Şimdi Ara

Casper 2010'da Ödüle Doymuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
4.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • CASPER ÖDÜL SERİSİNE 2 ÖDÜL DAHA EKLEDİ

Microsoft’un Washington’da düzenlediği Worldwide Partner Conference’da 3000 üretici arasından Yılın En İyi Bilgisayar Üreticisi seçilen Casper’a Türkiye’den de iki ödül birden geldi. Casper 9. Kez “Yılın Yerli Bilgisayar Üreticisi” seçilirken ayrıca ciro olarak en çok büyüme gösteren firma olması nedeniyle de “En Fazla Gelişen Yerli Bilgisayar Üreticisi” ödülünü aldı.

Microsoft’un iş ortaklarıyla birlikte verimli iş birliklerini ve ortak başarıları kutlamak amacıyla düzenlediği geleneksel Türkiye İş Ortakları Ödül Töreni’nde Casper “Yılın Yerli Bilgisayar Üreticisi” ödülüne layık görüldü. Casper, Microsoft’un iş ortaklarının yıl içindeki performansını, başarılı çalışmalarını değerlendirerek verdiği “Yılın Yerli Bilgisayar Üreticisi” ödülünü yıl içindeki başarılı performansı nedeniyle 9. Kez almaya hak kazandı. 2002 yılından bu yana “Yılın Yerli Bilgisayar Üreticisi” unvanını kimseye kaptırmayan Casper, 9 kez üst üste bu ödülü alarak geleneği 2010’da da sürdürürken, ciro olarak en fazla büyüme gösteren firma olması nedeniyle de, En Fazla Gelişen Yerli Bilgisayar Üreticisi ödülünü almaya hak kazandı.

Casper adına 2 ödülü de alan Casper Pazarlama Direktörü Feray Karaman, “Global çapta rekabet edebilecek ürün ve hizmetimizle, yerel üretim avantajımızı birleştirerek, tüketiciye her zaman en iyi çözümleri ve ürün gamını sunmak için çalıştık. Bu çalışmaların sonucunda, 2009 yılı ve 2010 ilk yarısı toplamında birbirinden üstün özelliklerde donatılmış yarım milyonun üzerinde masaüstü ve dizüstü bilgisayarı tüketicilerimize ulaştırdık. Satış ve pazarlama performansımızın, teknoloji devi Microsoft’un Amerika’daki merkezinden aldığımız dünya çapındaki ödül ve yerel organizasyonu Türkiye ofisinden aldığımız 2 ödülle taçlandırılması bize hem gurur veriyor, hem de daha büyük başarılar için bizi teşvik ediyor.” dedi.

• valla bravo casper'a hakkaten ödül üstüne ödül alıyolar bi iki ay önce de yine microsofttan dünyanın en iyi bilgisayar üreticisi ödülünü almışlardı yamulmuyorsam.
  • Marka pc heleki masaüstü çözümlerinde aklı başında pc kullanıcısının yapacağı tercih değildir istediği kadar ödül alsın.
  • Masaüstümü kendim toplarım kendi ödülümü kendim alırım
  • doğru demişsin volkan
  • Casper bilgisayar alırsınız almazsınız o ayrı ama ülkemizin markalarından biri Microsoft gibi bi firmadan ödül almış. Takdir edeceğinize ukalalık ediyosunuz bol bol.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emreilkan

Casper bilgisayar alırsınız almazsınız o ayrı ama ülkemizin markalarından biri Microsoft gibi bi firmadan ödül almış. Takdir edeceğinize ukalalık ediyosunuz bol bol.

Casper bayisi felanmısın acaba ?

Bende bilgisayar bileşenlerinden anlamayan 1gb lık ekran kartı var diyince uvvv muhteşem la alalım bunu diyen (yarısı paylaşımlıdır yada eski teknolojidir),pentium dual core işlemci koyup çift çekerdekli diye satan, alan insanda çift çekerdek ne güzel bunu alalım deyip sorgusuz sualsiz alalım bunu diyen bir mantıkla yürüyen sektörde bilgisayar satsam ve bu bilgisayarlayın hepsinin içine windows yükleyip satsam bende microsofttan ödül alırım Tamam casper belli bir satış grafiği yakalmıştır tr de birincidir ama bunun nedenide müşteridir.Adını zamanında duarbilmiş ve birçok kullanıcının türk malı diye tercih ettiği bir marka.Casper sadece montajcı parça üretmiyor işte bunu bilmeyen alıcılar casparı birinci yapıyor. Genede başarılarının devamını diliyorum casper firmasının sonuçta ordanda ekmek yiyen işçiler var

