Şimdi Ara

CBC Newscast Lesson ingilizce gelişimi(Güncel)

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
134
Cevap
49
Favori
13.766
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Yabancı Diller ve Dil Eğitimi >> İngilizce >> CBC Newscast Lesson ingilizce gelişimi(Güncel)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Teğmen
  148 Mesaj
  Herkese selam!

  Bende çoğunuz gibi ingilizce öğrenmeye çalışan biriyim ve gramer uzun zaman önce bitti tabi bu sürede farklı yollar da denedim sonuçta aldım mesela penguan readers kitaplarını okudum ve bir amaç belirlemiştim günde en az 30 sayfa okuyacaksın! Şeklinde ve çok iyi bir sonuç aldım 1 ay bunu devam ettirdim ve yaklaşık 600 900 sayfa arası okuma gerçekleştirdim bu seviyemi nirvana yaptı diyebilirim tabi bu sadece reading kısmına yarar sağladı writing halen durmalara sebep oldu ama yılmadım ispanyol bir bayan arkadaş buldum oda benim gibi öğrenmeye çalışıyordu onunla her gün konuştum bir ara sevgili gibiydik enterasan bir kızdı, bir şeydi ama o kısmı önemli değildi benim için, önemli olan ingilizceye katkısı ve bir süreden sonra baya hızlandığımı fark ettim ve Mesleki ingilizce dersinde(4.sınıf) doğaçlama bir şey yazmamız istendiğinde hiç bir hata yapmadan çok iyi bir makale yazdım ve 100 aldım bu çok iyi bir sonuçtu çünkü benim üniversite 3. sınıfa kadar ingilizce dersim alttandı.
  NELER YAPTIM?
  *Murat kurt Gramer kitabını bitirdim ve not tuttum; her gün tekrar yaptım, konu çoğaldıkça 2-3 günde 1 tekrar yaptım.
  *Penguan readers kitaplarını okudum(günde 30 sayfa 1 ay düzenli uyguladım.
  *Writing gelişimi için İspanyol bir kız ile sürekli Wp üzerinden yazıştım.
  *The hundred serisini bitirdim, İngilizce altyazısız.


  Bu müthiş sonuç ve erasmusta kazandım düşüne biliyor musunuz hiç bir şey bilmeyen bir adam dan erasmus kazanıp mesleki ingilizce den 100 alacak bir duruma gelmek.. ama erasmus yapamadım whereas I had deserved to join :// ve şuan öğrenecek arkadaşlara bir yol göstermek veya yoldaş olmak için hem de kendi gelişimimi buraya yazıp sonuçlarınızı görmeniz için CBC Derslerine başlıyorum! Ben CBC kaynaklarını sona bırakmak istemiştim, yani C1 seviyesine ulaşa bilmeye. Şuana kadar sonuçlarını açık şekilde yazan olmamış ve gelişim şürecini yazmak bir sonuç verebilir. Çünkü akademik bir gelişim istiyorsanız ya da @rat.planet hocanın dediği gibi gerçek ingilizce öğrenmek istiyorsanız CBC müthiş bir kaynak hem de ücretsiz.

  BU arada(12.newscastteyim şuan) derslerini bir pdf de birleştirdim ve kitap haline getirdim yaklaşık 100 NEWCASTS 250 sayfa gibi bir şey ve onu da buraya ekleyeceğim teker teker indirmeye gerek yok
  size de tavsiyem bir kitap yapın onu 15 tl gibi bir şeye çıkar.

  İNDİRME LİNKLERİhttps://forum.donanimhaber.com/ucretsiz-ingilizce-kaynaklar-guncel--135668375#135668375

  Yapacaklarım; (Bunlar benim kendi metodum kesinlikle doğrudur demiyorum siz farklı bir yol deniyebilirsiniz)
  1. adımım
  ilk başta beyler, fosforlu bir kalem alın bilmediğiniz kelimenin üstünü çizmek için bu daha açık hale getiriyor ve daha renkli yapıyor işi.

  2.İlk başta dersin ses dosyasını açıp dersi hiç okumadan kadın ile birlikte göz teması ile takip edelim dersi, bittikten sonra normal şekilde ses dosyasını açmadan okuyun ve bilmediğiniz kelimenin üstünü fosforlu kalem ile çizin ve sonra anlamlarını öğrenin(bir kere sessiz okuduktan sonra arkada kısık sesle dersi dinleyebilirsiniz) öğrendikten sonra kelimelerin anlamını tekrar okuyun ve alıştırmalara geçin ve hepsini çözün. Kelimeleri not etmeyi unutmayın, bir defter alın kendinize bunun için.

  3.Ders bittiğinde tekrar dinleyin anlamlarını bilerek! (Speaking için @rat.planet hocanın dediği şekilde yapın)
  ses dosyaları için sadece kendinizin olduğu bir wp grubu açın ve otobüste şurada burada her yerde açıp dinleyin.
  BUNLAR SADECE BİR ÖNERİYDİ VE GELİŞİMİMİ YAZACAĞIM İÇİN DENEDİĞİM METODU YAZDIM..


  Aylık olarak gelişimimi yazacağım gençler.. O zaman geldiği vakit görüşürüz.. İngilizce öğrenmemek için hocasından dayak yiyen bu çocuk bile bu seviyeye geldiyse, her şeyi yapabilirsiniz beyler :)


  1 cbc newscast çözeceğim, hedeflerinize göre değiştirebilirsiniz; siz en az 4 yapın onu.. HERKESE BAŞARILAR EMİN OLUN BAŞARIRSINIZ! SADECE İNANIN...

  1.AY TARİH:28.05.2018

  İlk aydan çok çok iyi sonuç beklemek biraz çocukça olur ama ilk ay azmi oturtmak için çok önemli! Özelliklede hepinizin bildiği gibi ülkemizde konuşma da olan o özgüvensizlik ve çekingenliği atlatma konusunda.. Bunu örneklerle açıklayacağım mesala ben şu pronunciation kelimesini yani telaffuz, bunu bir türlü düzgün bir şekilde söyleyemiyordum ama bir yerden sonra akıcı ve düzgün bir şekilde söyleyebildiğimi fark ettim bu cbc dersinin dışında olan bir örnekti ama cbc den verecek olursam 'classification' kelimesini gösterebilirim(CBC 1. dersinde bulunmakta) söylemeye çalışırken baya zorlanırdım claf clafis gibi kısımda kalırdım ama 1 2 gün sonra başka derslerden sonra genel bir tekrar yapmak gerek 10 derste bir olabilir işte o zaman tekrar denediğimde çok iyi bir şekilde söylediğimi fark ettim, burda anlatmak istediğim söyleyemiyorum diyip vazgeçmeyin emin olun oturuyor.. ilk başlarda baya hata yapabilirsiniz bu hevesinizi kırmasın belli bir yerden sonra emin olun müthiş bir şekilde söylüyorsunuz, içinizden konuştuğunuz gibi ;) bu hissi bilirim, 2. Ayda see youuu:)))

  ""Writing skill:Bu kısım ileri düzey cbc derslerinde baya gelişir şuan fazla katkı sağlayacağını düşünmüyorum çünkü fazla alıştırma yok.

