Şimdi Ara

cat5 kablo mu? yoksa cat6 mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
3.882
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • evet ethernet kablom pert oldu yeni bir kablo almam lazım ama cat5 mi alayım cat 6 mı. 16 mbiti tam alıyorum. adsl de cat5 veya cat6 fark eder mi? aralarında ne fark acaba bu cat6 lar daha çok fiber için felan mı? normal adsl de fark etmez diyorsanız cat5 alayım? edit: alacağım kablo 20 metre olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghostweb -- 25 Nisan 2016; 8:09:01 >

• ghostweb kullanıcısına yanıt
    cat6 daha iyi olur. 20 metrede cat5 ile fiyat farkı yüksek olabilir. cat5e ye bakabilirsiniz, cat5 in iyileştirilmişidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 25 Nisan 2016; 8:57:53 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ( 20m cat5 11.50 tl ) ( 20m cat6 17.50 tl ) cat6 mı alayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghostweb -- 25 Nisan 2016; 9:55:22 >
    Modeme kadar olan hatta kullanacaksan cat5e sorun çıkarmayacaktır. Modemden bilgisayara kadar olan hat için cat6 daha iyi olacaktır.

• modemden bilgisayara kadar kablo çekicem. şu an wifi ile bağlanıyorum masaüstünden bir fark görmedim aslında ping süresindede değişme olmadı ama ben anlık ping sorunları yaşamak istemiyorum tabi wifi narin bir şey sonuçta etkilenebilecek bir sistem. ama adslde cat5 ile cat6 arasında bir fark olmaz diyen varsa cat5 alıcam. var mı böyle bişey diyen :)
    Modemden bilgisayara kadarsa cat6 derim ben.

• Almışken bir kere alacaksın cat6 , cat5'e göre daha iyidir (uzun mesafe). Ver 3-5tl cat6 al sonuçta 200-300tl lik bir şey almıyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cat 5 cat 6 arasında normalde tek fark birisinde parasiz önleyici var. kısa mesafede (20) sorun olmuyor aa biz aynı bina da 1. kat ile 7 kat arası çektik. cat5 kablo çalışmadı. sonra cat6 diye satılan bakır oranı yüksek kaliteli kablo aldık çalıştı. Bence Cat6 veya cat5 den ziyade kaliteli olup bakır değerini yüksek olması uzun mesafeli kablolamada fark yaratıyor.
  • 20 metre cat5e kablo aldım 7.50 tl ye kargo parası bile almadılar. canavar gibi çalışıyor şu an
  • N11den cat 6 kablo Kargo icinde 17 tl ye aldim. 20 metre ustelik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.