Şimdi Ara

CAT6 FTP Kablo RJ45 Konnektöre Sığmıyor! Lütfen Yardım.. [Çözüldü] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
6
Favori
25.345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ozgur77

quote:

Orijinalden alıntı: ::FoxRiver::

dün binanın toplu internet sisteminde bir dairenin cat 6 utp kablosunu yanlış çakmış elektrikçi, internet alamıyorlardı.

Sığınakta, az ışıkta 23 awg cat6 utp'yi konnektöre sokana kadar canım çıktı, 24 awg cat 5 gibi şaaaaap diye kaymıyor konnektöre. Ama soktum en sonunda çaktım ve ardından switche soktum, yukarı daireye çıktığımda "Yenge internet geldi mi?" diyecektim ki Face'de chat'e başlamış bile.

Yani 23 awg kalın cat6 utp rj45 standart konnektöre giriyor ancak, her konnektör için 8-10 dk uğraşmak gerekiyor. Cat 5deki gibi değil. Ayrıca en dıştaki gri tabakayı sokamıyorsunuz konnektöre. Sadece 4 çift olanları sokup sıkıyorsunuz. Dolayısıyla ayırıcı plasktik ve gri koruyucu konnektöre girmediği için çok sağlam olmuyor gibime geliyor ancak teller kalın olduğu için durumu kurtarıyor.

Cat5 teki gibi gri koruyucu rj45'e sığmıyor, sığarak zorla soktum ve sıktım, sıkarken zorladığı için ayrıcı X plastik tellere zarar verdi ve kablo çalışmadı.

Ben de sağlam olsun diye hızlı yapıştırıcıya başvurdum işte sonuç;

CAT6 FTP Kablo RJ45 Konnektöre Sığmıyor! Lütfen Yardım.. [Çözüldü]

Soldaki cat6 utp bayağı kalın, telefon kablosu olarak bile çekilebilir. Sağdaki cat5 normal kablo, konnektöre kolaylıkla sığıyor. Daha ince standart kablo.

Walla CAT6 FTP kabloyu normal konnektörlere çakabildiğin için tebrik ederim seni FoxRiver. Ne yaptım ne ettiysem de başaramadım ben. 8-10 tane konnektör harcadım fakat hepsi başarısız oldu.. En sonun da tanesi 0.5 USD + KDV'ye satılan bu linkteki konnektörlerden aldım. Bu konnektörlerin içindeki pin yuvası çıkıyor, kablolar sırayla yerleştirildikten sonra pin yuvası konnektörün içine sokulup çakılıyor. Buna rağmen kabloların etrafını tek tek soymak zorunda kaldım. Konnektörün nasıl birşey olduğu ve nasıl çakıldığıyla ilgili kılavuza burayı tıklayarak ulaşabilirsin.

quote:

ozgur77,

ftp kablonun metresini kaç paradan aldınız acaba? Merak ettim.

Kabloyu Milsoft AŞ'den (http://www.milsoftas.com.tr ) metresi 1.5 TL + KDV'ye aldım. Normalde perakende satışları yok fakat telefonla arayıp rica ettim, gönderdiler sağolsunlar..

Hocam ftp kablo değil konnektöre soktuğum, UTP kablo, folyosuz. Ama tellerin kalınlıkları sizinkiyle aynı. (Sizinki 23 awg miydi?)

Konnektörleri almanyadan nasıl getirttiniz? Ödemeyi nasıl yaptınız?.

Ftp kabloyu burada 1,25 TL / M kdv dahil olarak fiyat aldım burada daha ucuz bulabilir miyim diye sordum.

Bizim binanın tesisatını çeken arkadaş 305 m 23 awg cat 6'yı koli olarak 45 TL'ye aldığını söyledi. Nerden aldığını bilmiyorum ama uygun almış. Piyasası şuan 90 TL civarında.

• quote:

Hocam ftp kablo değil konnektöre soktuğum, UTP kablo, folyosuz. Ama tellerin kalınlıkları sizinkiyle aynı. (Sizinki 23 awg miydi?)

