Şimdi Ara

Çekiliş Dolandırıcılara Dikkat

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
3
Favori
6.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 ay
  • Cevaplayan Üyeler 22
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 gün 19 saat 1 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Favoriye Eklediklerim 3
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Sorter47 (4 mesaj) fofer (4 mesaj) perSNN (3 mesaj) yokusasagi (3 mesaj) Fortune 4 (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (16 mesaj) Mobil (16 mesaj) Uygulama (6 mesaj)
  • @
114 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Xiaomi >> Çekiliş Dolandırıcılara Dikkat
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    22 Mesaj

Para haciz ile alınmıyor. Dolandırıcı eğer zararı öderse belli oranda cezada indirim alıyor diye genel olarak parayı iade ediyorlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    şişkoşakir kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2137 Mesaj
    Vay be gecen sene bu elemandan telefon almıstım bende herşey sıkıntısızdı.Ucurumun kenarından dönmüşüz haberimiz yok.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    679 Mesaj

Bastan bu paraları veriyorsun ama dava sonuçlanınca kaybeden taraftan faiziyle alıp size iade ediyor mahkeme. Birinin bi işini yaptım. 150 liramı vermedi, 2 yıl ceza aldı, bu arada diş doktoruna da gitmiş ve ona da 300 lira takmış. Adam başta 300 lira için uğraşmak istemedi ama ikna ettim, sonuçta alın teri. 2 yıl da öyle ceza aldı. Şimdi istiyorsa 450 lira için yatsın 4 sene. Her 2 borcunu faiziyle geri öderse toplam cezası da 2 yıla inecek ana her şekilde içeride en az 1 yıl yattığı ile kalacak. Sorun 150 lirada değil, ayda 20k kazanıyorum, sorun bu tiplerin o 150 liranın yanlarına kar kalacak olmalarını sanmaları. Hapse girmese bile bi sefer 500 liramı vermeyen ve de "salak mısın, parayı almadan iş yapılır mı" diye benimle dalga geçen birine bi beddua ettim, adam 1 ay sonra beyin kanamasından hastaneye yattı 3 ay sürünerek geberdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi perSNN -- 15 Ağustos 2020; 9:43:6 >
    |
    |
    flyer_mig kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    418 Mesaj

Dünyadan haberi olmayan 2 çocuksunuz size için herşey yalan herşey komik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: dorukbisakinles, Virinom kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    418 Mesaj

kelimesi kelimesine katılıyorum. iki davamda da sanıkları nitelikli dolandırıcılıktan yargılamışlardı hocam. Devlet direkt çöküyor gözünün yaşına bakmıyorlar. genelde 1 sene sonra dava görülmeye başlıyor

|
    |
    yokusasagi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3119 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

Nasıl yapılıyor ? Nereye başvuracağız? 150 lira için 300-500 tl harcamak gerekiyorsa o iş yaş. Mahkemeye git,yok harç pul parası bilmem kağıt vergisi.
    Suç duyurusunda bulunmanız yeterli hocam. Bunun icin para harcamanıza veya avukata başvurmanıza gerek yok. Sadece durumu anlatan kısa bir dilekçe ve varsa elinizde dekont ile savcılığa başvurmanız yetiyor. Ben 3 kez dolandirildim her olayda da hapis cezası veridirttim.

• Yüzbaşı
    664 Mesaj

Kaç sene sürüyor ceza alması? Ayrıca 2 yıl ceza veriyorlar çoğuna . Bunun yatarı yok. Yırtıyor çoğu. Geçen sene suç duyurusunda bulundum , haber yok halen .

|
    |
    fofer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    47 Mesaj

Başkasının canı yanmasın diye çabalıyorsun Ellerine sağlık kardeşim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    arifakinti kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6816 Mesaj

20 k almayan adam nasıl dava açacak ? Suriyede görev yapan Piyade bile 12 bin lira alıyor 6 net maaş + 6 bin tl sınır ötesi tazminatı. İzin alacan mahkemeye gidecen para bastıracan falan filan millet 100-200 tl nin peşine düşmüyor. Yargı sistemi ağır işliyor parası olan bastırıyor en kral avukatı tutuyor anca öyle. Peki ama parası olmayan napacak ? Parası olan adam zaten gider sıfır cihaz alır. Şahısla uğraşmaz garantili faturalı ürün dururken.
    |
    |
    perSNN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3119 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 0x1

Kaç sene sürüyor ceza alması? Ayrıca 2 yıl ceza veriyorlar çoğuna . Bunun yatarı yok. Yırtıyor çoğu. Geçen sene suç duyurusunda bulundum , haber yok halen .
    6 ay ile 1 yıl arasında sürer ortalama. 2 yıl cezanın yatarı 1 yıl ve onunda bir kısmını yatıp denetimli serbestlikten çıkıyor ama önemli olan siciline işlemesi. Ne devlet memuru olabilir ne de başka biri düzgün bir iş verir.

