Şimdi Ara

Çekmeyen Köylere Baz İstasyonu Kurulumu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
4
Favori
9.736
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Burak Duran

Van'da görev yapıyorum bırakın köyü ilçelerinde bile çekmediği oluyor.

Bknz: başkale, çatak

köyleri saymaya gerek bile duymuyorum :)

Erciş allah belasını vermiski deprem olmuş hakediyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bizim köyde sadece avea çekmiyo

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cana-cana

Kırklareli/Kıyıköy ve Tekirdağ/Saray arası Vodafone ve Avea çekmiyor yaklaşık 25 kilometre alan

Çerkezköyden Kırklareliye saray-vize yolundan giderken konuşurken bir sıkıntı yaşamıyorum ama internet yok gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Wish I Had an Angel

quote:

Orijinalden alıntı: cana-cana

Kırklareli/Kıyıköy ve Tekirdağ/Saray arası Vodafone ve Avea çekmiyor yaklaşık 25 kilometre alan

Çerkezköyden Kırklareliye saray-vize yolundan giderken konuşurken bir sıkıntı yaşamıyorum ama internet yok gibi.

o arada sıkıntı yok kıyıköyden saraya ve kıyıköyden vizeye giderken iki yoldada 25 km alandan fazla yerde vodafone ve avea yok o aradaki köylerın hepsi mecbur turkcell oda tam cekmıyor

• Aydın karacasu yaykın köyünde avea çekmediği için tapulu tarlama baz istasyonu kurdurmak istiyorum acil dönüş yaparsanız sevinirim
  • tarlamı baz istasyonu için kiraya vermek istiyorum icil cevap verirseniz sevininim
  • VoWiFi başlayınca bunların hiçbirine gerek kalmayacak. Herhangi bir kablosuz internet bağlantısı üzerinden VoWiFi özelliği bulunan bir telefonla telefon aramaları ve sms gönderme alma yapılabilecek.

http://medyamerkezi.vodafone.com.tr/basin-bultenleri/vodafone-wifi-uzerinden-arama-testi-yapan-ilk-operator-oldu
  • Bizim köye de ortak istasyon kuruldu, 3 operatör de full çekiyor ama internet Edge Neyse şükür çekmeyen köyde tüm operatörler çekiyor listede buldum :)
  • Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Türkiyedeki VoWiFi işine yatırım konusundaki kaynağınız nedir, bu bilgiyi nereden aldınız?

Telefon desteği konusunda benim görüşüm 4.5G ile birlikte destek veren telefon sayısınında hızla artacağıdır. Operatörler bu hizmeti vermeye başlayınca ve insanlar faydalarını görünce özellikle kapsama şikayetinin yoğun olduğu ülkemizde bir can simidi gibi görülüp hızla yaygınlaşacağını tahmin ediyorum. Sadece bu özellik için bile telefonunu değişecek bir çok abone olacağından eminim.

Sizinde bildiğiniz gibi abone için en az masraflı kapsama sağlama çözümü gibi duruyor. Sadece kablosuz bir modeme veya access pointe bağlanmak yeterli. Kullanmak için akıllı telefon, modem ve internet paketi masrafından başka birşey yok. VoWiFi için hem bireysel, hemde kurumsalda büyük bir potansiyel olduğunu düşünüyorum. Bakalım 1 nisan'dan sonra neler olacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Logic_Man -- 7 Aralık 2015; 23:21:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ariasoft

quote:

Orijinalden alıntı: Logic_Man

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Türkiyedeki VoWiFi işine yatırım konusundaki kaynağınız nedir, bu bilgiyi nereden aldınız?

Telefon desteği konusunda benim görüşüm 4.5G ile birlikte destek veren telefon sayısınında hızla artacağıdır. Operatörler bu hizmeti vermeye başlayınca ve insanlar faydalarını görünce özellikle kapsama şikayetinin yoğun olduğu ülkemizde bir can simidi gibi görülüp hızla yaygınlaşacağını tahmin ediyorum. Sadece bu özellik için bile telefonunu değişecek bir çok abone olacağından eminim.

Sizinde bildiğiniz gibi abone için en az masraflı kapsama sağlama çözümü gibi duruyor. Sadece kablosuz bir modeme veya access pointe bağlanmak yeterli. Kullanmak için akıllı telefon, modem ve internet paketi masrafından başka birşey yok. VoWiFi için hem bireysel, hemde kurumsalda büyük bir potansiyel olduğunu düşünüyorum. Bakalım 1 nisan'dan sonra neler olacak...

