Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

CASIO Kol Saati Fan Club

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
1.878
Cevap
38
Favori
221.564
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Saatler >> Genel Saat Sohbeti >> CASIO Kol Saati Fan Club
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      953 Mesaj
      26 Eylül 2018 22:48:44
      quote:

Orijinalden alıntı: selahattın ısık Aylarca gunessiz ortamda kullanilmayacaksa gunes enerjiki her daim daha avantajlidir.

Normal pil daha kisa omurlu ve mutlaka degisim gerektirmektedir.

Istedigi kadar kaliteli olsun hic bi saatci ayni kalitede montajla saat kapagini kapatamaz.

Acilmamasi en iyisidir. Alıntıları Göster
      krizden önce 1000 TL'ye aldığım saat 2000 TL olmuş

Türk milleti!Zenginliğin ve endişenin olmadığı Ötüken Ormanları'nda kalırsan ebedi devletini muhafaza edersin...Sana söyleyeceğim herşeyi ebedi taş üzerine yazdım.Ötüken Ormanı'dan ayrılmayın!(Bilge Kağan)

Uçurumun kenarında yıkık bir ülke.. Türlü düşmanlarla kanlı boğuşmalar.. Yıllarca süren savaş.. Ondan sonra!.. içeride ve dışarıda saygıyla tanınan yeni vatan, yeni sosyete, yeni devlet! ve bunları başarmak için aralıksız devrimler... İşte, Türk genel devriminin bir kısa ifadesi.(Atatürk)

• Yarbay
      8467 Mesaj
      26 Eylül 2018 22:53:13
      quote:

Orijinalden alıntı: gençkurt krizden önce 1000 TL'ye aldığım saat 2000 TL olmuş Alıntıları Göster
      Gecen pro trekime degdi diye sinirlenip kiz arkadasima yumruk attim.

Dolar 1.8x olsaydi lafini bile etmezdim..

Zira o zaman yedekli alirdim.

Simdi tek saat kaldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yarbay
      3215 Mesaj
      28 Eylül 2018 13:15:55
      Ef-543d serisi var bende. Duraklama yapıyordu, pili değiştik ama yine takılmaya devam ediyor.

Iç mekanizmanın değişmesi gerekiyormus.

Ist avp yakası var mi işi düzgün yapan bir yer?

|
      |

...BİZ ŞAMPİYON OLMADIĞIMIZ SÜRECE LİG HER ZAMAN TEMİZDİR...[/centerTürkiye Türklerindir!
    • Yarbay
      3464 Mesaj
      17 Ekim 2018 23:12:12
      Arkadaşlar edifice'ın bluetooth lu modelleri hakkında ne düşünüyorsunuz, saatten anlamıyorum pek.

Bluetooth çok aradığım bi özellik değil ama tipleri çok hoşuma gidiyor.

Netten almaya çekiniyorum sahte yada yıpranmış gelir diye.
      https://urun.n11.com/moda11/casio-edifice-eqb-500l-1adr-erkek-kol-saati-P214547943?cid=700501&utm_source=comp_akakce&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_genel&v=1.4.7
      |
      |

İşittim ki bazı arkadaşlar yoksulluğumuzu bahane ederek memleketlerine dönmek istiyorlarmış. Ben kimseyi zorla MİLLİ MECLİSE davet etmedim. Herkes kararında hürdür, bunlara başkaları da katılabilirler. Ben bu kutsal davaya inanmış bir insan sıfatıyla buradan bir yere gitmemeye karar verdim. Hatta hepiniz gidebilirsiniz. ASKER MUSTAFA KEMAL mavzerini eline alır, fişeklerini göğsüne dizer, bir eline de bayrağı alır, bu şekilde Elmadağı’na çıkar, orada tek kurşunum kalana kadar vatanı müdafaa ederim. Kurşunlarım bitince bu aciz vücudumu bayrağıma sarar, düşman kurşunlarıyla yaralanır, temiz kanımı, kutsal bayrağıma içire içire tek başıma can veririm. BEN BUNA AND İÇTİM.

• Yarbay
      7118 Mesaj
      24 Ekim 2018 20:11:00
      Arkadaşlar analog/dijital olarak istediğim gibi bir saat buldum.

