Şimdi Ara

CASIO Kol Saati Fan Club (94. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.981
Cevap
44
Favori
261.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar edifice'ın bluetooth lu modelleri hakkında ne düşünüyorsunuz, saatten anlamıyorum pek.
    Bluetooth çok aradığım bi özellik değil ama tipleri çok hoşuma gidiyor.

Netten almaya çekiniyorum sahte yada yıpranmış gelir diye.
    https://urun.n11.com/moda11/casio-edifice-eqb-500l-1adr-erkek-kol-saati-P214547943?cid=700501&utm_source=comp_akakce&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_genel&v=1.4.7
  • Arkadaşlar analog/dijital olarak istediğim gibi bir saat buldum.

Casio AMW-830D-7A modelini kullanan, deneyimleyen ya da tavsiye edecek olan var mı acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu da yeni moda oldu, bir hesap alıp hemen ilk mesajlarda satış sitesi reklamı yapmak... Ters teper hiç yapmayın bence...

• https://forum.donanimhaber.com/casio-saat-orjinal-mi--136132813#136132852 arkadasalar anlayan varsa bakabilir mi bu saat orjinal mi
  • bende yeni casio saatimi aldım..

CASIO Kol Saati Fan Club
  • quote:

Orijinalden alıntı: excellent78

bende yeni casio saatimi aldım..

Görünüşü güzel ve şık saat.
    Keşke haftanın gününü de gösterseydi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlbatrosD.IIIFazılBey

Arkadaşlar aşağıdaki iki saat arasında kaldım, biri güneş enerjili diğeri ise pilli, güneş enerjili olanın ne gibi bir kötü tarafı olabilir, eğer stabil çalışırsa güneş enerjili olanı almak istiyorum, ama stabil çalışmayacaksa pilli olanını tercih etmeliyim, siz hangisini tavsiye edersiniz?

yaklaşık 12 yıl önce Casio nun pro-trek güneş enerjili dijital saatini kullanmıştım. Bir kaç sene sonra saat de görüntü gitti.
    Casio yetkili servisi, içinde ki bataryanın ömrünün dolduğunu, yenisinin takılması gerektiğini söyledi. O zamanlar bana pahalı gelmişti, vazgeçtim yaptırmaktan.
    Başka bir Casio saat aldım.

Özetle,
    güneş enerjili saatlerin içinde ışık enerjisiyle dolan, belli bir şarj-deşarj döngü ömrüne sahip yeniden doldurulabilir pil vardır.
    Ömrü bitince, öyle normal piller gibi kolayca değiştirilemiyor.

Yani güneş enerjili saatler ömürlük değildir, bunu göz önünde bulundurunuz.
    Ancak günümüzde şarj edilebilir saat pili teknolojisinin ne durumda olduğunu bilmiyorum, belki de gelişmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 6 Ocak 2019; 15:15:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayamtky

yaklaşık 12 yıl önce Casio nun pro-trek güneş enerjili dijital saatini kullanmıştım. Bir kaç sene sonra saat de görüntü gitti.
    Casio yetkili servisi, içinde ki bataryanın ömrünün dolduğunu, yenisinin takılması gerektiğini söyledi. O zamanlar bana pahalı gelmişti, vazgeçtim yaptırmaktan.
    Başka bir Casio saat aldım.

Özetle,
    güneş enerjili saatlerin içinde ışık enerjisiyle dolan, belli bir şarj-deşarj döngü ömrüne sahip yeniden doldurulabilir pil vardır.
    Ömrü bitince, öyle normal piller gibi kolayca değiştirilemiyor.

Yani güneş enerjili saatler ömürlük değildir, bunu göz önünde bulundurunuz.
    Ancak günümüzde şarj edilebilir saat pili teknolojisinin ne durumda olduğunu bilmiyorum, belki de gelişmiştir.

Alıntıları Göster
    Bilgilendirme için teşekkür ederim hocam, şu an pilli olanını kullanıyorum, herhangi bir sıkıntım yok, 20 bar su geçirmez özelliğe sahip, bu saatle kaplıcaya gittim, sıcak ve soğuk suya hem çivileme hem de balıklama defalarca atladım, saat bana mısın demedi, sadece bir ara dijital gösterge çizgi çizgi oldu, hemen sonra çizgi çizgi olan saat kaldığı yerden çalışmaya devam edince kendini korumak için çizgi çizgi olduğunu anladım, bu g shock saatden başka saat kullanmıyorum, tatile felan gittiğimde kolumdan çıkarmıyorum bile. Takvimi 2099 yılına kadar ayarlı. Bence bu saat evladiyelik bir saat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlbatrosD.IIIFazılBey -- 6 Ocak 2019; 15:47:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlbatrosD.IIIFazılBey