BTK'nın sayfasından ve Türk İnternet'in bugüne kadar paylaştığı bilgilerden anlıyorum.

http://yetkilendirme.btk.gov.tr/Yetkilendirme

Sanal Mobil Şebeke Hizmeti (K) tipi lisans alan 37 aktif işletmeci var, NetGSM gibi birkaç büyük dışında hizmet veren yok ancak NetGSM şu an kendi alt yapısı ile İnternet ağı üzerinden hizmet veriyor, 0212, 0850 gibi numaraların tahsisinin yanında MVNE lisansı da alıp yine mobil hattı Wifi üzerinden çalıştırmayı planlıyor. Bu kapsamda 0510 prefix'i NetGSM'e tahsis edilmiş. Şu an bu prefix'in kontrolü NetGSM'de.

Bunu firmaya da sordum, bu prefix ile hiçbir operatöre bağlı olmadan hizmet vermek istiyorlar. NetGSM zaten şu anda başka bir operatöre bağlı olmadan Wifi üzerinden sabit numara hizmeti veriyor, eve koyacağınız bir ATA adaptör vasıtası ile sabit numaranızı İnternet ve Wifi üzerinden çalışacak şekilde kullanabilirsiniz, ancak asıl hedefleri mobil numaraları bu alanda kullandırmak.

https://www.netgsm.com.tr/netgsm-hakkinda.asp

Ayrıca Superonline'ın yaklaşık 10 yıldır beklediği Wimax lisans beklentisi var, onlarında amacı GSM'e rakip olup Wimax (Geniş bant kablosuz İnternet ağı) üzerinden hem İnternet hemde mobil ses hizmeti vermek istiyorlar.

http://arsiv.ntv.com.tr/news/363216.asp

Ayrıca NetGSM'de 4.5G ihalesine girip sadece bu konuda yatırım yapmak istedi ancak buna onay alamadı, bu sebeple de ihaleyi dava konusu etmişti. Şu an ellerinde Bağımsız Sanal Mobil Telefon İşletmeciliği lisanslarıyla birlikte kendilerine ait bir prefix var. Hizmet verebilmek içinde bekliyorlar.

http://turk-internet.com/portal/yazigoster.php?yaziid=50772

Ayrıca bu konu 2014'de forumda paylaşılmış. Okumanızı öneririm :http://forum.donanimhaber.com/m_86315916/tm.htm

O zaman lisansa sahip olan 18 işletmeci varken şu an 37 işletmeci var. Bunlar doğal olarak o lisansları hizmet vermek için aldılar, şu an alt yapı buna uygun olmadığı için hizmet veremiyorlar ancak VoWiFi, Vimax gibi teknolojiler yaygınlaşabilirse hizmet verecekler. En büyük kaynakta aldıkları lisanslar sayılabilir.

Telefon değiştirme konusuna gelirsek ben çok fazla kişinin bu konu yüzünden telefon değiştireceğini düşünmüyorum, en azından 5 sene içinde genele oranı %5'i geçmez.

Netgsm firması ve çalışmaları hakkında bilgim var. Bence alternatif operatörler arasında en yenilikçi ve inovasyona dönük hizmeti verebilen tek firma. Bireysel pazara birazdaha çalışsalar çok iş yapacaklarını düşünüyorum. Ama ülkemizde özellikle bu tip firmaların önü pek açılmak istenmiyor sanki. Mevcuttaki duopol yapı korunmak isteniyor. Bundan ne zaman vazgeçilir orasıda meçhul.

Netgsm'in 4.5G ihalesine girmesi bence biraz reklam ve sektörün sorunlarını ulusal basında genişçe gündeme getirme amaçlı oldu izlenimi veriyor bana. Sonrasında hem ihale ile ilgili hemde sektörle ilgili firmadan gelen açıklamalar bir çok sitede haber oldu. Bence bu sayede firmanın ismini hiç duymamış birçok kişi firmadan haberdar oldular. Klişe bir laf vardır ya, reklamın iyisi kötüsü olmaz diye. İhaleyi alamadı ama iyi tanıtım yaptılar.