Konnektörleri almanyadan nasıl getirttiniz? Ödemeyi nasıl yaptınız?.

Ftp kabloyu burada 1,25 TL / M kdv dahil olarak fiyat aldım burada daha ucuz bulabilir miyim diye sordum.

Bizim binanın tesisatını çeken arkadaş 305 m 23 awg cat 6'yı koli olarak 45 TL'ye aldığını söyledi. Nerden aldığını bilmiyorum ama uygun almış. Piyasası şuan 90 TL civarında.

Sanırım 23 AWG de olsa kablonun folyolu bir FTP ya da bir UTP kablo olması durumu oldukça değiştiriyor. Benim kablo da 23 AWG ve 57 mm kalınlığındaydı, fakat bütün 23 AWG kablolar 57 mm kalınlığında mıdır yoksa daha incesi ya da kalını var mıdır bilemiyorum. Ancak zorla da olsa normal konnektöre çaktığınız kabloyla benim elimdeki kablonun aynı kalınlıkta olmadığından eminim diyebilirim. Çünkü benim kabloda renkli kabloların dışını soyduğumda bile normal könnektörün pinlerine sığmıyordu yani fiziksel olarak imkansızdı.. Yardım almak için götürdüğüm network çalışanları bile "oha, böyle kalın kablo görmedik, şehirler arası yüksek gerilim hattı kabloları gibi bu" dediler..

1.25 TL'den KDV dahil kabloya gelince muhtemelen markası ve kalitesi farklı bir kablodur. Ancak data kabloların kalitesi ve özellikleri konusunda yaptığım araştırmada bazı bilgiler edindim. İçindeki saf bakır oranı azaldıkça hem kalite düşüyor hem de fiyat ucuzluyor. Kablo ne kadar kalın olursa olsun, eğer alaşımı bakır değilse ya da bakır oranı azsa bu durum kaliteyi ve fiyatı oldukça düşürüyor, bunu dikkate almanı öneririm. Yoksa ki çok çok uygun FTP kablo fiyatlarına ben de rastlamıştım, kablonun bileşimindeki özelliklerine baktığımda ya detaylı bilgi yoktu (ki neden olmadığı malum) ya da istenen yönde değildi. Ben kabloyu seçmeden önce forumda bir başlık açıp en iyi markaları araştırdım, ondan sonra satın aldım. O başlığa burayı tıklayarak ulaşabilirsin. Yaptığım araştırma sonucunda en kaliteli data kablolarının AMP ve HCS olduğuna karar verdim ve HCS aldım.

RJ45 konnektörü yurtdışından getirtmedim, Lepton Bilişim'den telefonla irtibat kurarark aldım. Aslında adetli satışları yok, en az 100'lü paket alman gerekiyor, fakat rica ettim ve her nasılsa bana 20 adet gönderdiler sağolsunlar. Bahsettiğim konnektörün ve satıldığı yerin adresi bu linkte:http://www.egebt.net/asp/product/251/Cat6-RJ45-STP-RJ45-Konnektor

• arkadaslar merhabalar
    bende nexans marka cat6 24awg utp kablo aldım 150 metre kadar.
    dış cepheden hatlar cekilicek ancak bendeki rj45lere kablo sığmıyor , yukarıda önerilen jaklar derdimi çözücekmidir?
    birde merak ettiğim bu jaklarla topraklama nasıl yapılıyor?
    tesekkürler
  • blacksnake03,