• ee kerizleri kazıklamakta üstlerine yokki hiçbir zaman marka pc ye para vermem en kötü parçalarla toplayıp kazığı bbasıyolar kasalarıda iğrenç
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkanbaba

Masaüstümü kendim toplarım kendi ödülümü kendim alırım

güzel yorum
  • quote:

adam okuyo haklı
  • quote:

Orijinalden alıntı: demircibu

quote:

güzel yorum

• Casper gibi markalar daha çok dizüstüne hitap ediyor ve masaüstü sistem toplayamayan kişilere..

Anlamayan kişilere zorla toplama aldırmayın, marka sistemlerin her türlü teknik destek verdiğini unutmayın. Birçok tecrübe için, bilgisayar ve donanımı bilgisi olmayan ve fazla ilgilenmek istemeyen kişilerin ilk başta marka sistem alması her zaman daha mantıklıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .i. -- 23 Ekim 2010; 19:31:13 >
  • quote:

Casper bilgisayar alırsınız almazsınız o ayrı ama ülkemizin markalarından biri Microsoft gibi bi firmadan ödül almış. Takdir edeceğinize ukalalık ediyosunuz bol bol.

Casperın aldığı ödülün bana faydası ne ? Benim gözümde bilgisayarcıyım diye geçinen küçük esnaftan bir farkı yok.İkiside aynı işi aynı şekilde kullanıcıları yanlış yönlendirerek yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Shogun -- 24 Ekim 2010; 2:21:36 >
  • quote:

quote:

Bende bilgisayar bileşenlerinden anlamayan 1gb lık ekran kartı var diyince uvvv muhteşem la alalım bunu diyen (yarısı paylaşımlıdır yada eski teknolojidir),pentium dual core işlemci koyup çift çekerdekli diye satan, alan insanda çift çekerdek ne güzel bunu alalım deyip sorgusuz sualsiz alalım bunu diyen bir mantıkla yürüyen sektörde bilgisayar satsam ve bu bilgisayarlayın hepsinin içine windows yükleyip satsam bende microsofttan ödül alırım Tamam casper belli bir satış grafiği yakalmıştır tr de birincidir ama bunun nedenide müşteridir.Adını zamanında duarbilmiş ve birçok kullanıcının türk malı diye tercih ettiği bir marka.Casper sadece montajcı parça üretmiyor işte bunu bilmeyen alıcılar casparı birinci yapıyor. Genede başarılarının devamını diliyorum casper firmasının sonuçta ordanda ekmek yiyen işçiler var

Komik bi arkadaşsın. Gerçekten Casper'ın montajcı diğerlerinin kendi malını kendi üretenlerden olduğunu mu zannediyosun?? O işler öyle yürümüyor. Dünyada sadece birkaç laptop üreticisi bulunuyor (quanta, compal vs gibi) Şu linkten bak kim kime üretiyor mesela...http://www.displaysearch.com/cps/rde/xchg/displaysearch/hs.xsl/062608_QNB_PR.asp Casper da aynen Dell, HP, Acer gibi Quanta müşterisi. Onun dışında bileşenler de herkese Intel, AMD, Nvidia falan gibi üreticilerden geliyo. Markalara bunları toparlamak kalıyo. Casper'ın fabrikası Türkiye'de olduğu için masrafları düşüyo daha ucuza satabiliyor. Başka farkları da yok. Sırf üstünde başka marka var diye kazıklanmak isteyenler kendileri bilirler.

Casper bayi falan da değilim ayrıca yalnızca bilmeden ve önyargıyla konuşulmasından hoşlanmıyorum. Ben Casper laptop kullanıyorum mesela ve çok da memnunum.

