Şimdi Ara

CDTI ve DTI lara Chiptuning .. PowerBox ..! (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
230
Cevap
1
Favori
32.965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam benimde bi sorum olacak pug106 xr 1.6 90hp chiptuning uygulaması hakkında pek bi bilgim yok araca uyguladığımızda artış ortalama ne kadar olur birde fiyatı nedir ?
  • Ykın zamanda Opel Combo satın almayı düşünüyorum.Motorda ilk iş power box ile güç artırarak alt devirlerdeki çekiş sorununu yok etmek mantıklı geldi.DTI ı da CDTI ı da az da olsa kullanma şansım oldu ,,, 1.3 cdti ile 1.7 dti arasından ,,powerbox türü bi uygulamayla güç artırımı için, düşük yakıt tüketimi için , sorunsuzluk için hangi motoru tavsiye edersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saraçoğlu -- 26 Ağustos 2008; 18:03:54 >
  • Merhabalar,

2007 model Hyundai Accent Era 1.5 CRDI 110HP 220Nm aracım var. Box ve chip tuning sonunda güç ve tork ne olur ve bana kaça mal olur? Daha önceden aynı araçla deneyiminiz oldumu?

Teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: rizabardakci239

hocam benimde bi sorum olacak pug106 xr 1.6 90hp chiptuning uygulaması hakkında pek bi bilgim yok araca uyguladığımızda artış ortalama ne kadar olur birde fiyatı nedir ?

10 hp alınabilir..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Saraçoğlu

Ykın zamanda Opel Combo satın almayı düşünüyorum.Motorda ilk iş power box ile güç artırarak alt devirlerdeki çekiş sorununu yok etmek mantıklı geldi.DTI ı da CDTI ı da az da olsa kullanma şansım oldu ,,, 1.3 cdti ile 1.7 dti arasından ,,powerbox türü bi uygulamayla güç artırımı için, düşük yakıt tüketimi için , sorunsuzluk için hangi motoru tavsiye edersiniz?

bir 1.7 motor 3-4 1.3 ü cebinden çıkartır..

performans sa performans, dayanıklıklık sa dayanıklılık..

1.7 combo düşük bir harcama ile 120 hp olabiliyor..gerisini siz düşünün..

yakıt sarfiyatı şu dönemde 19-22 ykrş seviyelerinde olacaktır..
  • quote:

Orjinalden alıntı: prominer

Merhabalar,

2007 model Hyundai Accent Era 1.5 CRDI 110HP 220Nm aracım var. Box ve chip tuning sonunda güç ve tork ne olur ve bana kaça mal olur? Daha önceden aynı araçla deneyiminiz oldumu?

Teşekkürler.

merhaba..

Chip ile box arasında karar vermeniz gerekmekte..Box daha çok alt devirleri güçlendiren ama üst devirlerde ve son sürratde çok güçlü olamayan bir modüldür..

chip ise alt ve üst devrleri senkronize biçimde canlandıran, benimde tavsiye ettiğim, daha sağlıklı bir uygulamadır..

araç 135 Hp 280 Nm olacaktır..Evet bu motoru iyi tanırım..
  • selamun aleykum arkadasim

benim bi connect glxim var yani 1.8 tdci 110 hp ve 280 torq

buna bi chip uygulamasi yapsam, hp ve torq nekadar olur zarar vermeden motora ve kaca mal olur ??

simdiden tesekkurler

ps: bu chip tuning de yakit tasarrufu sagliyor degilmi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LazPacino -- 29 Ağustos 2008; 22:09:46 >
  • SELAMLAR
    benim astra 2007 1.3 cdti easytronic aracım var. power box uygulamasından sonra otomatik vitesle ilgili bir problem çıkma ihtimali varmı teşekkürler
  • Bir sürü soru ,bir okadar da cevap var ama nedense hiç icraat yok.Uzman arkadaşımı yaptığı uygulamaları resimlemeye ve araç sahiplerinin görüşlerini kişileri ulaşılabilir kaynak göstererek reklama davet ediyorum.İnanın müşeri patlaması olacaktır.Özellikle 1.3 cdti,1.4 d4d,dizel motorlu araçları kullananlar.Tabi bunları yollarda tokat yemeye başlayan biz 1.6 tdci ciler takip edecektir.
  • üstad Ankara'daki bayi işiniz ne durumda?
  • Forumda daha taktıran çıkmadımı
  • quote:

Orjinalden alıntı: tourneo

Forumda daha taktıran çıkmadımı

çıkmadımı hala?
  • 1.3 cdti astra yokmu box veya chip yaptıran. özellikle fotolu anlatımlı olursa iyi olur
  • uzmanımız hangi firmanın mazotunu öneriyor acaba. ben hep bp alıyorm ilk başlarda shellden almıştım ama servis shellden almayın demişti
  • benim 1.3 cdti easytrnc astram var. powerbox taktirsam bunun maliyeti ve getirisi tahminen ne olur? otomatik vites olmasindan dolayi bir sorun yasarmiyim?
  • ben konyadan katılıyorum.1.3 cdtisedan astram var 2008 model.çok araştırma yaptım.izmirde muzaffer usta.istanbulda mehmet usta gibi bu işlerle uğraşan arkadaşlara ulaştım.kendisi aynı zamanda opelim net sitesinin madotörü.her ikisininde ifadeleri boks mı boxs mu artık yani kutunun zararlı olacağı yönünde.çünki.bizim motorlarımızın püskürtme basıncı yüksek olduğu için zararlı imiş ileride çeşitli sorunlar yaşayabiliyormuşuz+beygir artırımıda düşük oluyormuş.ifadeleri bu yönde.ama chip turning çok harika olur.
    güzel adapte oluyor denildi.bu konular da sizinde görüşünüzü almak isterim.motor küçük olduğu için çok çekimserim.netice motorun törölansından alıyoruz bu gücü maazallah turboyu falan dağıtır yada hararet yaparsa vay halimize siyah dumanda cabası.konyada beytullah tuncel adlı bir elektirik ustamız yapıyor.dinosu falanda var.memnun olanlarda var şikayet edenlerde o yüzden güvenemedim.bana bu konuda yardım ederseniz sevinirim.cep telim:05324020332. BAHTİYAR YANAR. bahtiyar_846@hotmail.com
    (birde bizim motor malumunuz korumalı olduğu için.sol ön çamırluk davlumbazının içinden çıkarılıp.beyne direk müdahele gerekiyor oda beni düşündürüyor!)