  ""Speaking skill: Yukarıda anlattım.

  ""Reading skill:Belli bir noktadan sonra daha seri bir şekilde okuma beceresi oldu, 1. ayda bile etkisini gördüm ama Günde 30 sayfa ingilizce okuma çalışmamın katkısınıda unutmamak gerek.

  ""Listening skill:Ne kadar çok dinleme yaparsınız o kadar kolay olacak ve meyvesinide ingilizce film izlerken aklınızda çok iyi oturan kelimeyi anladığınız anda gelen mutluluk olacak:)  2. AY TARİH:29.06.2018
  Artık daha hızlı ve daha aksanlı okuyabiliyorum. CBC derslerini çalışırken o metinleri, Türkçe metin okur gibi sesli bir şekilde telafüz etmek gerekiyor biliyorsunuz bunu ve aksanınız kötü ise moralinizi bozmayın bu gayet normal zaman içinde gelişiyor ve işte bu zamana bu benim 2.ayı örnek verebiliriz. Listening de gelişimide daha açık şekilde fark edebiliyorum ve bu gelişim 2.ay da böyleyse 1 yıl sonunda nasıl olur tahmin bile edemezsiniz, siz sadece çalışın gerisi gerçekten geliyor yani çalışmadan Allahım şöyle böyle olsun demek cahilliğin daniskasıdır. Eğer böyle bir şey olsaydı islam ülkeleri şuan dünyanın en gelişmiş ülkeleri olurdu ama haller ortada :) Tabi bu listening gelişiminde OXFORD UNİVERSTİY PRESS'in bana katkılarını belirtmeden olmaz resimde atacağım ve eğer isteyen olursa ekleyeceğim onları da, 3. ay da görüşürüz.  ""Writing skill:1.ay ile aynı durum ve bu durum bir üst seviyede gelişecektir.


  ""Speaking skill:Yukarıda belirtiğim gibi aksandan moral bozmadan devam, gelişiyor


  ""Reading skill:Artık daha hızlı okuyorum


  ""Listening skill:Gelişim kendini gösteriyor, Oxford Universtiy Pressi de unutmamak gerek
  TEMMUZ VE AGUSTOS AYI(3 VE 4)

  Maddi açıdan sıkıntılar yaşadığım için İngilizce çalışmaya ara verdim ve bir iş bulup çalıştım o yüzden 3. ve 4. ay eklemesi olmayacak.


  3.AY


  2 aylık bir ara vermek biraz paslandırmıştı ama çalıştığım yaklaşık 63 dersin tüm konusu aklımda idi ve genel bir tekrar yaptığımda zorlanma yaşamadım ve bu eylül ayını genel bir dinleme ve konuşma pratiğine ayırdım ek olarak sadece 10 tane ders bitirdim. Daha geniş bir bilgi 6. ayda yazacağım ama 3. ay olarak görülmesi daha mantıklı.

  ""Writing skill:


  ""Speaking skill:


  ""Reading skill:


  ""Listening skill:


  4.AY[color]  CBC'nin ilk aşamasında 110 ders var ve ben yaklaşık 100 tanesini bitirmiş bulunmaktayım, yakında 2. seviye derslerine geçeceğim. Günde 1 dersi tamamen bitirip(dinleme ve sesli olarak tekrar etme) haftasonları da bunları genel olarak tekrar etmek aşırı derecede katkı sağladı. Örneğin bir BBC klasiği olan 5 sezonluk Merlini izlerken yaklaşık %70-80 i anlıyordum(https://www.netflix.com/title/70142436) ve bunu daha ilk CBC derslerini tamamen bitirmeden ulaştım ve günde sadece 1 Pdf bitirdim, sizler aşırı derece yüklenmek isterseniz bunun meyvesini daha erken ve daha verimli alırsınız.
  Oxford Pressi de öneririm, katkısını göreceksinizdir. CBC yanınında başka şeylerde dinlemeye çalışın ve okuyun bu ek bir katkı sağlar. Ben şuan English Grammer Use 3 ten her gün 1 konu bitiriyorum zaten her konu 1 sayfa; ilk sayfa konu anlatılır arka kısımda alıştırma olur.

  ""Writing skill:Bu kısım bir üst seviye derslerde gelişeceğini düşünüyorum çünkü yeteri kadar alıştırma yok ama tabi siz yabancı birini bularak geliştirebilirsinizde.


  ""Speaking skill:Bir yazı gördüğünüzde veya bir kesit duyduğunuzda onu tekrar etmeye çalıştığınızda bir zorluk yaşanır, işte bu kalmıyor ve daha seri şekilde konuşabilecek düzeye geliyor insan, şuan bir yabancı biri ile kolay bir şekilde konuşabilirim, siyaset bile yapabilirim. CBC kaynağının bunun üzerinde çok iyi bir katkısı var. Kaynak çok önemli.


  ""Reading skill:Bunun sadece bir mantığı var, ne kadar çok okursan o kadar gelişir.


  ""Listening skill: Merlinin %70-80 anlayabilecek düzeye geldim 4 ay sonunda


  5 ve 6.AY (son ay)


  Cbc bitmiştir arkadaşlar 1 haftaya toplayıp son ayı da ekleyeceğim. Artık gönül rahatlığı ile ingilizce biliyorum diye biliyorum. Somut bir örnek vereceğim The friends serisinin yüzde 95 anlıyorum. Daha detaylı olarak toplayıp yazacağım! Pes etmeyin sonu güzel oluyor :)  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erencan000 -- 17 Eylül 2019; 18:28:19 >  |
  |
  _____________________________
  Trust in your abilities and never doubt your potential to achieve. No matter how much negativity exists around you; you have the power to do wonderful, remarkable things.
 • Binbaşı
  1866 Mesaj
  Teşekkürler  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Binbaşı
  1866 Mesaj
  Murat kurt PDF kitabı var mı ?  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Teğmen
  148 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre

  Murat kurt PDF kitabı var mı ?

