Şimdi Ara

CCTV SİSTEMLERİ HAKKINDAKİ TÜM SORULARINIZI CEVAPLIYORUM.... (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
809
Cevap
31
Favori
72.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1 adet güvenlik kamerası ve dvr için 8 saat çalışabilecek ups önerebilir misiniz?

Ya da ups gibi elektrik kesilince otomatik olarak devreye giren, elektrik gelince de aküyü otomatik şarj eden inverter de olur. Ama bu 2. Dediğim mümkün mü bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dr.katil D kullanıcısına yanıt
    Guc hesabi komusumda ups cilerle gorusmelisiniz, adaptor uzerimde kav a cektigi uaziyordur

• Peki apartman içinde, zifiri karanlıkta kullanılacak 1 analog kamera önerebilir misiniz?

• dr.katil D kullanıcısına yanıt
    Gece goruslu hepsi olur, mekan mesela 5metre ise 60 ir menzilli kullanmayin, parlama yapar

• IP Kamera kullanarak haraket algılama oluştuğunda Eposta bildirimi almak, sabit IP'ye gerek kalmadan Hik-Connect uygulaması ile kameraya 7/24 ulaşabilmek görüntüleri canlı izlemek hatta geçmiş görüntüleri uzaktan izleyebilmenin yolunu anlatıyorum.
  • Merhaba Onur Bey,
    Konu sahibi olarak size çok teşekkür ederim, forum kültürünün yaşatıldığı nadir konulardan.
    Bilgi ve tecrübelerinizide paylaştığınız için ayrıca teşekkür ederim.

Çoğu gönderileri okudum, Kamerada 150-200₺ bandında Dahua ya da Haikon(Hikivision), Cenova fiyat performans ürünü gibi duruyor. Kamera olarak düşündüğüm şu model mevcut. 2.8mm olanınıda kullanacağım fiziki ortama göre başka öneriniz varsa onuda kullanabilirim.https://urun.n11.com/elektronik-kasalar/dahua-hac-b1a21p-0360b-2mp-36mm-sabit-lens-4in1-20mt-ip67-bullet-P332112456?gclid=Cj0KCQiAk7TuBRDQARIsAMRrfUZ1r9c8OnJMFyPJBqG4d8wii3c3PYzf7E7xWK5Fppat3tz0LH69p_UaAjEHEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Kayıt cihazı için forumda bir arkadaş marka model vermediğinizi yakındığınnda şu iki modelen söz etmişsiniz.
    DAHUA'da XVR7105H VAR 8+4KANAL HYBRİD 1080P 25FPS KAYIT
    XVR5108HS VAR 8+4KANAL HYBRİD 1080P 15FPS KAYIT
    Bu cihazlarda 600-850₺ arasında değişmekte. Bütçeye uymakta ya da şu modelhttps://www.hepsiburada.com/haikon-ds-7108hqhi-k1-1080p-8-kanal-hd-tvi-kayit-cihazi-3mp-lite-p-HBV00000BGQE8
    Hepsinin fiyatı yaklaşık olarak aynı ve bütçeye uygun. Hangisini tavsiye edersiniz?

Hard Disk olarakta Seagate Skyhawk modeli hızlı yazma ve depolama için ideal.

İnternetten izleme için eve kadar fiber geliyor sabit 16Mbps hızım mevcut, Router/Modem üzerinden yönlendirme yapıp network kısmını halledebilirim.

• canaydin0 C kullanıcısına yanıt
    Analogta kamera ve kayit cihazinizin ayni marka olmasini tercih edin
    Kamerada sikinti yok, kayit cihazinda sorun var
    5108 icin kayit
    Ana akış: 1. ve 2. kanallar 5M-N (1 ~ 10fps), diğer kanallar 4M-N / 1080P (1 ~ 15fps); 1080N / 720P / 960H /
    D1 / CIF (1 ~ 25 / 30fps)
    Yani 2mp25fps kaydetmiyor 8 kanal

7105 icin nette bulamadim ama normalde dahuada 7 serisi cihazlar 2mp 25fps kaydeder
    Kayit tarafina dikkat et derim

• Sayın ustalar cctv ahd kameraların gece görüş sistemindeki, ledler çabuk bozuluyor veye eksik yanıyor. Sebebi nedir? eksik amper mi? fazla amper mi? yoksa kalitesizlikli mi 2 kameranın ledleri yanmıyor veya eksik yanıyor kameraları değiştirmek zorunda kaldım devamlı masraf yapıp kamera değiştirmek istemiyorum. sebebi ne ola acep?
    Hangi tip IR ledi tavsiye edersiniz?