Casio AMW-830D-7A modelini kullanan, deneyimleyen ya da tavsiye edecek olan var mı acaba?

|
      |

• Teğmen
      128 Mesaj
      01 Kasım 2018 01:10:35
      Bu da yeni moda oldu, bir hesap alıp hemen ilk mesajlarda satış sitesi reklamı yapmak... Ters teper hiç yapmayın bence...

|
      |

BİLDİĞİNİ BİLENİ İZLE, BİLMEDİĞİNİ BİLMEYENDEN UZAK DUR...
    • Er
      5 Mesaj
      03 Aralık 2018 21:37:54
      https://forum.donanimhaber.com/casio-saat-orjinal-mi--136132813#136132852 arkadasalar anlayan varsa bakabilir mi bu saat orjinal mi
      |
      |

• Er
      1 Mesaj
      05 Aralık 2018 22:42:42
      bende yeni casio saatimi aldım..

• Çavuş
      75 Mesaj
      05 Aralık 2018 22:58:41
      Gshock için pil değişimi yaptıracağım önereceğiniz bir yer var mı? Su geçirmeme özelliğini kaybettirmeden işlem yapabilen vakum makinesi gibi ekipmanları olan bir yer .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
    • Yüzbaşı
      770 Mesaj
      06 Ocak 2019 14:44:27
      quote:

Orijinalden alıntı: excellent78 bende yeni casio saatimi aldım..

Görünüşü güzel ve şık saat.

Keşke haftanın gününü de gösterseydi.
      |
      |

• Yüzbaşı
      770 Mesaj
      06 Ocak 2019 15:05:21
      quote:

Orijinalden alıntı: gençkurt Arkadaşlar aşağıdaki iki saat arasında kaldım, biri güneş enerjili diğeri ise pilli, güneş enerjili olanın ne gibi bir kötü tarafı olabilir, eğer stabil çalışırsa güneş enerjili olanı almak istiyorum, ama stabil çalışmayacaksa pilli olanını tercih etmeliyim, siz hangisini tavsiye edersiniz?

yaklaşık 12 yıl önce Casio nun pro-trek güneş enerjili dijital saatini kullanmıştım. Bir kaç sene sonra saat de görüntü gitti.
      Casio yetkili servisi, içinde ki bataryanın ömrünün dolduğunu, yenisinin takılması gerektiğini söyledi. O zamanlar bana pahalı gelmişti, vazgeçtim yaptırmaktan.
      Başka bir Casio saat aldım.

Özetle,
      güneş enerjili saatlerin içinde ışık enerjisiyle dolan, belli bir şarj-deşarj döngü ömrüne sahip yeniden doldurulabilir pil vardır.
      Ömrü bitince, öyle normal piller gibi kolayca değiştirilemiyor.

Yani güneş enerjili saatler ömürlük değildir, bunu göz önünde bulundurunuz.
      Ancak günümüzde şarj edilebilir saat pili teknolojisinin ne durumda olduğunu bilmiyorum, belki de gelişmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 6 Ocak 2019; 15:15:11 >

• Yüzbaşı
      953 Mesaj
      06 Ocak 2019 15:46:16
      quote:

Orijinalden alıntı: kayamtky yaklaşık 12 yıl önce Casio nun pro-trek güneş enerjili dijital saatini kullanmıştım. Bir kaç sene sonra saat de görüntü gitti.
      Casio yetkili servisi, içinde ki bataryanın ömrünün dolduğunu, yenisinin takılması gerektiğini söyledi. O zamanlar bana pahalı gelmişti, vazgeçtim yaptırmaktan.
      Başka bir Casio saat aldım.

Özetle,
      güneş enerjili saatlerin içinde ışık enerjisiyle dolan, belli bir şarj-deşarj döngü ömrüne sahip yeniden doldurulabilir pil vardır.
      Ömrü bitince, öyle normal piller gibi kolayca değiştirilemiyor.

