Şimdi Ara

[ARŞİV] Çek Satış & Takas Bölümü (4710. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
340.376
Cevap
1.223
Favori
10.322.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
70 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 47084709471047114712
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zekiz

quote:

Orijinalden alıntı: elfen_lied

quote:

Orijinalden alıntı: zekiz

bu opetin benzin çekleri nasıl kullanılıyor. kasada çek nosu işlemi ödeme yapılıyor. tarih sınırı varmı. 70 tl lik çek 100 tl mazot alsam 30 tl üzerine mi veriyorum. biraz açık yazarsanız almak niyetindeyim...

basit bir teknik kullanıyorlar yakıtı alıyorsun kasaya gelince 8798798798798789 haneli kodu giriyorlar :) alt limit yok sanırım 30 tl lik yakıt alırsan 3 x 10 kodu kasada girersin para ödemeden cıkarsın :)

dün burdan bi arkadaştan 100 tl lik çek almaya niyetlendim ama satılmış:) hiç kullanmadığım için soruyorum. şimdi bu çeklerin kodu var ve diyelim 100 tl mazot dedik pompacı doldurdu. kasaya gidip bu kodu söylüyoruz. kasiyer sisteme giriyorbu kodu ve kod geçerli ise fişimizi alıp gidiyoruz değilmi. yani bu 100 tl lik çek diğerleri gibi 10 tl tek seferde olarak 10 defada değilde tek seferde kullanılabiliyor...

O 100 tl de, burada diğer arkadaşların sattığı opet kodları da 10 ar tl'lik, kasiyer 10 ar 10 ar giriyor kodları, sanırım bir defada 8 tane kod girilebiliyor.

• arkadaşlar pepsi kola kodu nasıl temin ediliyor tek kapak mı 20tl indirim sağlıyor markafonide biriniz açıklayabilir mi?
  • Orijinalden alıntı: _CarpeDiem_

Orijinalden alıntı: hacikemal

Orijinalden alıntı: hacikemal

Burada görünen alıcının dolandırıldı. Ama işin esasına inince dolandırılan alıcı kadar paranın yatırıldığı hesap sahibi de mağdur.

O zaman biraz fazla vakit alsada, ödemelerden sonra dekont istenmesi gerekir
    Bence bu çözüm değil. Sonuçta alıcı dolandırıcıya dekontu yollar, dolandırıcı da hesap sahibine.. Satıcılar sattığı hesapların kodların bilgilerini alıcıların cep telefonlarına mesaj ile bildirirlerse bu daha mantıklı çözüm olabilir. Çünkü Dolandırıcı telefon nosu vermek istemez.
  • Opet 10 tl lik kod almak istiyorum...elinde olan ark.PM

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • OPET 10 luk kodlardan 20 adet alınacaktır pm lütfen

• opetb 5tl lik kod bulunur, daybuyday veya limango ile takaslık
  • MARKAFONİ

75altlimitli 40 yalnızca 3.5 tl ** 3 adet 10 tl **

75 altlimitli 30 tl>>>>ÜCRETSİZ (stok 13) **kargo çeke dahil edilebilir**
    75 altlimitli 20 tl kod>> 2.5 tl

NOT: kargonuz geldikten sonra hediyeler verilecektir.

cocacola açma halkası
    1000 adet 100 tl
    2000 adet 195 tl
    3000 adet 290 tl
    100 adet excelde>>15 tl

METRO TURİZM
    gidiş dönüşte geçerli %30 indirim 2 tl

TAKASLA ALINIK PEPSİ KOD
    1 pepsi koduna>>> 5 cocacola acma halkasi verilir.
    4 pepsi koduna>>>1 markafoni 75 altlimitli 20 lik kod verilir

quote:

OPET INDIRIMINDE KULLANILMIS PEPSI KODLAR SATILIKTIR*tane 10 krş

• HEPSİBURADA VE TRENDYOL İÇİN İNDİRİM KODU 1 TL
  • 42 tl opet kodu var,teklifler pm den lütfen.
  • ARKADAŞLAR FACE ÜZERİNDEN XBOX ÇEKİLİŞİNE KATILIMDA HERHANGİ BİR ÜCRET KESİLİYORMU YADA ÇEKİLİŞ BAŞINA FATURAYA YANSIYOR MU? SMS LE KATILIMDA 50KURUŞ OLDUĞU İÇİN SORUYORUM
  • 100 alt limitli 20 tl indirim kodu var daybuyday'den, 5 adet opet şifresi karşılığı takas yapılır.
  • 2 GÜNLÜK TURKCELLİLERLE 24 TL/ 60 DK. KONUŞMA şifresi,

skt 1 hafta olan 25/15 morhipolarla takaslıktır
  • ARKADAŞLAR FACE ÜZERİNDEN XBOX ÇEKİLİŞİNE KATILIMDA HERHANGİ BİR ÜCRET KESİLİYORMU YADA ÇEKİLİŞ BAŞINA FATURAYA YANSIYOR MU? SMS LE KATILIMDA 50KURUŞ OLDUĞU İÇİN SORUYORUM
  • quote:

Orijinalden alıntı: clasnick

quote:

Orijinalden alıntı: _CarpeDiem_

Satıcı arkadaşlar; paranızı sorunsuz aldıysanız ve karşı tarafa vaat ettiğiniz ürünü/hizmeti teslim ettiyseniz alışverişiniz "sorunsuz" tamamlanmış demek "değildir."
    Sonrasında başınız çok fena ağrıyabilir.

