Şimdi Ara

Çatıdaki (dam) Çanak Anten Dübel Deliği İçin Ne Yapabiliriz?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir odanın tavanı rutubet yapmış ve hemen üst tarafında 4 tane çanak anten dübel delikleri var.
    Bu çelik dübelleri çıkarıp deliği işe yarar bişeyle doldurmak istiyoruz. Sanırım çimento, alçı vs bunların yerine ömürlük bişey vardır tavsiye edeceğiniz.
    Şimdiden çok teşekkür ederim.

(Çatı derken kiremit olmayan dam şeklinde.)

• Merhabalar,

UV dayanımlı mastik kullanabilirsiniz. Hem dolguda kullanırsınız hem de sızdırmazlık sağlar. UV ve suya karşı malzemenin dayanımından emin olun, özelliklerini okuyupta alınız.
  • Teşekkürler cevap için. Kesin çözer mi acaba.

Resim ekliyorum bu arada
  • Sikaflex silikon alıp deliği tamamen doldurabilirsin. Üstte çok hafif bir boşluk bırakıp çimento harç ile de üstünü sıva. Ömürlük olur.
  • fktanik kullanıcısına yanıt
    Tabi ki çözer. İsterseniz diğer arkadaşın belirttiği gibi silikon sıkıp üst kısmında boşluk bırakıp çimentolu harç ile kapatabilirsiniz. Ancak ben harçla uğraşmayın diye mastik önerdim. Seçim sizin.
  • Çok çok teşekkürler arkadaşlar.

Çatıdaki (dam) Çanak Anten Dübel Deliği İçin Ne Yapabiliriz?
  • fktanik kullanıcısına yanıt
    Burada eğer su göllenmiyorsa delikler sızdırmak için çok küçük geldi ama olabilir yinede. Size tavsiyem çatınızda bu bölgelerde su gölleniyor mu bir de onu kontrol edin. Başka noktadan sızıp beton içinden oda tavanınıza yürüyor olabilir. Su eğer ortamdan düzgün uzaklaştırılmazsa ve doğru yalıtım yapılmazsa her türlü yolunu bulur bir yerden çıkar, bunu asla unutmayınız.
  • Anladım dostum. İnce bir kontrol yapacağım tekrar.

Çok teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.