Şimdi Ara

CBC Newscast ingilizce gelişimi(Güncellendi 29 ağustos!) (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
53
Favori
21.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu CBC dersleri nedir arkadaşlar. a1-a2 seviyesi olanlar kullanabilir mi? mantığı nedir biraz bilgi verebilecek olan var mı?
  • RauLgs21 R kullanıcısına yanıt
    rat.planet hocanın 6 adımda ingilizce çalışma önerisini inceleyebilirsin, orada daha ayrıntılı şekilde anlatılmış.
    https://forum.donanimhaber.com/ingilizce-ogrenme-onerisi-kaynaklar-calisma-programi--120127902
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oguzyar

rat.planet hocanın 6 adımda ingilizce çalışma önerisini inceleyebilirsin, orada daha ayrıntılı şekilde anlatılmış.
    https://forum.donanimhaber.com/ingilizce-ogrenme-onerisi-kaynaklar-calisma-programi--120127902
    Teşekkür ederim. o konuya bakmıştım çok kez. günce 3 saat ayırmam imkansız. ayrıca çok çok çok zahmetli yöntemler. ben bu sistemi merak ettim o yüzden sormuştum. cevap için teşekkür ederim tekrar
  • Cbc derslerinin son kısmını da bitirmiş miydiniz?
  • Hocam Merhabalar,

Yds Sınavına Hazırlanıyorum. Elinizde sizin çalıştığınız kaynakların toplu indirme linki var mı? Paylaşırsanız çok mennun kalacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: dantebulut

Hocam Merhabalar,

Yds Sınavına Hazırlanıyorum. Elinizde sizin çalıştığınız kaynakların toplu indirme linki var mı? Paylaşırsanız çok mennun kalacağım
    Ydsye uygun bir kaynak değil cbc dersleri. Vakit kaybı olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar defalarca yazdım.

Cbc dersleri sınavlar için kullanılabilecek temel,birinci,öncelikli kaynak değildir.Olamaz.
    Çünkü artık her sınavın soru tipi,soru zorluğu,müfredatı çok farklı.
    Bu nedenle hangi sınava hazırlanıyorsanız o sınav için hazırlanmış bir kitap seti alıp çalışıp BİTİRİN.
    Çıkmış soruları çözün.Kelimeleri öğrenin.VAKİT KALIRSA cbc dersleri ek,yardımcı,destekleyici bir kaynak olarak KULLANILABİLİR.
  • Merhaba emekleriniz için teşekkürler.

CBC derslerine başlamak istiyorum ücretsiz olduğunu yazmışsınız.Acaba bunların 2020 versiyonları var mı? Siz bu kaynakları nereden buldunuz.

Tam olarak nasıl bir yol izlemem gerekiyor.1. ders diye bir şey var mı?
  • BalPorsuque B kullanıcısına yanıt
    2020 versiyonu var.Ama tamamen online çalışma gerektiriyor.Site;
    https://www.cbc.ca/learning-english
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

teşekkürler bunu ben de bulmuştum ama sanırım bir başlangıç noktası yok anladığım kadarıyla doğru mudur? Yani 1.ders budur şeklinde bir şey yok.

Gerçi burada paylaşılan arşivde de öyle bir durum söz konusu değil sadece tarihsel bir sıralama var.

Bu cbc'nin olayı ingilizceyle haşır neşir olmak diyebilir miyiz? Bir ders olarak görmek yanlış bir bakış açısı sanırım.

• quote:

hocam merhabalar.

cbc derslerının ılk 110 luk kısmı iyice sindirerek bitirdim.

fakat diger dersleri pek begenemedım. onun yerıne cbc derslerıne benzer haberler okuyarak aynı çalışma stilini sürdürüyorum.

speakıng writing gibi seylerıde huseyın demırtas hocanın kendı kaynaklarından ogrenıyorum.

amacım toefldan yuksek bir puan almak olucak. 9 aydır bu duzende gidiyorum sizde basarılı olur muyum?

• Tuyuh kullanıcısına yanıt
    Bu çalışma yönteminiz BENCE yanlış.Sebepleri;
    1.Toelf gibi sınavlar için hazırlanmış bir kitap seti kullanın.Çünkü sınav formatları farklı.
    Cambridge,Oxford gibi yayınların TOELF için hazırlanmış kitap setlerini alın.Alırken kitapların ses cd'si olmalı ki speaking çalışması yapılabilsin.
    2.Haber okumak ve cbc dersleri çalışmak aynı şey değil.cbc derslerinde speaking,listening çalışması da var.
    Kolay gelsin.
  • quote:

Bu çalışma yönteminiz BENCE yanlış.Sebepleri;
    1.Toelf gibi sınavlar için hazırlanmış bir kitap seti kullanın.Çünkü sınav formatları farklı.
    Cambridge,Oxford gibi yayınların TOELF için hazırlanmış kitap setlerini alın.Alırken kitapların ses cd'si olmalı ki speaking çalışması yapılabilsin.
    2.Haber okumak ve cbc dersleri çalışmak aynı şey değil.cbc derslerinde speaking,listening çalışması da var.
    Kolay gelsin.
    Tesekkurler son olarak

dediginiz kaynaklarinin pdflerini bulmak mumkun mudur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Penguan readers kitapları hocam bu kitap setinin linkleri bozulmuş tekrar koyabilir misiniz acaba ?
  • Usta selamlar , sizin ingilizce çalışma konunuzu gördüm. rat.planet hoca konuyu silmiş ve yeni açtığı konu ingilizce hazırlık sınavları için yeterli değil kendisi belirtti. Ben adımları hatırlıyorum ama nasıl çalışmam gerektiğini bilmiyorum. CBC , Look Ahead , speaking ve gramer gibi konuları nasıl çalışmalıyım? Önerdiği kitapları ve kaynakları biliyorum ama çalışma taktikleri yok. Usta lütfen yardımcı ol.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrBF.TheRobot -- 20 Temmuz 2020; 10:45:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrBF.TheRobot

Usta selamlar , sizin ingilizce çalışma konunuzu gördüm. rat.planet hoca konuyu silmiş ve yeni açtığı konu ingilizce hazırlık sınavları için yeterli değil kendisi belirtti. Ben adımları hatırlıyorum ama nasıl çalışmam gerektiğini bilmiyorum. CBC , Look Ahead , speaking ve gramer gibi konuları nasıl çalışmalıyım? Önerdiği kitapları ve kaynakları biliyorum ama çalışma taktikleri yok. Usta lütfen yardımcı ol.
    Slm, sınavlar ilgili hiç bilgim yok :( ben iş ve genel ingilizce odaklı baktım tamamen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: declan43

Penguan readers kitapları hocam bu kitap setinin linkleri bozulmuş tekrar koyabilir misiniz acaba ?
    Tümü kaldırılmış admin tarafından, baya da geçmiş bulabilirsem eklerim ama
  • Güncellendi 29 ağustos!
  • helal olsun hocam. bu arada remote olarak mı çalışıyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: elonardo

helal olsun hocam. bu arada remote olarak mı çalışıyorsunuz?
    Teşekkür ederim evet hocam remote, freelancer olarak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.