Şimdi Ara

CCTV SİSTEMLERİ HAKKINDAKİ TÜM SORULARINIZI CEVAPLIYORUM.... (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
809
Cevap
31
Favori
72.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    PLUG desteği kısıtlı olabilir,
    İnternet Explorer ile dene ( eğer programı yok ise ) ve ayrıca axtive x ayarlarında eklenti kısımlarını etkinleştir / sor yap,
    siteyi de güvenilen sitelere ekle ( alttaki tik i kaldırıp )Bu şekilde dene,
    Yapamazsan örnek resim atarım.
  • Hocam yapamadım. Ayrıca port açma olayınıda bilmiyorum. Resim atarsanız iyi olur. Ayrıca diyelimki kamera işyerimdeki ağda çalışıyor. İp adresi 192.168.1.50 diyelim ben bu kameraya evdeki ağdan nasıl bağlanırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alparslan46 A kullanıcısına yanıt
    Modem ayarlarına girmelisin,
    İnternette var yeterince, her modemde yeri değişiktir ama kural hep aynıdır.

Sen modemin ilgili kural bölümüne
    192.168.1.50 için TCP de 80
    192.168.1.50 için TCP de 1234 ( 1234 sallama bir rakam, senin kayıt cihazında media portu şeklinde yaz )

Ayrıca kayıt cihazının network bölümünde ayrıca mobil portu da olabilir.
    Bu kuralları etlkinleştirdikten sonra canyouseeme.org adresinden portların açılıp açılmadıgını kontrol edebilirsin.
    Daha sonra kayıt cihazının network bölümünden p2p bölümüne gelip oradaki karekodu mobil uygulamandan okutarak heryerden izleyebilirsin.
    Rast gele
  • Hocam telefon uygulamasından izliyorum onda sorun yok. Sadece başka ağdaki pc den izleyemiyorum. Onu nasıl izleyebilirim. Kusura bakma başını ağrıtıyorum. Biraz bilgisayar bilgim var ama bu işler çok karışık geldi içinden çıkamadım bir türlü

anlattım ya, port yönlendirme yapacaksın,
    kayıt cihazına gir, network bölümünde http portunu 80, medya portunu **** göreceksin, o iki portu kayıt cihaznın ıp sine yönlendireceksin.
    Google ye sor, modeminin markası ne ise,
    Örnek asus dsl-67u port yönlendirme diye ( senin modem ne ise )
    Benzer şekilde yap.

***Modem ile cihaz aynı ağda olmalıdır.
  • Son birşey daha sorayım müsaadenle. Peki port yönlendirme yaptım diyelim. Kamera işyerimde evdeki pc den bağlanmak için ne yapmam gerekir. Yani intwrnet explorer ayarlarınıda yaptım diyelim ne yazarak bağlanacağım işyerindeki kameraya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alparslan46 -- 22 Mayıs 2018; 11:31:21 >
    Ona sabit ip gerekebilir,
    Eğer CMS programında seri no ile izleme var ise izleyebilirsin.
    Ya da dış ıp yi girerek internet Explorer den
  • Peki onu nasıl öğrenebilirim

• Veya dış ip yi nasıl öğrenebilirim

Ama sadece soru soruyorsun ve vaktimi alıyorsun, daha derdini bile anlatamıyorsun.Kayıt cihazının markası modeli ne, telefonun işletim sistemi ne, bilgisayarının işletim sistemi ne, modeminin markası ve modeli ne, internet servis sağlayıcın kim ve aldığın hizmet ne ( vdsl-adsl )
    Sen bilgi vermezsen nasıl yardımcı olayım sana
  • Kusura bakma seni yordum. Hakkını el et

Dostum anlayamadın sanırım, bilgi ver diyorum.
    Kayıt cihazın, modemin vs vs
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7D66DD504

Dostum anlayamadın sanırım, bilgi ver diyorum.
    Kayıt cihazın, modemin vs vs
    Kayıt cihazı markası amcrest kameralarla aynı marka modem zyxel VMG3312-B10B pc işletim sistemim windows 10 pro x64 telefon işletim sistemi android 7 internet servis sağlayıcı türknet

Kayit cihazinin network bolumune girip oradaki portlarin resmini atmani istiyorum

• Şuan hastanedyim işyerine geçince atarım

• Buyrun hocamCCTV SİSTEMLERİ HAKKINDAKİ TÜM SORULARINIZI CEVAPLIYORUM....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alparslan46 -- 22 Mayıs 2018; 16:12:41 >
  • CCTV SİSTEMLERİ HAKKINDAKİ TÜM SORULARINIZI CEVAPLIYORUM....
  • hocam hepsinin resmini attımCCTV SİSTEMLERİ HAKKINDAKİ TÜM SORULARINIZI CEVAPLIYORUM....CCTV SİSTEMLERİ HAKKINDAKİ TÜM SORULARINIZI CEVAPLIYORUM....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alparslan46 -- 22 Mayıs 2018; 18:49:15 >

Kusuruma bakma, cok musait olamadim

Ilk olarak tcp/ip kismindaki dhcp kutusunun isaretini kaldir, ic ip nin degisip degismedigini kontrol et ve kaydet/uygula de

Eger ip degismediyse ip adresimiz 192.168.1.41

Portlarimiz ise 80 ve 37777

Simdi bi tercih yaptirayim sana, eger kayit cihazinin sifrelerini degistirdiyseniz ve standart bir sifre yok ise ve cok ta guvenlik gerekmeyen bir yapi icerisindeyseniz pirt yonlendirmek zorunda degilsiniz. Tek yapmaniz gereken modemden DMZ i aktiflestirip, hedef ip ye 192.168.1.41 yazmaniz

Bu sekilde disardan gelen butun portlar ilgili ip ye yonlenecektir ( portun karsiligi var ise )

Yok burada guvenlik istiyorum diyosan port yonlendirme yapacagiz

Modemde port yonlendirme diye bir alan var, nat altinda olabilir

Oradan kural ekle diyoruz

Kural ismi onemli degil, protokol tcp seciyoruz, ayrica eger adsl ise myisp ptm, fibernet ise myisp atm seciyoruz

192.168.1.41 icin 80 portunu etkinlestiriyoruz, baslangic 80, bitis 80

Sonra 37777 icinde yeni bir kural ekliyoruz

Kurallarin aktif olarak esitlendoginden emin olun

Portlarin acik olup olmadigini canyouseeme.org adresinden kontrol edebilirsin

Eger success ( basarili ) yaziyorsa 80 ve 37777 icin artik haziriz demektir

Kayit cihazinin network kismindan altta gordum p2p bolumu var, oradaki karekod u uygulamaya okutup istediginiz yerden izleyebilirsiniz

Ileri guvenlik istiyorsaniz bir iki model daha var ama size gerek yok, buyuk ihtimal dmz i etkinlestirip cikacaksiniz

Takilirsaniz sorun yine mutlaka

• Çok teşekkür ederim artık yarın sabah kontrol eder size dönüş yaparım. Hayırlı akşamlar

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.