Yani güneş enerjili saatler ömürlük değildir, bunu göz önünde bulundurunuz.
      Ancak günümüzde şarj edilebilir saat pili teknolojisinin ne durumda olduğunu bilmiyorum, belki de gelişmiştir. Alıntıları Göster
      Bilgilendirme için teşekkür ederim hocam, şu an pilli olanını kullanıyorum, herhangi bir sıkıntım yok, 20 bar su geçirmez özelliğe sahip, bu saatle kaplıcaya gittim, sıcak ve soğuk suya hem çivileme hem de balıklama defalarca atladım, saat bana mısın demedi, sadece bir ara dijital gösterge çizgi çizgi oldu, hemen sonra çizgi çizgi olan saat kaldığı yerden çalışmaya devam edince kendini korumak için çizgi çizgi olduğunu anladım, bu g shock saatden başka saat kullanmıyorum, tatile felan gittiğimde kolumdan çıkarmıyorum bile. Takvimi 2099 yılına kadar ayarlı. Bence bu saat evladiyelik bir saat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gençkurt -- 6 Ocak 2019; 15:47:48 >

Türk milleti!Zenginliğin ve endişenin olmadığı Ötüken Ormanları'nda kalırsan ebedi devletini muhafaza edersin...Sana söyleyeceğim herşeyi ebedi taş üzerine yazdım.Ötüken Ormanı'dan ayrılmayın!(Bilge Kağan)

Uçurumun kenarında yıkık bir ülke.. Türlü düşmanlarla kanlı boğuşmalar.. Yıllarca süren savaş.. Ondan sonra!.. içeride ve dışarıda saygıyla tanınan yeni vatan, yeni sosyete, yeni devlet! ve bunları başarmak için aralıksız devrimler... İşte, Türk genel devriminin bir kısa ifadesi.(Atatürk)

• Yüzbaşı
      770 Mesaj
      08 Ocak 2019 15:28:09
      quote:

Orijinalden alıntı: gençkurt Bilgilendirme için teşekkür ederim hocam, şu an pilli olanını kullanıyorum, herhangi bir sıkıntım yok, 20 bar su geçirmez özelliğe sahip, bu saatle kaplıcaya gittim, sıcak ve soğuk suya hem çivileme hem de balıklama defalarca atladım, saat bana mısın demedi, sadece bir ara dijital gösterge çizgi çizgi oldu, hemen sonra çizgi çizgi olan saat kaldığı yerden çalışmaya devam edince kendini korumak için çizgi çizgi olduğunu anladım, bu g shock saatden başka saat kullanmıyorum, tatile felan gittiğimde kolumdan çıkarmıyorum bile. Takvimi 2099 yılına kadar ayarlı. Bence bu saat evladiyelik bir saat. Alıntıları Göster
      Merhaba,

Haklısınız, Casio' nun üretim kalitesi çok yüksek, özellikle G-shock saatleri çok sağlam. Fakat G-shock grubu olarak yıllardır hep aynı, çok kaba traktör tekerleği gibi tasarımlar, artık çok ilgimi çekmiyor. Buna mukabil, son 2017-2018 ve 2019 yılında ki bazı modellerin tasarımlarını beğeniyorum, neyse ki tasarım da düzelme var. Onlar da şu anda ne yazık ki çok pahalı.
      Ben 10 yıl oldu denizde doğa gezilerinde Casio SGW-100-1VDF saati kullanıyorum. Bu saatin pil dayanım süresine hayran kaldım, tam 10 yıl oldu, daha yeni pil değiştirdim. O kadar rahat ve hafif bir saat ki, denize girerken bile kolumdan hiç çıkmaz.

Bir de benim saatler de bir takıntım vardır;
      Benim için, saate baktığım da saatin kaç olduğu kadar, haftanın ne günü olduğu, ayın kaçı olduğunu görmek isterim. Ayrıca bunların kolay okunabilir, büyük puntolarla yazılması da önemlidir.
      Ayın tarihini ve haftanın gününü gösteren klasik saatlerin çoğunda haftanın gününü gösteren yazılar (Sun, Mon, Tue, vb. gibi) o kadar küçük gösteriliyor ki, gözlerim bozuk olmamasına rağmen, loş ışıkta okumak için dürbün gibi göz lazım. Çok güneş ışığı altında nispeten zor zoruna okunabiliyor.

Diğer sorun da,
      bildiğiniz gibi bazı aylar 29, 30 ya da 31 çeker. Klasik saatler hangi ayın kaç gün çektiğini bilmediği için, dijital hafıza olmadığı için, her ayın sonun da tarihi düzeltmek zorundayızdır. Ayarlamayı unutursanız, ayın günü yanlış görünecektir. Bu belki de bir gün hayati bir önem taşıyabilir. Bir randevunuzu kaçırabilirsiniz.
      Benim istediklerime hitap eden klasik saatler elbette var, fakat sayıları çok az.