Bilgilendirme için teşekkür ederim hocam, şu an pilli olanını kullanıyorum, herhangi bir sıkıntım yok, 20 bar su geçirmez özelliğe sahip, bu saatle kaplıcaya gittim, sıcak ve soğuk suya hem çivileme hem de balıklama defalarca atladım, saat bana mısın demedi, sadece bir ara dijital gösterge çizgi çizgi oldu, hemen sonra çizgi çizgi olan saat kaldığı yerden çalışmaya devam edince kendini korumak için çizgi çizgi olduğunu anladım, bu g shock saatden başka saat kullanmıyorum, tatile felan gittiğimde kolumdan çıkarmıyorum bile. Takvimi 2099 yılına kadar ayarlı. Bence bu saat evladiyelik bir saat.

Alıntıları Göster
    Merhaba,

Haklısınız, Casio' nun üretim kalitesi çok yüksek, özellikle G-shock saatleri çok sağlam. Fakat G-shock grubu olarak yıllardır hep aynı, çok kaba traktör tekerleği gibi tasarımlar, artık çok ilgimi çekmiyor. Buna mukabil, son 2017-2018 ve 2019 yılında ki bazı modellerin tasarımlarını beğeniyorum, neyse ki tasarım da düzelme var. Onlar da şu anda ne yazık ki çok pahalı.
    Ben 10 yıl oldu denizde doğa gezilerinde Casio SGW-100-1VDF saati kullanıyorum. Bu saatin pil dayanım süresine hayran kaldım, tam 10 yıl oldu, daha yeni pil değiştirdim. O kadar rahat ve hafif bir saat ki, denize girerken bile kolumdan hiç çıkmaz.

Bir de benim saatler de bir takıntım vardır;
    Benim için, saate baktığım da saatin kaç olduğu kadar, haftanın ne günü olduğu, ayın kaçı olduğunu görmek isterim. Ayrıca bunların kolay okunabilir, büyük puntolarla yazılması da önemlidir.
    Ayın tarihini ve haftanın gününü gösteren klasik saatlerin çoğunda haftanın gününü gösteren yazılar (Sun, Mon, Tue, vb. gibi) o kadar küçük gösteriliyor ki, gözlerim bozuk olmamasına rağmen, loş ışıkta okumak için dürbün gibi göz lazım. Çok güneş ışığı altında nispeten zor zoruna okunabiliyor.

Diğer sorun da,
    bildiğiniz gibi bazı aylar 29, 30 ya da 31 çeker. Klasik saatler hangi ayın kaç gün çektiğini bilmediği için, dijital hafıza olmadığı için, her ayın sonun da tarihi düzeltmek zorundayızdır. Ayarlamayı unutursanız, ayın günü yanlış görünecektir. Bu belki de bir gün hayati bir önem taşıyabilir. Bir randevunuzu kaçırabilirsiniz.
    Benim istediklerime hitap eden klasik saatler elbette var, fakat sayıları çok az.

Örnek;
    Haftanın gününü rahat okuma anlamında,
    bundan sonra tercih etmeyeceğim klasik saat tipi:

Casio EF-305-1AVUDF modeli (haftanın günü zor okunuyor. Bu bende ki saat oluyor, sadece modelini beğendiğim için aldım)

haftanın gününün rahat okunabildiği klasik saat tipleri.
    Casio MTP-V006D-1BUDF
    Casio MTP-E136D-7AVDF
    SEIKO Srn061p

haftanın gününün rahat okunabildiği klasik + dijital saate bir örnek.
    NAVIFORCE 9128 all black (bende ki saat)

Bu yüzden,
    klasik saatlerin işlevselliği fazla olmadığı için artık ilgimi çekmiyor. Bu nedenle eğer klasik saat satın alırsam, satın almamın tek sebebi yalnızca göze hoş görünen tasarımı olabilir.

