Şimdi Ara

Casper ısınma FPS sorunu yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ben de CASPER EXCALIBUR CORE I7 6700HQ 2.6ghz Ekran kartı: gtx960M var. Bilgisiyarı alalı 3 olmamıştır diyebilirim. son 3-4 haftaya kadar ısınma problemi yoktu. FPS sorunu yoktu. Örneğin pc soğuk iken pubg açıyorum ve yaklaşık 10 dk sonra ısınma artıyor ve ani FPS düşüşleri oluyor. Oynamaya devam edersen çıldırıyor. Bu sorun neyden kaynaklanıyordur. Ne gibi bir şey olmuştur bulamadım. Açıkçası bunu aldığım için de deli gibi pişmanım.

• Msi afterburner ile sıcaklıkları kontrol edin. Eğer sıcaklıklar yüksekse işlemci veya gpu ısındığı için frekans düşüyordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The white warrior -- 28 Mayıs 2018; 21:49:20 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The white warrior

Msi afterburner ile sıcaklıkları kontrol edin. Eğer sıcaklıklar yüksekse işlemci veya gpu ısındığı için frekans düşüyordur.
    Evet dediğiniz gibi Ekran kartı ısınması var. Ve hatta çok hızlı bir şekilde ısınıyor. Ekran kartı GTX960m ve pc daha 2-3 ay arası oldu alalı. Sizce neden olabilir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HakanAkkuzu

Evet dediğiniz gibi Ekran kartı ısınması var. Ve hatta çok hızlı bir şekilde ısınıyor. Ekran kartı GTX960m ve pc daha 2-3 ay arası oldu alalı. Sizce neden olabilir ?

Alıntıları Göster
    Hem cpu hem gpu sıcaklıkları ve mhz leri yazan ekran görüntüsü atabilir misiniz?

• quote:

Hem cpu hem gpu sıcaklıkları ve mhz leri yazan ekran görüntüsü atabilir misiniz?

Alıntıları Göster

Buyur dostum bu en fazla 20 dk falan pubg oynadıktan sonra oluşan değerler. Nitekim oyunu da baya düşük değerlerde oynadım

• HakanAkkuzu H kullanıcısına yanıt
    Hocam benim dediğim oyun oynarken fps yi ve frekansı da görmekti. Sadece gpu ya mı bağlı yoksa cpu da ısınıp frekans düşürüyor mu amacım o?

• Driver kaynaklı da olabilir
    https://forum.donanimhaber.com/en-son-nvidia-driver-397-93-asla-kurmayiniz--133115187

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The white warrior -- 30 Mayıs 2018; 16:0:18 >
  • quote:

Driver kaynaklı da olabilir
    https://forum.donanimhaber.com/en-son-nvidia-driver-397-93-asla-kurmayiniz--133115187
    hocam cpu 'da sorun yok GPU' da var sorun dediğiniz gibi şimdi ekran kartı öncek sürüme aldım denicem. İlgilendiğiniz için çoook teşekkür ederim gerçekten
  • quote:

Driver kaynaklı da olabilir
    yok hocam yine olmadı. Aynı düşüşler yine var. Herhalde yazılımsal bir şeyler var.
  • HakanAkkuzu H kullanıcısına yanıt
    Oyun oynarken gpu nun frekans durumunu da takip edin, yüzde gpu kullanımı hep %99 da mı?

• quote:

Oyun oynarken gpu nun frekans durumunu da takip edin, yüzde gpu kullanımı hep %99 da mı?
    evet hocam ve ısınma çook yükseklerde. Şu anda başka bir il de olduğum için garantiye de gönderemiyorum pc'yi. Hani oyunlardan çıkmayıp devam etsem patlayacak sanki :) Mecburen 15 dk dayanabiliyorsun. Çoook uzun süre olmuş olsa pc'yi anlayacam. Ama 2-3 aylık kullanım da bir şey olmaması gerekir diyorum. En azından kullanıcı sorunu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.