  Vardı bir yerde denk gelmiştim. yakında bulduğum diğer kitapları da ekleyip güncelleme yapacağım onu da eklerim hocam.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
  Trust in your abilities and never doubt your potential to achieve. No matter how much negativity exists around you; you have the power to do wonderful, remarkable things.
 • Binbaşı
  1866 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre

  Murat kurt PDF kitabı var mı ?

  Vardı bir yerde denk gelmiştim. yakında bulduğum diğer kitapları da ekleyip güncelleme yapacağım onu da eklerim hocam.

  Eğer bu kitabı da bulma şansın varsa çok iyi olur.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Teğmen
  148 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre

  Murat kurt PDF kitabı var mı ?

  Vardı bir yerde denk gelmiştim. yakında bulduğum diğer kitapları da ekleyip güncelleme yapacağım onu da eklerim hocam.

  Eğer bu kitabı da bulma şansın varsa çok iyi olur.

  Üniversite başladığı için fazla kurcalama yapamadım her şey tam otursun bir ara oturup kitap arayacağım çünkü yavaş yavaş gramer bitiyor. Senin için de ararım onu bulursam da hem buraya güncelleme olarak ekler hem de sana mesaj olarak yollarım merak etme :) yeni mı başlıyorsun Gramer e ?  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
  Trust in your abilities and never doubt your potential to achieve. No matter how much negativity exists around you; you have the power to do wonderful, remarkable things.
 • Binbaşı
  1866 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre

  Murat kurt PDF kitabı var mı ?

  Vardı bir yerde denk gelmiştim. yakında bulduğum diğer kitapları da ekleyip güncelleme yapacağım onu da eklerim hocam.

  Eğer bu kitabı da bulma şansın varsa çok iyi olur.

  Üniversite başladığı için fazla kurcalama yapamadım her şey tam otursun bir ara oturup kitap arayacağım çünkü yavaş yavaş gramer bitiyor. Senin için de ararım onu bulursam da hem buraya güncelleme olarak ekler hem de sana mesaj olarak yollarım merak etme :) yeni mı başlıyorsun Gramer e ?

  Benim de üniversite başladı ama ağırlığı yabancı dile vermem lazım. Grammere yeni başlıyorum hatta bu hafta içinde bu PDF leri çıkartıp kullanmaya başlayacağım yaza kadar halletmem lazım İngilizce ve Almancayi . Haber verirsen çok iyi olur teşekkürler şimdiden 😁  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Teğmen
  148 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre

  Murat kurt PDF kitabı var mı ?

  Vardı bir yerde denk gelmiştim. yakında bulduğum diğer kitapları da ekleyip güncelleme yapacağım onu da eklerim hocam.

  Eğer bu kitabı da bulma şansın varsa çok iyi olur.

  Üniversite başladığı için fazla kurcalama yapamadım her şey tam otursun bir ara oturup kitap arayacağım çünkü yavaş yavaş gramer bitiyor. Senin için de ararım onu bulursam da hem buraya güncelleme olarak ekler hem de sana mesaj olarak yollarım merak etme :) yeni mı başlıyorsun Gramer e ?

  Benim de üniversite başladı ama ağırlığı yabancı dile vermem lazım. Grammere yeni başlıyorum hatta bu hafta içinde bu PDF leri çıkartıp kullanmaya başlayacağım yaza kadar halletmem lazım İngilizce ve Almancayi . Haber verirsen çok iyi olur teşekkürler şimdiden 😁

  Benim de son sene ne yapacağımı şaşırdım, KPSS mı baksam İngilizce mı baksam kaldım öyle :/ ilk sana yollarım :) ek olarak ta o arşiv de olan gramer pratik kitabını bitir, çok iyi kaynak :)  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
  Trust in your abilities and never doubt your potential to achieve. No matter how much negativity exists around you; you have the power to do wonderful, remarkable things.
 • Binbaşı
  1866 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre

  Murat kurt PDF kitabı var mı ?

  Vardı bir yerde denk gelmiştim. yakında bulduğum diğer kitapları da ekleyip güncelleme yapacağım onu da eklerim hocam.

  Eğer bu kitabı da bulma şansın varsa çok iyi olur.

  Üniversite başladığı için fazla kurcalama yapamadım her şey tam otursun bir ara oturup kitap arayacağım çünkü yavaş yavaş gramer bitiyor. Senin için de ararım onu bulursam da hem buraya güncelleme olarak ekler hem de sana mesaj olarak yollarım merak etme :) yeni mı başlıyorsun Gramer e ?

  Benim de üniversite başladı ama ağırlığı yabancı dile vermem lazım. Grammere yeni başlıyorum hatta bu hafta içinde bu PDF leri çıkartıp kullanmaya başlayacağım yaza kadar halletmem lazım İngilizce ve Almancayi . Haber verirsen çok iyi olur teşekkürler şimdiden 😁

  Benim de son sene ne yapacağımı şaşırdım, KPSS mı baksam İngilizce mı baksam kaldım öyle :/ ilk sana yollarım :) ek olarak ta o arşiv de olan gramer pratik kitabını bitir, çok iyi kaynak :)

  Bence İngilizce'yi de ihmal etme az da olsa çalış unutuluyor diğer türlü. Oxford grammer kitabının PDF sini de çıkarayım o zaman güzel bir şeye benziyor.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Teğmen
  148 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre

  Murat kurt PDF kitabı var mı ?

  Vardı bir yerde denk gelmiştim. yakında bulduğum diğer kitapları da ekleyip güncelleme yapacağım onu da eklerim hocam.

  Eğer bu kitabı da bulma şansın varsa çok iyi olur.

  Üniversite başladığı için fazla kurcalama yapamadım her şey tam otursun bir ara oturup kitap arayacağım çünkü yavaş yavaş gramer bitiyor. Senin için de ararım onu bulursam da hem buraya güncelleme olarak ekler hem de sana mesaj olarak yollarım merak etme :) yeni mı başlıyorsun Gramer e ?

