Şimdi Ara

SPACE-X 3. Test Çok Yakında (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.186
Cevap
11
Favori
44.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki

SPACE-X 3. Test Çok Yakında

(En Son Oy Tarihi: 13.3.2024)
Giriş
    yörünge matematiği/mekaniği kullanılıyordur hesaplamada space-x geri dönen roketlerinin geliştirilmesinde anlatılıyordu videosu youtube da vardı
  • İSS İLE KİLİTLENME BAŞLIYOR

• -cooper, what are you doing?
    -docking.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Acaba elon ne hissediyor astronatlari gönderdi ama kendisi hala dünyada sonuçta adamın hayali uzaya çıkmak marsta yaşamak
  • BlackLead kullanıcısına yanıt
    iniş sirasında roketin yarattığı titreşimden kaynaklı sinyal kopuyor az araştırın
  • Dostlar nedense bu olayların hepsi bana düzmece geliyor
    Kimsenin bir yere gittiği yok montaj görüntüleri izliyorum gibi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://heavens-above.com/ISS_3D.aspx?lat=0&lng=0&loc=Unspecified&alt=0&tz=UCT
    https://transit-finder.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mc_Doglos -- 31 Mayıs 2020; 21:36:42 >
  • kardeş böylesine önemli bir olayın kameralara alınması işlemi tek bir kamera ile yapılıyor diyorsun sen. yahu meteorun üzerine uzay aracı kondu ve kalktı da görüntü ngitmedi. biz yeryüzündeki bir gemi üzerine inmeye çalışan bir aracın videosunu izleyemiyoruz daha ayıp değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReconTR

iniş sirasında roketin yarattığı titreşimden kaynaklı sinyal kopuyor az araştırın
    Sinyal kopuyor da video kaydı da durmuyordur heralde. O açıdan inişin kaydı paylaşıldı mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F31FE8CB4

Sinyal kopuyor da video kaydı da durmuyordur heralde. O açıdan inişin kaydı paylaşıldı mı?

Alıntıları Göster
    kayıt kopmuyo zaten sadece görüntü yayına verilemiyo o anda. sinyal geldiğinde aynı kameradan booster inmiş şekilde görünüyodu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet kontuy

kardeş böylesine önemli bir olayın kameralara alınması işlemi tek bir kamera ile yapılıyor diyorsun sen. yahu meteorun üzerine uzay aracı kondu ve kalktı da görüntü ngitmedi. biz yeryüzündeki bir gemi üzerine inmeye çalışan bir aracın videosunu izleyemiyoruz daha ayıp değil mi?
    ben bunu anlatamıyorum adamlar ezberden konuşuyor resmen ne inişi canlı yayına verildi nede her hangi bir kaydı var gidip insanlı uzay aracı yapıyorsun görüntüler tek kameradan veriliyor bu canlı yayın için teknoloji ileri seviyede iken(onların deyimi ile) bu 160p tek kamera bunlar nedir allah aşkına tamamen aldatmaca Nasıl Star wars Alien filmi uzayda çekilmiyor ise buda buna benzer bir şey
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReconTR

kayıt kopmuyo zaten sadece görüntü yayına verilemiyo o anda. sinyal geldiğinde aynı kameradan booster inmiş şekilde görünüyodu ?

Alıntıları Göster
    canlı yayında göremediğimiz tam iniş saniyelerinin video kaydını paylaşmaları lazım

belki paylaşmışlardır bilmiyorum
  • yalan olmasın instagram'da buna bir atıf yaptılar ve video paylaştılar. açıkca gerçekci bulmadım. 1969'da aya inişe ait tüm belgeler kayboldu diyen nasa'ya, gerçekten 69'da ay'a ayak basıldı mı basılmadı mı konusu da tartışılabilir. tabi bunu araştırma işline öncelikle astronotlardan başlanabilir. onların yaşantısı, dünya görüşü, sosyal ve ekonomik konulara bakış açısı, dünya devletlerinin birbiriyle olan ilişkilerine yönelik düşünceleri, amerikanın genel anlamda onlara sorulması ve alınacak cevaplar belki benzeri bir çok soru bile astronotlardan alınacak cevaba göre 69 yılından ay'a inilip inilmediğine dair bir kanıt olabilir. tamamen bakış açısı ve değerlendirmeyle alakalı. isterseniz psikolog bile tutabiliriz. ama adam ay'a ayak bastım gerçekten diyorsa onun bu sözüne de körü körüne inanabilirsiniz. delil göstermek zorunda olmayabilir. doğruluyorsa ve sözünde samimi olduğuna inanıyorsanız iş bitmiştir. bu iniş muhabbeti de keza aynı şekilde değerlendirilebilir. onca mükemmel bir faaliyetin içerisinde, çok önemsiz bir konu olarak değerlendirebilirsiniz. ama ben buna inanmak. neden derseniz, o inişin her anı bile bir uzay mühendisi için çok değerlidir. kimi neticeye bakar. kimi astronotun sağlığına bakar. sonuçta biri de sadece kendisini ilgilendiren bir noktaya bakacak. yani o inişi detaylı şekilde görmek istemeyecek ve görevi de sadece bu olan bir mühendis, o inişi kaçırmamak için her türlü tedbiri alır. tedbiri aldın mı zaten canlı yayında kaza meydana gelmez. gelemez mi? gelebilir... onlart ne kadar hassas ise izleyici olarak ben de bu kadar hassasım. onlar haklı ise ben de haklıyım.

• kıpraşımdan ötürü görüntü alınamıyor, yok özel şirket yapıyor aman ne güzelmiş, bu özel şirketin araba markası nasıl kar elde ediyorsa artık yıllardır uzaya gitmek için yatırım yapıyor karşılığınıda daha almış değil araba satışı ile karşılıyor, çünkü uzay turizmi daha başlamadı oradan para gelmiyor henüz. devletlerden destek yok diye övünülüyor. bu olaylara heyecanlananlarda sanki adamlar onları götüreceklermiş gibi savunma üzerine savunma yapıyorlar. adamlar 50 yıldır uzay filmi yapıyor,binlerce yıllık geçmişi olan ırkçılığı bitiremiyor ama uzaya gidiyor. başka galaksiye gidecek teknoloji var, para var, akıl var ama kıpraşım yüzünden görüntünün kesilmesini engelleyemiyorlar. bi bakıyorsun roket inmiş.
    Allahtan ne verirlerse yemeyen bir kitlede var.
    şu MJ'in şarkısının bazı sözleri ders niteliğindedir. benzetmeye aklı yeten anlar;

https://www.google.com/sorry/index?continue=https://www.youtube.com/watch%3Fv%3DavPHa8WcJ-4&q=EgQuLZpEGOK22_YFIhkA8aeDS-INClcqxz0XMpTcHawZzIPC-GoEMgFy

• Kenetlenme Sistemi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mc_Doglos -- 7 Haziran 2020; 17:35:1 >
  • Durum kontrol

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mc_Doglos -- 7 Haziran 2020; 17:36:26 >
  • Jireskop ve Reaksiyon Tekeri Teknolojileri
  • NASA 17 TEMMUZ -- 5 AĞUSTOS ARALIĞINDA MARS YÜZEYİNE YENİ ARAŞTIRMA ARACI GÖNDERİYOR

SPACE-X 3. Test Çok Yakında

FIRLATMA BİLGİLERİ-----------------https://www.kennedyspacecenter.com/launches-and-events/events-calendar/2020/july/rocket-launch-ula-atlas-v-mars-2020

• FIRLATMA GERİ SAYIM SAYACI BURADA;

https://www.kennedyspacecenter.com/
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.