Şimdi Ara

SPACE-X 3. Test Çok Yakında (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.186
Cevap
11
Favori
44.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki

SPACE-X 3. Test Çok Yakında

(En Son Oy Tarihi: 13.3.2024)
Giriş
  • İzleme sayısı çok az geldi bana daha fazla bekliyordum. Nüfus pek etki etmiyor galiba böyle konularda. İnsanların ilgisi daha ön planda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu drone gemisine inişlerde yayının kesilmesi ile ilgili güzel bir animasyon var sizinle paylaşmak isterim.

ayrıca bu instagramda paylaşılan uzaktan çekilen drone gemisine iniş görüntüleri ise eski crs görevlerinden birine ait sayısını hatırlamıyorum 15-16-17 herhangi birisinin olma ihtimali var.

Crs görevleri falcon9 lar ile ticari ikmal servis görevleri olarak bilinir. uzaya uydu veya iss e kargo gütürmek için adlandırılan görevlerdir
    Commercial Resupply Service mission (CRS)

• kapitalizm çağında özel sektör resmen uzaya insan taşıma garantisiyle girdi. bu cidden önemli bir dönüm noktası, çağa uyum sağladı bundan sonra çok hızlı gelişmeler göreceğiz gibi

• Mc_Doglos kullanıcısına yanıt
    Hocam orada ben de çok şüphelendim; siyah ekran geldi, sonra yayını kestiler, sonra birden bire inmiş hali çıktı. Hadi dronenun kamerası gitti, uzaktan çekim de mi yoktu ? Umarım kaza olmamıştır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: performer999

Hocam orada ben de çok şüphelendim; siyah ekran geldi, sonra yayını kestiler, sonra birden bire inmiş hali çıktı. Hadi dronenun kamerası gitti, uzaktan çekim de mi yoktu ? Umarım kaza olmamıştır.
    okyanusun ortasında tek bir araç olduğu için başka bir uzaktan kamera mevcut değil.

Aslında oradaki kameralar sürekli kayıtta fakat araç iniş için yaklaştığında dünya ile bağlantısı kısa bir süreliğine kesiliyor sanırım bir çeşit parazite sebep oluyor. Yukarıdaki videoda da bahsedildiği gibi.

Bu ilk defa olan bir şey değil yada bu göreve kasti yapılmışda değil. dediğim gibi sıklıkla oluyor. Bazen temiz görüntülerde izlettikleri oluyor.
  • Sefil_Arbaletçi kullanıcısına yanıt
    Sırada jeff bosses un blue origini var birde boeing şirkeitinin geliştirdikleri araçları var. ama ben boeingden pek ümitli değilim.
  • Jeg Elsker Norge kullanıcısına yanıt
    eski bu hocamhttps://www.youtube.com/watch?v=sYmQQn_ZSys&feature=youtu.be evrimağacına yakışmadı
  • tugays77 kullanıcısına yanıt
    Verdiğin iki video da eski hocamwww.youtube.com/watch%3Fv%3Doa_mtakPlfw&q=EgQuLZpEGNmwy_YFIhkA8aeDSzubx2oR_4F9am9TEDUZGXvc7DexMgFy burada var hepsi. Yok ya iniş görüntüsü hiçbir yerde yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi performer999 -- 31 Mayıs 2020; 1:7:5 >
  • Mc_Doglos kullanıcısına yanıt
    Evet yayın kesilme sebebi videosunu izledim mantıklı, keşke temiz izleyebilseydik.

• Bu aşağıdaki linkten Crewdragonun rotasını takip edebilirsiniz.
    https://www.satflare.com/track.asp?q=CrewDragon#TOP

Ayrıca bu siteden ıss, starlink ve diğer uyduların dünya üzerindeki rotalarını takip edebilirsiniz.

(ISS - International Space Station [Uluslar arası uzay istasyonu])
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mc_Doglos

Sırada jeff bosses un blue origini var birde boeing şirkeitinin geliştirdikleri araçları var. ama ben boeingden pek ümitli değilim.
    boeing biraz eksik olmamak için girdi gibi. tabi ileride nolacağı belli olmaz. beni heyecanlandıran devlerin yanında sierra-nevada veya diğer küçük şirketlerin de çoğalması. mesela adını unuttuğum avustralya kökenli ufak bir şirket elle roket imal ediyordu. 10 metrelik ufak roketlerle alçak irtifa uydularını yerleştirip ana itici gövdeyi havada helikopterle yakalıyorlardı böyle ufak ve imkanları sınırlı şirketler sayesinde ilginç ve inovatif çözümler hızla çoğalıyor

• Sefil_Arbaletçi kullanıcısına yanıt
    Aynen söylediğiniz gibi Uzay yarışının 2. baharı yeni başlıyor. Bu sefer devletler değil Özel şirketler kapışacak.
  • SpaceX şirketinin geliştirimiş olduğu falcon9 ve heavy roketlerinin görev listelerini aşağıdaki linkten bulabilirsiniz.
    https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Falcon_9_and_Falcon_Heavy_launches
  • devletler değil özel şirketler yarışacaksa eğer bu adam bu işe paypay'i satarak girdi. kaça sattı da bitmek bilmedi bu para. araba satışıyla kurtarmadı herhalde.
    özel şirketler yarışacaksa eğer nasa 3 milyar dolar niye veriyor bu şirkete. yani bir şeyler olacak ama devlet kaynağı olmadan olmaz,olmuyorda zaten.
  • nasıl ya dünya düz değil miydi
  • Bi uzay ticareti kaldiydi adamlar orayi bile parselledi

• bu adamlar gitti de nasıl geri gelecek

bir de bunlar niye gitti dertleri ne

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Winter Is Coming -- 31 Mayıs 2020; 7:19:57 >
  • Winter Is Coming kullanıcısına yanıt
    aynı kapsülle geri dönecekler düşme yoluyla

abd artık özel şirketler vasıtasıyla uzaya gidecek nasa daha çok bilimsel olaylara yönelik çalışacak
  • nasıl düşme yoluyla ayı ters mi çevirecekler kendi kendine bu kapsül nasıl hızlanacak uzay boşlugunda
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.