  Benim de üniversite başladı ama ağırlığı yabancı dile vermem lazım. Grammere yeni başlıyorum hatta bu hafta içinde bu PDF leri çıkartıp kullanmaya başlayacağım yaza kadar halletmem lazım İngilizce ve Almancayi . Haber verirsen çok iyi olur teşekkürler şimdiden 😁

  Benim de son sene ne yapacağımı şaşırdım, KPSS mı baksam İngilizce mı baksam kaldım öyle :/ ilk sana yollarım :) ek olarak ta o arşiv de olan gramer pratik kitabını bitir, çok iyi kaynak :)

  Bence İngilizce'yi de ihmal etme az da olsa çalış unutuluyor diğer türlü. Oxford grammer kitabının PDF sini de çıkarayım o zaman güzel bir şeye benziyor.

  gramer biterse çok rahatlarım.gramer tekrar yapıp metin okurum bu da çok iyi olur ve daha çok zaman yaratırım ve gramer çalışmak bir yerden sonra sıkıyor
  evet onu da indir ben de indireceğim onu, metin okumak gibi bir şey o :)
  _____________________________
  Trust in your abilities and never doubt your potential to achieve. No matter how much negativity exists around you; you have the power to do wonderful, remarkable things.
 • Binbaşı
  1866 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre

  Murat kurt PDF kitabı var mı ?

  Vardı bir yerde denk gelmiştim. yakında bulduğum diğer kitapları da ekleyip güncelleme yapacağım onu da eklerim hocam.

  Eğer bu kitabı da bulma şansın varsa çok iyi olur.

  Üniversite başladığı için fazla kurcalama yapamadım her şey tam otursun bir ara oturup kitap arayacağım çünkü yavaş yavaş gramer bitiyor. Senin için de ararım onu bulursam da hem buraya güncelleme olarak ekler hem de sana mesaj olarak yollarım merak etme :) yeni mı başlıyorsun Gramer e ?

  Benim de üniversite başladı ama ağırlığı yabancı dile vermem lazım. Grammere yeni başlıyorum hatta bu hafta içinde bu PDF leri çıkartıp kullanmaya başlayacağım yaza kadar halletmem lazım İngilizce ve Almancayi . Haber verirsen çok iyi olur teşekkürler şimdiden 😁

  Benim de son sene ne yapacağımı şaşırdım, KPSS mı baksam İngilizce mı baksam kaldım öyle :/ ilk sana yollarım :) ek olarak ta o arşiv de olan gramer pratik kitabını bitir, çok iyi kaynak :)

  Bence İngilizce'yi de ihmal etme az da olsa çalış unutuluyor diğer türlü. Oxford grammer kitabının PDF sini de çıkarayım o zaman güzel bir şeye benziyor.

  gramer biterse çok rahatlarım.gramer tekrar yapıp metin okurum bu da çok iyi olur ve daha çok zaman yaratırım ve gramer çalışmak bir yerden sonra sıkıyor
  evet onu da indir ben de indireceğim onu, metin okumak gibi bir şey o :)


  Kesinlikle öyle grammeri sağlam bir şekilde halledip bol bol okuma ve çalışma yapmak lazım bir yerden sonra sıkıyor dediğin gibi. Senin önerdiğin pratik kitabı bu Oxford un pratik kitabı öyle mi ? Yoksa başka kitaptan mı bahsediyorsun?  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Teğmen
  148 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre

  Murat kurt PDF kitabı var mı ?

  Vardı bir yerde denk gelmiştim. yakında bulduğum diğer kitapları da ekleyip güncelleme yapacağım onu da eklerim hocam.

  Eğer bu kitabı da bulma şansın varsa çok iyi olur.

  Üniversite başladığı için fazla kurcalama yapamadım her şey tam otursun bir ara oturup kitap arayacağım çünkü yavaş yavaş gramer bitiyor. Senin için de ararım onu bulursam da hem buraya güncelleme olarak ekler hem de sana mesaj olarak yollarım merak etme :) yeni mı başlıyorsun Gramer e ?

  Benim de üniversite başladı ama ağırlığı yabancı dile vermem lazım. Grammere yeni başlıyorum hatta bu hafta içinde bu PDF leri çıkartıp kullanmaya başlayacağım yaza kadar halletmem lazım İngilizce ve Almancayi . Haber verirsen çok iyi olur teşekkürler şimdiden 😁

  Benim de son sene ne yapacağımı şaşırdım, KPSS mı baksam İngilizce mı baksam kaldım öyle :/ ilk sana yollarım :) ek olarak ta o arşiv de olan gramer pratik kitabını bitir, çok iyi kaynak :)

  Bence İngilizce'yi de ihmal etme az da olsa çalış unutuluyor diğer türlü. Oxford grammer kitabının PDF sini de çıkarayım o zaman güzel bir şeye benziyor.

  gramer biterse çok rahatlarım.gramer tekrar yapıp metin okurum bu da çok iyi olur ve daha çok zaman yaratırım ve gramer çalışmak bir yerden sonra sıkıyor
  evet onu da indir ben de indireceğim onu, metin okumak gibi bir şey o :)


  Kesinlikle öyle grammeri sağlam bir şekilde halledip bol bol okuma ve çalışma yapmak lazım bir yerden sonra sıkıyor dediğin gibi. Senin önerdiğin pratik kitabı bu Oxford un pratik kitabı öyle mi ? Yoksa başka kitaptan mı bahsediyorsun?

  kala kaldım murat kurtun kitabında 73. konu da :D evet evet o, arşivin için de var.
  gramer bitsin çok büyük bir okuma parçaları şeklin de pdf kitabı yapacağım hem kendim için hem de arayanlar için, yanına da ses dosyaları çok iyi olacak bu herkes için 200 e yakın bir arşiv de yapıp her yeni olduğunda da ekleyeceğim :) okuma önemli
  _____________________________
  Trust in your abilities and never doubt your potential to achieve. No matter how much negativity exists around you; you have the power to do wonderful, remarkable things.
 • Binbaşı
  1866 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre

  Murat kurt PDF kitabı var mı ?

  Vardı bir yerde denk gelmiştim. yakında bulduğum diğer kitapları da ekleyip güncelleme yapacağım onu da eklerim hocam.

  Eğer bu kitabı da bulma şansın varsa çok iyi olur.

  Üniversite başladığı için fazla kurcalama yapamadım her şey tam otursun bir ara oturup kitap arayacağım çünkü yavaş yavaş gramer bitiyor. Senin için de ararım onu bulursam da hem buraya güncelleme olarak ekler hem de sana mesaj olarak yollarım merak etme :) yeni mı başlıyorsun Gramer e ?