Ben 23 AWG ve 57 mm UTP kablo ile sığdırmışsam senin 24 AWG kabloyla benden daha rahat sığdırman lazım diye düşünüyorum. Çünkü bildiğim kadarıyla 24 WAG 23 AWG'den daha ince oluyor. Fakat ben bahsettiğim jacklere sokarken ana kablonun içindeki 8 kablodan 4'ünün dışını soymak zorunda kalmış, ancak o şekilde sığdırabilmiştim. Yani kabloları çakılacak sıraya göre dizdikten sonra bir soyulmuş, bir soyulmamış kablo şeklinde hazırladım. Yanyana gelen kabloları soyarsan birbirine temas edeceğinden sorun olabilir. Ancak dediğim gibi 23 AWg kabloyla sen kabloların ucunu soymaya gerek kalmadan da sığdırabilirsin belki. Ve ayrıca zorlukla sığdırılarak çakıldığından bazı çakmalar başarısız olabiliyor ve onu kesip tekrar denemen gerekebiliyor. Ben sekiz tane jack çakana kadar üç keresinde başarısız oldum, yani toplam 11 tane jack harcadım. Bunu hesaba katarak ihtiyacın olandan biraz fazlasını yedek olarak almanı tavsiye ediyorum.

Bu jacklara nasıl topraklama yapıldığını ben de araştırdım ve uygulamaya çalıştım ama bu konuda birbirinden farklı fikirler var. Kimisi diyor ki 8 kablonun yanında gelen çıplak kabloyu jackların metal çerçevesiyle temas ettirip öyle çakacaksın, kimi diyor kabloların etrafındaki ekranlamayı temas ettirip öyle çakacaksın, kimi diyor topraklama diye birşey yok, nasıl yaparsanız yapın topraklama olmaz falan.. Ben de bilmiyorum orasını ama ne kaybederim diye düşünerek 8 tane kablonun yanında gelen çıplak kabloyu jacklar'in metal kısmına temas ettirip öyle çaktım, kolay gelsin..

• Bir network projesinde AMP CAT7 AWG23 LSZH kablo kullandık. Yerine göre AMP CAT7 keystone ve pach kullanıldı , yerine göre ise AMP RJ45 CAT7 ile sonlandırıldı. Yani bunların RJ45 jack'ı var. Kablonun girdiği yerler büyük değil , sadece jack biraz uzun ve krone ile çakıyorsunuz (kepkep). Fakat heryerde bulamazsınız.

http://www.spatz-tech.com/spatz/fotos/cat5/CAT7_JACK.jpg

Burada resmi var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: operator11

Yani bunların RJ45 jack'ı var. Kablonun girdiği yerler büyük değil , sadece jack biraz uzun ve krone ile çakıyorsunuz (kepkep). Fakat heryerde bulamazsınız.

Burada resmi var.

Fakat örneğini verdiğim jack'lerin adeti 15-20 USD operatör11, benim bahsettiklerim ise sadece 0.5 USD.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: operator11

Yani bunların RJ45 jack'ı var. Kablonun girdiği yerler büyük değil , sadece jack biraz uzun ve krone ile çakıyorsunuz (kepkep). Fakat heryerde bulamazsınız.

Burada resmi var.

Fakat örneğini verdiğim jack'lerin adeti 15-20 USD operatör11, benim bahsettiklerim ise sadece 0.5 USD.

Kurumsal firmalarda yapıyoruz bu işi ozgur , adamlar 10-20 demiyor. Sağlamlık , uzun ömür , düzgün iş diyor.. Ona görede

• Anlıyorum. Elbette kurumsal firmalarda durum farklı.. Fakat eğer benim gibi bireysel bir kullanıcı CAT6 ya da CAT7 EFT kablo kullanmak zorunda kalırsa biraz pahalı olabiliyor o jackların fiyatı. Ki ben 0.5 USD'ye aldığım konnektörlerden oldukça memnun kaldım, hatta jacklari bağladıktan sonra bir elimle RJ45'i diğer elimle kabloyu tutup çekiştirerek bir mukavet testi yaptım. Öyle ki doğal halinde o kadar çekiştirme oluşabilmesi için kasırga falan çıkması gerekir, buna rağmen sorunsuz çalıştıklarını gördüm ve gönül rahatlığıyla kullanıyorum..
  • Aaaa demek ki sokak arasi bilgisayarcilardan baska adam akilli bilgisayarcilarin bulundugu tek yer Canakkale degilmis demistim ki profilinde Canakkale yaziyor ben de AP icin anten uzatma kablsu bulamistim bir yerde buldum o da cok fahis fiyatti. Her seyi internetten almaya mecbur kaliyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hackteamtr

