Şimdi Ara

CCTV SİSTEMLERİ HAKKINDAKİ TÜM SORULARINIZI CEVAPLIYORUM.... (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
809
Cevap
31
Favori
72.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1/2.5>1/3
    yani 1 i ne kar küçük rakama bölerseniz 1e o kadar yaklaşırsınız.
    Bu da size daha fazla alan sunar.
    Aslında bu değerler sensör boyutu ( daha büyük sensör, daha fazla ışık ve daha güzel görüntü demek ) için kullanılır, çok ilginçtir ki siz lens için soruyorsunuz.
    Lens üzerinde zaten focus ve zoom ayarı yapacağınızdan gerek yok diye düşünüyorum.

Lenslerde 1/3 uygundur, sizin kamera 1/4 ise siz 1/3 lens kullanır iseniz kenarlarda flulaşma olur.
    Bu yüzden önemli olan kameradır.
  • dağınık kullanıcısına yanıt
    Kayıt cihazının kayıt ayarlarına girin ve kayıt ayarında sürekli ya da zaman göre kayıdı kapatıp sadece harekete duyarlı olarak secin ve uygulayın.
    Bu şekilde kayıtlar sadece hareket olduğunda yapılır.
    Pre ve Post records sürelerini düşürün ki gereksiz süre uzamasın.
    Kayıt aramada tüm videolar değil de harekete dayalı kayıtları aratın, sorunuz çözülür.
    Hemen hemen bütün kayıt cihazları resim gönderme yapar lakin kaliteli görüntü olmadığından sağlıklı çalışmaz.Sorunuzun cevabı böyle

Gelelim asıl sorununuza.
    Madem giriş çıkışlar o kadar önemli koyarsınız bir kartlı geçiş, giren ve çıkan herkes parmak izi okutur ya da kart basar, sizde uğraşmazsınız.
    Çok ciddi bir hamallık sizinki, biye böyle bir semer yüklendiniz anlamış değilim.
  • Öncelikle cevabınız için teşekkürler,

Mesai saati ile personel ücretlendirme olsa parmak izi çok mantıklı ancak bizim istediğimiz sadece personel takip değil.

İş yeri besi çiftliği, biz sadece hafta sonları gidiyoruz onun harici bir kişi(çoban) sürekli kalıyor. Traktör izinsiz kullanılıyor mu, genel gıda vb ihtiyaçlar için tesis dışarısında fazla süre geçiriliyor mu, duvardan izinsiz giren oluyor mu, ahırda ne kadar süre geçiriliyor, yem vaktinde veriliyor mu gibi sorulara cevap arıyoruz ama personel konusunda güvensizliğimiz yok genel olarak hırsızlık ile ilgili durumlara karşın önlem için böyle bir soru sordum. Geçtiğimiz günlerde çiftliğin maskotu horoz ortadan kayıp oldu 6 günlük kayıt izledik ama sonuç alamadık, aynı olay bir defada köpeğimiz için oldu, acaba çalındı mı yoksa açık kalan kapıdan mı kaçtı.

Anladığım kadarı ile biz yazılım tarafında hareketli anları ek sensör/modül olmadan takip edebiliyoruz o zaman?

• Ben sensor olarak sordum.yani Kamera alirken genis alan ve net goruntu olarak 1/3 1/4 olani mi secmeli..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OMERKAHVECİ -- 15 Ocak 2019; 22:3:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dağınık kullanıcısına yanıt
    "Anladığım kadarı ile biz yazılım tarafında hareketli anları ek sensör/modül olmadan takip edebiliyoruz o zaman? "Bunu kayıt cihazında yapmanız gerekir, 10 yıldır yaptığım bütün cihazlarda var, muhtemelen sizde de vardır.
  • OMERKAHVECİ kullanıcısına yanıt
    1/xx buraya ( xx yerine ) yazan rakam ne kadar küçük olursa o kadar iyidir.
  • merhaba,
    Benim PC de 7-8 sene kadar önce takulmış DVR4000 kart var.Epey bir süre kullandım.Son 3 yıldır çalışmıyor.Ben de üstüne düşmedim.Ancak onunla kaydettiğim görüntüleri(yarım saatlik,yaklaşık 50MB lık) herhangi bir playerda izlerken ileri geri alamıyorum.Hangi playerı kullandıysam olmadı.Bu sebeple geçmişte kaydettiğim bir dosyada ilgimi çekecek bir görüntü var mı,saklayayım mı sileyim mi karar vermem için yarım satlik görüntünün hepsini izlemem gerekiyor.Kamera çalışıyorken bu sorun yoktu.Neden kaynaklanmış olabilir.
    Saygılar
  • iyi akşamlar

İş yerinde ahd sistem kurduk kameralar gayet iyi çalışıyor ancak taktirdigimiz mikrofon da net ses alamıyorum farklı ikinci bir mikrofon denedigimizde oda aynı sonucu verdi. ses de parazit ve gidip gelmeler oluyor

acaba sorun ses kablosunda mı yoksa kayıt cihazında mıdır?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elimde Çinden aldığım bir dvr mevcut. 4-5 senedir sorunsuz kullanıyordum fakat 2 aya yakındır sorunlar başladı.
    İlk olarak cihaz fişe takılı olmasına rağmen, yeniden başlattığımda tarihi sıfırlıyor. (hatta ne olur ne olmaz diye pili dahi değiştirdim ki zaten fişe takılı)
    Sebebi ne olabilir?

