Şimdi Ara

Çektiğim fotoğraflar nasıl (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
1.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: montevo

o süper fotolar böyle makinalarla çekiliyor.ben elimdeki cep telefonu yeter diyordum dslr ile bi çekim yaptım.ağzım açık kaldı.18-55 ve 70-300 lensim var.çektiğim bi resim vardı.bi çocuk ev bi tavuk.çocuğun yüzündeki tüylere kadar belli oluyor ayrıntılar.üstelik elim hafifi titrek olduğu halde.

Hocam ben şuan çoğunu elden çıkardım sadece 1100D ve 5100D var elimde ve 50mm ile 70 300 vc kaldı. İşin garibi çok ilgiliyim dır bu konulara yani bayağı buna rağmen bu telefonu aldığımdan beri makineye çok ekstrem durum hariç ihtiyaç duymadım pek şunları da ekleyim şuraya
    Bu mesaja eklenen görseller:

Çektiğim fotoğraflar nasıl Çektiğim fotoğraflar nasıl

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• WmGMD W kullanıcısına yanıt
    bende telefon iyi çekiyo diyodum ama yok abi minnacık sensör ile koca makina çok farke diyo.belki hızlı kullanımda telefon önde ama sonuçta kompakt bir yapı.2000 e telefon alınca 800lük telefondan iyi çekebilir ama ortalama bi dslr 1300 tlye alınıyor.özellikle gece çekimleri güzel.hobi olarak güzel ama pahalı bi hobi.lensler 400 den başlıyor.o kadar para veremem kusura bakmasınlar.dediğim gibi hızlı kullanım için telefon kolaylık sağlıyor.yoksa fotoğrafçılar gidip 3-4 tane telefon alıp şak şak işlerini hallederlerdi.
  • quote:

bende telefon iyi çekiyo diyodum ama yok abi minnacık sensör ile koca makina çok farke diyo.belki hızlı kullanımda telefon önde ama sonuçta kompakt bir yapı.2000 e telefon alınca 800lük telefondan iyi çekebilir ama ortalama bi dslr 1300 tlye alınıyor.özellikle gece çekimleri güzel.hobi olarak güzel ama pahalı bi hobi.lensler 400 den başlıyor.o kadar para veremem kusura bakmasınlar.dediğim gibi hızlı kullanım için telefon kolaylık sağlıyor.yoksa fotoğrafçılar gidip 3-4 tane telefon alıp şak şak işlerini hallederlerdi.

Hocam bu işte makine den çok lens önemli ama yeni telefonlar bayağı iddialı özellikle diyafram değerleri çok iyi. F1.8 - F1.9

telefonalr oakdar düşük değerlere nasıl iniyor pek aklım almıyor açıkcası.şuana kadar kurcaladığım 200 tl seviyesidneki video kameralar aşağı yukarı bribirinin aynı ve hepsini ortak özelliği saniyeyi tam olarak 25-30-60 olarak yakalayamması.çakma oalrak yakalıyor.tvlerdeki görüntüde nesnelerin canlışığını blirsin.el kameralarıdna bu yok haliyle ama dahada düşük bi teknikle çekiyorlar.şuanki cep teelfonunm samsung galxy grand 2 ve el video kameramdan daha iyi video çekiyor.sadece zoom yok.diyafram zaten yok :D ben bunlarıdna birer hile olduğunu düşünüyorum.örneğin ben bir gezi fotoğrafçısı olsam alırım ayfonumu yada samsungumu hem çeker hem anında paylaşırım.minnacık algılayıcı ve lenslerle ,slrleri geçebileceklerini sanmıyorum.abimde lg g4 mü ne var.raw oalrak foto kaydediyo.120 fps 640*480 video çekiyo yavaşlatıyo felan.özellikler gayet iyi.ama bi subwooferın verdiği derin bası bi kulaklık verebilir mi?20 tllikle ürünleri saymayın.

ve herşeyden önemlisi amaç.ben kına gecemi el kameram ve trpod ile çektim sabit oalrak.düğünü 2 tane eşşek kadar kamera ile çekti fotoğrafçı ve mıçtı batırdı.ne netlik ne odak ne kadraj. amele çağırıp çektirmiş resmen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi montevo -- 1 Ekim 2016; 14:54:44 >

• quote:

telefonalr oakdar düşük değerlere nasıl iniyor pek aklım almıyor açıkcası.şuana kadar kurcaladığım 200 tl seviyesidneki video kameralar aşağı yukarı bribirinin aynı ve hepsini ortak özelliği saniyeyi tam olarak 25-30-60 olarak yakalayamması.çakma oalrak yakalıyor.tvlerdeki görüntüde nesnelerin canlışığını blirsin.el kameralarıdna bu yok haliyle ama dahada düşük bi teknikle çekiyorlar.şuanki cep teelfonunm samsung galxy grand 2 ve el video kameramdan daha iyi video çekiyor.sadece zoom yok.diyafram zaten yok :D ben bunlarıdna birer hile olduğunu düşünüyorum.örneğin ben bir gezi fotoğrafçısı olsam alırım ayfonumu yada samsungumu hem çeker hem anında paylaşırım.minnacık algılayıcı ve lenslerle ,slrleri geçebileceklerini sanmıyorum.abimde lg g4 mü ne var.raw oalrak foto kaydediyo.120 fps 640*480 video çekiyo yavaşlatıyo felan.özellikler gayet iyi.ama bi subwooferın verdiği derin bası bi kulaklık verebilir mi?20 tllikle ürünleri saymayın.

ve herşeyden önemlisi amaç.ben kına gecemi el kameram ve trpod ile çektim sabit oalrak.düğünü 2 tane eşşek kadar kamera ile çekti fotoğrafçı ve mıçtı batırdı.ne netlik ne odak ne kadraj. amele çağırıp çektirmiş resmen.

İşte sizin de anlattığınız gibi yerine göre bi telefon 5d Mark 3 den daha yardımcı olabiliyor size ben s6 edge plus kullanıyorum inan çok memnun kalıyorum 1 kiloluk makine + lens taşıyacağım diye yorulmak yerine bak bunlar telefonla çektiğim basit 1 2 fotogtaf
    Bu mesaja eklenen görseller:

Çektiğim fotoğraflar nasıl Çektiğim fotoğraflar nasıl Çektiğim fotoğraflar nasıl

• Arranger. kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim

• 3. fotoyu arkaplan yaptım. helal et kumki. on numara olmuş
  • Çok iyi hepsi.

3. olanı telefona uyarlayabilecek var mı ?sizinde izniniz varsa tabi
  • Gayet güzel görünüyor. Tebrikler.

• Bu da benim, cep telefonu ile çektiğim bir fotoğraf:

Çektiğim fotoğraflar nasıl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-10BD681A5 -- 1 Ekim 2016; 19:20:31 >
    Babamı telefonla çektim b612 ile. Ödül alacak vi foto oldu ama ben çekerken ekran parladigi için acı ayarlayamamistim.

• Kadınİstiyorum kullanıcısına yanıt
    :)

• Tabii ki

• Güzel görünüyor

• net alan derinliğini öğrenmen lazım. Diyafram ve shutterin ne işe yaradığını ufak bir araştırmayla kavrarsan çok daha iyilerini yapabilirsin. Tebrikler
  • jacquer kullanıcısına yanıt
    Gerçekten Fujifilm hs 10 ile derinlik olayı 0

• Sizinkiler kadar değil efendim.

• Estağfurullah

• http://i.hizliresim.com/LQNvNz.jpg

Hocam burası neresi, çok çok güzel bir yermiş?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.