Şimdi Ara

casio ex-z90 hd fotograf makinası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
3.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bu makinayı alıcagımda kullanan varmı acaba nasıldır ,bana daha çok hd video kayıt özelligi lazım ,fiyatta 300tl çivarında alınırmı bu alet selamlar

Renk skalasının genişliği ve teknolojik başarısı ile Casio’nun yeni ürünü Exilim Z90 piyasaya çıktı.

Casio EX-Z90 12.1 megapiksel çözünürlük ve 3x optik zoom lense sahip. Kameranın renk çeşitliliğinin yanında zoom’u da siyah renkli tasarlanarak farklı bir tasarım ortaya konmuş. Üstün performansının yanında elde ve cepte taşınabilir kolaylığı ile şık bir aksesuar etkisi yaratıyor.

Dinamik Fotoğraf özelliği Casio’nun çoğu modelinde şu an bulunmaktadır. Yeni Dinamik Fotoğraf özelliği ile de hem dinamik fotoğraf işlemi daha hızlı yapılıyor hem de oluşturduğunuz fotoğraflara yeni karakterler ekleyebiliyor, e-tebrik kartı olarak yollayabiliyorsunuz.

Intelligent AF özelliği ile EX-Z90 otomatik olarak çekilen nesnenin boyutunu ve şeklini tahmin ederek otomatik netleme sağlıyor. Cihaz akıllı AF ile fokus noktasını kendiliğinden buluyor. Yani artık fotoğraflarınızın netliği garanti altında oluyor.

HD kalitesinde video kaydı
    Exilim Z90′da yüksek kaliteli HD video kayıt özelliği bulunmaktadır. Sadece özel video tuşuna basarak 1280 x 720 piksel çözünürlüğünde yüksek kalitede video kayıtları kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

You Tube Mode (You-Tube Modu)
    Bu mod ile çektiğiniz fotoğrafları, dünyanın en bilindik ve en büyük video paylaşım sitelerinden YouTube’a fotoğraflarınızı kolaylıkla ekleyebiliyorsunuz.

AntiShake Özelliği ve Gülme Modu
    Casio EX-Z90 , diğer çoğu Exilim modelinde olduğu gibi bulanıklık önleme teknolojisine sahip. Çekilen kare içerisindeki el sallama veya konunun hareketi durduğunda, otomatik olarak çekim yapıyor. Denklanşöre basarken ortaya çıkan sarsıntının oluşturduğu bulanıklık böylece önlenmiş oluyor. Casio Exilim Z90 aynı zamanda gülme modu ile de fotoğraf çekim esnasında gülen kişiyi algılayarak çekim işlemini gerçekleştiriyor.

Face Detection (Yüz Tanıma özelliği)
    Yüz tanıma özelliği ile EX-Z90 herhangi bir yerde yüzü tanır ve odaklama ile parlaklığı ayarlar. Fotoğraf karesindeki insan yüzlerini tespit ederek en net ve doğru pozlama değerlerine sahip çekimler için gerekli ayarlamaları kendisi gerçekleştirir. Önceden kaydedilen insan yüzlerini daha sonra tanıyabilen Exilim Z90 bu yüzlerin yer aldığı fotoğraflarının da çekimini kolaylaştırır.

Genel Özellikler
    * 12.1 megapiksel
    * 3x optik zoom
    * 2.7 inç geniş LCD
    * Landscape Effect YENİ (Manzara Modu )
    * Make-up Mode (Makyaj Modu)
    * Face Detection (Yüz Tanıma Modu)
    * Intelligent AF YENİ (Akıllı Otomatik Fokus)
    * Tracking AF (Otomatik Takip Fokusu)
    *Anti Shake DSP (Titreşim Önleyici)
    * 230 kareye kadar pil ömrü
    * HD Video Kaydı
    * YouTube™ Modu
    * AUTO BEST SHOT (Otomatik Best Shot)
    * 32 BEST SHOT hazır çekim modu
    * Dynamic Photo (Dinamik Fotoğraf)
    * EXILIM Engine 4.0 İşlemcisi
    * Gelişmiş Görüntü Kalitesi

