Şimdi Ara

Casper H36 ATI HD 5650 Güncel Driver ve BIOS Güncellemesi Kurulumu (Kesin Çözüm)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
7.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 11
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 8
  • Ortalama Mesaj Aralığı 54 gün 11 saat 41 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Cem Uğur (8 mesaj) karasimsek_1992 (2 mesaj) devilmycry_87 (2 mesaj) crzma (2 mesaj) hands2007 (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (2 mesaj) Mobil (4 mesaj) Tablet (1 mesaj) Uygulama (4 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Casper H36 ATI HD 5650 Güncel Driver ve BIOS Güncellemesi Kurulumu (Kesin Çözüm)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    298 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Merhaba;

2011 yılında almış olduğum Casper Nirvana H36 marka laptopumun yaklaştık 4 yıldır siyah ekran hatasını ve driverın güncellenmemesinin en yeni oyunları oynayamamışsızlığımın üzüntüsü içerisindeyim. Neyse fazla gevezelik yapmadan anlatıyorum.

Elimiz de bir adet USB flash bellek olması yeterlidir. (Boyutu önemli değil.)

USB belleğimizi Bootable yapıyoruz.

https://drive.google.com/file/d/0B4r7RWNV8nX5Y2R6dnlNOVhEUzQ/view İNDİRİYORUZ.
    https://drive.google.com/file/d/0B4r7RWNV8nX5LXRVNHUwVUJxZ3M/view İNDİRİYORUZ.

1. AŞAMA

İndirmiş olduğun dosyaları ayrı klasörlere çıkartıyoruz.

2. AŞAMA

H36ST-202.rar dosyasından çıkan klasörümüz olacak H36T diye ona girin ve bekleyin.
    Diğer klasörü yani h36st.rar dan çıkan BIOS dosyalarımızdan H36STCA.401 adlı dosyayı yeniden adlandırıyoruz. H36STCA.401 bunu sonunu 401 değil de 202 yapıyoruz ve diğer H36T klasörümüzün içerisine atıyoruz karşımıza gelen pencereye Evet diyoruz ve USB belleğimizin içine klasörü değil onun içerisinde ki dosyaları usb' ye atıyoruz ve şimdi BIOS güncelleme yapabilirsiniz.

Sistemi yeniden başlatıyoruz ve DDOS ekranı karşımıza gelir gelmez öncelikle SAVE yazıyor Enter' a basıyoruz. Ardından H36TCA yazıp Enter' a basıyoruz ve BIOS güncellememiz böylece başlamış 1-2 dakika da güncellenmiş oluyor. Böylelikle Intel ekran kartını komple sistemden iptal ediyor sadece ATI' yi kullanmanıza olanak sağlıyor. Ben şuan en güncel sürüm olan 14.12 Omega sürücüsünü kullanıyorum.

Bu arada Not olarak düşmek istiyorum;

Bilmeyen arkadaşlarım hiç kurcalamasınlar. Bilmeyen arkadaşlarımın yapabileceği her tür hareket bilgisayarın sorunlarının olacağının farkına varması gerekir. O yüzden bilmeyen arkadaşlara önermiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cem Uğur -- 9 Mart 2015; 15:15:00 >

|
    |

• Er
    4 Mesaj
    aynı laptop bendede var. dediklerini uyguladım bios güncelleme yaparken SAVE yazıyorum işlem yapılıyo. sonrasında H36TCA komutunu girince ""waiting for getting information from current bios"" yazısı geliyo ve hiçbir işlem yapılmıyor. bilgisayar 1 dakika sonra kapanıyor. bios şifresinide iptal ettim. güncelleme olmuyor. yardımcı olabilirmisin. teşekürler.
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

anlamadım gitti. 2 farklı flashla, farklı usb portlarla denedim olmadı. hep aynı şey. acaba dosyaların usb ye imajdanmı atılması gerekiyor.
    |
    |
    crzma kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: hands2007

anlamadım gitti. 2 farklı flashla, farklı usb portlarla denedim olmadı. hep aynı şey. acaba dosyaların usb ye imajdanmı atılması gerekiyor.

