Şimdi Ara

Çekilen fotoğrafı pc de görmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
3
Favori
11.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar nikon D7000 Kullanıyorum ve ev ortamında çektiğim fotoğrafları anında pc yada laptop ekranında görmemi sağlayan bir program tavsiyesinde bulunabilir misiniz ? Teşekürler...

• Tam bir bilgim yok ama hafıza kartının eye-fi özelliğinin olması gerek galiba.
  • usb ile bağlantı kurara (ptp ayarı ile) Nikon camera control pro 2 programını kullanabilirsiniz. Ofiste kullanıyorum, kameraya müdahale etmeye dahi gerek kalmıyo kadrajlama dışında Liveview açabiliyorsunuz, tüm ayarlar elinizin altında (custom ayarlar dahil)
  • Yukarıda arkadaşın belirttiği Nikon Camera Control Pro 2.9.0 programına ek olarak, ben de

BreezeSys NKRemote isimli programı önerebilirim. Canon için olanları da var. Makinenize kablosu ile bağlayıp bilgisayardan kullanmanızı sağlıyor.
  • agalar, soru çok yanıltıcı
    adam liveview sormamış,
    çeker çekmez bilgisayarda gösteren demiş,
    ya anlatamamış
    ya da ben anlamamak için çok zorluyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mephistopheless -- 4 Mart 2012; 19:09:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mephistopheless

agalar, soru çok yanıltıcı
    adam liveview sormamış,
    ya anlatamamış

Valla sen çok zorluyosun anlamamak için, bidaha oku istersen Konu başlığına yanıt olarak yazdım, detay verdim sadece. Sanırım detay kısmı kafa karıştırdı sende hocam

Sonuç itibariyle "Camera Control Pro 2" aradığınız yanıt.

• Valla yanlış anlaşılacak bir şey yok. Hem live view var hem de çektikten sonra da gösteriyor hocam. Sıkıntı yok. İngilizceniz varsa iki programın da açıklamalarını ekliyorum:

1. Program:

Camera Control Pro software enables simplified remote control of many Nikon digital SLR functions from a personal computer, and includes advanced features such as “Viewer” that provide substantial improvements in operation. Main Features : Camera Control Pro enables you to control almost all functions of Nikon digital SLR cameras—such as exposure mode, shutter speeds and aperture—via the included USB or Firewire cable and/or optional WiFi adapters. Captured images can be viewed within the software. The Viewer window contains the following buttons: “Previous image”, “Next image”, “Show focus area”, “Fit to screen”, “100%”, “50%”, and “Delete”. Camera Control Pro enables you to customize Tone Compensation Curve data that will be saved in Nikon digital SLRs, such as the D2Xs, to improve operating efficiency when using multiple cameras at the same time. (Çekilen görüntüler yazılım dahilinde görüntülenebilmektedir)

2. Program

NKRemote The professional's software solution for remotely controlling your Nikon D90, Nikon D300, Nikon D700, Nikon D3 or Nikon D200 digital SLR from a Windows PC using a USB cable. Following user feedback and ongoing testing and development D90 Remote and D300 Remote have now been combined into a single product which can control a Nikon D90, Nikon D300, Nikon D700, Nikon D3 or Nikon D200 camera. The combined product is now known as NKRemote.

Features:
    Control a Nikon D90, Nikon D300, Nikon D700, Nikon D3 or Nikon D200 DSLR camera from a PC
    Display live images on the PC screen
    • Auto focus and manually control focus from a PC
    • Run a Photobooth: automatically take a sequence of photos and print them out
    • See large high quality previews of shots on your PC within seconds
    • Enable customers to view pictures while you continue shooting
    • Sophisticated control for time lapse photography
    • Preview images in black and white or color
    Store images directly onto the hard disk of a PC ready for onward transmission
    • Flashing highlights to indicate over-exposed areas
    • Grid overlay and crop marks to assist accurate alignment
    • Black and white
    • Focus point overlay

