Şimdi Ara

Casper Nirvana NB 15.6 CN.DXL460B Format imkansız

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
2.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar öncelıkle herkese selamlar yardımcı olabılecek arkadaslara sımdıden tesekkurler ...
    komsumun format atmam ıcın verdıgı laptop yaklasık 2 haftadır benı sınır krızlerıne soktu bır turlu format atamadım ...
    hard dısk yenı alındı bır problemı yok baska pc de denendı
    ram ler calısıyor baska pc de denendı
    wındows 7 we wındows 8.1 denedım usb den olmuyor olmuyor
    format atarken aldıgım hataların resmını ve bıos ayarlarımı resım olarak verıyorum ... teknik servis imkanım yok garantiside bıtmıs Bulgarıstanda yasadıgım ıcın kendım halletmek zorundayım.

uzaktan yardımcı olabılecek arkadaslar varsa cok sevınırım ....

Casper Nirvana NB 15.6    CN.DXL460B   Format imkansız
     Casper Nirvana NB 15.6    CN.DXL460B   Format imkansız Casper Nirvana NB 15.6    CN.DXL460B   Format imkansız
     Casper Nirvana NB 15.6    CN.DXL460B   Format imkansız Casper Nirvana NB 15.6    CN.DXL460B   Format imkansız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gecitoguz -- 5 Ocak 2016; 22:14:08 >

• Aynı durumdayız...
    Format için USB Diskim var...
    Bir türlü USB yi görmedi...
    Bot ekranı sadece HDD ve DVD sürücüyü görüyor...

REZALET ÖTESİ...
    Var mı yardımcı olacak...
    BİOS güncelleme falan deniyor...
    Komedi olan ben bu PC ye önceden aynı şekide ve şuan ki taktığım USB format atmıştım...
  • Casper nirvana serilerinde format işlemi usb dolayısıyla veya cd ile yapılamıyor.Şirketin aslında para kazanmak ve servis ücreti çıkarmak için yaptığı düzenbazlık diyebiliriz.Yetkili servise götürerek ancak format durumunu kontrol ettirebilirsiniz.
  • hocam bende 2 gün önce casper marka laptopa format attım sıfırdan 8.1 kurdum flashtan hiç bir sıkıntı çıkmadı :\
    flash bellek için önce şu adımları yaptınız mı? ( bilmediğimden yapmadınız gibi anlatıyorum )

Adim 1: Baslat > Çalistir > cmd yazip Enter’a basip komut penceresini açiyoruz.
    Adim 2: Komut penceresinde diskpart yazip enter’a basiyoruz.
    Adim 3: list disk komutunu girip enter’a basiyoruz.
    Adim 4: select disk 1 komutuyla hangi disk’i biçimlendirmek istiyorsak onu seçiyoruz.
    (list disk komutundan sonra diskler listelenecektir, size ait flash bellegi seçmeyi unutmayin)
    Adim 5: clean komutuyla flash bellegimizi temizliyoruz.
    Adim 6: create partition primary komutuyla birincil bölüm olusturuyoruz flash bellegimizde.
    Adim 7: active komutuyla flash bellegimizi üzerinde islem yapmaya hazir hale getiriyoruz.
    Adim 8: format fs=ntfs quick komutuyla flash bellegimizi formatliyoruz.

sonra windows dosyalarının hepsini normal şekilde kopyala yapıştır flash a atın.

uyarı : antivirüs ve usb virüs proğramları bu işlemlerden sonra usb yi virüslü diye görüyor. ( bootable olduğu ve otomatik çalıştığı için) önce bu proğramları kapatın

• Hocam yanlış bilgi aktarmayın isterseniz. Her iki format yönteminide kendi bilgisayarımda sorunsuzca kullanıyorum. Her bilgisayarda da bu iki işlem uygulanır yeterki eldeki imaj dosyası doğru olsun.

Kullanılan iso microsofttan çekilip düşük hızla yazdırılmalı mutlaka. Bu işlem uygulandıktan sonra eğer format sırasında hata geliyor ise, harddisk, ram veya optik sürücü hatası olabilir. Optik sürücü yerine aynı imajı usb ile programsız boot edilebilir hale getirerek deneyin. Herhangi bir programa gerek yok komut işlemiyle boot edilebilir flash yapabilirsiniz. Yine aynı hatayı verirse, ram 2 slot takılı ise tek tek sırasıyla deneyin. Yine olmaz ise sorunun harddisk kaynaklı olma durumu çok yüksek.
  • boot ayarı ve dvd romundan kurulum yapmak çok zor ama, acılısta esc ile boot menuye geldiğinizde usbyi görüyor, ancak öyle format atabildim. şükür
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.