CCTV SİSTEMLERİ HAKKINDAKİ TÜM SORULARINIZI CEVAPLIYORUM....

• Genelde sorun dengesiz voltajdan olur, amper etkilemez.
    Adaptoru kaliteli seçin.
    Ayrıca tamirat işi yapıyorsanız bi kaç tane led yanmıyor diye değiştirmek mantıksız.
    Uluslararası markalarda hiç led problemine denk gelmedim.
    Kaliteyi biraz arttırmanızı öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: musartar

IP Kamera kullanarak haraket algılama oluştuğunda Eposta bildirimi almak, sabit IP'ye gerek kalmadan Hik-Connect uygulaması ile kameraya 7/24 ulaşabilmek görüntüleri canlı izlemek hatta geçmiş görüntüleri uzaktan izleyebilmenin yolunu anlatıyorum.
    IP Kameralar İçin:

-Bu tarz bir kameranın wifi ile internet bağlantısı desteklemesi önemli. Ethernet kablosu ile internete giren bir kamerayı evin/ofisin girişine koyarsanız o kabloya bir bilgisayar bağlayarak yerelağdaki bilgisayar ve sunucuları hackleyebilirler. Benim merak ettiğim konu bu cihazda hem wifi hem de ethernet girişi mevcut. Acaba bu cihaz wifi bağlı iken ethernet girişini kullanarak bağlanan bilgisayar internete yada yerelağa girer mi ?
    -Kamera arayünüzüne girişteki şifrenin değiştirilebilmesi önemli. Bu sayede şifreyi bilmeyenler arayüze girip wifi şifresini öğrenemezler. Kamerayı resetleseler dahi tüm kayıtlı ayarlar sileneceği için hiçbir bilgiye erişilemez.
    -Görüntü kalitesi yüksek bir kamera tercih edilmelidir.
    -Kameranın dahili hafıza kartı modülüne takılan hafıza kartlarına kayıt yapılması çok büyük bir dezavantaj. Hırsız kamerayı çalıp gitse kamerayla beraber kaydettiği tüm görüntüler de gidecek. Bu yüzden görüntüleri harici bir alana kaydetmesi gerekli. Mesela kameranın konulduğu duvarın tam arkasında bir kayıt cihazı olabilir. Bazı kameralarda cloud kayıt desteği mevcut. Ancak hem paralı oluşu hemde upload limitinin düşük olduğu sevgili ülkemde bu tarz bir cihaz evdeki/ofisteki internet bağlantısını gereksiz yoracaktır. Ücretsiz cloud desteği sunan IP kameralar var ancak ne kadar bu desteğin devam edeceği de meçhul. Ücretisz cloud desteği olsa da upload limitleri nedeniyle bence cloud tercih edilmemeli. Bu cihazda kayıt yerini başka bir kaynak göstermek mümkün mü ?
    -Hareket algıladığında veya 7/24 kayıt yapabilir. Ancak hareket algıladığında cep telefonumuza bildirim göndermesi veya o anki görüntüyü resim olarak göndermesi güzel bir özellik olur.
    -Son olarak karşılıklı konuşma yapma olanağı sunabilir.

Bu tarz özellikte bir IP kamera ihtiyacım mevcut. Elinizde varsa bilgilendirirseniz sevinirim.

AHD Kameralar İçin:

-Kameranın kablosu direk kayıt cihazına gittiği için herhangi bir güvenlik riski yoktur.
    -Görüntü kalitesi yüksek bir AHD kamera tercih edilmelidir.
    -7/24 kayıt alacak şekilde ayarlanarak hareket algıladığı zaman bildirim ve resim gönderecek şekidle ayarlanabilmeli.
    -Sabit IP adresine gerek kalmadan uzaktan kayıt izleme desteği olmalı.