  Benim de üniversite başladı ama ağırlığı yabancı dile vermem lazım. Grammere yeni başlıyorum hatta bu hafta içinde bu PDF leri çıkartıp kullanmaya başlayacağım yaza kadar halletmem lazım İngilizce ve Almancayi . Haber verirsen çok iyi olur teşekkürler şimdiden 😁

  Benim de son sene ne yapacağımı şaşırdım, KPSS mı baksam İngilizce mı baksam kaldım öyle :/ ilk sana yollarım :) ek olarak ta o arşiv de olan gramer pratik kitabını bitir, çok iyi kaynak :)

  Bence İngilizce'yi de ihmal etme az da olsa çalış unutuluyor diğer türlü. Oxford grammer kitabının PDF sini de çıkarayım o zaman güzel bir şeye benziyor.

  gramer biterse çok rahatlarım.gramer tekrar yapıp metin okurum bu da çok iyi olur ve daha çok zaman yaratırım ve gramer çalışmak bir yerden sonra sıkıyor
  evet onu da indir ben de indireceğim onu, metin okumak gibi bir şey o :)


  Kesinlikle öyle grammeri sağlam bir şekilde halledip bol bol okuma ve çalışma yapmak lazım bir yerden sonra sıkıyor dediğin gibi. Senin önerdiğin pratik kitabı bu Oxford un pratik kitabı öyle mi ? Yoksa başka kitaptan mı bahsediyorsun?

  kala kaldım murat kurtun kitabında 73. konu da :D evet evet o, arşivin için de var.
  gramer bitsin çok büyük bir okuma parçaları şeklin de pdf kitabı yapacağım hem kendim için hem de arayanlar için, yanına da ses dosyaları çok iyi olacak bu herkes için 200 e yakın bir arşiv de yapıp her yeni olduğunda da ekleyeceğim :) okuma önemli

  Mükemmel olur yapacağın arşivin katkısı çok olacaktır herkes adına. Hem okuma hem dinleme müthiş derecede ileri taşır ve geliştirir. Aslında yabancı dizi film altyazılı bir şekilde de arşiv yapmak lazım ama onun boyutu çok tutar.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Teğmen
  148 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre

  Murat kurt PDF kitabı var mı ?

  Vardı bir yerde denk gelmiştim. yakında bulduğum diğer kitapları da ekleyip güncelleme yapacağım onu da eklerim hocam.

  Eğer bu kitabı da bulma şansın varsa çok iyi olur.

  Üniversite başladığı için fazla kurcalama yapamadım her şey tam otursun bir ara oturup kitap arayacağım çünkü yavaş yavaş gramer bitiyor. Senin için de ararım onu bulursam da hem buraya güncelleme olarak ekler hem de sana mesaj olarak yollarım merak etme :) yeni mı başlıyorsun Gramer e ?

  Benim de üniversite başladı ama ağırlığı yabancı dile vermem lazım. Grammere yeni başlıyorum hatta bu hafta içinde bu PDF leri çıkartıp kullanmaya başlayacağım yaza kadar halletmem lazım İngilizce ve Almancayi . Haber verirsen çok iyi olur teşekkürler şimdiden 😁

  Benim de son sene ne yapacağımı şaşırdım, KPSS mı baksam İngilizce mı baksam kaldım öyle :/ ilk sana yollarım :) ek olarak ta o arşiv de olan gramer pratik kitabını bitir, çok iyi kaynak :)

  Bence İngilizce'yi de ihmal etme az da olsa çalış unutuluyor diğer türlü. Oxford grammer kitabının PDF sini de çıkarayım o zaman güzel bir şeye benziyor.

  gramer biterse çok rahatlarım.gramer tekrar yapıp metin okurum bu da çok iyi olur ve daha çok zaman yaratırım ve gramer çalışmak bir yerden sonra sıkıyor
  evet onu da indir ben de indireceğim onu, metin okumak gibi bir şey o :)


  Kesinlikle öyle grammeri sağlam bir şekilde halledip bol bol okuma ve çalışma yapmak lazım bir yerden sonra sıkıyor dediğin gibi. Senin önerdiğin pratik kitabı bu Oxford un pratik kitabı öyle mi ? Yoksa başka kitaptan mı bahsediyorsun?

  kala kaldım murat kurtun kitabında 73. konu da :D evet evet o, arşivin için de var.
  gramer bitsin çok büyük bir okuma parçaları şeklin de pdf kitabı yapacağım hem kendim için hem de arayanlar için, yanına da ses dosyaları çok iyi olacak bu herkes için 200 e yakın bir arşiv de yapıp her yeni olduğunda da ekleyeceğim :) okuma önemli

  Mükemmel olur yapacağın arşivin katkısı çok olacaktır herkes adına. Hem okuma hem dinleme müthiş derecede ileri taşır ve geliştirir. Aslında yabancı dizi film altyazılı bir şekilde de arşiv yapmak lazım ama onun boyutu çok tutar.

  Hem de baya baya olur, seviye ayrımı da eklenince planlı olur.
  Bu yapmayı planladığım okuma ve ses dosyaları bile 1 2 gb gibi tutar, filmler de eklenirse uçar hocam hafıza :D
  tavsiye şeklinde olabilir ama arşiv şeklin de ağır olur :)
  Grameri bitirdiğim an işe koyulurum :)
  _____________________________
  Trust in your abilities and never doubt your potential to achieve. No matter how much negativity exists around you; you have the power to do wonderful, remarkable things.
 • Binbaşı
  1866 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre

  Murat kurt PDF kitabı var mı ?

  Vardı bir yerde denk gelmiştim. yakında bulduğum diğer kitapları da ekleyip güncelleme yapacağım onu da eklerim hocam.

  Eğer bu kitabı da bulma şansın varsa çok iyi olur.

  Üniversite başladığı için fazla kurcalama yapamadım her şey tam otursun bir ara oturup kitap arayacağım çünkü yavaş yavaş gramer bitiyor. Senin için de ararım onu bulursam da hem buraya güncelleme olarak ekler hem de sana mesaj olarak yollarım merak etme :) yeni mı başlıyorsun Gramer e ?

  Benim de üniversite başladı ama ağırlığı yabancı dile vermem lazım. Grammere yeni başlıyorum hatta bu hafta içinde bu PDF leri çıkartıp kullanmaya başlayacağım yaza kadar halletmem lazım İngilizce ve Almancayi . Haber verirsen çok iyi olur teşekkürler şimdiden 😁

  Benim de son sene ne yapacağımı şaşırdım, KPSS mı baksam İngilizce mı baksam kaldım öyle :/ ilk sana yollarım :) ek olarak ta o arşiv de olan gramer pratik kitabını bitir, çok iyi kaynak :)

  Bence İngilizce'yi de ihmal etme az da olsa çalış unutuluyor diğer türlü. Oxford grammer kitabının PDF sini de çıkarayım o zaman güzel bir şeye benziyor.

  gramer biterse çok rahatlarım.gramer tekrar yapıp metin okurum bu da çok iyi olur ve daha çok zaman yaratırım ve gramer çalışmak bir yerden sonra sıkıyor
  evet onu da indir ben de indireceğim onu, metin okumak gibi bir şey o :)