Bi de şurdan konuya bakın.
    http://forum.donanimhaber.com/m_42541577/tm.htm

• quote:

quote:

quote:

Komik bi arkadaşsın. Gerçekten Casper'ın montajcı diğerlerinin kendi malını kendi üretenlerden olduğunu mu zannediyosun?? O işler öyle yürümüyor. Dünyada sadece birkaç laptop üreticisi bulunuyor (quanta, compal vs gibi) Şu linkten bak kim kime üretiyor mesela...http://www.displaysearch.com/cps/rde/xchg/displaysearch/hs.xsl/062608_QNB_PR.asp Casper da aynen Dell, HP, Acer gibi Quanta müşterisi. Onun dışında bileşenler de herkese Intel, AMD, Nvidia falan gibi üreticilerden geliyo. Markalara bunları toparlamak kalıyo. Casper'ın fabrikası Türkiye'de olduğu için masrafları düşüyo daha ucuza satabiliyor. Başka farkları da yok. Sırf üstünde başka marka var diye kazıklanmak isteyenler kendileri bilirler.

Casper bayi falan da değilim ayrıca yalnızca bilmeden ve önyargıyla konuşulmasından hoşlanmıyorum. Ben Casper laptop kullanıyorum mesela ve çok da memnunum.

Bi de şurdan konuya bakın.
    http://forum.donanimhaber.com/m_42541577/tm.htm

Sana laptoptan söz ettimmi ben? Laptopları çoğu markanın kendisi yapmadığını bende biliyorum.Kendi üretimini yapan samsung gibi markalarda var (Üretim derken yanlış anlama sonuçta buda parça topluyor). Laptobu karıştırma şimdi laptop alacaksan ve 6000-7000tl gibi bir bütçen yoksa mecbur markalı pc alacaksın.Parayı basarsan ancak özel laptop topluyabilirsin.Benim yukarda yazdıklarım masaüstü için geçerli.Masaüstünü markalı pc almanın nerdeyse hiç avantajı yoktur.

Ayrıca şunuda söyliyeyim bir marka bir pc nin bütün bileşenlerini kendi üretebilene kadar bütün pc ler toplama olacaktır.Pc firmalarının amacı ise en iyi ve en satabil bileşenleri bir araya getirip tüceticiye sunmaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Volkanbaba -- 24 Ekim 2010; 21:42:04 >

• Bu firmanın ödül alması bana ilginç geliyor. Çoğu bilgisayarın driverını 30 dakikada indirirken bu filrmanın 200 mb'lık driverını 5,5 saatte indirebildim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RévivaL

Bu firmanın ödül alması bana ilginç geliyor. Çoğu bilgisayarın driverını 30 dakikada indirirken bu filrmanın 200 mb'lık driverını 5,5 saatte indirebildim.

Konuyu hortlatmak gibi olmasın ama bi ftp programı (FlashGet gibi) kullanırsan tam hızda indirebilirsin
    Ben de Casper marka laptop kullanıyorum, 2 yıl boyunca sorunsuz kullandım ama 2 yıl geçer geçmez sorun yaratmaya başladı. (Dvd sürücüsünün açılmaması, kulaklık girişinin bozulması, usb'lerin bozulması gibi)

• quote:

Orijinalden alıntı: aswerth

quote:

Bu firmanın ödül alması bana ilginç geliyor. Çoğu bilgisayarın driverını 30 dakikada indirirken bu filrmanın 200 mb'lık driverını 5,5 saatte indirebildim.

Konuyu hortlatmak gibi olmasın ama bi ftp programı (FlashGet gibi) kullanırsan tam hızda indirebilirsin
    Ben de Casper marka laptop kullanıyorum, 2 yıl boyunca sorunsuz kullandım ama 2 yıl geçer geçmez sorun yaratmaya başladı. (Dvd sürücüsünün açılmaması, kulaklık girişinin bozulması, usb'lerin bozulması gibi)

Örnek olarak samsung bir bilgisayara format atarken driver indirme işlemi 1 mb, casper'da ise max 100 kb. İkisi de programsız. Tabi geçen yıl evde 2 bilgisayara format atarkenki karşılaştırmam bu şekilde idi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aswerth

quote:

Örnek olarak samsung bir bilgisayara format atarken driver indirme işlemi 1 mb, casper'da ise max 100 kb. İkisi de programsız. Tabi geçen yıl evde 2 bilgisayara format atarkenki karşılaştırmam bu şekilde idi.

Bende daha da yavaş indiriyodu programsız, daha sonra flashget'le denedim tam hızda indirdi...

• quote:

Orijinalden alıntı: Volkanbaba

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.