Aaaa demek ki sokak arasi bilgisayarcilardan baska adam akilli bilgisayarcilarin bulundugu tek yer Canakkale degilmis demistim ki profilinde Canakkale yaziyor ben de AP icin anten uzatma kablsu bulamistim bir yerde buldum o da cok fahis fiyatti. Her seyi internetten almaya mecbur kaliyoruz

"adam akilli bilgisayarcilarin bulunmadığı" demek istedin sanırım hackteamtr.. Evet haklısın, Çanakkale'deki bilgisayarcıların çoğu değil UTP'si FTP'si, CAT6 diye bir kablonun olduğundan habersizdi. Habersiz olması bir yana bilmediğini de bilmiyor, "abi standarttır onlar.." diye bana satmaya çalışıyordu elindeki data kablosunu.. O gün bugündür, hiç gidip sormadan internetten sipariş veriyorum..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hackteamtr

Aaaa demek ki sokak arasi bilgisayarcilardan baska adam akilli bilgisayarcilarin bulundugu tek yer Canakkale degilmis demistim ki profilinde Canakkale yaziyor ben de AP icin anten uzatma kablsu bulamistim bir yerde buldum o da cok fahis fiyatti. Her seyi internetten almaya mecbur kaliyoruz

"adam akilli bilgisayarcilarin bulunmadığı" demek istedin sanırım hackteamtr.. Evet haklısın, Çanakkale'deki bilgisayarcıların çoğu değil UTP'si FTP'si, CAT6 diye bir kablonun olduğundan habersizdi. Habersiz olması bir yana bilmediğini de bilmiyor, "abi standarttır onlar.." diye bana satmaya çalışıyordu elindeki data kablosunu.. O gün bugündür, hiç gidip sormadan internetten sipariş veriyorum..

Kusura bakma ben o mesajı yazarken mobildim yanlış yazmışım. Pardon :/

• Merhaba arkadaşlar,
    Cat6A ve Cat7 gibi telleri 23AWG olan ve tellerini çevreleyen plastiği de kalın olan kabloların ucuna göre tasarlanmış cat7 konnektör Türkiye'de mevcut.
    Telkolink firması satıyor. Konnektörü nasıl kabloya takılacağını gösteren resimli link aşağıda:
    http://www.telkolink.com/downloads/How-to-C7Plug.pdf
    resimli cat7 konnektör yapılışlı
    fiyat sormak için telkolink sayfasına tıklayın

• quote:

Orijinalden alıntı: saityildiz

Merhaba arkadaşlar,
    Cat6A ve Cat7 gibi telleri 23AWG olan ve tellerini çevreleyen plastiği de kalın olan kabloların ucuna göre tasarlanmış cat7 konnektör Türkiye'de mevcut.
    Telkolink firması satıyor. Konnektörü nasıl kabloya takılacağını gösteren resimli link aşağıda:
    http://www.telkolink.com/downloads/How-to-C7Plug.pdf
    resimli cat7 konnektör yapılışlı
    fiyat sormak için telkolink sayfasına tıklayın

saityildiz Veriğiniz linkteki ürünün tanesi 4 dolar yani kablodan pahalı az daha hesaplı olsa buna değeçek
    Almaz olsaydım ftp kablo tamam kaliteli sağlam ama sonlandırıp pc ye yada başka bişeye sokamıyorsunuz
    ozgur77 dediği ürün hesaplı ancak bendeki kabloda soymadan girmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: piyanist_69
    ozgur77 dediği ürün hesaplı ancak bendeki kabloda soymadan girmiyor

