Şimdi Ara

Cd Player Laser Lens Değişimi...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
7.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba,cd player laser lens değişimi ile ilgili sorularım olacaktı.

Onkyo İntegra 7911 marka bir playerim var,cihazı yeni aldım fakat cihaz cd okumuyor,laser lensten ışık da çıkmıyor,cd de dönmüyor;satan arkadaş da cihazın okumasında bir sorun olmadığını,kargoda sallantı sonucu birşeyler olabileceğini belirtti.Cihazın altında transportu sabitleme anahtarı da var ama maalesef gönderirken kullanmamış.

Ben de koleksiyonuma katacağım ve nispeten özel bir cihaz olduğu için cihazın sıfır lensini bulup sipariş ettim,bu lensi takabilmek basit midir?Vasat üstü bir elektronikçi becerebilir mi bu işi?Herhangi bir ayarı vb... varmıdır?

Aydınlatırsanız çok sevinirim.

• lensi takarken bir çakallıgı var alıp direk takınca calısmıyor devrede bir mudahale etmen gereken yer var . ben bir tane bozdum anca ögrendim . iyi bir işi bilene götür yaptır bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuzazgin

lensi takarken bir çakallıgı var alıp direk takınca calısmıyor devrede bir mudahale etmen gereken yer var . ben bir tane bozdum anca ögrendim . iyi bir işi bilene götür yaptır bence

İlginiz için teşekkürler,cihazın transport mekanizmasının altındaki kart bölgesindeki devrede,elle müdahale edebileceğimiz open ve close yazan switch tabir ettiğimiz bir ufak çubuk var,onunla mı alakalı acaba?

Lensi zaten zor buldum,2 gündür kime götüreceğimi bilemediğim için bir türlü yaptıramadım.
  • o kadarını bilmiyorum ama benim ugrastıgım optik deki evet o devrede bir çakallık yapmıslar devrede elektrigin gitmemesi gereken yere yol vermisler onu iptal etmek gerekiyordu .
  • Sağolsun elektronikçi arkadaş güzelce halletti.Şu an deneme yapıyorum.Teşekkürler sana da ilgin için.
  • arkadaşlar bnim cd ye dvd okuyan lens taksam ? olurmu
  • quote:

Orijinalden alıntı: faho

Sağolsun elektronikçi arkadaş güzelce halletti.Şu an deneme yapıyorum.Teşekkürler sana da ilgin için.

hayırlı olsun diyim nasıl yaptıgını gördünmü peki?
  • quote:

quote:

Sağolsun elektronikçi arkadaş güzelce halletti.Şu an deneme yapıyorum.Teşekkürler sana da ilgin için.

Yok kardeş bizzat görmedim,ama eski lensi de bana verdi zaten,yeni lensi takmış,üstüne bir de kafa ayarı yapması gerekmiş.Sağolsun uğraşmış vallaha.

Aleti,dün 6-7 saat kullandım;zaten hep orijinal disk kullanıyorum;mekanizması biraz hassas,orijinal cd'lerde toz ve ufak çiziğe tahammülü yok vallaha,direkt atlama ve durma yapabiliyor;diğer playerim olan ve sadece orijinal disk çalıştıran Technics A10 aynı diskleri canavar gibi çalıştırıyor.

Artık yapacak birşey yok,buna şükrediyorum.

• quote:

quote:

quote:

Yok kardeş bizzat görmedim,ama eski lensi de bana verdi zaten,yeni lensi takmış,üstüne bir de kafa ayarı yapması gerekmiş.Sağolsun uğraşmış vallaha.

Aleti,dün 6-7 saat kullandım;zaten hep orijinal disk kullanıyorum;mekanizması biraz hassas,orijinal cd'lerde toz ve ufak çiziğe tahammülü yok vallaha,direkt atlama ve durma yapabiliyor;diğer playerim olan ve sadece orijinal disk çalıştıran Technics A10 aynı diskleri canavar gibi çalıştırıyor.

