istersen.

Ram'e gelince, 1150 mhz yerine 1000 mhz olan modelini al derim.
  • @yaskoo_87

Biostar da ram seçimi ve ram oc sinde zorlanması ve açıkçası dfi a göre kalitesiz malzeme yapısına sahip olduğu için tercih etmedim.Yoksa aklımda olan bir modeldi ama bana uzun süre gidicek ve sağlam bir anakart lazım Dfi da da 690 fsb görenler var zaten anakartın soğutucularını değiştireceğim için bende iyi birşeyler yapacağım inşallah

@synx
    EP45 xtreme de güzel fakat sıvı soğutma için uygun ve yurtta kalıyorum dolayısıyla daha çok hava soğutma tercih ediyorum ayrıca ep45 xtreme den şikayetçi olanlar var bende kendini kanıtlamış bir marka olduğundan ve e8600le çok iyi değerler(hava ile 5.2Ghz) aldığından bunu(dfi) tercih ettim.Birde bütçeyi kendim hazırladığım için beni aşar o

Neden 1150 değilde 1000Mhz olanı tercih etmeliyim peki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak9006 -- 22 Eylül 2008; 11:52:18 >

• 1150likler zaten genelde 1000liklerin iyilerinden seçiliyor o yüzden

İşlemcideki wafer meselesi gibi...
  • quote:

Orjinalden alıntı: 09nanometer

1150likler zaten genelde 1000liklerin iyilerinden seçiliyor o yüzden

İşlemcideki wafer meselesi gibi...

O da iyiymiş te 1150likleri 1000Mhz fiyatından aldım yarın kargom çıkıyo bile

Anakartta Cumartesi sabah bende

İşlemci olarakta celeron e1200 kullanıcam artıkPara bitti

• 1000 mhz 'ramler daha iyi overclock oluyor diye duymuştum. onun için 1150 yerine 1000 mhz tercih et dedim.

Nereden aldın ramleri ? Söyle bizde alalım :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.