Şimdi Ara

cat 5 kablo koptu lütfen bakın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar telefon direginden bize gelen internet kablosu koptu telekomun çektigi cat 5 gibi kablo ek yaptım bi sorun olurmu kopma yavaşlama vb. nasıl ek yapmayım kablo uzunlugu 45 metre civarı hat degerlerimede bakın 8 mbps kullanıyorum ek yapmak için bişeyler varmı.

• Cat kablo ile telefon hattını çektiysen 45 mt de sorun olmayacaktır. Olursa 2 şer kablo birleştir.
  • #KasaturacI# kullanıcısına yanıt
    sagolun cevabınız için kablo cat 5 in içindeki iki kabloan yani cat 5 teki gibi beyaz mavi 2 kablo var telekom çekti sorun olurmu acaba ilerde felan.
  • Telekom'a başvurun kabloyu değişsinler yada kendileri onarsınlar. Eve kadar gelen kablo Telekom'un sorumluluğunda.
  • Logic_Man kullanıcısına yanıt
    ama evimiz müstakil galiba sorumluluk bizde olur. ek konnektörü alıp ek yapmaya karar verdim.artık ne kadar saglıklı olursa bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: reisssss

ama evimiz müstakil galiba sorumluluk bizde olur. ek konnektörü alıp ek yapmaya karar verdim.artık ne kadar saglıklı olursa bilmiyorum.

Müstakil evin, arsa dış kapısından itibaren eve kadarmı 45 metre? öyleyse dediğiniz gibi sorumluluk sizde.

Ha yok direkten dış kapıya kadarki bölümde kopma olduysa bunun sizin sorumluluğunuzda olduğunu sanmıyorum. Evin dış kapısına kadar kablo çekip gitsinler. Gerisi size ait olur.

Telefon direğinden cat5 kablo çekilmesi standartlara uygun değil. Telekom'un havai hatlar için kullandığı çelik askı halatlı telefon kabloları bulunur. Bundan çektirirseniz kolay kolay kopmaz. Telekomcuları sözlü olarak çağırmayın. Telefon aboneliği olmadan sadece internet aboneliği varsa; aşağıdaki linkten giriş yapıp şikayet bölümünden şikayetinizi yazılı yapın. O zaman daha dikkate alıyorlar.

https://onlineislemmerkezi.ttnet.com.tr/ttnetwsci/login.do

http://prntscr.com/bdbrfp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Logic_Man -- 7 Haziran 2016; 10:35:14 >

sagolun tavsiyeleriniz için ek yaptım herhangi bir sorun gözükmüyor kopma felan olursa telekomu ararım. 8 mbps kullanıyorum. bide elektrik bantıyla iyice bantladım. su dan oksitlenmesin diye. hat degerlerim böyle şimdilik sorun yok.

• reisssss kullanıcısına yanıt
    Siz tamam diyorsanız...

Son olarak bilginiz olsun elektrik bantları sudan korumuyor, oksitlenme için rutubetlenmede yeterli. Bundan dolayı Telekomcuların özel kullandığı konektörler var. Aynı zamanda elektrik bantı değil, kauçuk bant kullanırlar.
    kauçuk bant nedir acaba nerde bulabilrim siyah elektirk bantıyla bantladım 3 - 4 kat yetmezmi acaba suyu yeyince açılırmı ne yapmam gerekir.sagolun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: reisssss

kauçuk bant nedir acaba nerde bulabilrim siyah elektirk bantıyla bantladım 3 - 4 kat yetmezmi acaba suyu yeyince açılırmı ne yapmam gerekir.sagolun.

Yağmur ve güneş gördükçe o bantlar kendini bırakır. Dış ortam izole bantı değil çünkü.

"Eriyen bant" veya "eriyen kauçuk bant" diye google 'da aratabilirsiniz. Yapı marketlerde satıldığını görmüştüm. Sanırım elektrik malzemesi satan yerlerde olması gerekir. Elektronikçilerdede olabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.