Şimdi Ara

''CASSETTE DECK'' kullananlar ve meraklıları ! (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
417
Cevap
13
Favori
24.393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Selamlar hocam fiyatı konuştuk 10.000 TL’ye veriyor. Ne dersiniz değer mi? 10 bin TL’ye çok daha iyi bir sistem kurmak mümkün mü? Özellikle hoparlör dahil ses kalitesi açısından çok daha iyi sistem kurulabilirse tekrar bir değerlendireyim. Aslında yazdığım sette turntable ve tuner’a ihtiyacım yok. Üst segment turntable’ım var, radyo hiç dinlemiyorum ama set olması tabiki güzel. Bir de dediğim gibi cihaz sıfır gibi. Kurmak istediğim setin kesinlikle tertemiz, kusursuz olmasını istiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ekostros kullanıcısına yanıt

Şu set 12000 TL:

Kenwood A85 ful takım ful çalışıyor sahibinden.comda - 1047169942

Şu set de 3250 TL:

KENWOOD A68 sahibinden.comda - 1021272742

Biri Kenwood A85, diğeri A68. Aralarında bu kadar büyük bir fiyat farkı olmaması lazım ama insanlar neye göre fiyatlandırıyor maalesef kestiremiyorum. O yüzden fiyat konusunda bir şey diyemeyeceğim. O parayı edebilir de etmeyebilir de. Piyasayı takip eden biri değilim maalesef. 10 bin TL'ye çok daha iyisini kurmak ise bence mümkün değil, fiyatlar coşmuş durumda.

Pazarlık yaparak mümkün olan en düşük fiyatı almaya çalışın derim.

• 9000’e anlaştık eğer almak istersem ama biraz kafam karışık. Böyle komple set almak mantıklı mı bilemedim. Bir parçasına bişey olsa bozulsa yerine kafama göre bir cihaz alamam set’e uyumlu kalmak zorundayım. Öte yandan dediğim gibi turntable ve tuner’a aslında ihtiyacım yok onlara boşuna para vermiş olacağım. Birkaç gün 10 bin TL parça parça ne alabileceğime bakacağım ona göre karar vereceğim.

Set veya komponent almak tercih meselesi ama genelde setler giriş seviyesi bileşenlerden oluşur. Setlerin esprisi estetik durmaları, göze hoş görünmeleri, dekoratif açıdan daha şık görünmeleri falan. Yoksa ses kalitesi açısından bir avantajları olduğu yok. Eğer bir odyofil değilseniz, set mi kompenent mi sorusu büyük ölçüde kişisel tercihlerle cevaplanabilecek bir soru. Eğer bir odyofilseniz, kesinlikle set olmaz.

Madem radyoya ve pikaba ihtiyaç yok, elde var; o halde set yerine neye ihtiyacınız varsa onu almak daha mantıklı ama 10 bin Tl sınırını aşabilirsiniz. Orta seviye bir amfi ilk etapta iş görür, sonra diğerlerinizi kafanıza göre alırsınız.

İlerde katların birinde problem yaşarsanız 36 cm alternatiflerin çok kısıtlı olduğunu göreceksiniz. Nacizane tavsiyem 43 cm standart sistem kurmanız .

• Odyofil olduğumu söyleyemem. Kurmak istediğim sistemde ses konusunda beklentim ortalama bir insanı tatmin edecek dengeli/temiz ve güçlü ses almak, en azından şimdilik. Dinlediğim müzik türü de 80s funk/pop. Tasarım da önemli odamda bir 80s/90s atmosferi yaratıyorum kaset vs cd deck’nin grafikleri/renklerine önem veriyorum.

Hocam bu 38 - 43 cm olayı yine bilmediğim bir konuydu uyarınız için teşekkür ederim. O seti almaktan vazgeçtim ayrı ayrı bulmaya çalışacağım ve 43 cm olmasına da dikkat edeceğim.

Amfi konusunda dikkat etmem gereken, uyarabileceğiz herhangi bir konu var mı? Evdeki turntable’ı mı 2 senedir logitech hoparlöre bağlı kullanıyorum. Alacağım anfi ve hoparlör ile turntable’ım da upgrade olmuş olacak

Pikabınız kendinden preamplili herhalde. Kendinden preamplisi yok ise phono girişli amfi tercih edebilirsiniz.

• Merhabalar kaset dinleme amaçlı çok pahalı olmucak 2000 civarında bir sistem düşünüyorum sahibindende çok ilan var aklım karıştı technics marka var aklımda yardımcı olabilecek varmı

• shqiptar45 S kullanıcısına yanıt

Kayıt yapmayıp sadece dinleme yapacaksanız 2 kafalı bir dek tavsiye ederim. JVC'nin 90'lı yılların ortalarında ürettiği TD-W3xx ve TD-W4xx serileri gibi kaliteli olmadığı sürece dual deklerden kaçınmanızı tavsiye ederim. Mekanizmaları genellikle dandik oluyor. Mümkünse, o fiyatlara bulabilirseniz dual-capstan olsun. Yalnız çok iyi araştırın satıştaki deklerin çoğu işe yaramaz, çok tamir görmüş, hor kullanılmış ve miyadını doldurmuş cihazlar.

