Şimdi Ara

Case 4U Tanix TX6 4K HDR TV Box Android 9 - 4 GB Ram / 32 GB Hafıza Hepsiburada 299 TL (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
6
Favori
35.600
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Quartamin

Var mini klavye hali hazırda. Netflix ile hiç işim yok, sanki benim ihtiyaçlarımı karşılayacak gibi görünüyor. Beğenmezsem iade ederim en kötü.
    o zaman gayet yeterli bu
    kaçak film-dizi için, biraz zorrent bilgisi, altyazı siteleri (turkcealtazı, opensubtitles, addic7ed), ace stream , kodi yeterli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: anaksimenes35

bende sanmıyorum, dosya formatları: H.265 (4kp60 decode), H264 (1080p60 decode, 1080p30 encode)

Alıntıları Göster
    ee, hani 10 kat daha iyiydi ?

• Halkçı2013 H kullanıcısına yanıt
    Akılsız tv ti akıllı yapıyor.Görüntü kalitesini arttırmaz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar hayatınıza netflix ilemi yön veriyorsunuz.Bir cihazı sadece netflix üzerinden değerlendirir oldunuz.Cihaz özellik olarak iyi.Kullanan arkadaşlar bilgi verirse daha iyi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

ee, hani 10 kat daha iyiydi ?

Alıntıları Göster

hocam değişik misiniz? sırf sızın boş yorumlarınıza cevap olsun diye gittim araştırdım,
    4k 30fps 10bit mkv dosyalarını decode ediyor.
    kaynak:https://www.cnx-software.com/2019/06/26/raspberry-pi-4-4k-video-playback-libreelec/

Peşin edit: 2x4k60hz micro hdmı cikisi olan aletinde gidipte sadece sıkıştırma amaçlı kullanilan video formatlarını desteklemeyecek olmasına inanmak... Milletin aklı yok fikri var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anaksimenes35 -- 15 Nisan 2020; 11:24:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: anaksimenes35

hocam değişik misiniz? sırf sızın boş yorumlarınıza cevap olsun diye gittim araştırdım,
    4k 30fps 10bit mkv dosyalarını decode ediyor.
    kaynak:https://www.cnx-software.com/2019/06/26/raspberry-pi-4-4k-video-playback-libreelec/

Peşin edit: 2x4k60hz micro hdmı cikisi olan aletinde gidipte sadece sıkıştırma amaçlı kullanilan video formatlarını desteklemeyecek olmasına inanmak... Milletin aklı yok fikri var.

Alıntıları Göster
    değişik sensin, o formatlardan bahseden ben miyim ?? ben sadece yüksek çözünürlük filmleri oynatabilir mi diye sormuştun, ki gücünü gösteren bir ibaredir bu
    10 kat kısmını da araştırabilir misin, benchmark falan var mı mesela sayın değişik olmayan arkadaş ??

• quote:

Orijinalden alıntı: Yousuf27

öyle olmuyor işte ben wechip aldım görüntü çamur gibi geldi ayarlarla da çok uğraşmadım bir akraba maç izlesin arada film izlesin diye hediye ettim bende 1080 firestick var görüntü cam gibi tertemiz ayrıca en basitinden amazonun bi kumandası var maşallah mutfaktan basıyon oturma odasından çekiyor bu çin malı aletlerde eski uydular gibi ayrı bi usb kumanda alman gerekiyor bunlar bile kaliteyi gösterir mi boxtaki sesli komuttan bahsetmiyorum bile yani illa fark ediyor aletler arasında kalite.

Alıntıları Göster
    tamam, kalite farkı vardır ama "görüntü cam gibi" terimi biraz hissiyati olabilir. cihazda yazılımsal/donanımsal bir sıkıntı yoksa, hepsi aynı görüntüyü verir.
    görüntüden kastımız nedir bu arada? 4k film ikisi de aynı şekilde oynatır.
    amazon ya da xiaomi gibi cihazlarda, cihazın izin verdiği uygulamaları kurabiliyorsun sadece, kendine özel playstore'ları var.
    çin malı olanlarda bu tarz kısıtlama yok, bam bam bam ...

• quote:

Orijinalden alıntı: Galatas4ray

Arkadaşlar hayatınıza netflix ilemi yön veriyorsunuz.Bir cihazı sadece netflix üzerinden değerlendirir oldunuz.Cihaz özellik olarak iyi.Kullanan arkadaşlar bilgi verirse daha iyi olur.
    hocam netflix 4k yayını için lisans lazım, xiaomi en ucuz lisanslı ürün.
    onun dışında , bu cihaz f/p ürünüdür, wechip , x96 gibi modeller 400 tl civarı

• benim tv de samsung 55nu8000 netflix 4k hdr oynatıyor , youtube da 4k sorunsuz oynatıyor, ama tv nin kendi oynatıcısı 4k larda videoları oynatmada sorun çıkarabiliyor codec desteğinden dolayı , o yzden 4k blurak 20/30 gb lık filmler açmak istiyorum, ee kodi den de yüksek çözünürlüklü videoalr izlemek, iptv den donmadan izlemek istiyorum ha bir de premio var , bunlarla ilgiliyim, diğer netflix ve youtube sorunum yok. O yüzden dün akşam sipariş verdim 300 tl ye , insaşallah sorun çıkarmaz.
  • Lisans falan öyle işlerden anlamam uzman değilim,ama kullanıyorum memnunum şimdiye kadar sorun yaşamadım netflix dahil,wifi güzel,kodi mevcut ısınma falanda olmadı,kumanda kullanışsız 4k tv de kullanıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mahmut716 kullanıcısına yanıt
    Bunların hepsini 1gb ramli himedia q3 ile yapiyorum
    Biraz zor oluyor sinir stres yapiyor ama oluyor heralde daha sonra netflix icin bir xbox one alırım