Örnek;
      Haftanın gününü rahat okuma anlamında,
      bundan sonra tercih etmeyeceğim klasik saat tipi:

Casio EF-305-1AVUDF modeli (haftanın günü zor okunuyor. Bu bende ki saat oluyor, sadece modelini beğendiğim için aldım)

haftanın gününün rahat okunabildiği klasik saat tipleri.
      Casio MTP-V006D-1BUDF
      Casio MTP-E136D-7AVDF
      SEIKO Srn061p

haftanın gününün rahat okunabildiği klasik + dijital saate bir örnek.
      NAVIFORCE 9128 all black (bende ki saat)

Bu yüzden,
      klasik saatlerin işlevselliği fazla olmadığı için artık ilgimi çekmiyor. Bu nedenle eğer klasik saat satın alırsam, satın almamın tek sebebi yalnızca göze hoş görünen tasarımı olabilir.

Bu sebeple,
      ben artık klasik ve dijitalin bir arada olduğu, ya da sadece dijital olan, haftanın gününü ve ayın tarihini büyük harflerle gösteren, tarihini her ay sonu ayarlamak zorunda kalmayacağım saatleri tercih etmeye başladım. Zaten bu saatler de zifiri karanlıkta luminous aydınlatma özelliği de mutlaka oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 9 Ocak 2019; 10:10:45 >
      |
      |

• Yarbay
      9716 Mesaj
      09 Ocak 2019 09:58:45
      casio f91w orjinal satan internet sayfası biliyor musunuz ? Hepsiburada ve N11'de bazı ilanların yorumlarını inceledim hiç güvenilir durmuyor. Çoğu kişi orjinal demiş ama iyi inceleyenler orjinal olmadıklarını yazmış. 2 gündür araştırıyorum güvenebildiğim 1 tane satıcı bulamadım. Piyasa çin malı replikalarla, dolandırıcılarla dolu.

"Your hair is winter fire, January embers, My heart burns there, too. "
      Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa
    • Yüzbaşı
      770 Mesaj
      09 Ocak 2019 10:27:10
      quote:

Orijinalden alıntı: ekostros casio f91w orjinal satan internet sayfası biliyor musunuz ? Hepsiburada ve N11'de bazı ilanların yorumlarını inceledim hiç güvenilir durmuyor. Çoğu kişi orjinal demiş ama iyi inceleyenler orjinal olmadıklarını yazmış. 2 gündür araştırıyorum güvenebildiğim 1 tane satıcı bulamadım. Piyasa çin malı replikalarla, dolandırıcılarla dolu.
      İşi sadece saat satmak olan firmalara, diğerlerine göre daha çok güvenilebileceğini düşünüyorum.
      "Ersa saat", "Kosovalı saat", "Saat ve Saat", "Konyalı saat", "Saatçim" firmaları gibi.
      Linklerini Google dan bulabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 9 Ocak 2019; 10:28:47 >
      |
      |

• Çavuş
      74 Mesaj
      14 Ocak 2019 15:23:22
      Orijinal ürün sattığı kesin olan ve forumun genelinin alışveriş yaptığı saat satış siteleri hangileridir?

|
      |

"Benim hayatta yegane fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir."

Mustafa Kemal Atatürk
    • 18 Ocak 2019 20:36:37
      Oncelikle merhaba sayfada yeniyim henuz. Iyi bir saat meraklisiyim ve bir konuda yardima ihtiyacim var yardimci olursaniz sevinirim. Suan casio gwn 100 gulfmaster bir saat kullaniyorum. Ancak saatim isi degisimlerinde cam icerisinde buhar yapiyor. Bu bahsetmis oldugum durum ayni ve farkli model birkac g shock modelinde de mevcut. 2 defa servise kendim goturdum ve herhangibir sorun olmadigi soylendi ve su gecirmezlik testlerini basiriyla gecti. Saatim 200m su direncine sahip ve hic alti acilmadi. Neden buhar yapiyor bilgisi olan veya konuda uzman bir arkafas cvap verirse cok sevinirim

|
      |

• Çavuş
      62 Mesaj
      19 Ocak 2019 00:55:41
      2015 te 400 TL ye aldığım gd-x6900tc-5 1000-1200 TL olmuş VAY BE
      |
      |

• Yüzbaşı
      953 Mesaj
      23 Ocak 2019 15:50:48
      |
      |

Reklamlar
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
millenicom;internet;servis
Yeni Abonelik d-smart
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,203
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.