Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

celeron 433 e 80gb hdd?

27
Cevap
0
Favori
502
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> celeron 433 e 80gb hdd?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      149 Mesaj
      17 Şubat 2005 11:30:36
      ben 80 gbtaktım ve gördü update yapmadım
      ama chipsetim de inteldi via falan değil
      boardta i810 XP YE GELİNCE HAKLISIN KALDIRMIYOR
      çok pişman oldum ve winme'ye döndüm
      |
      |
      17 Şubat 2005 12:20:22
      peki arkadaşlar bende de intel 440 BX chipsetli anakart var
      son bios update i yapıldı, 80gb hdd taktığımda görüyor ve sorunsuz kullanılıyor
      ancakben yeni bi 160 gb hdd almak istiyorum
      Msi 6163 Pro anakart acaba 160gb hdd yi görür mü ?(görür mü derken bios un görmesi önemli)
      |
      |
    • Yarbay
      2582 Mesaj
      17 Şubat 2005 15:18:16
      quote:

Orjinalden alıntı: andro

arkadaşlar bende celeron 433 makina var hdd 4 gb nette download için kullanıyorum şimdide 80 veya üzeri hdd almak istiyorum, fakat xp yi kursam hddyi görürmü yoksa anakartı bios uptade mi etmem gerekir...

bence bios 60 ın üstünü görmez gibi
      anakarta bağlı tabii ki
      |
      |
      * HP Pavilion dv5-1041et & AVerTV HybridVolar HX + 3G VINN + Samsung G. Note 5 + 19 yıllık Turkcell & Turkcell Platinium PlatinPrestij Paket + Honda Jazz 1.4 Elite kullanıcısı. TürkTelekom'a kazıklanmamanız için başınıza gelebilecek durumları önceden her tür ortamda araştırıp öğrenmeniz lazım çünkü personelleri yalan yanlış bilgilendiriyor, anlaşmazlık durumunda o şekil bilgi verilmemiştir bu şekil bilgi verilmiştir gibi ezberden konuşuluyor. ama eğer verildiyse bunu görüntü ve ses kaydı ile ispatlayın diyorlar, görüntü ve ses kaydı almadıysanız geçmiş olsun. Ayrıca işlem yapan personeli geriye dönük olarak izinli olarak gösterebiliyorlar ve nasıl yapıyorlarsa sisteme bakınca cinsiyetini de değiştiriyorlarmış, o kişi o gün çalışmıyordu.. işlem yapan kişinin sicil bilgisi şuymuş buymuş bu kişi falan departmanda görevliymiş o gün o departmanda olamaz .. sizin belirttiğiniz konularla ilgili zaten bilgisi yok.... mahkemeye vermeniz durumunda mahkeme sistemdeki kayırtlara bakacak vs vs. gibi bir savunma mekanizması geliştirmişler.
    • Binbaşı
      1259 Mesaj
      17 Şubat 2005 17:14:46
      SAYIN arkadaşlarım bizde zaten biostan göstericez bölümlendirerek ne windows u hasbinallah yaa ,kim demiş fat32 32 gb kadar destekler hiç yapmadıgımız bi iş olsa neyse kısacası tx ten itibaren lx-bx-810-815 ve ilerisi çipsetlerde hiç bir sorun olmaz gösterilir
      |
      |

• Yarbay
      2369 Mesaj
      17 Şubat 2005 18:33:26
      hdd bios ta tek olarak gözükür,
      hdd ister tek isterse 10 parça olsun, bios onu tek olarak görür,
      sen dos modunda fdisk ile yada diğer yöntemlerle bölebilirsin bi kaç parçaya
      ama bios a her bölümü değil sadece hdd yi gösterirsin.Benim demek istediğim işte bu.

Sen nasıl gösteriyorsun anlamadım ben hala, bi açıklayabilirsen bende bi 160 lık hdd yi gönül rahatlığıyla alabileyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m_runo -- 17 Şubat 2005, 18:35:24 >
      |
      |
    • Yarbay
      2369 Mesaj
      17 Şubat 2005 18:42:27
      quote:

kim demiş fat32 32 gb kadar destekler

http://www.seagate.com/support/kb/disc/capacity/32_338/index.html
      Bu adrste şöle yazıyordu

Using Windows XP, 2000 or NT, if you need to format a drive that is larger than 32 GB, Microsoft recommends using the NTFS file system in place of FAT32
      |
      |
    • Binbaşı
      1259 Mesaj
      17 Şubat 2005 21:29:24
      ya sayın arkadaşlar benim kafede 40 gb hddler var hepsi fat32 ayrıca bölümlendirmenin bir çok çeşiti var gönül rahatlığıyla al kardeşim en fazla ikiye böldümmü görür , buarada arkadaşlar burada tartışacak değilim üzgünüm
      |
      |
    • Yarbay
      2369 Mesaj
      17 Şubat 2005 21:48:03
      ya mesele tartışmak değil, ben 160 gb hdd yi bx440 chipsetli board a takıp kullanabilirmiyim sorunsuzca? eğer cevabın evetse nasıl yapıldığını bi anlatır mısın? çünkü benim 13gb hdd doldu artık
      yeni bi 160gb seagate alacam ama bios ta görmezde çalıştıramazsam elimde kalmasın yani.
      |
      |
Reklamlar
sohbet
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
SEO
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Satılık Köpek
Ankara Web Tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,094
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.