piyanist_69, sekiz kabloyu sıraladıktan sonra birisi soyulmuş birisi soyulmamış olarak ayarlayacaksınız. Böylelikle kablolar arasında temas olmyacak fakat konnektöre de sığmış olacak. Tabi buna rağmen tereyağından kıl çeker gibi kolayca sığmıyor, bahsettiğim konnektörü kullanarak ikişerli gruplar halinde yerleştirmeniz ve bunu ittire ittire yapmanız gerekecek. Bendeki kablo da 23 AVG idi ve çok kalındı. Eğer kablonuz 23 AVG'den daha kalın değilse biraz uğraşarak bahsettiğim konnektöre sığdırmanız mümkün..
  • Merhaba arkadaşlar; bende 2 nokta arasında kablosuz ve stabil bir bağlantı kurmak istiyorum.

ve yardımlarınızı bekliyorum.
    Yapmak istediğim şey şu;

20mbit lik fiber internet kullanıyorum bu internetimi yaklaşık 1 km mesafede olan ortalama 20 kişinin olduğu bir yerde switch ile sonlandırıp yaklaşık 20 kişinin kullanabileceği bir hale getirmek istiyorum.

böyle bir sistem kullanan varmı varsa kullanılması gereken malzemeler nelerdir bilgi verebilirmi.

Fiberin sonlandığı yerde interneti switch ile dagıttık 3 kişi kullanıyoruz. fiber cihazının olduğu yer ile çatıda vericiyi kuracağım yer arasında yaklaşık 40-50 metrelik bir mesafe var. karşı tarafı hiçbir engel olmadan görüyor. karşı tarafa kurulacak cihazla switch arası da yaklaşık 50 m civarında.

kısacası internet hızını hiç düşürmeden karşı tarafa gönderip dağıtabilirmiyim gereken donanımlar cihazlar kablolar vs. nelerdir yorumlarınızı bekliyorum
    teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: realswashbuckLer

Merhaba arkadaşlar; bende 2 nokta arasında kablosuz ve stabil bir bağlantı kurmak istiyorum.

ve yardımlarınızı bekliyorum.
    Yapmak istediğim şey şu;

20mbit lik fiber internet kullanıyorum bu internetimi yaklaşık 1 km mesafede olan ortalama 20 kişinin olduğu bir yerde switch ile sonlandırıp yaklaşık 20 kişinin kullanabileceği bir hale getirmek istiyorum.

böyle bir sistem kullanan varmı varsa kullanılması gereken malzemeler nelerdir bilgi verebilirmi.

Fiberin sonlandığı yerde interneti switch ile dagıttık 3 kişi kullanıyoruz. fiber cihazının olduğu yer ile çatıda vericiyi kuracağım yer arasında yaklaşık 40-50 metrelik bir mesafe var. karşı tarafı hiçbir engel olmadan görüyor. karşı tarafa kurulacak cihazla switch arası da yaklaşık 50 m civarında.

kısacası internet hızını hiç düşürmeden karşı tarafa gönderip dağıtabilirmiyim gereken donanımlar cihazlar kablolar vs. nelerdir yorumlarınızı bekliyorum
    teşekkürler

Merhaba realswashbuckLe

Bahsettiğiniz tablo iki nokta arasında kablosuz ve stabil bir bağlantı kurmaya oldukça uygun görünüyor. Ancak sonucun ne kadar başarılı olacağı kullanacağınız malzemenin ve kurulumun kalitesine bağlı.

Öncelikle iki adet dış mekan access point'e ihtiyacınız var. Bunlar yaygın olarak kullanılan TP-Link 5210 veya 7510 olabilir. Ben kendi uygulamamda 7510 kullanmıştım ve son derece memnunum. Bir de Ubiquiti adında bir dış mekan access point var fakat hem fiyat olarak daha pahalı hem de Türkiye'de bulunması biraz zor. Kablosuz network konusunda en iyi ve en başarılı marka olduğunu duymuştum. Ancak TP-Link'lerin de işinizi fazlasıyla göreceğini düşünüyorum, cihazları karşılaştırdıktan sonra TP-Link 5210 veya 7510 tercih edebilirsiniz. Kendi deneyimlerimden yola çıkarak 7510 önerilir.