  Kesinlikle öyle grammeri sağlam bir şekilde halledip bol bol okuma ve çalışma yapmak lazım bir yerden sonra sıkıyor dediğin gibi. Senin önerdiğin pratik kitabı bu Oxford un pratik kitabı öyle mi ? Yoksa başka kitaptan mı bahsediyorsun?

  kala kaldım murat kurtun kitabında 73. konu da :D evet evet o, arşivin için de var.
  gramer bitsin çok büyük bir okuma parçaları şeklin de pdf kitabı yapacağım hem kendim için hem de arayanlar için, yanına da ses dosyaları çok iyi olacak bu herkes için 200 e yakın bir arşiv de yapıp her yeni olduğunda da ekleyeceğim :) okuma önemli

  Mükemmel olur yapacağın arşivin katkısı çok olacaktır herkes adına. Hem okuma hem dinleme müthiş derecede ileri taşır ve geliştirir. Aslında yabancı dizi film altyazılı bir şekilde de arşiv yapmak lazım ama onun boyutu çok tutar.

  Hem de baya baya olur, seviye ayrımı da eklenince planlı olur.
  Bu yapmayı planladığım okuma ve ses dosyaları bile 1 2 gb gibi tutar, filmler de eklenirse uçar hocam hafıza :D
  tavsiye şeklinde olabilir ama arşiv şeklin de ağır olur :)
  Grameri bitirdiğim an işe koyulurum :)


  Seviye ayrımı olursa tadından yenmez .

  Bende bir an önce grammer başlayıp bitirmek istiyorum hemen ardından bu tür çalışmalara geçeceğim.  O konuda haklısın ama tavsiye ve öneriler adı altında dizi film kısmı da olabilir. Murat kurt un kitabı iyiyse eğer onu alabilirim aslında.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Teğmen
  148 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre

  Murat kurt PDF kitabı var mı ?

  Vardı bir yerde denk gelmiştim. yakında bulduğum diğer kitapları da ekleyip güncelleme yapacağım onu da eklerim hocam.

  Eğer bu kitabı da bulma şansın varsa çok iyi olur.

  Üniversite başladığı için fazla kurcalama yapamadım her şey tam otursun bir ara oturup kitap arayacağım çünkü yavaş yavaş gramer bitiyor. Senin için de ararım onu bulursam da hem buraya güncelleme olarak ekler hem de sana mesaj olarak yollarım merak etme :) yeni mı başlıyorsun Gramer e ?

  Benim de üniversite başladı ama ağırlığı yabancı dile vermem lazım. Grammere yeni başlıyorum hatta bu hafta içinde bu PDF leri çıkartıp kullanmaya başlayacağım yaza kadar halletmem lazım İngilizce ve Almancayi . Haber verirsen çok iyi olur teşekkürler şimdiden 😁

  Benim de son sene ne yapacağımı şaşırdım, KPSS mı baksam İngilizce mı baksam kaldım öyle :/ ilk sana yollarım :) ek olarak ta o arşiv de olan gramer pratik kitabını bitir, çok iyi kaynak :)

  Bence İngilizce'yi de ihmal etme az da olsa çalış unutuluyor diğer türlü. Oxford grammer kitabının PDF sini de çıkarayım o zaman güzel bir şeye benziyor.

  gramer biterse çok rahatlarım.gramer tekrar yapıp metin okurum bu da çok iyi olur ve daha çok zaman yaratırım ve gramer çalışmak bir yerden sonra sıkıyor
  evet onu da indir ben de indireceğim onu, metin okumak gibi bir şey o :)


  Kesinlikle öyle grammeri sağlam bir şekilde halledip bol bol okuma ve çalışma yapmak lazım bir yerden sonra sıkıyor dediğin gibi. Senin önerdiğin pratik kitabı bu Oxford un pratik kitabı öyle mi ? Yoksa başka kitaptan mı bahsediyorsun?

  kala kaldım murat kurtun kitabında 73. konu da :D evet evet o, arşivin için de var.
  gramer bitsin çok büyük bir okuma parçaları şeklin de pdf kitabı yapacağım hem kendim için hem de arayanlar için, yanına da ses dosyaları çok iyi olacak bu herkes için 200 e yakın bir arşiv de yapıp her yeni olduğunda da ekleyeceğim :) okuma önemli

  Mükemmel olur yapacağın arşivin katkısı çok olacaktır herkes adına. Hem okuma hem dinleme müthiş derecede ileri taşır ve geliştirir. Aslında yabancı dizi film altyazılı bir şekilde de arşiv yapmak lazım ama onun boyutu çok tutar.

  Hem de baya baya olur, seviye ayrımı da eklenince planlı olur.
  Bu yapmayı planladığım okuma ve ses dosyaları bile 1 2 gb gibi tutar, filmler de eklenirse uçar hocam hafıza :D
  tavsiye şeklinde olabilir ama arşiv şeklin de ağır olur :)
  Grameri bitirdiğim an işe koyulurum :)


  Seviye ayrımı olursa tadından yenmez .

  Bende bir an önce grammer başlayıp bitirmek istiyorum hemen ardından bu tür çalışmalara geçeceğim.  O konuda haklısın ama tavsiye ve öneriler adı altında dizi film kısmı da olabilir. Murat kurt un kitabı iyiyse eğer onu alabilirim aslında.

  Deneyeceğim onu da :)
  en iyi kısım bu, bitirip okuma kısmına geçmek bence hemen başla, 2 3 ay gramer sürer zaten.
  bir alt yapın yoksa Türkçe gramer den başlamak mantıklı full İngilizce zorlar seni, bitirdikten sonra bu English gramer Use ye başla pratik yapmak amacıyla.
  _____________________________
  Trust in your abilities and never doubt your potential to achieve. No matter how much negativity exists around you; you have the power to do wonderful, remarkable things.
 • Yüzbaşı
  266 Mesaj
  Cambridge in kitaplarıda iyidir  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Binbaşı
  1866 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre

  Murat kurt PDF kitabı var mı ?

  Vardı bir yerde denk gelmiştim. yakında bulduğum diğer kitapları da ekleyip güncelleme yapacağım onu da eklerim hocam.

  Eğer bu kitabı da bulma şansın varsa çok iyi olur.

  Üniversite başladığı için fazla kurcalama yapamadım her şey tam otursun bir ara oturup kitap arayacağım çünkü yavaş yavaş gramer bitiyor. Senin için de ararım onu bulursam da hem buraya güncelleme olarak ekler hem de sana mesaj olarak yollarım merak etme :) yeni mı başlıyorsun Gramer e ?

