Şimdi Ara

CDMA - RF MODULE - 434 Mhz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
4
Cevap
0
Favori
350
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Elektronik ve Mekanik >> Elektronik >> CDMA - RF MODULE - 434 Mhz
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    2 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar

Bitirme projemizde RF kısmı var, 434 Mhz de çalışmamız gerekiyor. Fakat ortamda 20 kadar grup RFle çalışıyor olacak, yani çok fazla enterferans olacak. Bu durum için CDMA'nin işime yarayabileceğini düşündüm fakat cdma kodlanmış datamın receiverda demodulasyon edilmesi karmaşık gözüküyor. yani bunu direk yapan RF modul var mı, biliyor musunuz bunu sormak istedim. Konuyu biraz daha açarsam, alıcının 'analog output'unda gördüğüm datayı bir 'matched filtre'den geçirdikten sonra datayı digitale çevireceğim ve datamı doğru almış olacağım nihayetinde (inşallah). Ama burda matched filtre sıkıntı. ben bu işlemleri kendi içinde yapan bir RF MODULE arıyorum !

Yardım ederseniz çok memnun olurum

|
    |
    |

• Yarbay
    3843 Mesaj
    Biraz araştırdım CDMA oldukça karmaşık bir sistem. herkesi aynı anda aynı kanaldan konuşturuyor fakat sanki bu işin altında başka işler var gibi. Rastgele bir dizi ile datayı exorlayıp göndermek kadar basit olmasa gerek. Tahminimce kanalın toplam band genişliğini bölerek bu işi yapıyor yani kanal içinde kanalcıklar oluşturuyor.

sen nasıl anladın bide senden dinleyelim.

şöyle bir şeyde yapabilirsin. genelde bu tip modüller genlik modülasyonludur. frekans modülasyonlu bulursan alıcınla arana senden daha uzaktaki hiçbir verici giremez. (hepsinin çıkış gücünün eşit olduğunu var sayıyorum)

veya verici-alıcı modül izin veriyorsa (yapısı buna müsait ise); verici tarafında ilk önce kendi datanı X gibi bir alt taşıyıcı ile modüle eder sonra modüle girersin. alıcı tarafında ise modül çıkışında X alt taşıyıcının içerisindeki veriyi alan bir devre kurarsan bu iş olur diye düşünüyorum...
    |
    |

• Yarbay
    2530 Mesaj
    Bluetooth kullansanız?
    |
    |
1
Reklamlar
son dakika
üniversite
Bey Azura
SEO
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,156
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.