Artık yapacak birşey yok,buna şükrediyorum.

imza da 10 numaraymıs ha paşada yarın bizim buralarda olacakmıs

• bende bir kaç lens değiştirmiştim sony, pioneer vs.
    tesadüf ki hiç birinde sorunla karşılaşmamıştım
    bozuğu söküp sağlamı takmıştım ve çalışmıştı
    ama kafa ayarı hepsinde bayağı uğraştırmıştı

sizin ayarı yapan referans cd ile yapmadıysa yanlış yapmış olabilir
    örneğin milim oynama ile sahte cd okurken orjinal hiç okumayabiliyor veya tam tersi durum oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: MuratTURAN1977

bende bir kaç lens değiştirmiştim sony, pioneer vs.
    tesadüf ki hiç birinde sorunla karşılaşmamıştım
    bozuğu söküp sağlamı takmıştım ve çalışmıştı
    ama kafa ayarı hepsinde bayağı uğraştırmıştı

sizin ayarı yapan referans cd ile yapmadıysa yanlış yapmış olabilir
    örneğin milim oynama ile sahte cd okurken orjinal hiç okumayabiliyor veya tam tersi durum oluyor

Kardeş ilgin için teşekkürler,elimde zaten referans cd yok,adam track kopya ile yapmış,halbuki orijinal albüm de vermiştim ,ama kullanmamış.Yine de beklentimin üstünde yaptı.

Bu lens ayarları üniversal mi oluyor yoksa cihaza göre mi değişiyor?

Dün aralıksız 9 saat cihazı çalıştırdım.Sorun yok,%100 sorunsuz çalışıyor.Kullandığım tüm diskler orijinal ve çiziksiz,çizik ve pis olursa okumayacağını tahmin ediyorum,cd'lerimi bir daha temizlemek zorunda kaldım. Maalesef çok hassas.

yavuzazgin;paşayı maalesef medya desteği olmadığ için göremiyoruz,keşke bağımsız ya da Mhp,Chp'den girse idi,kesin mecliste idi,şimdi maalesef zor görünüyor.Adama helal olsun ,o kadar zorluğa rağmen mücadeleyi bırakmıyor.

Pamukoğlu gibi gerçek vatan evlatlarına mecliste ihtiyaç var.Böylelikle biraz olsun şeref seviyesi yükselir meclisin.

• quote:

Kardeş ilgin için teşekkürler,elimde zaten referans cd yok,adam track kopya ile yapmış,halbuki orijinal albüm de vermiştim ,ama kullanmamış.Yine de beklentimin üstünde yaptı.

Bu lens ayarları üniversal mi oluyor yoksa cihaza göre mi değişiyor?

Dün aralıksız 9 saat cihazı çalıştırdım.Sorun yok,%100 sorunsuz çalışıyor.Kullandığım tüm diskler orijinal ve çiziksiz,çizik ve pis olursa okumayacağını tahmin ediyorum,cd'lerimi bir daha temizlemek zorunda kaldım. Maalesef çok hassas.

yavuzazgin;paşayı maalesef medya desteği olmadığ için göremiyoruz,keşke bağımsız ya da Mhp,Chp'den girse idi,kesin mecliste idi,şimdi maalesef zor görünüyor.Adama helal olsun ,o kadar zorluğa rağmen mücadeleyi bırakmıyor.

Pamukoğlu gibi gerçek vatan evlatlarına mecliste ihtiyaç var.Böylelikle biraz olsun şeref seviyesi yükselir meclisin.

lensin ayarının neye göre olduğunu bilmiyorum
    ben bozuk lensi tamir edeyim derken tesadüf öğrenmiştim

ama mekanizmaya bakılırsa bence her sistemde aynı gibidir
    elektronik kart üzerinde okuyucu göz
    onun üzerinde lens (mercek)
    ayar düğmesi ile merceğin göze olan uzaklığı ayarlanıyor

değişik bir çalışma sistemi olan player varsa onu bilemem

• quote:

Orijinalden alıntı: 11sinann

arkadaşlar bnim cd ye dvd okuyan lens taksam ? olurmu
    Şu arkadaşın sorusuna niye cevap vermediniz.! cevabı bende merak ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 66 yozgat 6 kullanıcısına yanıt

Çalışmaz. Cihazda dvd çözecek kodek yok en başta, nasıl çalıştırsın?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.