  Benim de üniversite başladı ama ağırlığı yabancı dile vermem lazım. Grammere yeni başlıyorum hatta bu hafta içinde bu PDF leri çıkartıp kullanmaya başlayacağım yaza kadar halletmem lazım İngilizce ve Almancayi . Haber verirsen çok iyi olur teşekkürler şimdiden 😁

  Benim de son sene ne yapacağımı şaşırdım, KPSS mı baksam İngilizce mı baksam kaldım öyle :/ ilk sana yollarım :) ek olarak ta o arşiv de olan gramer pratik kitabını bitir, çok iyi kaynak :)

  Bence İngilizce'yi de ihmal etme az da olsa çalış unutuluyor diğer türlü. Oxford grammer kitabının PDF sini de çıkarayım o zaman güzel bir şeye benziyor.

  gramer biterse çok rahatlarım.gramer tekrar yapıp metin okurum bu da çok iyi olur ve daha çok zaman yaratırım ve gramer çalışmak bir yerden sonra sıkıyor
  evet onu da indir ben de indireceğim onu, metin okumak gibi bir şey o :)


  Kesinlikle öyle grammeri sağlam bir şekilde halledip bol bol okuma ve çalışma yapmak lazım bir yerden sonra sıkıyor dediğin gibi. Senin önerdiğin pratik kitabı bu Oxford un pratik kitabı öyle mi ? Yoksa başka kitaptan mı bahsediyorsun?

  kala kaldım murat kurtun kitabında 73. konu da :D evet evet o, arşivin için de var.
  gramer bitsin çok büyük bir okuma parçaları şeklin de pdf kitabı yapacağım hem kendim için hem de arayanlar için, yanına da ses dosyaları çok iyi olacak bu herkes için 200 e yakın bir arşiv de yapıp her yeni olduğunda da ekleyeceğim :) okuma önemli

  Mükemmel olur yapacağın arşivin katkısı çok olacaktır herkes adına. Hem okuma hem dinleme müthiş derecede ileri taşır ve geliştirir. Aslında yabancı dizi film altyazılı bir şekilde de arşiv yapmak lazım ama onun boyutu çok tutar.

  Hem de baya baya olur, seviye ayrımı da eklenince planlı olur.
  Bu yapmayı planladığım okuma ve ses dosyaları bile 1 2 gb gibi tutar, filmler de eklenirse uçar hocam hafıza :D
  tavsiye şeklinde olabilir ama arşiv şeklin de ağır olur :)
  Grameri bitirdiğim an işe koyulurum :)


  Seviye ayrımı olursa tadından yenmez .

  Bende bir an önce grammer başlayıp bitirmek istiyorum hemen ardından bu tür çalışmalara geçeceğim.  O konuda haklısın ama tavsiye ve öneriler adı altında dizi film kısmı da olabilir. Murat kurt un kitabı iyiyse eğer onu alabilirim aslında.

  Deneyeceğim onu da :)
  en iyi kısım bu, bitirip okuma kısmına geçmek bence hemen başla, 2 3 ay gramer sürer zaten.
  bir alt yapın yoksa Türkçe gramer den başlamak mantıklı full İngilizce zorlar seni, bitirdikten sonra bu English gramer Use ye başla pratik yapmak amacıyla.

  Öyle yapacağım hocam grammeri 3 4 ayda halletmem lazım. Murat kurt tan çalışıp grammeri bitirme hedefim var PDF ni bulamazsam kitabın orijinalini alırım artık sonra full olarak dinleme ve okuma çalışması. English grammer use kitabı kaç sayfa ?  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Teğmen
  148 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre

  Murat kurt PDF kitabı var mı ?

  Vardı bir yerde denk gelmiştim. yakında bulduğum diğer kitapları da ekleyip güncelleme yapacağım onu da eklerim hocam.

  Eğer bu kitabı da bulma şansın varsa çok iyi olur.

  Üniversite başladığı için fazla kurcalama yapamadım her şey tam otursun bir ara oturup kitap arayacağım çünkü yavaş yavaş gramer bitiyor. Senin için de ararım onu bulursam da hem buraya güncelleme olarak ekler hem de sana mesaj olarak yollarım merak etme :) yeni mı başlıyorsun Gramer e ?

  Benim de üniversite başladı ama ağırlığı yabancı dile vermem lazım. Grammere yeni başlıyorum hatta bu hafta içinde bu PDF leri çıkartıp kullanmaya başlayacağım yaza kadar halletmem lazım İngilizce ve Almancayi . Haber verirsen çok iyi olur teşekkürler şimdiden 😁

  Benim de son sene ne yapacağımı şaşırdım, KPSS mı baksam İngilizce mı baksam kaldım öyle :/ ilk sana yollarım :) ek olarak ta o arşiv de olan gramer pratik kitabını bitir, çok iyi kaynak :)

  Bence İngilizce'yi de ihmal etme az da olsa çalış unutuluyor diğer türlü. Oxford grammer kitabının PDF sini de çıkarayım o zaman güzel bir şeye benziyor.

  gramer biterse çok rahatlarım.gramer tekrar yapıp metin okurum bu da çok iyi olur ve daha çok zaman yaratırım ve gramer çalışmak bir yerden sonra sıkıyor
  evet onu da indir ben de indireceğim onu, metin okumak gibi bir şey o :)


  Kesinlikle öyle grammeri sağlam bir şekilde halledip bol bol okuma ve çalışma yapmak lazım bir yerden sonra sıkıyor dediğin gibi. Senin önerdiğin pratik kitabı bu Oxford un pratik kitabı öyle mi ? Yoksa başka kitaptan mı bahsediyorsun?

  kala kaldım murat kurtun kitabında 73. konu da :D evet evet o, arşivin için de var.
  gramer bitsin çok büyük bir okuma parçaları şeklin de pdf kitabı yapacağım hem kendim için hem de arayanlar için, yanına da ses dosyaları çok iyi olacak bu herkes için 200 e yakın bir arşiv de yapıp her yeni olduğunda da ekleyeceğim :) okuma önemli

  Mükemmel olur yapacağın arşivin katkısı çok olacaktır herkes adına. Hem okuma hem dinleme müthiş derecede ileri taşır ve geliştirir. Aslında yabancı dizi film altyazılı bir şekilde de arşiv yapmak lazım ama onun boyutu çok tutar.

