Şimdi Ara

Çekirdek Açanlar Buraya

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Forumda çekirdek açma konusunda çok şey söyleniyor, çekirdek açabilenlerin açamayanlara oranla az olduğu veya stabilite sorunları yaşandığı konuşuluyor. Çekirdek açan, stabilite sorunları yaşayan yada yaşamayanlar belli olsun diye bu konuyu açtım. Umarım faydalı olur.

İşlemci PhenomII X3 720 BE
    Anakart MSI DKA 790GX
    Bios versiyonu 1.8 (MSI DKA 790GX Platinium Biosu)

20 güne yakındır çekirdek açık ve herhangi bir sorun yaşamadım. Üstelik işlemci 3.6 GHz e o/c li. Çekirdek kapalıyken 3.8 GHz rahat oluyor ve stabilite sorunları yaşamıyordum. Şimdi 3.8 de satabil çalışmıyor ama çok geniş kapsamlı uğraşmadım. Bunda belki de havaların sıcak olmasının da etkisi olabilir. kış aylarında bununla ilgili testler yapmayı düşünüyorum.

Çekirdek Açanlar Buraya

Çekirdek Açanlar Buraya

• dostum bende de gigabyte 790xt-ud4p x3 720 be var ve bende acılmadı 4. çekirdek F4i bios var update yaptım gene bişe olmadı ama denemelerim devam edicek acaba ud4p ile 4. çekirdeği acabilen varmı
  • Çekirdek açmak ne demek :S:S ??
  • beytekin hocam sizde manisadansınız sanırım benım board konusunda cekıncelerım var cekırdek olayını yapamadı cokda denemedım merkezdesenız bı gun deneyebılırmıyız ? sizin boardda cpu um 550
  • @darkness45
    Merkezde değilim.

@Xtremee

AMD nin PhonomII X3 işlemcilerinin bir çekirdeği kapatılarak 3 çekirdekli yapılıyor. Kapalı olan bu çekirdek açılabiliyor. Açılan çekirdek hatalı değilse 4 çekirdekli bir işlemcin oluyor.
  • Ben 4. çekirdeği açtım fakat stabilite testi uygulamadım daha. Suan normal halinde 3.2'de stabilite sağlamış durumdayım. Bir kaç gün içinde 4. çekirdeği açıp teste tabii tutucağım. Stock fan kullanıyorum.

NOT : 4. çekirdeği açtığımda çekirdek sıcaklıkları 0 (sıfır) derece gösteriyor bir bilgisi olan varmı bu konuda ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ApeXiRubbEr

NOT : 4. çekirdeği açtığımda çekirdek sıcaklıkları 0 (sıfır) derece gösteriyor bir bilgisi olan varmı bu konuda ?

everestte benimkiler de 0 (sıfır) derece gözüküyor.
  • Everest tamam da, Amd Overderive ilede -256 derece gösteriyor. Sıcaklıklara nerden bakıcaz biz. Hangi programdan bildiğin bir program var mı ?
  • speedfan4.39 ile de bakabilirsin ama onda da çekirdekler 0 gözüküyor. Çekirdek açılınca programlar sapıtıyor, özellikle çekirdek sıcaklıklarını gösteren programlar.
  • 4. çekirdeği açtım test ettim. Stabilite sağlandı. Sorun yok 3.2'de.
  • Athlon x2 lerde cekirdek acan varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: OrHaN57

Athlon x2 lerde cekirdek acan varmı?

x2 ler de sanırım yok bi havadis vardı 7750 için ama bir belge yapan görmedim sadece uydurmadır.
    ancak sempron 140 da varmış oyle bır olay 40 dolar altı cpu yu x2 olarak 3,7 de stabıl oldugundan bahsedıyorlar.
  • çekirdek nasıl açılıyo acil lazım pm atın
  • bios u update etmen gerektiğini biliyorum
  • çekirdek açmak için boardun buna uygun olması kısaca chipsetinizn 790/750 yada 770/710 790/710 olan modellerinde yer alan advanced clock calibrasyon diye bır ozellıgının bulanması laızm
    yenı 785 ler de olacakmı bılmıyorum.
    hepsi açılacak diye bir şey de yok.
    açılsa bile sorunlu olabilir diger cekırdekler yada cekirdekten bırısı.
  • asus m4a78lt-m le 4. çekirdeği açtım ama çok uraştırdı sorun power supply değişince ortadan kalktı
    işlemci ise amd phenom ii x2 560 sonraki adı b60
    aynı anakarta sahip olanlar eğer açılmıyorsa çekirdekler power ı değiştirin ben 500w powerla açtım bilginize
  • Bios'u update edebilirsin (Y)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goldenstate -- 2 Ağustos 2011; 18:38:50 >
  • x3 445 veya 450 de çekirdek açma ve l3 cache açma şansı ne kadardır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk_th1903

x3 445 veya 450 de çekirdek açma ve l3 cache açma şansı ne kadardır?

Kendiniz söylüyorsunuz ya ŞANS işi bu. Kiminin çekirdeği açılır bellek açılmaz, kimi de tam tersi olur.Ya da ikisini de açamazsınız.
    Linkte çekirdeği açıldığı söylenen CACAC AC 1019GPMW kodlu bir serisinden bahsedilmiş belki bu seriden bulunursa açma şansı artar;
    http://www.cpu-world.com/CPUs/K10/AMD-Athlon%20II%20X3%20445%20-%20ADX445WFK32GM%20%28ADX445WFGMBOX%29.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tunyukuk -- 1 Temmuz 2011; 14:52:00 >

• Benide yaz :D amd athlon II x3 440 açılınca phenom II x4 B40 oluyo ama ben 3.0 olan işlemcimi 3.3 den öteye götüremedim overclockta sunbeam CCF 120 mm bu arada

fan
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.