Bu sebeple,
    ben artık klasik ve dijitalin bir arada olduğu, ya da sadece dijital olan, haftanın gününü ve ayın tarihini büyük harflerle gösteren, tarihini her ay sonu ayarlamak zorunda kalmayacağım saatleri tercih etmeye başladım. Zaten bu saatler de zifiri karanlıkta luminous aydınlatma özelliği de mutlaka oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 9 Ocak 2019; 10:10:45 >
  • casio f91w orjinal satan internet sayfası biliyor musunuz ? Hepsiburada ve N11'de bazı ilanların yorumlarını inceledim hiç güvenilir durmuyor. Çoğu kişi orjinal demiş ama iyi inceleyenler orjinal olmadıklarını yazmış. 2 gündür araştırıyorum güvenebildiğim 1 tane satıcı bulamadım. Piyasa çin malı replikalarla, dolandırıcılarla dolu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekostros

casio f91w orjinal satan internet sayfası biliyor musunuz ? Hepsiburada ve N11'de bazı ilanların yorumlarını inceledim hiç güvenilir durmuyor. Çoğu kişi orjinal demiş ama iyi inceleyenler orjinal olmadıklarını yazmış. 2 gündür araştırıyorum güvenebildiğim 1 tane satıcı bulamadım. Piyasa çin malı replikalarla, dolandırıcılarla dolu.
    İşi sadece saat satmak olan firmalara, diğerlerine göre daha çok güvenilebileceğini düşünüyorum.
    "Ersa saat", "Kosovalı saat", "Saat ve Saat", "Konyalı saat", "Saatçim" firmaları gibi.
    Linklerini Google dan bulabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 9 Ocak 2019; 10:28:47 >
  • Orijinal ürün sattığı kesin olan ve forumun genelinin alışveriş yaptığı saat satış siteleri hangileridir?

• Oncelikle merhaba sayfada yeniyim henuz. Iyi bir saat meraklisiyim ve bir konuda yardima ihtiyacim var yardimci olursaniz sevinirim. Suan casio gwn 100 gulfmaster bir saat kullaniyorum. Ancak saatim isi degisimlerinde cam icerisinde buhar yapiyor. Bu bahsetmis oldugum durum ayni ve farkli model birkac g shock modelinde de mevcut. 2 defa servise kendim goturdum ve herhangibir sorun olmadigi soylendi ve su gecirmezlik testlerini basiriyla gecti. Saatim 200m su direncine sahip ve hic alti acilmadi. Neden buhar yapiyor bilgisi olan veya konuda uzman bir arkafas cvap verirse cok sevinirim

• 2015 te 400 TL ye aldığım gd-x6900tc-5 1000-1200 TL olmuş VAY BE
  •  CASIO Kol Saati Fan Club
  • https://www.hepsiburada.com/casio-ae-1000w-1bvdf-digital-erkek-kol-saati-p-SACSSCK0702416?magaza=%C4%B0svi%C3%A7re%20Saat%C3%A7ilik

Arkadaşlar bu saati almak istiyorum. Satıcı İsviçre Saatçilik. Ersa bayilerde arattım bulamadım. Bilgisi olan var mı ? Şamil Saat' ten alacağım eğer çakma olma ihtimali varsa. Aralarında 20 lira gibi bir fark var.

Birde bu modeli de kullanan var mı aramızda ?

Yoksa ae 1200w modelini mi alsam bilemedim..
  • Orjinal ürün satıyorlar. AE-1200 modelini alacaksan metal kordonlusu daha şık. Silikon kordonlu düşünüyorsan AE-1000 al geç.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Aslında metal kordonlu ae-1200 çok daha ilgimi çekti ama arada bayağı fiyat farkı oluyor. ae-1000 tasarım açısından da bana daha yakın. Sadece satıcının ürünleri hakkında tereddüt etmiştim. Aslında yakın zaman içerisinde otomatik bir saat alacağım elime bir miktar para geçecek tam kesin olmamakla birlikte. Ama saatlere karşı bir zaafım var her gördüğümü almak istiyorum :)
  • Bende metal kordonlu 1200 modeli var. Gördüğüm en şık tasarımlardan biri. Satıcı orjinal ürün satıyor. Otomatik alacaksan bunlara pek bulaşma. Önce otomatik al. Daha sonra aklına yatan bir dijital alabilirsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Hocam kısmetse fazladan bir miktar para geçecek elime onla ömürlük bir saat almak istiyorum kafaya koydum. Güncel olarak kullandığım 6-7 saat var aslında. Ancak bir tane de kaliteli sayılacak bir dijital saat alayım istiyorum. Aslında esas istediğim metal kordonlu ae 1200 :D Şimdide yine kafama girdi onu da alabilirim. Onda da merak ettiğim bir nokta var aslında. Kasası da çelik dimi o modelin ? Yani üst kısmında siyah bir çerçeve var orası plastik ancak kalan kısmı da çelik sanırsam.
  • 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.