Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Çay Kazanı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
0
Cevap
0
Favori
163
Tıklama
Giriş
Mesaj
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.

  Çay kazanı, olarak onlarca türde kazan bulunmaktadır. Çay kazanı olarak üretilen kazanların aynı firma üretimi olsa bile birçok farklı çeşidi ve modeli bulunmaktadır. Isıtması ve tipi gibi birçok unsurun değerlendirilerek üretimi söz konusu olan çay kazanları kapasiteleri ile de farklı modellerde üretilmektedirler.


  KAZAN BÜYÜKLÜĞÜNE GÖRE ÇAY KAZANI

  Çay kazanı olarak üretilen kazanların modellerini belirlemede kıstas alınan ve alacak kişilerin özellikle dikkat ettikleri hususlardan birisi çay kazanlarının ne kadar su alabildiğidir. Su alma kapasitesi olarak ifade edilen bu özelliği kullanılacak alana göre farklı rakamlarla ifade edilecek şekilde ortaya çıkmaktadır. Eğer sirkülâsyonu çok fazla olan bir kıraathanede kullanılacaksa 65-75 lt su kapasiteleri kazanlardan almak gerekebilir. Çay kazanı kapasiteleri 10-75 lt arasında su alacak şekilde değişmektedir.

  Kullanılan Yakıt Türüne Göre Çay Kazanı

  Çay kazanı almadan önce özellikle dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi de çay kazanında çayın hangi tür bir enerji veya yakıt kullanılarak yapılacağıdır. Doğalgaz olmayan bir yere doğalgazlı çay kazanı satın almak haliyle yanlış bir tercih olacaktır. Yine elektriği sık sık kesildiği bir yerde de elektrikli çay kazanı kullanmak doğru bir tercih olmayacaktır. Dönüşümlü özellikleri bulunan çay kazanları kullanılan yakıt ve enerji dikkate alındığında üç model altında incelenmektedir. Bu modellerin birincisi elektrikle çalışan model, ikincisi doğalgazla çalışan model, üçüncüsü ise tüple çalışan modeldir.

  Demlik Sayılarına Göre Çay Kazanı

  Çay kazanı alacağınız zaman yine sirkülâsyonu fazla olan yerlerde kullanmak için almayı düşünüyorsanız eğer tercih etmeniz gereken çay kazanı tipi çok demlikli çay kazanı olmalıdır. Çünkü aynı anda bir kaç tane birden demlik ile çay yapma şansınız olacağı için çok talep olması halinde bile çaylarınızı daima hazır olacak ve müşterilerinizi bekletmek gibi bir sorunla karşılaşmamış olacaksınız. Demlik sayılarına göre çay kazanları 1 demlikli olarak başlayıp 6 demlikliye kadar çıkabilmektedir. Kazan kapasitesi büyük olan çay kazanı daha fazla demlikli olmaktadır.

  Kullanılan Malzemeye Göre Çay Kazanı

  Çay kazanı üretiminde kullanılan metalin özelliklerine göre değişen çay kazanı modelleridir. Bakır, krom, çinko, demir veya çelik gibi çeşitleri olabilmektedir.

  Çay kazanı, endüstriyel mutfak, döner ocağı

  Web Sitemiz:http://www.endustriyelmutfakaletleri.com  |
  |
  _____________________________
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
son dakika
google reklamları
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,141
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.