  Hem de baya baya olur, seviye ayrımı da eklenince planlı olur.
  Bu yapmayı planladığım okuma ve ses dosyaları bile 1 2 gb gibi tutar, filmler de eklenirse uçar hocam hafıza :D
  tavsiye şeklinde olabilir ama arşiv şeklin de ağır olur :)
  Grameri bitirdiğim an işe koyulurum :)


  Seviye ayrımı olursa tadından yenmez .

  Bende bir an önce grammer başlayıp bitirmek istiyorum hemen ardından bu tür çalışmalara geçeceğim.  O konuda haklısın ama tavsiye ve öneriler adı altında dizi film kısmı da olabilir. Murat kurt un kitabı iyiyse eğer onu alabilirim aslında.

  Deneyeceğim onu da :)
  en iyi kısım bu, bitirip okuma kısmına geçmek bence hemen başla, 2 3 ay gramer sürer zaten.
  bir alt yapın yoksa Türkçe gramer den başlamak mantıklı full İngilizce zorlar seni, bitirdikten sonra bu English gramer Use ye başla pratik yapmak amacıyla.

  Öyle yapacağım hocam grammeri 3 4 ayda halletmem lazım. Murat kurt tan çalışıp grammeri bitirme hedefim var PDF ni bulamazsam kitabın orijinalini alırım artık sonra full olarak dinleme ve okuma çalışması. English grammer use kitabı kaç sayfa ?

  Şimdiden başarılar dilerim

  Gramer use ise 3 aşamalı

  1. Aşama temeli atıyor 2. B2 seviye de 3 daha ileri düzey C2

  Hepsi 350 450 sayfa arasında değişiyor  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erencan000 -- 2 Ekim 2017; 12:47:50 >
  _____________________________
  Trust in your abilities and never doubt your potential to achieve. No matter how much negativity exists around you; you have the power to do wonderful, remarkable things.
 • Binbaşı
  1866 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000

  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre


  quote:

  Orijinalden alıntı: erencan000


  quote:

  Orijinalden alıntı: DeAndre

  Murat kurt PDF kitabı var mı ?

  Vardı bir yerde denk gelmiştim. yakında bulduğum diğer kitapları da ekleyip güncelleme yapacağım onu da eklerim hocam.

  Eğer bu kitabı da bulma şansın varsa çok iyi olur.

  Üniversite başladığı için fazla kurcalama yapamadım her şey tam otursun bir ara oturup kitap arayacağım çünkü yavaş yavaş gramer bitiyor. Senin için de ararım onu bulursam da hem buraya güncelleme olarak ekler hem de sana mesaj olarak yollarım merak etme :) yeni mı başlıyorsun Gramer e ?

  Benim de üniversite başladı ama ağırlığı yabancı dile vermem lazım. Grammere yeni başlıyorum hatta bu hafta içinde bu PDF leri çıkartıp kullanmaya başlayacağım yaza kadar halletmem lazım İngilizce ve Almancayi . Haber verirsen çok iyi olur teşekkürler şimdiden 😁

  Benim de son sene ne yapacağımı şaşırdım, KPSS mı baksam İngilizce mı baksam kaldım öyle :/ ilk sana yollarım :) ek olarak ta o arşiv de olan gramer pratik kitabını bitir, çok iyi kaynak :)

  Bence İngilizce'yi de ihmal etme az da olsa çalış unutuluyor diğer türlü. Oxford grammer kitabının PDF sini de çıkarayım o zaman güzel bir şeye benziyor.

  gramer biterse çok rahatlarım.gramer tekrar yapıp metin okurum bu da çok iyi olur ve daha çok zaman yaratırım ve gramer çalışmak bir yerden sonra sıkıyor
  evet onu da indir ben de indireceğim onu, metin okumak gibi bir şey o :)


  Kesinlikle öyle grammeri sağlam bir şekilde halledip bol bol okuma ve çalışma yapmak lazım bir yerden sonra sıkıyor dediğin gibi. Senin önerdiğin pratik kitabı bu Oxford un pratik kitabı öyle mi ? Yoksa başka kitaptan mı bahsediyorsun?

  kala kaldım murat kurtun kitabında 73. konu da :D evet evet o, arşivin için de var.
  gramer bitsin çok büyük bir okuma parçaları şeklin de pdf kitabı yapacağım hem kendim için hem de arayanlar için, yanına da ses dosyaları çok iyi olacak bu herkes için 200 e yakın bir arşiv de yapıp her yeni olduğunda da ekleyeceğim :) okuma önemli

  Mükemmel olur yapacağın arşivin katkısı çok olacaktır herkes adına. Hem okuma hem dinleme müthiş derecede ileri taşır ve geliştirir. Aslında yabancı dizi film altyazılı bir şekilde de arşiv yapmak lazım ama onun boyutu çok tutar.

  Hem de baya baya olur, seviye ayrımı da eklenince planlı olur.
  Bu yapmayı planladığım okuma ve ses dosyaları bile 1 2 gb gibi tutar, filmler de eklenirse uçar hocam hafıza :D
  tavsiye şeklinde olabilir ama arşiv şeklin de ağır olur :)
  Grameri bitirdiğim an işe koyulurum :)


  Seviye ayrımı olursa tadından yenmez .

  Bende bir an önce grammer başlayıp bitirmek istiyorum hemen ardından bu tür çalışmalara geçeceğim.  O konuda haklısın ama tavsiye ve öneriler adı altında dizi film kısmı da olabilir. Murat kurt un kitabı iyiyse eğer onu alabilirim aslında.

  Deneyeceğim onu da :)
  en iyi kısım bu, bitirip okuma kısmına geçmek bence hemen başla, 2 3 ay gramer sürer zaten.
  bir alt yapın yoksa Türkçe gramer den başlamak mantıklı full İngilizce zorlar seni, bitirdikten sonra bu English gramer Use ye başla pratik yapmak amacıyla.

  Öyle yapacağım hocam grammeri 3 4 ayda halletmem lazım. Murat kurt tan çalışıp grammeri bitirme hedefim var PDF ni bulamazsam kitabın orijinalini alırım artık sonra full olarak dinleme ve okuma çalışması. English grammer use kitabı kaç sayfa ?

  Şimdiden başarılar dilerim

  Gramer use ise 3 aşamalı

  1. Aşama temeli atıyor 2. B2 seviye de 3 daha ileri düzey C2

  Hepsi 350 450 sayfa arasında değişiyor

  Alıntıları Göster
  Mesajınız flood koruması tarafından engellenmiştir. Sebebi; 15'ten fazla alıntı yapılamaz. Bunun bir hata olduğunu düşünüyorsanız forum destekten geri bildirimde bulununuz  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
canlı radyo dinle
192.168.1.1
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,766
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.