İhtiyacınız olan diğer malzeme her iki noktada da cihazlar ile switchler arasında kullanacağınız CAT6 kablo. Ancak cihazlar ile switchler arasındaki mesafeniz biraz fazla olduğu için bu kabloyu özenle seçmenizi, HCS ya da AMG gibi en kaliteli markalardan birisini almanızı tavsiye ediyorum. Eğer dışarda olacaksa ve yağmur, güneş gibi hava koşullarına maruz kalacaksa kabloyu UTP değil de FTP almanız daha iyi olur, projenizin ömrünü uzatır. Ben kendi projemde HCS marka 23 AWG FTP kablo kullanmıştım.

Zorunlu olmamakla ihtiyaç duyabileceğiniz bir diğer malzeme iki adet Aktif POE cihazı. Access Point'ler ile switch arasındaki kablo mesafesinin uzaması bağlantıyı olumsuz yönde etkileyen bir faktör ve çok tavsiye edilen birşey değil. Benim uygulamamda her iki noktada da Access Point'ler ile switch arasında 15-20'şer metre mesafe vardı ve bu yüzden gerekli olmadı. Tp-Link dış mekan access pointler 60 metreye kadar POE sağladığını belirtiyor fakat sizin mesafe buna çok yakın olduğu için zorlamamak lazım. Access Pointler ile birlikte gelen pasif POE cihazları var, siz bunların yerine Aktif POE cihazları alıp kullanıyorsunuz, hepsi bu. Bu cihazlar söz konusu POE mesafesini arttırıyor. TP-Link'in aktif POE cihazları var, internette araştırırsanız bulacağınızdan eminim. Eğer dış mekan access pointleri kullanacağınız, yani verici ve alıcı anteni kuracağınız yerin yakınında elektrik varsa pasif POE cihazını access pointlere yakın bir yerde kullanma şansınız olur ve bu durumda aktif POE cihazına gerek kalmayabilir. Kısacası Pasif POE cihazı vericiye ve alıcıya ne kadar yakınsa, yani POE ile anten arasındaki kablo mesafesi ne kadar kısaysa o kadar iyidir. Eğer antenleri kuracağınız noktada elektrik alabileceğiniz bir priz yoksa uzatma çekmek de bir seçenek fakat dış mekanda olacağından yalıtımını iyi bir şekilde sağlamalısınız. Sonuç olarak ya "access pointlerin kutusunda gelen pasif POE cihazları + elektrik kablusu uzatma" ya da "Ayrıca Aktif POE cihazı alıp kullanma" seçenekleriniz arasında. Aslında elektriği uzatmadan da pasif POE cihazlarıyla bir deneyebilirsiniz fakat bağlantınızın stabilitesini olumsuz etkileyeceğinden neredeyse eminim.

İhtiyacınız olan başka bir malzeme iki nokta arasında kullanacağınız switcher. İnternetin sonlandığı yerde, yani üç kişiye dağıttığınız yerde muhtemelen boş soket vardır, o nedenle orda gerek olduğunu sanmıyorum. Fakat alıcı tarafında 20 kişiye dağıtmak için 20 soketli bir switch'e ihtiyacınız olacak. 20 kişiden kastınızın 20 daire olduğu sonucunu çıkardım, eğer düşündüğüm gibiyse böyle bir switche ihtiyacınız var, yok 20 kişinin yaşadığı ya da çalıştığı tek bir daire veya işyeri ise switche ihtiyacınız yok bile.

Son ihtiyacınız bağlantıyı kablosuz olarak dağıtacağınız router'lar. Tabi kablosuz olarak kullanmak niyetindeyseniz. 20 kişinin bir arada olduğu bir tabloysa switch'e ihtiyacınız yok, alıcı access point'ten gelen CAT6 kablosunu doğrudan router'a bağlamanız yeterli. Fakat 20 farklı noktaya dağıtmanız gerekiyorsa alıcı access pointten gelen CAT6 switch'e, switch'den çıkan CAT6'lar ilgili noktalara gidecek. İlgili noktalarda ister kabloyla, ister o kablonun ucuna bir router bağlayarak kablosuz olarak kullanabilirler.