• Bu gün Casio nun z90 modeline bende baktım piyasada 370 TL ye satılıyor. HD kalitesinde video çekimi varmış.HD olması büyük avantaj ama bu özellikleri taşıyan diğer markalar 700-800 TL civarında.
    Kendim 400 TL ayırdım bir digital fotoğraf makinesi için Canon'un super kalın ve alkalin pille çalışan teknolojisi eski modelleri bile 240 TL ye satılıyor.Casio EXİLİM Z90 nın 370 TL ye sunduğu özellikler başka hiçbir markada yok. Almaya değermi, ne dersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atif -- 9 Ocak 2010; 23:25:52 >
  • bende bunu soruyordum foruma ama kimsenin bilgisi yok heralde ,f&P oranında rakipsiz almaya deger
  • Lütfen bu makineyi kullananlar cevap yazsınlar
    Kararsızım
  • Bu gün 370 TL ye bu makineyi aldım, fotoğraf ve makineler konusunda çok amatör biriyim.video çekimi hiç fena sayılmaz. Daha önce Canon A520 kullanmıştım eski bir model, video çekimi olarak dağlar kadar fark var.Yüksek çözünürlükte HD kalitesi yakalanmaya çalışılmış.
    Bataryası 1 saate şarj oluyor, 1 -2 deneme yaptım. Gece çektiğim için tam anlamıyla herşeyi tam anlamıyla çözebilmiş değilim.
    Uygun best shotlarla deneme yapmaya çalıştım. Resim kalitesi açısından fena sayılmaz.
    Avuç içine sığacak kadar küçük ve hafif ve kullanımı çok basit.
  • atif kardeş kullanınca daha detaylı bilgi verirsen seviniriz ,şarj ne kadar gidiyor ,2 gb kartla nekadar video çekiyor hd moduyla selamlar
  • ya benim de şüphelerim var kullanan arkadaş ya da büyüğümüz bize daha fazla bilgi verirse daha faydalı olur...
  • Tereddüt edilecek birşey yok. Şu an bu aleti kullanmaktayım.Hazır best shot lar zaten herşeyi otomatik ayarlıyor.Fotoğraf kalitesi çok iyi. Video kalitesi ise bir digital fotoğraf makinesinin çekimi ile kıyaslanamayacak kadar güzel.
    Bu gün 4GB kingston SDHC kart da aldım makinem için, amatör ruhla güzel birşeyler çıkarmak isteyenler için mükemmel.Bu makineyi alırken yanında 3900 TL ye satılan başka bir marka da vardı.Bir profesyonel için 3900 TL ye satılan alet çok önemli olabilir.

Yalnız bir durum var SD kartları okuyan laptoplar SDHC kartları göremeyebiliyor. Çektiğim fotoları dizüstü bilgisayarıma aktarmak isteyince böyle bir problem oluştu.
    Markası ne olursa olsun her marka laptop için SDHC kart sorunu yaşayanlara yalnız TEXSAS INTRUSMENT için geçerli bu
    linkteki dosyası indirin ve kurun
    ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp35001-35500/sp35309.exe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atif -- 13 Ocak 2010; 23:43:49 >

• bende bolca sd kart var ,bunlara çekim olmuyormu illa sdhc kartmı lazım atif kardeş
  • SD,SDHC ve MMC kartların hepsi ile uyumlu
  • Teknosa kampanya başlatmış dün gazetede gördüm hemen koşup siyah rengini alayım :)
  • teknosa nasıl kampanya yapmışki sitesinde 399 tl yazıyor çogu yerden pahalı
  • Birde Casio Saat hediye ediyor 169TL değerinde...Ancak sanırım izmire özel kampanyaymış hiçbir mağazada yok :(
  • Evet izmirde teknosalarda 399 lira yanındada casio saat hediye.
    saat güzel ama makina pıss.
    casio gerçek işini (saat) yapsın.fotoğraf makinası nelerine
  • Çekilmiş Resimleri paylaşırmısın. Makineyi daha iyi tanımış oluruz...
  • örnek hd videolarını bekliyoruz atif kardeş
  • Bugun cihazı aldım Casio Z2 ve Z90 arasında kaldım ancak uzun arastirmalar sonucu Z2 Hd video desteklemiyor ayrıca bazı ozellikleri dusuk (gerci kasa olarak daha guzel) ama olsun yanındaki saatte bayaa iyi..Bana cıkan silikon kordonlu ici siyah olan malesef teknosada secme sansı yok ancak saat gayet agır ve guzel
  • yokmu başka alıp kullanan arkadaş ona göre alalım memnunmular
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaptan69

yokmu başka alıp kullanan arkadaş ona göre alalım memnunmular

Ben aldım memnunum

Bu arada hocam meslek ne? meslektasmiyiz yoksa nickten anladigim kadariyla
  • up
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.