Marka takıntısına gerek yok. 30-40 yıllık cihazlardan söz ediyoruz.

Not: Dinlemeden, kontrol etmeden almayın.

• Torlak Kemal kullanıcısına yanıt
    Pek bilmediğim için piyasayı pioneer ap 550 buldum birde technics sa eh 750 bunlar nasıldır

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • shqiptar45 S kullanıcısına yanıt

Ben bu türden mini sistemleri önermiyorum hocam. Bunlar gerçek hifi standartlarını karşılamaktan biraz uzak sistemler.

• Bluetooth modüllü deck kasetçalar denemesi. Bütün işlem kasanın içinde yapılmıştır. Dışardan herhangi bir bağlantı bulunmamaktadır.

• Yamaha KX-493 baskı lastiği ve kayış değişimi.

''CASSETTE DECK'' kullananlar ve meraklıları !

Kayış: 65mm çap 3mm en

Baskı Lastiği: 13x8x2 mm

Kaset: Nora SQ-D Type I

Dolby NR : Dolby C

Şarkı : Foreigner - I want to know what love is (flac)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yörükoğlu2014 -- 30 Ekim 2022; 22:18:0 >

• Kasetin mucidi Filipisten  ''CASSETTE DECK'' kullananlar ve meraklıları !  FC 931 modeli. Nadir bulunan bir urün uzun zamandır aramaktaydım. 950 modelini bulamadım şimdilik bununla idare edelim.

Kablolar bildiğiniz arap saçı gibi. Mekanizmayı çıkarmak ve lastik değişimi oldukça zahmetli. Düşünüyorsanız uzak durun derim.

Bakım , temizlik , yağlama , kayış değişimi sonrasında deneme kaydı. Sanırım Yamaha'yı ve bunu satmayacağim. (Şimdilik.)

Ses kalitesi oldukça başarılı.

Deck: Philips FC 931

Kaset: TDK D 90 Type I

Dolby NR: Dolby C

Şarkı: Simply Red - It's only love (flac)

Kamera : Nikon D3300

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yörükoğlu2014 -- 2 Kasım 2022; 23:32:52 >

•  ''CASSETTE DECK'' kullananlar ve meraklıları !

Technics kasetçalarlar için dişli üretimine başladım. İhtiyacı olan arkadaşlar dm'den ulaşabilirler.

• Yine forumdan @Torlak Kemal abimize ait Pioneer CT-447 kasetçaların bakım işleri tamamlandı. Ses kalitesini çok beğendim. Otomatik kalibrasyonu oldukça başarılı. Piyasada bulunabilecek en ucuz kasette bile gürültü engelleme olmadan harika sonuç çıkardı.

Kasetçalar: Pioneer CT-447

Kaset : Kamel MCX-90 Type I

Dolby NR : Yok

Kaynak : Sony MDS-JE780

Şarkı : Black Eyed Peas - Don't you worry

''CASSETTE DECK'' kullananlar ve meraklıları !Yörükoğluyoutube
    Pioneer CT-447 deneme
    https://www.youtube.com/watch?v=2twd_0rh3Ig

• Eline sağlık hocam, süper olmuş. Ben de bu dekin oto-kalibrasyonunu çok başarılı buluyorum. Pioneer'in klasikleşmiş Auto-BLE kalibrasyonunun sona yakın sürümlerinden biri bu dekteki.

Bazı deklerin oto-kalibrasyonları çok başarılı çalışırken, bazıları vasat olabiliyor ya da kaset seçiyor.

• Merhaba arkadaşlar yaş 60 SONY TC-WR681 DECK KASETÇALAR var bende lastikler çürümüş erimiş ölçülerini bilmiyorum nereden alrım hangi ölçülerde alırım yardım edeceklere çok teşekkürederim

• Pioneer CT-W205R bakım , onarım sonrası test.

Deck: Pioneer CT-W205R

Kaset: Melody MP 90 Type I

Kaynak : Sony NWZ Music Player

Şarkı : ABBA - Lay all your love on me (wav)

Dolby NR : Dolby C

''CASSETTE DECK'' kullananlar ve meraklıları !Yörükoğluyoutube
    Pioneer ct-w205 deneme
    https://www.youtube.com/watch?v=gCZnGYfV5O4&feature=youtu.be

• cidelimemo kullanıcısına yanıt

Bu modelde biri ince diğeri kalın 2 tip kayış (lastik) var:

3-024-405-01 reel kayışı (ince)

X-016-570-01 capstan kayışı (kalın)

Nereden bulursunuz, nerede yaşıyorsunuz bilemiyorum. Elektronikçilere sormanız lazım.

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.