Home Page:www.breezebrowser.com

(Cİhaza PC ile hükmetmek, bilgisayar ekranında canlı görüntü özelliği, çektiklerinizi anında önizleme, bir yandan çekim yaparken bir yandan fotolara bakmaya devam etme, time lapsing çekimler, fotolarınızı siyah beyaz olarak da görebilme, doğrudan PC ye kayıt gibi seçeneklere sahip)

Any problem? :) :)))

• quote:

Orijinalden alıntı: PlutosDaddy

quote:

adam liveview sormamış,
    ya anlatamamış

Valla sen çok zorluyosun anlamamak için, bidaha oku istersen Konu başlığına yanıt olarak yazdım, detay verdim sadece. Sanırım detay kısmı kafa karıştırdı sende hocam

dostum dur şimdi çözümleyelim,
    çekilen fotoğrafı "anında" bilgisayarda gösteren ne demek?
    çekip, bilgisayara aktarıp, önizleme mi(yani fotoğrafı bilgisayarda açmak mı)
    yoksa çekerken pc ekranını kullanıp, önizlemeyi dondurup fotoğrafı görmek mi?

çünkü görünen fotoğrafı kameradan kartından okuyor - aktarmaz ki bastığın anda
    ya da liveview donar çekildiği anda - ki o da gerçek fotoğrafın önizlemesi değil,

Cameranın genuine programına kablosuyla bağladığında muhtemelen arkadaş amacına ulaşacak,
    tamam ben anlamamak için zorluyor olabilirim ama arkadaş da anlatamamış yaaaaa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mephistopheless -- 4 Mart 2012; 20:08:38 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: PlutosDaddy

quote:

adam liveview sormamış,
    ya anlatamamış

dostum dur şimdi çözümleyelim,
    çekilen fotoğrafı "anında" bilgisayarda gösteren ne demek?
    çekip, bilgisayara aktarıp, önizleme mi(yani fotoğrafı bilgisayarda açmak mı)
    yoksa çekerken pc ekranını kullanıp, önizlemeyi dondurup fotoğrafı görmek mi?

çünkü görünen fotoğrafı kameradan kartından okuyor - aktarmaz ki bastığın anda
    ya da liveview donar çekildiği anda - ki o da gerçek fotoğrafın önizlemesi değil,

Cameranın genuine programına kablosuyla bağladığında muhtemelen arkadaş amacına ulaşacak,
    tamam ben anlamamak için zorluyor olabilirim ama arkadaş da anlatamamış yaaaaa

Geçmiş zamanda yapılmış eylemi hemen ardından ekrana yansıtan diyelim, arkadaş çok güzel anlatmış hocam bence daha zorlama

Liveview de var programda diye ben ek yaptım, arkadaşın isteği "ben fotoğrafı çekeyim, çektiğim fotoğraf direk bilgisayar ekranında açılsın."

Ayrıca aktarım direk bilgisayara oluyor karta değmeden, bilgisayara depoluyor

• müthiş cevaplar için canı gönülden teşekkürlerimi arz ederim.
  • Nikon body fotoğraf makineleri için şöyle yapabilirsin:
    Fotoğraf makinesinin usb çıkışı ile bilgisayara bağladıktan sonra Camera Control Pro 2 programını kurup çalıştırıyorsun, daha sonra bu programın tools - setting kısmndan çektiğin fotoğrafları bilgisayarda hangi klasöre aktaracağını seçiyosun,
    sonra adobe lightroom u açıp file-import-auto import seçeneğini seçip camera control pro ile çektiğin fotoğrafların bulunduğu dizini seçiyorsun (not: ilk önce bu ayarları yapıp sonra fotoğraf çekmelisin, ilk başta klasörün boş olması gerekiyor)
    daha sonra lightroom da develop kısmını açtığında camera control pro ile çektiğin fotoğrafların otomatik olarak lightrooma düştüğünü göreceksin.. umarım faydalı olur..
  • barismutlu kullanıcısına yanıt

Bunun aynısını iphone ile yapma şansımız varmıdır acaba?

Yani iphone'u kablo/wifi ile pcye bağlayıp, çekilen görüntünün aynı anda pcde önizlemesini görebilirmiyiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahm_77 -- 2 Aralık 2020; 13:18:18 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.