Umarım yardımcı olmuştur, kolay gelsin.

• @ozgur77 değerli bilgiler için çok teşekküler. benzer bir sorunla ben de karşılaşacak gibiyim.

Sence şu ürün problemşi çözer mi ->https://urun.n11.com/aksesuar/hcs-j06-00804-cat6-ftp-konnektor-metal-kati-iletkenli-kablolar-i-P239216866

Çok teşekkürler!
  • Alternatif olarak, şu tarz ürünlerde kabloyu sığdırma şansım olur mu?https://urun.n11.com/diger/qport-cat6-metal-konnektor-jack-rj45-25lik-paket-P246154816
  • Merhabalar Yiğit Bey,

Ben bu sorunu yaşayalı ve çözeli oldukça uzun zaman oldu. O yüzden inanın tam olarak hatırlayamıyorum hangi marka ve model RJ45 jack kullanarak çözdüğümü. Ama hatırladığım şu ki, konnektörün içine doğru, sürgü gibi giden ayrıca bir parçası daha vardı, yani başka bir deyimle jack iki parçadan oluşuyordu. Buna rağmen o kadar kolay olmuyordu, yani ancak iki üç denemeden sonra başarılı olabiliyordum. Size başka bir önerim de kabloların uçunu azıcık da olsa tek tek soymanız ve o şekilde jack'a sokmanız, faydası olabiliyor. Ancak dikkat edin, pine gireceği mesafeden daha uzun soyarsanız birbirine temas edebileceği için sorun olacaktır. Gönderdiğiniz linklerdeki jack'lar uygun mudur ve benim kullandığım gibi iki parçadan mı oluşur bilemiyorum. Yine de verdiğiniz ikinci linkteki daha olası gibi görünüyor.

Edit: Başlığı incelediğimde kullanmış olduğum RJ45'in linkini paylaşmış olduğumu gördüm.

Kullanmış olduğum jack budur:http://www.telkolink.com/downloads/How-to-C7Plug.pdf?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Bu firmayla iletişim kurarak temin edebilirsiniz:http://www.telkolink.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgur77 -- 11 Mayıs 2018; 14:9:12 >

• tr piyasada ki cat6 0.50 rj45ftp(karşıdan bakınca kablo kanalları capraz sıralı olan) e cat6a cat7 sığdırmak için kablo uçlarını çakmakla biraz eritin veya soyup en ince ısıyla daralan makaron takın zorlayarak sığar.
    bunun yuvarlak delikli olanı 1mm filan sanırım

uğraşmak istemeyen ve 10gigabit ihtiyacı olan piyasada cat7ftp rj45 diye aratın tanesi 4-7tl bulunuyor. en az 1.3mm olmasına dikkat edin.
    https://www.hepsiburada.com/ara?q=Cat7+Rj45
    https://www.n11.com/arama?q=cat7+konnektor
    https://www.gittigidiyor.com/network-urunu/kablo-baglanti-urunu/konnektor?k=cat+7&sra=hpa

çinden alacaklara
    en ucuz 30 tane$10.90 iş görür 1gigabit olarak 10gibabit çalışır bencehttps://www.aliexpress.com/item/32840733738.html

10tanesi $7.99https://www.aliexpress.com/item/32810924802.html

10pcs 1.5mm $13.59https://www.aliexpress.com/item/32837099919.html

CAT7 FTP RJ45 Plug modular connector arayan varsa
    2tane$20.99https://www.aliexpress.com/item/32826476165.html

kablo önerisi isteyen varsa hcs veya yerli üretim kablolardan şaşmayın http://hescs.com/tr_html/products.php?sec=1&subsec=2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tx3 -- 13 Mayıs 2018; 5:21:42 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.