İkincisi cihaz son 1-2 aydır sürekli kayıt yapmıyor. Normalde sürekli kayda ve hdd üzerine yazmaya ayarladım fakat ara ara kayıt yapıyor.

Teşekkürler.

edit: sisteme 3 kamera bağlı ayrıca xmeye için lan kablosu mevcut. Cihaz da 4 kamera için tasarlanmış ve hdmi çıkışlı olanlardan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scalper -- 24 Ocak 2019; 9:41:26 >
  • Ağ ile ilgili bir sıkıntım var yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
    Geçen haftaya kadar telefonumdan kameralarımı pek güzel izleyebiliyordum ancak ne olduysa şimdi bağlanıyor gibi oluyor ama bağlanmıyor.Cihazdan ip,port numaralarını karşılaştırdım sıkıntı yok.Değiştirip denedim yine olmadı.Ne yapmam gerekir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gogou

Ağ ile ilgili bir sıkıntım var yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
    Geçen haftaya kadar telefonumdan kameralarımı pek güzel izleyebiliyordum ancak ne olduysa şimdi bağlanıyor gibi oluyor ama bağlanmıyor.Cihazdan ip,port numaralarını karşılaştırdım sıkıntı yok.Değiştirip denedim yine olmadı.Ne yapmam gerekir?
    Sıkıntım gerçekten çok ilginç bir hal almaya başladı.

Bilgisayara TOPSVIEW kurdum ve ip port girerek dvr a bağlandım.Ancak yine bilgisayara kurduğum IP camera viewer ile dvr ı açamıyorum.Yine en önemlisi telefondan daha önceden izleyebildiğim XVR programı ile ne iç ağdan ne dışardan izleyemiyorum.Ip ve port sıkıntısı olsa TOPSVIEW ile niye girebileyim ki.Kafayı yememe az kaldı.
  • CCTV SİSTEMLERİ HAKKINDAKİ TÜM SORULARINIZI CEVAPLIYORUM....

CCTV SİSTEMLERİ HAKKINDAKİ TÜM SORULARINIZI CEVAPLIYORUM....

Kameram bu şekilde gösteriyor. Adaptörü değistirdim . Bağlantılar kontrol edildi. Kabloyu iptal edip tv nin yanina getirdim bağladim sonuç hep aynı

Kameram bozuk galiba. Daha once de bunu yaptı dururken duzeldiydi. Neden olabilir? Teşekkürler

• scalper kullanıcısına yanıt
    mrhb aynı sorun bizim cenova cn-608 dvr da var 8 kanallı güncel tarihih ayarlıyorum tarihi hep 2001 e dönyor bios pilini değiştirdim olmadı fabrika ayarlarına dönderdim kameraları çıkarıp yaptım, hardiski çıkarıp yaptım yine olmadı.
  • Merhaba 2 kameralı kısa mesafeleri izlemek için hazır sistem ihtiyacım var. Bütçeyi zora sokmadan hazır sistem almak istiyorum. yardımcı olabilecek var mı?
  • https://letgo.onelink.me/O2PG/5d4fa81a
    Evde kurulu sistemi satıyorum
    Çocuklar büyüdü ihtiyacı olan ve istanbul avrupa yakasına kuruluma yardımcı olurum

• merhaba, apartmanımıza kamera sistemi kurmayı düşünüyoruz. izleme olayı internet üzerinden bütün dairelere şifre verilerek yapılacak. markaları araştırdığımda haikon ve hikvision markalarını biliyordum fakat bunlar gerçek üreticilerin markalarıyla türkiyede olmadıkları gibi bir yorum okudum. ne kadar doğrudur bilemem ama biraz iyi bir sistem kurmayı düşünüyorum.
    ilk başta asıl maliyeti oluşturan kayıt cihazını kaliteli birşey alayım diyorum.
    samsung un ortak olduğu hanwha markası gözüme çarptı ama herhangi bir yerde fiyatları hakkında bir bilgi sahibi olamadım. bu markayı kullanan veya bilgisi olan var mı acaba?
    internet üzerinden izleme vereceğim için sanırım dvr sistemlere gerek yok, nvr bir cihaz alsam yeterli olur herhalde?
  • Hatalı ilan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İtirazcı -- 19 Şubat 2019; 17:43:19 >
  • Hatalı ilan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İtirazcı -- 19 Şubat 2019; 17:43:49 >
  • Hatalı ilan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İtirazcı -- 19 Şubat 2019; 17:44:28 >
  • Hatalı ilan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İtirazcı -- 19 Şubat 2019; 17:10:29 >
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.