Şimdi Ara

ÇEKME BELGELİ HASARLI ARAÇ SATIŞ MASRAFI (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
3
Favori
70.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşlar cekme belgeli arac almıstım bende bu işlemlerden gecti. yalnız size daha farklı bi problemden bahsedecegim. cekme belgeli aracı satın aldıktan sonra 1 yıl üzerinden zaman gecti aracı 1 yıl sonra trafige sokmak istedik fakat sigortacı tekrar cekme belgesi cıkartman gerekiyor gibi birşeyler soyluyor bu konuyu bilen var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: harbay

bir arkadaşın paylaştığı bilgi buradada paylaşmak istedim

Sırayla yapman gerekenleri yazıyorum;

1) Aracı yaptırıyorsun
    2) TUV turk ün sitesine girip araç muayene ön testini aracına uygulayıp muayeneden geçebilecek durumda olduğunu kontrol ediyorsun
    3) Muayene belgelerin tam mı kontrol ediyorsun (sigortanın da olması gerekiyor)
    4) Ek-1 ve Plaka değişeceği için Ek-9 formu dolduruyorsun (bunun için sigortacıdan yardım al ve oraya doldurt)
    5) Aracın eski plakasından bastırıyorsun (damgasız plaka hafif kusur, hiç plaka olmaması ağır kusur) ve aracını randevu alıp muayeneye sokuyorsun
    6) Muayeneyi geçtikten sonra emniyete gidip Ek-1, Ek-9, geçici ruhsat (noter), tuv tuk raporunu teslim ediyorsun. yeni plakanı bastırıyor ve ruhsatını alıyorsun.

ustam bana detaylı anlatırmısın bende çekme belgeli araç alıcam yarın ne yapma gerekıyor şimdı ne gibi hususlara bakmak gerekıyor
  • Noter satışından sonra aracını yaptır sonra trafik sigortanı (araca göre değişir tutar benim 1002 tl çıktı) yaptır sonra egzoz muayenesi (26 tl sanırım ) sonra ek -1 belgesini doldurtacaksın iki adet (20 tl) aracı tuvturkten randevu alıp muayeneye gideceksin (191 tl) plaka ve ruhsatı aynı günde çıkarırsın plakan değişecegi için. ben bu şekilde daha dün yaptırdım.
  • son bir püf noktası daha. aracınız kayıtlı olduğu nakil vasıtaları vergi dairesine trafiğe çıktığına dair bir beynanme göndermeniz gerekiyor. bende bunu bit yıl sonra beyanname vermeme cezası gelince öğrendim. :) aracınız çekme belgeli bir araç işe ve tekradan trafiğe çıkartıyorsanız. bunu 30 gün içerisinde bağlı olduğu nakil vasıtaları vergi dairesine giderek veya posta yolu ile beyan etmeniz gerekiyor. bir dilekçe ile ekine tüm evrakların fotokopisini koyarak yapa bilirsiniz.
    aksi halde 30 gün içerisinde beyan vermemekten dolayı ceza kesiyorlar bilginiz olsun. benim araç antalyaya bağlıydı istanbuldan trafiğe çıkarttım. bir yıl sonra eve tebligat geldi. 968 TL ceza.. bilginize.
  • a197016 Çavuş 4 gün önce Bahsettiğiniz dilekçe ekinde neler vermek gerekir?

en yakın trafik müşavirine gidin size gerekli evrakları 10 tl ye hazırlayacaktır. Eğer trafik müşaviri yoksa. dilekçe ekinde ruhsat fotokopisi. trafik sigorta fotokopisi. kimlik fotokopisi yeterli olacaktır.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.