IP olarak ihtiyacıam göre çözüm yok ise AHD olarak bir çözüm de benim için uygundur. Mevcutta kullandığımız AHD ve IP kamera sistemler ivar ancak hiçbirisi bu istediklerimi birarada barındırmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azazel85 -- 15 Kasım 2019; 22:1:6 >

• azazel85 A kullanıcısına yanıt
    Tam olarak meye ihtiyaciniz var, detay verirseniz sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7D66DD504

Tam olarak meye ihtiyaciniz var, detay verirseniz sevinirim
    Apartman içinde daire kapısının önüne AHD kamera koymak istiyorum. Sürekli kayıt alacak, kayıt cihazına kayıt edecek. Kayıt cihazında hareket algıladığında mail gönderme özelliği olacak. Kaliteli bir ürün arıyorum. Eğer AHD ile çözüm bulazmaz isem ip kamera kayıt cihazına yöneleceğim.
    Himm, uygundur, ahd ile de ip ile de yaparsaniz, sorun su ki hareket algiladiginda mail gondermesi sikinti, mail altyapisi o kadar transfere ne der bilemem, surekli hareket olacaktir
    Ayrica her giren yuzunu acikce gostermeyecektir, illa yan duran basini egen falan olacaktir, onemli bir apartmandan bahsediyotsunuz sanirim
    Bu sebeple face detection ozelligine sahip bir ip kamera ( Ne kadar kaliteli olursa o kadar iyi ) kullanirsaniz yuzu algilayip yuz iceren resmi atacaktir. Bu konuda en az samsung ya da huawei kullanmanizi oneririm.
    Tercihim ise bosch tan yanadir.

• Çok fazla giren çıkan yoktur. Ancak giren çıkan kişilerin kim olduğunu b ilmekte fayda var diye düşünüyoruz. Önereceğiniz kameraların modelini söyleyebilir misiniz ?
    XNO-6080R olabilir, daha üst çözünürlüğü de geçebilirsiniz.
  • Merhabalar

Yeni yapılan küçük bir Otel için bir sistem bakıyorum. Maalesef hat cctv için bırakılmış. Daha önceden bilgim olsa cat 6 bırakırdım ip sistemler için.

Toplamda 9 tane kamera yeri var aslında 8 kamera yetiyor ama yine de riske etmemek için 16 li bir cihaz bakıyorum.

Dışarıda iki kamera olacak
    Otel girişi için su geçirmez 5mp bir kamera diğer tarafa şu geçirmez 2 mb yeterli olacaktır.

Resepsiyon için bırakılan yer dar bu nedenle geniş acıya ihtiyaç yok sanırım para alışverişi dolayısıyla 5 mp olması yeterli diye düşünüyorum. Bir de ses almak istersek tek yönlü buna da uygun olmasını isterim.

Restorant da iki kamera olacak buralarda geniş açı iyi olabilir her tarafı görmesi açısından.

Katlar dar ve kısa o nedenle 2mp kameralar yeterli olacaktır. Burada da geniş bir açıya ihtiyacım yok.

Nvr ahd DVR nedir tam bilmiyorum mevcut cctv hattı çekilmiş yer için en iyi görüntüyü hangisinden alırım.

Bir yakınım haikon önerdi 16 kanal NVR diye bir cihaz gördüm. Kameraları da var 2 veya 5 mb 3.66 lensli ama NVR dediği AHD sistemlerden daha mı iyi daha mı kötü bilemiyorum. Hangi ürünü tercih etmeliyim.

Şimdiden teşekkürler

• xuadrox kullanıcısına yanıt
    Çekilen kablonun tam olarak ne olduğunu yazar mısınız.
  • Merhabalar kablo resmini ekliyorum.

• xuadrox kullanıcısına yanıt
    Kablonun uzerinde ne yaziyor, resimden cok anlayamadim, sinyal kablosuna da benziyor?
    Rg59 bilmemne ya da 2x2x0.8 falan ne yaziyor

• Merhaba

Söyle yazıyor

4+1 4x0:22 Kamera kablosu coax 2195

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.