Wimax ilk çıktığından beri takip eden biriyim. Hatta forumda wimax ile ilgili çok yazım var. Gelmesini çok istiyordum ve teknolojiden ümitliydim. Fakat yıllar içinde süreç wimax'ın aleyhine işledi sanki. Özellikle İntel çok destek veriyordu ilk zamanlar ama sonra desteğini çekmesi büyük kayıp yaşattı. İsmini vermeyeceğim sektörün en büyük altyapı firmalarındanda bir destek alamadılar (Motorola ve Nec hariç). Daha çok kurumsal abone pazarına üretim yapan telekom ekipman firmaları wimax ekipmanları ürettiler. Fakat buda yaygınlaşmasına yeterli olmadı. Piyasa genel anlamda wimax'a sahip çıkmayınca ülkemize gelmesi zaten sürüncemede olan bir teknolojiden tamamen ümit kesildi. O süreçte ülkemizde 3G ihaleside yapılınca wimax'a ihtiyaç kalmadı gibi algılandi ve projeler tasfiye edildi. Sanıyorum Türkiye de faal olarak sadece şehir kamera sistemlerinde ve Türk telekom'un kırsal altyapısında yer yer kullanılıyor.

• Noxco kullanıcısına yanıt
    Sivasin gürün ilcesi bizim melket turkcell 1 2 cubuk fierleri hic cekmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Yandex

quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

Nerde bu koyler? Ben yillardir cekmeyen koy gormuyorum.

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2011/07/20110704M2-27-1.pdf

Gerce köyü var hemen yanındaki ortaköy (bizim köy)
    listede yok...
    niye?

• Bu sorundan dolayı halen yakınır haldeyim.. yaklaşık 10 yıl kadar sadece turkcell çekiyordu son 3 yıldır ortak şekilde çekiyor ancak belli başlı noktalarda (ağaç üstü, kaya üstü v.s) ve çok zayıf çekiyor. Bu da sürekli kopmasını sağlıyor. Çok üzücü bir durum. Bununla ilgili bir çalışma olmalı. Daha önceleri köy muhtarıyla bu durumdan ötürü konuşacaktım fırsatta olmadı. Talep edeceğimiz bir yerler var.mıdır acaba..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkadım52

quote:

Orijinalden alıntı: Yandex

quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

Nerde bu koyler? Ben yillardir cekmeyen koy gormuyorum.

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2011/07/20110704M2-27-1.pdf

Gerce köyü var hemen yanındaki ortaköy (bizim köy)
    listede yok...
    niye?

Gerce köyüne kurulacaktır kule tahminim. Sizin köyde oradan sinyal alacak.

• Bizim koyede koydular ama hicbiryerde cekmio sadece acik alanda 1 2 dis evlerde hi cekmiyor.

• Bulduğumuz yere en yakın merkezi yer 30 km uzaklıkta. Bir başka yer ise en az 45 km. Orada 4G çekiyor. Bulunduğumuz yerde ise ara sıra 1 diş çekiyor ve 17 mbps hız veriyor. Yüksek yerde ise 3 dişe çıkıyor 30 küsür mbps oluyor. Yani iki noktadan alıyor sinyali. 4G kapsaması arttıkça ve volte yaygınlaştıkça çekim sorunu kalmayacak vaziyet.

Bahsettiğim iki noktanın dışında bir yere 4g gelmiş olsa buraya gelirdi kesinlikle ve sıkıntısız çekerdi. Sinyali nereden aldığını nasıl öğrenebilirim acaba?

• vodafona ankara da çekmiyor, koordinatlarını bildirince, kontrol ettik, gelecek planda dikkate alacağız diyor
    daha ne istiyonuz köye baz atmış adamlar
  • tüm vericilerin ve 2g,3g 4g olan yerlerin tam haritası
    http://opensignal.com/
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkadım52

tüm vericilerin ve 2g,3g 4g olan yerlerin tam haritası
    http://opensignal.com/

Sitedeki tam harita değil. Opensignal programını kullananların telefon sinyal verileri paylaşılıyor sitede sadece. Türkiyedeki kullanıcı az olduğundan sinyal verileri çok sınırlı.
  • nocnoc kullanıcısına yanıt
    Bizim köyde durum çok farklı
    Türkcell 4.5G LTE Çekiyor.
    Vodafone 4G Çekiyor
    Türk telekom 2G Çekiyor
    Samsun/Bafra
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.