• quote:

Orjinalden alıntı: ChipTuning Uzmanı

Konu hakkında bilmek istediklerinizi yazabilirsiniz..!

Merhaba Mehmet Bey,

Chip tuning ile ilgili yapmış olduğunuz bilgi paylaşımlarını ilgi ile takip ediyorum. Aracımı değiştirmeyi düşünüyorum. Meriva 1.3 cdti özellik ve fiyat olarak oldukça cazip geliyor. Ancak bu araçla ilgili okuduğum yorumlardan anladığım kadarıyla 1.3 motor bu aracın ağırlığını çekmekte zorlanıyor.

Lafı uzatmadan soruma geleyim,

Bu araca 90 beygirlik 1.3 motorun turbosunun uygulanması ve bu haldeyken chip tuning uygulanması sonucunda elde edeceğimiz güç ve tork ne olur? Bu işlemin maliyeti ne olur?

Bu aracın 0-100 hızlanması 17 sn, son hız ise 150 km/s civarında gerçekleşiyor, modifiye işlemlerinden sonra bu değerler hangi seviyede gerçekleşebilir.

Yakıt tüketimi ise ayrı bir soru tabiki, kullanıcı yorumlarından anladığım kadarıyla bu araç İstanbul şehiriçinde 6.5-7 lt/100km civarında tüketiyor. Sakin kullanımda bu değerlerde düşme olur mu?

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.

• Ben de Chiptuning yaptırdım. Aracım Era 1.5 crdi.
    Geçenlerde Mehmet beyin hazırladığı yazılımı Antalya bayii olan Ceyhun Bey aracıma yükledi.
    İzlenimlerim:
    1- Yakıt sarfiyatı %20 azaldı. Bunu hem yol bilgisayarından hem de kendim depoyu fulleyerek fiili olarak da ölçtüm. Ben hiç bu kadar beklemiyordum. Gerçekten Müthiş bir şey. Chiptuninge verdiğim parayı 1.5 senede amorti edecem. Mehmet Bey eline sağlık.
    2- Aracımın performansı en az %20-25 oranında artmıştır. bunu dynoda ölçmedim ama hakikaten aracımı sürmekten çok büyük keyif almaya başladım. Era dizelleri bilen bilir zaten performans olarak güçlüdür ama chipten sonra tam bir performans makinesi oldu.
    PERFORMANS VE YAKIT TASARRUFU İSTEYEN HERKESE KESİNLİKLE TAVSİYE EDERİM..
    MEHMET BEY VE CEYHUN BEY'E TEŞEKKÜRLER ALDIKLARI PARAYA HELAL OLSUN..
  • quote:

Orjinalden alıntı: dbdanisman
    Merhaba Mehmet Bey,

Chip tuning ile ilgili yapmış olduğunuz bilgi paylaşımlarını ilgi ile takip ediyorum. Aracımı değiştirmeyi düşünüyorum. Meriva 1.3 cdti özellik ve fiyat olarak oldukça cazip geliyor. Ancak bu araçla ilgili okuduğum yorumlardan anladığım kadarıyla 1.3 motor bu aracın ağırlığını çekmekte zorlanıyor.

Lafı uzatmadan soruma geleyim,

Bu araca 90 beygirlik 1.3 motorun turbosunun uygulanması ve bu haldeyken chip tuning uygulanması sonucunda elde edeceğimiz güç ve tork ne olur? Bu işlemin maliyeti ne olur?

Bu aracın 0-100 hızlanması 17 sn, son hız ise 150 km/s civarında gerçekleşiyor, modifiye işlemlerinden sonra bu değerler hangi seviyede gerçekleşebilir.

Yakıt tüketimi ise ayrı bir soru tabiki, kullanıcı yorumlarından anladığım kadarıyla bu araç İstanbul şehiriçinde 6.5-7 lt/100km civarında tüketiyor. Sakin kullanımda bu değerlerde düşme olur mu?

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.

Merhabalar..

Evet opel marka başlığımı biraz ihmal ettim..Biran evvel telafi edeceğim..

Meriva kasasında 1.3 CDTI motor gerçekten zayıf kalıyor..Ama 90 hp lik 1.3 motorun bu araca uygulanması çok kolay olmaz..

tavsiyem sadece chiptuning ile yetinmeniz..gerçekten takdire şayan bir performans artışı yakalayabiliriz..

88-90 hp 205 Nm civarı değerlere ulaşabiliriz..0-100 hızlanmanız 3 saniye kadar kısalır ve top speed 170 leri bulacaktır..

yakıt tüketimi gaz pedalına davranışınız ile paralellik gösterir..sakin kullanımda %20 lere varan ekonomi sağlayabilrisiniz..

maliyet 600 ytl dir..

• Arkadaşlar bnde Fiat 1.3 Multijet 75 Hp otomobil var bn bu chiple powerbox konusunu anlamadım bu araca hangisi uygulanıyo nerde uygulanıyo ve ne kadar mal olur? Aracımda eksta katalizör iptali vardır istanbuldayım???
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.