Şimdi Ara

Çekim gücündeki istikrarsızlık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çevresi baz istasyonları olan, önü tamamen açık bir yerde oturuyorum ve 4G şebeke böyle bir yerde tek diş çekiyor. Yeri geliyor full çekiyor yeri geliyor tek dişe düşüyor ama hiç bir istikrar yok. Yani full çekerken bir anda tek dişe düşmesinin sonra geri yükselme sebebinin mantıklı açıklaması var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~Lion King~ -- 2 Mayıs 2021; 13:10:17 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Mantıklı açıklaması 4g yayın yapılan band dan kaynaklı full çektiğinde 900 veya 800 mhz den gelen4g yayınına

tek dişe düşünce 1800 2100 veya 2600 mhz bağlanmış oluyordur

• Vodafone'da sürekli bağlı olduğun frekans değişiyor normaldir çekim gücünün değişmesi.

Mesela hat full çekerken 800 veya 900, yarım yamalak çekerken de 1800 veya 2100 2600 bağlı olabilir.

Android cihazların birçoğunda band sabitleme yaparak bu sorunun üstesinden gelirsin, lakin iosta bunu yapmak büyük ihtimalle imkansızdır.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lexco

Vodafone'da sürekli bağlı olduğun frekans değişiyor normaldir çekim gücünün değişmesi.

Mesela hat full çekerken 800 veya 900, yarım yamalak çekerken de 1800 veya 2100 2600 bağlı olabilir.

Android cihazların birçoğunda band sabitleme yaparak bu sorunun üstesinden gelirsin, lakin iosta bunu yapmak büyük ihtimalle imkansızdır.
    Yani bu vodafone’un karakteristik özelliği diyebiliriz sürekli band değiştirmesini.. Ondan da şarj vodafone da az gidiyor demek ki.

• ~Lion King~ kullanıcısına yanıt
    Hocam Samsung kullanıyorsanız NetMonster ile direkt sabitleyin kurtulun.

Ah şu tam kapanma yok mu, şebeke zaten 3 mbps'di. Şimdi oldu 0.50 mbps, telefonun ısınması, 20 saat dayanırken artık 12 saat dayanması da cabası, hepsi bu sorunların tam kapanma başladığından beri yaşıyorum ve bu rezalet firmadan kendimi atmak istiyorum.

Telefon normalde 4.5G'de 30 derece stabildi, şimdi 39 altına inmiyor 4.5G açıkken.

• Bant değiştiriyordur muhtemelen.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9A0BECBC3

Hocam Samsung kullanıyorsanız NetMonster ile direkt sabitleyin kurtulun.

Ah şu tam kapanma yok mu, şebeke zaten 3 mbps'di. Şimdi oldu 0.50 mbps, telefonun ısınması, 20 saat dayanırken artık 12 saat dayanması da cabası, hepsi bu sorunların tam kapanma başladığından beri yaşıyorum ve bu rezalet firmadan kendimi atmak istiyorum.

Telefon normalde 4.5G'de 30 derece stabildi, şimdi 39 altına inmiyor 4.5G açıkken.
    Dostum iphone için çaresi olsa sabitleyip kurtulacağım da imkansızmış sanırım.

Sorma yahu, çok insanın yaşamadığı yerdeyim bende, maksimum 12 mbps’leri görüyorum. Pass paketler olmasa yüzüne bakılacak değil.

Pass paketleride gereksiz pahalı buluyorum. En kötü hız veren operatör, 32 TL aylık istiyor youtube için. 25 olsa tamam derim. 32 Lira bir tarife parası. İOS ise maalesef, ama android ise her türlü sabitlenir. Sizde pass'cilerdensiniz biliyorum. İhtiyaç olduğunda gerçekten hayat kurtarıyor, hele ki youtube. Köy'e felan gidersem vodafone ile giderim, yolda youtube izleye izleye gitmek bir başka oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9A0BECBC3

Pass paketleride gereksiz pahalı buluyorum. En kötü hız veren operatör, 32 TL aylık istiyor youtube için. 25 olsa tamam derim. 32 Lira bir tarife parası. İOS ise maalesef, ama android ise her türlü sabitlenir. Sizde pass'cilerdensiniz biliyorum. İhtiyaç olduğunda gerçekten hayat kurtarıyor, hele ki youtube. Köy'e felan gidersem vodafone ile giderim, yolda youtube izleye izleye gitmek bir başka oluyor.
    E tabi, bir de TT’nin çekim alanı dar. Şehirler arası yollarda illa sorun yaşarsın ama vdf öyle değil tüm şehirler arası yollarda illa çekiyor.

• İşyerine gelince bayram ediyor. Vodafone'u bu hızlarda sınırsız kullanabilmek muazzam.

Çekim gücündeki istikrarsızlık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jazzalyn kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullan abim.

Şehirlerarası yollarda çekmeyen operatörü dövüyorlar zaten hocam.

• TT her yönüyle vodafone dan iyi. İlk önce bu çekim gücünü stabil hale getirsinler. Hız verme konusunda istikrar sağlasınlar. Şarj problemini çözsünler. Sistemleri çok sorunlu buglu.

• quote:

Orijinalden alıntı: DaggeredByRuhtan

TT her yönüyle vodafone dan iyi. İlk önce bu çekim gücünü stabil hale getirsinler. Hız verme konusunda istikrar sağlasınlar. Şarj problemini çözsünler. Sistemleri çok sorunlu buglu.

TT’nin şehirlerarası 4G şebekesi çok az vodafone’a göre.

• vodafone 3g de daha verimli

• DaggeredByRuhtan kullanıcısına yanıt

TT'nin sıkıntısı kapsama. Vodafone ise en iyi 4G kapsamasına sahip belki ama hız tarafında bir şey veremiyor birçok yerde.

Çok gezen biri değilim . Fakat TT ile pek sorun yaşamadım .Trakya bölgesin de . Yani Vodafone ne kadar çekse de çağ dışı hız ve sistemleri ile şarj sorunu olduğu sürece o operatöre geçmeyi düşünmüyorum.

• sis651 kullanıcısına yanıt

TT bence fena değil . Kullanıyorum Turkcell den geçtim yine sözleşme bitti. Beni sıkıntıya sokmadı TT . Vodafone 4G iyidir de nerden baksan 2015-2016 yılından beri vodafone geçmiyorum.

Hala sistemleri sıkıntılı,çekim kalitesinde stabilite yok. Şarj içer . Her operatör de bunlar olabilir fakat en sorunsuzu ve çözüm odaklı olan Turkcell.

• quote:

Orijinalden alıntı: sis651

TT'nin sıkıntısı kapsama. Vodafone ise en iyi 4G kapsamasına sahip belki ama hız tarafında bir şey veremiyor birçok yerde.

Vodafoneda ne çekim ne hız var? Kaliteli ama pahalı hizmet için Turkcell, orta kalite uygun fiyat için türk Telekom. Vodafonu geçin

• TT gayet yeterlidir. Hiç bir zaman beni üzmedi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.