Nasıl mı???

Buyrun size bir örnek;

Kolacı Ahmet forumda 50 tane kola kodunu 50 liradan satışa çıkarır. Dolandırıcı Ali, kodları almak istediğini söyler. Kolacı Ahmet, parayı yatırması için Dolandırıcı Ali'ye hesap numarasını verir. Dolandırıcı Ali, parayı 1-2 saat içinde yatıracağını söyler.

Bu sırada Dolandırıcı Ali, Hüseyin'e de hayali, elinde olmayan Markafoni hesabı satar. Hüseyin'e parayı yatıracağı hesap numarası olarak Kolacı Ahmet'ten aldığı banka/misli hesap numarasını verir. Markafoni hesabının ücretini bu hesaba yatırmasını söyler.
    Hüseyin, Alinin hesabına para yatırdığını zannederek, Kolacı Ahmet'in hesabına parayı yatırır ve Dolandırıcı Aliye paranın yatırdım, Markafoni hesabımı ver der.

Hüseyinin parayı yatırdığını öğrenen Dolandırıcı Ali hemen Kolacı Ahmet'e dönerek "paranı yatırdım" der ve kola kodlarını ister.
    Kolacı Ahmet hesabına bakar ve para geldiğini görünce Dolandırıcı Ali'ye kodları teslim eder.

Dolandırıcı Ali, kodları aldıktan sonra ortadan kaybolur.

Hüseyin dolandırıldığını anladığında direkt olarak para yatırdığı hesabın sahibi Kolacı Ahmet'e ulaşır.
    Ama Kolacı Ahmet'in hiç bir şeyden haberi yoktur, çünkü o gelen para karşılığında, dolandırıcı Aliye 50 tane kod vermiştir.

Olay mahkemeye taşındığında Hüseyin İddiası bellidir.
    "Ben parayı Kolacı Ahmet'in hesabına yatırdım, bana ne hizmet vermiş, ne ürün satmıştır, ispatlasın!!!"

Sonuç olarak; Kolacı Ahmet; Hüseyin'in hesabına yatırdığı paranın karşılığında, Dolandırıcı Aliye 50 tane kod vermiştir.

Mahkeme der ki; parayı yatıran Hüseyin, senin kodları verdiğin kişi Ali. Bu nasıl iştir? Buyrun Kolacı Ahmet; çıkın şimdi işin içinden!!!

Evet arkadaşlar yukarıda örnekle anlatmaya çalıştığım olayı bizzat yaşadım. Bu nedenle forumdaki alıcı ve satıcı arkadaşları uyarmak istedim...

Buyrun beyin fırtınasına... DOLANDIRICILIĞA karşı hep beraber çözüm üretelim...

ygs'ye 1 hafta kalmıştı iyi oldu bu :)

Bu soru lys de bile zor çıkar kardeş :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmet0805

ARKADAŞLAR FACE ÜZERİNDEN XBOX ÇEKİLİŞİNE KATILIMDA HERHANGİ BİR ÜCRET KESİLİYORMU YADA ÇEKİLİŞ BAŞINA FATURAYA YANSIYOR MU? SMS LE KATILIMDA 50KURUŞ OLDUĞU İÇİN SORUYORUM

Ulen çocuk güldürdün yine=)))

• quote:

Orijinalden alıntı: [TAB]ip

quote:

ARKADAŞLAR FACE ÜZERİNDEN XBOX ÇEKİLİŞİNE KATILIMDA HERHANGİ BİR ÜCRET KESİLİYORMU YADA ÇEKİLİŞ BAŞINA FATURAYA YANSIYOR MU? SMS LE KATILIMDA 50KURUŞ OLDUĞU İÇİN SORUYORUM

BURASI TÜRKİYE BEBE:)
  • 2 adet daybuyday 10 tl kod

1 adet pepsi kodu

1 adet 75/10 migros tansaş kodu

--------------------------------------
    5tl ödeme nesine
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: [TAB]ip

quote:

BURASI TÜRKİYE BEBE:)

Pardon amca..Yaşını hiç göstermiyorsun..
    Ben seni 9 yaşında çocuk sanmıştım..Bebe deyince anladım, büyüğümüzsün=D
    Üstelik ülkemizin adını falan da biliyorsun helal valla..!

• markafoni de 75 tl ye 15 tl indirim yapan 2 tane hesap 20 lik kola koduyla takaslıktır
  • ATLASJET 31 ARALIK 2013'e kadar yapılacak uçuşlarda geçerli 20 TL indirim!! kodu: 4 TL
  • 
Sayfa: önceki 47084709471047114712
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.