Şimdi Ara

Casper, akıllı telefonlarını Türkiye’de üretecek (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
2.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başkasının ürettiği şeyleri Türkiye'de toplayacak olsa gerek. Yoksa Kespır Sevimli Hayalet kendi işlemcisini mi yaptı...

• Arkadaşlar olaya o kadar da karamsar bakmayın en azından işçiliğin ülkeye taşınması bile vatandaşa yeni iş imkanı sunuyor.

Klasik "parçayı burada vidalıyonuz ehe" geyiği komik ve sığ durmaya başladı.

• Sığ mığ sonuçta montaj olayı doğru mu doğru üretim var mı yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atakansah

Sığ mığ sonuçta montaj olayı doğru mu doğru üretim var mı yok.

Nereye üretiyorsun ya? Hep aynı ezber yorumlar

Herkes iktisat profesörü güzel ülkemde. Böyle senin gibi sürekli eleştiri halinde olan tiplerin sayısı azımsanmayacak kadar fazla. Neyse muhabbeti uzatmayacağım, gereksiz ezber söylemlere uzun uzun karşılık versem de mantık çerçevesinde, yine abuk bir yorum karşılayacak beni.

O yüzden haklısın güzel kardeşim.
  • Hadi bakalı güzel bir adım.

• Örnek açıklama, Samsung üretiyor çinli fabrika montajlıyor Isırıklı elma da her şeyi yiyor... :]

• Firma imajı malesef çok kötü, onu düzeltmeye uğraşsınlar önce. Herkesin zihninde sorunlu laptopları ve ürünleriyle kazınmış bir marka.
  • gxhero kullanıcısına yanıt
    Isırık elma telefonun dış tasarımını yapıyor işlemcinin tasarımını yapıyor geri kalan herşeyi başkalarından satın alıp Çin de Foxconn birleştiriyor. Samsung üreten tek firma bu işte herkes başkalarından satın alıp birilerine montaj yaptırıyor. Onun için üretmek yada montaj yapmak fark etmez önemli olan başarılı olmak.

• parça birleştirmeyen herşeyini kendi üreten kaç firma var? Bir şekilde ülkeye yatırımdır. Güzel hamle

• Bunun türkçe meali şöyle oluyor : Çin'de iş gücü maliyeti eskiye nazaran artık cazibeli değil. Türkiye'de üretmek daha ucuza geliyor.

• benim anlamadığım niye "tr'de üreteceğiz." dersin? yaw, "montajlayacağız, parçaları dışarıdan alıp burada birleşitreceğiz ama asıl hedefimiz bunları üretmek" de çok mu zor? apple bile her telefonun arkasına "designed in california, made in china" yazıyor da kusur mu işliyor?!? millet kapış kapış alıyor... sen çinin kaliteli firmaları ile işbirliğine gidip kaliteli ürün getirttin de bir şey mi dedik?!? çinin bile 4. 5. kaliteli ürünleri ile anlaş bir de onları 2 katı fiyata kakalamaya çalış... oldu... bir gm bir de bunlar!... ah yurtdışından kargoyla telefon getirtmek legal olsa var ya... o zaman görürüm ben bu merdiven altıcıları...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doctorfizik -- 19 Şubat 2018; 13:1:20 >
  • ceo da yabancı dışarda da üretiyor "yerli" ekmeği yiyemez zaten nesi özgün...

• Sanki herşeyi yapsalar alıcaksınız hep bi bahane

• "yerli üretime destek için ithal telefona ek vergi" is coming
  • quote:

Orijinalden alıntı: metinolmetin

"Yerli malı, yüzde yüz yerli" bırakın bu işleri, siz kimi kandırıyorsunuz? LCD erkanını mı üretiyorsunuz, çipsetini mi, içinde çalışan Android OS'u mu üretiyorsunuz? Hangisi söyleyin, yoksa bataryasını mı? Dilin kemiği yok nasılsa, milleti aldatmanın da cezası yok. Casper, yerli paketleme servisi. Paketler jan janlı olsun.

Maksatım muhalefet değil.

iPhonenun hangi donanımı Apple üretiyor.

Böyle ürünlerde önemli olan tasarımdır.

İphoenelerin arkasında yazdığı gibi:

Designed by Apple in California, Assembled in China

• quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

Firma imajı malesef çok kötü, onu düzeltmeye uğraşsınlar önce. Herkesin zihninde sorunlu laptopları ve ürünleriyle kazınmış bir marka.

Adı cıkti 9a inmez 8 e

Casper tablet kullaniyorum cihaz fena isiniyor

• Casper, akıllı telefonlarını Türkiye’de "BİRLEŞTİRECEK"

olacaktı sanırım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhani

quote:

Orijinalden alıntı: metinolmetin

"Yerli malı, yüzde yüz yerli" bırakın bu işleri, siz kimi kandırıyorsunuz? LCD erkanını mı üretiyorsunuz, çipsetini mi, içinde çalışan Android OS'u mu üretiyorsunuz? Hangisi söyleyin, yoksa bataryasını mı? Dilin kemiği yok nasılsa, milleti aldatmanın da cezası yok. Casper, yerli paketleme servisi. Paketler jan janlı olsun.

Maksatım muhalefet değil.

iPhonenun hangi donanımı Apple üretiyor.

Böyle ürünlerde önemli olan tasarımdır.

İphoenelerin arkasında yazdığı gibi:

Designed by Apple in California, Assembled in China

Apple in sadece yazılım ı yeter komple telefonu isterse dışarıya fason yaptırsın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yadıklarım da bilerek abartıyorum ama kısmen haklı olduğumu kabul edersiniz değil mi! Umarım bizimkiler de saçma salak "siz yapamazsınız dediler" reklamları ile ağlamak yerine en azında özgün tasarımlarla çıkıp bakın bizde bunu yaptık derler ve hem göz hemde gönülde yer ederler vestel vergisi diye birşey lugata girdi... :/

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.