Şimdi Ara

CCTV SİSTEMLERİ HAKKINDAKİ TÜM SORULARINIZI CEVAPLIYORUM.... (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
808
Cevap
31
Favori
72.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayirli aksamlar, gecmis olsun bu arada
  • Hocam çok teşekkür ederim. Sayenizde yaptım. Bu arada sizide çok meşgul ettim hakkınızı helal edin
  • Sorun yok, kolay gele
  • Pelco cctv sistemlerinden anlıyormusunuz? Kbd5000 joistik kontrol cihazı takılı sisteme fakat joistik bir süre sonra bağlantı kopuyor menü ışıkları sırayla yanıp sönüyor bağlı olduğu cihazı yeniden başlatmadan düzelmiyor bu sorun neden olabilir ?Şuan monitörlerinde bazıları sorunlu o monitöre erişim yok görüntü var sistem yeniden başlatıldığında düzeliyor bir süre sonra gene aynı durum ortaya çıkıyor.
  • S.a ustam bı sorum olacak 8kanalli kayıt cihazı na 8kamera bağlı. Ancak görüntüler gidiyor bazen 5kanal gidiyor bazen 3 bazen 7 si. Kameraları besleme adaptorunu aç kapa yapınca da gelmiyor ancak komple elektriği kesip taktiginda hepsi geliyor kanalların. Görüntüler kayıp olma süresi bazen saatler bazen bı kaç gün sonra oluyor bu arada görüntü olmuyanlarda kayıt ta olmuyor.??
  • bozok6666 B kullanıcısına yanıt
    Pc den mi kontrol ediyorsunuz, yazilim guncel mi

Kopma sorunlari protokol cakismasindandir genelde, pc de ise guc ayarlarindan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7D66DD504 -- 10 Haziran 2018; 1:27:54 >
  • SadikM. kullanıcısına yanıt
    Ip mi analog mu
  • Merhabalar, dvr kayıt cihazı almayı düşünüyorum. şöyle bir sorum var;
    https://urun.n11.com/kablolar/vga-y-kablo-çogaltici-çoklayici-splitter-hub-P135754135
    linkteki vga çoklayıcı alsam 2 mönitöre görüntü aktarabilir miyim?
  • spacetimereality kullanıcısına yanıt
    link gitmiş ama aynı görüntüyü izlemekse amacınız alabilirsiniz.
  • Merhabalar kayıt cihazından usb ye görüntü almaya çalışıyorum. Tüm günü seçip yedekle dediğimde, çubuk ilerlemeden, bir süre sonra bitti diyor ve kısa bir zaman kaydediyor. Biraz uğraştıktan sonra sinyal vermeye başladı, hdd hata uyarısı çıktı. Sorun neden oluyor olabilir?
  • hacıtitrettin kullanıcısına yanıt
    Network üzerinden çekin, 1 gün büyük bir zaman, usb disk in alması koaly değil
  • Merhaba, köyde kullanmak üzere 10 metreye kadar etkili olması yeterli, gece görüşlü 2 adet kamera ile yaklaşık 30 günlük kayıt yapmak için kaç gb-tb alan gereklidir?

Kameraları 2 mp, kaydı da 15 fps olsa yeterli olur mu?

Yardımlarınız için teşekkürler
  • Mali Analist55 M kullanıcısına yanıt
    Bu sizin kameranin kapasitesine, baktigi yerin hareketliligine ve nasil kayit programladiginiza bagli, ben standart 2mp de 16 kamera icin 4tb kullanirim genelde 1 ay isteyen projelerime, yaklasik okarak o kadar kaydeder, harekete duyarli, frame, bant dusururek vs vs daha da katlan8r bu sure

Bilmem anlatabildim mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7D66DD504

Bu sizin kameranin kapasitesine, baktigi yerin hareketliligine ve nasil kayit programladiginiza bagli, ben standart 2mp de 16 kamera icin 4tb kullanirim genelde 1 ay isteyen projelerime, yaklasik okarak o kadar kaydeder, harekete duyarli, frame, bant dusururek vs vs daha da katlan8r bu sure

Bilmem anlatabildim mi
    Çok teşekkür ederim bilgilendirme için
  • Merhaba,

Ev iç mekan için kablolu dome ip kamera ve nvr kayıt cihazı yani 4 kameralı bir sistem arıyorum.

Nvr cihazlarının Kameraya giden portlarının Poe destekli olanları var mı? Yoksa nvr cihazının yanına birde ayrıca poe switch mi almak gerekiyor?

720p/25 fps Uzaktan izlemede istikrarlı çalışan tecrübe ettiğiniz bir cihaz model varmı?

Ubiquti/Unifi cihazlar var istedğim gibi ama bütçeme uymuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafasadık -- 26 Ağustos 2018; 19:51:55 >
  • mustafasadık kullanıcısına yanıt
    Poe portu olan cihazlar var, bilindik bir markadan alabilirsiniz.
    Marka önermesi yapmıyorum maalesef...
  • Üstad merhaba,

Kayıt cihazım= 4 KANAL AHD KAYIT CİHAZI GOLDNET GN-5104P 5İN1 1080P

2 KAMERA TAKTIM, KAMERALAR= 2MP - 1080P FULL HD AHD KAMERA 48 LEDLİ METAL KASA AHD2-201

Ayrıca 3TB HDD yerleştirdim cihaza. Cihazın video kayıt bölümündeki ayarlar aşağıdaki resimdeki gibi bu şekilde 2 kameradan gelen ahd görüntüyü kaç gün kaydedebilirim, değiştirmem gerken ayar var mı sizce iyi görüntü almam için? İki farklı ayar var gibi pek anlamadım sistemi ön izleme ve video kod yazmışlar.

Cevaplar için teşekkürler şimdiden.

CCTV SİSTEMLERİ HAKKINDAKİ TÜM SORULARINIZI CEVAPLIYORUM....

• Mali Analist55 M kullanıcısına yanıt
    Dostum detaylı yazmışsın lakin değerle ne kadar gerçek bilemem.Kayıt zamanlayıcı diye bir alanbulabilirsen harekete duyarlı yap, sadece harekete duyarlı, bu şekilde gereksiz kayıt yapmayarak süreyi uzatmış olursun.
    Ayrıca çerçeve demiş, sanırım fps ten bahsediyor, onu 15 altı tutmamanı öneririrm, eğer çok hızlı bir alan ise 25 fps üzerine çıkman gerekir.
    Kayıt bant genişliği 2048 sanırım, 2mp onu değişken ( vbr ) 4096 ya çekmeni öneriririm, Sabit ( cbr ) yaparsan gereksiz kaydetmiş olur.
  • Çok teşekkür ederim
  • Hocam merhabalar.

1 adet mağazamız var. 1 adet de gelecek hafta açılacak.

İlkinde AvenirTR diye 16kanal bir kayıt cihazı var. Ama çok dertliyiz çünkü pc yazılımı sadece cms2000 ve telefon yazılımı da sadece AvenirTR Pro. Yazılımı çok sıkıntılı cihazın da portları yine aynı sıkıntılı. Üstelik çok övülüyordu diye bunu aldık.

Şimdi 2 tane kayıt cihazı lazım. 2 mp 16 tane kamera takacağım. Hybrid olmasına gerek yok. Fiyat 1000 TL'ye kadar çıkabilirim. Haikon'u çok övüyorlar doğru mudur?

Not: tavsiye istemeyin diyorsunuz kusura bakmayın ama mecburum istemede. Varolan bir cihazı çöpe atacağım. Yenisini aldığımda onu da atmak istemiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.