• quote:

Orijinalden alıntı: nickimsonikimsi

Bunların hepsini 1gb ramli himedia q3 ile yapiyorum
    Biraz zor oluyor sinir stres yapiyor ama oluyor heralde daha sonra netflix icin bir xbox one alırım
    doğrudur, o da yeterli

• Mi Box S'yi 450 lirada ucuza satan yer var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: obsesoz

Biri de aylık para verdip hd paket aldığım netflix benim cihazıma ne karışıyor da 1080p lik paketimi 540p oynatıyor demiyor.Bu konularda daha işlevsel bir yazılı hukukumuz olsaydı açılırdı dava paşa paşa yola getirilirdi.Sırf bunun için bile netflix 5 para etmez gözümde.
    Bu dogru bir mantik degil. Soz gelimi digiturk de ucretli uyelik ile hizmet veriyor ama onun kutusuyla izleme sartiyla. Normalde kutunun markasi digiturk degil ama anlasma oyle

Digiturk un kartini alip bir 4k li X receiver dan yayin alamiyorsunuz, hatta HD bile . Oysa yayinin parasini odemistiniz, hakkiniz

Bu kisitlamalari kabul ettiginiz bir abonelik sozlesmesi imzalayarak uye oluyorsunuz zaten

Urune gelince , kisaca kotu urun iyi fiyat bir mamul.. en bilindik platformun lisansini edinemeyen bir firmanin urunu alinmaz

• jujuuu kullanıcısına yanıt
    Netflix bu tarz bir uydu hizmeti değil.Öyle olsaydı zaten kutuyla satılırdı.Digiturk kıyaslamanız yanlış.Netflix online içerik üretiyor ve bunu internetin ulaştığı her cihaza veriyor parasını da(hd veya sd olarak) alıyor.Şu cihazı kullanabilirsin şunda şu çözünürlük veririm demesi saçmalık.Hatta netflix'in apk şartı bile yokken her türlü browser'dan açılırken cihaza çözünürlük vermemesi mantıkla açıklanamaz.

• Bir çok insan tv boxları tam bilinçli almıyor diye düşünüyorum. Netflix ve YouTube için bu cihazdan aldım. Gerçekten güzel cihaz ama benim işimi görmedi. Verdiğim parayla kaldım. Üstüne Chromecast aldım, YouTube ve netflix için, istediğim verim ondaymış. Cihaz güzel ama tam olarak istediğin gibi çalışmayabilir. IPTV için gayet uygun. Çoğu tv box tan hızlı.

Ek: güncelleme yapılması önerilmiyor cihazın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Broon -- 16 Nisan 2020; 17:7:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: obsesoz

Netflix bu tarz bir uydu hizmeti değil.Öyle olsaydı zaten kutuyla satılırdı.Digiturk kıyaslamanız yanlış.Netflix online içerik üretiyor ve bunu internetin ulaştığı her cihaza veriyor parasını da(hd veya sd olarak) alıyor.Şu cihazı kullanabilirsin şunda şu çözünürlük veririm demesi saçmalık.Hatta netflix'in apk şartı bile yokken her türlü browser'dan açılırken cihaza çözünürlük vermemesi mantıkla açıklanamaz.
    Ben dogru/yanlis demiyorum, fakat siz o ekranda okumadigimiz sozlesmeyi kliklerken bunlari kabullenerek bu hizmeti aliyorsunuz

Bilmemekle birlikte belki size atiyorum 10 liraya hizmet sunabilmek icin cikari olan kutu ureticilerle lisans anlasmasi yapiyor

Derinligine hakim olmadigimiz, politikasini bilmedigimiz herseye "o sacma, bu mantiksiz" demek de akillica olmuyor, cunku zorunlu hizmet degil , yani senin kullanmayi arzu ettigin cihaz ile uyumsuz ise tercih sana ait, ya bunu protesto eder almazsin, ya da lisans kosullarina uyan cihazi edinirsin

• Hb üzerinden almaya çalıştım. Mobil uygulamadan sipariş verdim. Sipariş başarılı dedi. Ertesi gün ne sipariş var ortada ne de karttan para çekilmiş. Fiyatı da 100 TL artmış. Alamadık. Hb ile görüştüm yardımcı olmadılar. Bizi ilgilendirmez dediler.

• quote:

Orijinalden alıntı: FatihMehmet*

Hb üzerinden almaya çalıştım. Mobil uygulamadan sipariş verdim. Sipariş başarılı dedi. Ertesi gün ne sipariş var ortada ne de karttan para çekilmiş. Fiyatı da 100 TL artmış. Alamadık. Hb ile görüştüm yardımcı olmadılar. Bizi ilgilendirmez dediler.
    Sanslisin. Uyduruk bir cihazi hataen almis olmaktan kurtuldun. Fiyat marji dusuk bu tip cihazlarda senelerce kullanacaginizi dusunerek her yonuyle avantajli tercihlerde bulunursaniz, tek kriteriniz fiyati olmazsa eviniz yakin gelecekte kullanmayip koseye attiginiz elektronik cop yiginina sahip olmamis olur

• jujuuu kullanıcısına yanıt
    Tavsiyeniz var mı? Xiaomi ürünlerini fazlasıyla kullanırım ama mi box S tavsiye edilmiyor. İlk alacagim üründü aslında. Tx6 daha iyi denilerek yönelmiştim. Ülke gündemi ve hayat koşturmacası... Eski araştıran, teknolojiyi takip eden ben, edemiyorum artık.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.