Valla anlatan arkadaş saolsun cok guzel.bir.cozum ama sonrasında bi destek olsa iyiydi

|
    |
    Arkadaşlar aynı sistemi bende denedim, biosu yükledim. Yalnız daha önce de çok denemiştim olmamıştı. Sorun flas belleği bootable yaparken oluyor. Technopat ta usb bootable yapmayı göstermişler oradaki şekilde yapınca sorun düzeldi ve biosu güncelledim. vin7 de ati sürücüsünü kurdum problesmiz şekilde güncelledi. Gel gelelim pc yi reset atınca ekran kapalı görünüyor yani içinde vindows açık ama ekran karanlık.

Neyse bende zaten vin 8.1 yüklemiştim. Oradan kurtum şimdi sorunsuz şekilde oyunları oynuyorum. ve ayrıca hayret ettim. Ekran kartı kalitesi nerdeyse iki katına çıktı diyebilimi. GTA yı önce minecraf gibi oynatıyordu bazı yerleri kare kare oluyordu ve 800*600 çözünürlükte ancak oynuyordu. Şimdi çok net ve takılma yok. Tabi yine düşük grafik ama çözünürlüklerini falan yükselttim. 5 yıldır bu şekilde boktan bir ekran katrı ile oyun oynamaya çalışıyordum.

Bu arada 3 gün önce Casper'e mail attım. Sağolsunlar bir cevap bile vermediler.
    |
    |

• Binbaşı
    1611 Mesaj
    Allah bu anakartı yapanında casper'ında ekran kartınında bin belasını versin.

Technopat'taki gib USB bootladım yukardaki anlatımı harfiyen yaptım her türlü siteye girdim çıktım ama bende de Waiting for informtion from BIOS dedi kaldı namussuz alet. Casper pişmalıktır almayın aldırtmayın batsın köpekler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShadowofDeath06 -- 17 Mayıs 2015; 15:07:26 >
    |
    |
    Arkadaşlar usb bootable yaparken yanlış yapıyorsunuz. Düzgün bir şekilde reklama giriyor ama Technopat' ta var usb bootable edilme yöntemi oradakine göre yapın. ;)
    |
    |

|
    |

|
    |
    çünkü ben de casper h36 ati kullanıyorum hd5650 ekran kartı var harici olarak ama bios update falan yapmadan kurdum en son driver'i hatta istediğim sürümü dahi kullanabiliyorum.
    bu dertten muzdarip arkadaşlara yardımcı olabilirim elimden geldiğince
  • Onbaşı
    39 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: CasperPişmanlıktır

Bios update etmeden bu sorunu çözebilen lütfen yardım etsin

sorun çözülmüştür.güncel driverlar yüklenmiştir.

• Yüzbaşı
    289 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: karasimsek_1992

quote:

Orijinalden alıntı: CasperPişmanlıktır

Bios update etmeden bu sorunu çözebilen lütfen yardım etsin

sorun çözülmüştür.güncel driverlar yüklenmiştir.

banada yardımcı olabilirmisin ne yaptıysam olamdı bios güncelleme ekranda takılı kalıyor.
    Ekran kartını güncel driverı yüklemek istiyorum başka bir sorunum yok.
    |
    |

• Yüzbaşı
    298 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Arkadaşlar BIOS güncellemek riskli iştir. Lütfen bunu göz önüne alarak güncelleme yapınız aksi halde bazı olumsuz durumlar ile karşılabilir, bilgisayarınızdan olabilirsiniz. Sorumlusu ben (konu sahibi) değilim. Lütfen göz önüne alarak BIOS güncellemesi yapınız. Ayrıca konu eski olduğu için bazı özelden yazıldan mesajlarınıza cevap verebiliyorum. Ancak artık konu bana da uzak kaldığı için irtibat halinde olamayabilirim. Zaten forum sitesine de uzun zamandır girmiyorum.
    |
    |
    :=)
  • Yüzbaşı
    298 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Bir kaç yerde yanlış yapıyorsun.

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |
    tanerali kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    quote:

Orijinalden alıntı: Cem Uğur

Bir kaç yerde yanlış yapıyorsun.

Haklısın. Oraları geçtim fakat password istedi. Password bulamadım. Biosu sıfırlayamadım bir türlü

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Konu Sahibine Özel
    Password derken ?

|
    |
  • Yüzbaşı
    298 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Hem bios hem ekran kartı kardeş.

|
    |
    karasimsek_1992 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Masal Oku
Webtures SEO;SEO Nedir?
Ekonomi
Cancer Clinical Trials
Radyo Dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,359
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.