Beni ilk dolandıran kişi bir partiden belediye Başkan adayıydı ve sevilmesine kesin gözüyle bakılıyordu. Parti genel merkezine mail atıp durumu bildirdim, cezası henüz kesinleşmemişti Yargıtay aşamasındaydı. Ona rağmen partiden ihraç edildi, sonra Zübük gibi başka bir partiye geçti, onlara da durumu mail ile bildirdim. Parti genel sekreteriyle görüştüm ve o partiden de defedildi 🤣🤣

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fofer -- 15 Ağustos 2020; 14:10:31 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    679 Mesaj

Cihazdan bahsetmedim. Benim 1 saat uğraşmamın karşılığından yani emeğinden bahsettim. Avukat tutmaya gerek yok. Ben de tutmadım. İnternetten uygun dilekçe bulup düzenledim. Hepsi o.

|
    |
    flyer_mig kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2003 Mesaj
    AAA ben bu kişiden almışım telefonu 2019 yılının Ekim ayında, önce cihaz sonra para şeklinde alışveriş yapmıştık. Bana cihaz sıkıntısız gelmişti. sonradan bu duruma düşmüş demek ki
    |
    |
  • Yarbay
    3181 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Maalesef durmadan dolandirmaya devam ediyor hala

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arifakinti -- 4 Mart 2021; 14:22:25 >
    |
    |
  • Binbaşı
    1501 Mesaj

dolandırıcı değilim ama bi beddua da bana etsene kanka bir beyin kanaması da ben gecirmek istiyorum.. hayattan bıktım üfürüğüne kuvvet reis  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 23 Kasım 2020; 14:26:6 >
    |
    |
    perSNN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1501 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: fofer

Suç duyurusunda bulunmanız yeterli hocam. Bunun icin para harcamanıza veya avukata başvurmanıza gerek yok. Sadece durumu anlatan kısa bir dilekçe ve varsa elinizde dekont ile savcılığa başvurmanız yetiyor. Ben 3 kez dolandirildim her olayda da hapis cezası veridirttim.

Alıntıları Göster

seni dolandıranlar sağlam dolandırıcı değillermis parayı alıp malı hic göndermemislerdir... mesela kutuya sana söz verilen $eye benzer baska bir ürün koyup ya da onun sahtesini falan koyup yollasalardı, suc duyurun yine de değerlendirilmeye alınırdı fakat alacak verecek davası $eklinde değerlendirilip, kamu davasına gerek görülmezdi.. mahkemeye harc yatırarak kendin dava etmek durumunda kalırdın... yani her dolandırıcıya böyle verdiririm 2 sene pıt pıt süründürürüm yok böyle bir dünya.. olayın nasıl meydana geldiğine göre değişir hatta ifadeye göre bile değişebilir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 23 Kasım 2020; 14:40:28 >

• Yarbay
    3119 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Fortune 4

seni dolandıranlar sağlam dolandırıcı değillermis parayı alıp malı hic göndermemislerdir... mesela kutuya sana söz verilen $eye benzer baska bir ürün koyup ya da onun sahtesini falan koyup yollasalardı, suc duyurun yine de değerlendirilmeye alınırdı fakat alacak verecek davası $eklinde değerlendirilip, kamu davasına gerek görülmezdi.. mahkemeye harc yatırarak kendin dava etmek durumunda kalırdın... yani her dolandırıcıya böyle verdiririm 2 sene pıt pıt süründürürüm yok böyle bir dünya.. olayın nasıl meydana geldiğine göre değişir hatta ifadeye göre bile değişebilir..

Alıntıları Göster

Tabii ki yaşanan olaya göre ceza veya hukuk mahkemelerinde görülür dava, bilgim var. Ben başıma gelen olaylarda ceza aldırdım diyorum zaten, okumadan mı yorum yaptınız? Siz bilgili bir ağabeye benziyorsunuz =) hiç olmadı ilamsız icra takibi başlatıp yine de alırım paramı ki aldığımda da oldu =)

• Binbaşı
    1501 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: fofer

Tabii ki yaşanan olaya göre ceza veya hukuk mahkemelerinde görülür dava, bilgim var. Ben başıma gelen olaylarda ceza aldırdım diyorum zaten, okumadan mı yorum yaptınız? Siz bilgili bir ağabeye benziyorsunuz =) hiç olmadı ilamsız icra takibi başlatıp yine de alırım paramı ki aldığımda da oldu =)

Alıntıları Göster

Bilgili ağabeyinim  

|
    |

• Yüzbaşı
    679 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Fortune 4

dolandırıcı değilim ama bi beddua da bana etsene kanka bir beyin kanaması da ben gecirmek istiyorum.. hayattan bıktım üfürüğüne kuvvet reis  

Yok abi o eskidendi. Artık beni dolandıran olursa çoluklarına çocuklarına beddua ediyorum. Sonuçta ben de birilerinin evladıyım, eğer ben üzüldüğümiçin ailem üzülüyorsa beni dolandıran olursa da evlat acısı çeker inşallah

|
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
konkasör
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,625
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.